Strach z psychicky narušeného partnera - otca môjho dieťaťa.

miriam1983
14. jan 2020

Mali ste niektora problem s pravdepodobne psychicky narusenym partnerom? Opustil ma hned na zaciatku tehotenstva a robi mi psychicky zle a neviem co robit,ci ho dat za otca,ci sa pred nim skryvat a tajit...

paniduhancikovie
17. jan 2020

@miriam1983 ale aj tam je časový limit.myslim že po 6 rokoch mu už otcovstvo nikto neuzná pokiaľ aj ty nebudeš chcieť. Tzv. premlčané otcovstvo.

miriam1983
autor
17. jan 2020

@paniduhancikovie to neviem. Toto som este nepocula,lebo som to neriesila. Ono asi sa aj tak zena rozhodne,ked male uvidi,ze bude pre nu vsetkym.

amelie2017
18. jan 2020

Boze ja toto ked citam, tak mi krv vrie v zilach, aki su niektori je*nuti. Aj kamaratka, 6 rokov vydata, 5 rokov snazenie o dieta, otehotnela az po ivf, 6000 za to dali a ked konecne otehotnela, ze ma ist na potrat, lebo on decko nechce a ona je vlastne psychicky narusena, je*nuta pi*a. Pomohli jej az psychologovia z reprodukcneho centra. Len teda ona nemala na vyber ci zapisat alebo nie, kedze v case pocatia boli manzelia, tym padom bol automaticky otec on. Teraz ma mala 2 a pol roka, otec ju vida kazdu sobotu 4 hodiny v pritomnosti kamaratkinej mamy, nevie jej ani noc utriet, nie to vymenit plienku, ale do vsetkeho sa stara, kamaratku zhadzuje ako zenu a matku, staci, ze mala pride z plaze a ma spinave nechty, vsak sa babrala v piesku a uz je zla matka, malu zanedbava, nekupe, a pod. Ale ked mu povie, nech s nou ide k lekarovi (ma nejake problemy neurologicke), tak on nejde k takym sedliakom dedinskym, ze jej mala vybavit lepsich. Ked povie, nech on vybavi, ze to nie je jeho starost.

lilitela
20. jan 2020

@amelie2017 Presne, podobna situacia, kvoli muzovi som podstupila IVF, dve deti narodene, namiesto vdaky nenavist z jeho strany, z roznych dovodov. Co by som dnes dala za to, kebyze nema uznane otcovstvo, a kebyze sa to neda potvrdit ani DNA. My spolu zijeme, "pre dobro deti", ale rovnako, stara sa len do seba, do prace a do svojich konickov, ale kritizovat vie, a ked mu poviem ze ries, a dam mu aj kontakty na lekarov, tak sam nedohodne nikdy nic, alebo povie, (a to ma uz uplne doraza), ze kebyze ma este aj toto robit, tak uz moze robit vsetko sam a nepotrebuje ma. Fakt nechapem, co sa cloveku stane, ze niekomu tak prepne v hlave.

clarissa96
20. jan 2020

@lilitela nejdeme sa kamosit 😀? Mame podobnych tatikov .. Mna najviac baví, keď odíde na chatu s kolegyňami alebo niekam na dovolenku do tramtarie, xkrat za rok, cely čas sa neozve ako sa dieťa má,(no prvý rok a štvrť sa neozýval takmer vôbec, teraz keď je mala už rozumnejsia, tak sa trosku zväčšil záujem) či dieťa žije, ale na súd si sadne a tvári sa ako strhany otec, ktorý sa od malej ani nepohne 😀 a súd to žerie, je to úplne jedno, že o malej vie možno tak meno 😀

1didiana1
20. jan 2020

@clarissa96 hmm to je smutne ale je podla mna aj fajn, ze to beries proste s nadhladom. no aj tak proste nemalo by mu taketo nieco prejst. nepremyslala si, ze by si zmenila sudcu?

clarissa96
20. jan 2020

@1didiana1 už som premýšľala kadečo.. zaujatosť.. len som čítala, že aj tak sa to dá prehodnotiť až po ukončení procesu, takze neviem .. mne tam nesedí kadečo, mam minimálny priestor na vyjadrenie, zatiaľ čo on má kedy chce, on so svojou právnickou sa vyjadruje o mne, že klamem (že mi neprišiel preplatok z poisťovne) bez dôkazu, ja doklad u poisťovne na stole.. že dcéra je chorá, zanedbaná (ja na stole dcérinu zdravotnú dokumentáciu, nemám čo skrývať.. v zápisnici je len to čo sa hodí. Chodí tam sedieť jeho rodina, vykrikujú bludy, keď sme sa ohradili, že nám to vadí, sudkyňa, že ona to nevidí. Nemám vôbec záujem tam už ani chodiť, prestala som veriť v spravodlivé súdnictvo a dolieha mna, že v tomto state je reálne každý podplatitelny a úrady fungujú len pre úradníkov. Šla by som do lamparne, keby to ešte existuje. Mam nadhľad len preto, lebo našťastie dcéra je zdravá, pohyblivá i napriek ťažkému začiatku, a to je jedine na com záleží, keď má on iné hodnoty, nech si ich užíva, ja dcére detstvo kaziť nebudem 😀

prevenar
20. jan 2020

@miriam1983 ..z akeho dovodu si pre boha mala DIETA ! s takymto clovekom ? je ti jasne ,ze taketo ochorenia mozu byt dedicne ? si si pekne navarila , extremne zlym vyberom partnera , teraz sa to uz bude tazko riesit.

miriam1983
autor
20. jan 2020

@prevenar neboka som s nim tyzden a spraval sa uplne inak,takto otocil uplne zrazu,s tym,ze si nasiel inu! Tak bud tej lasky a nesyd,ked nevies. Uz mi jedno dieta zomrelo,presli sme si velmi zlym,ze sa takto zachova ma nenapadlo ani v tom najhorsom sne.

lilitela
20. jan 2020

@clarissa96 paneboze, drz sa. Ano, aj u nas su situacie, ked odide sice so starsim prec na dovolenku a sice aj zavola ze dobre dorazili, kedze o to poziadam, ale za dalsie dva dni, ked chcem s dietatom aspon 1x denne volat, sa nespyta, ako sa ma to druhe mladsie - to bud clovek ma v sebe, alebo nema, neverim, ze sa to da zmenit, a skoda ze to nebolo vidiet predtym, proste som si nic nevsimla.

@miriam1983 toto mozem potvrdit, tiez predtym manzel nejavil symptomy

miriam1983
autor
20. jan 2020

@lilitela dakujem,som rada,ze ma vies pochopit...