Stretávanie sa otca s dieťaťom

slsp
8. feb 2009

Ak sa rodičia nedohodnú o styku dieťaťa s otcom, ako súd stanoví čas pri pol ročnej dcére? Môžem žiadať len v mojej prítomnosti? Nakoľko otec nebol za ňou už od decembra, malá ho ani nepozná. Ale chcel by si ju brávať k sebe, vlastne k jeho rodičom, pretože on záujem o ňu nemá.

ria80
29. apr 2009

Asanaa,moc ti gratuluju.Moc ti to přeju a strašně ti závidím..

katrin21
5. máj 2009

baby...

ja som rozvedena a mam dcreu, stretava sa s otcom od rozvodu, co mala dva roky pravidelne, bez problemov na vikendy, a pod.. som rada, ze si vytvara vztah s otcom a na druhej strane, to aspon on nemal take vegetne a slobodný zivot a ja len vsetky starosti... nech sa aj on podiela na vychove...

teraz ale mam priatela, rozv. s dcerou 8 r. ako moja. Orzvadzali sa dva roky, co sa sudili o malu. Mala to dodnes szle znasa, ma stres ked sa maju stretnut, je jak zarezana... mala cca. 3,5 ked jej mama odisla a vzala ju prec zit s jej novym partnerom do bytu jej rodicov... k ocinovi chodila aj chodi velmi rada, je to prostredie v kt. ma svoju izbu a pod... a teraz uz aj kamosku- moju dceru.

Ked to tu tak citam, az mi chodi mraz po chrbte, lebo to vidim teraz aj z pohladu otca. samozrejme su hajzli a su otcovia. tí, co mozno naozaj maju zaujem o dieta a chcu s nim byt. A je fakt HROZNE, ked musite bojovat o kazdy den, o kadze prazdniny, vianoce( bene nam zhlasi , ze nam da malu az 2.1 !!!!) a vecny boj, hadky , osocovanie, lebo ta osoba mysli len a len na seba. Pritom moj priatel sa vie postarat, staral sa o malu dokonca 8 mesiacov sam, ked ona bola na pracovnom pobyte, vie varit, prat , zehlit....

dodnes vraj " trpí", ked ju 2 dni ako matka nevidí.. vraj su pupočnozu snurou spojene a su rodina( s jej priatelom mysli, nie su zobratí, ale maju 7 mes. syna)... my vraj nie sme nic... 😀 😝 ....
Mna nazýva kravou, malu by najradsej od otca izolovala, hoci on ju miluje a mala je u nas naizaj strastna...

Co tym chcem povedat? Zvazte naozaj citlivo, ci je fat nevyhnute " buzerovat a bazírovať" na presnej hodine prichodu - odovzdania dietata a pod.... co je pre to dieta lepsie.. Ved chlap nemusi byt taky neschopný, ako si myslite a potom... casto idu k starym rodicom, kt. vnuca iste miluju a radi sa postaraju, pomozu....

Fakt som sa nad tym predtym nezamyslala, jednak preto, ze ja davam ,malu bez problemov , vzdy sa dohodneme, cas ked sme sami si dokonca vychutnavame, lebo mozme ist napr. vecre sami ba bowling a pod...proste brat to pozitívne. Pritom tiez dceru lubim. ako kazda matka.
A jednak aj preto, ze teraz vidim, ake je to na tej druhej strane... ako trapne to vyznieva, ked matka ma " dieťa v moci" a chce ovladata a manipulovat vsetko.... a kto tym trpí najviac? Vidim, ze len dieta.. Dospelý sa naserie, ale to ho prejde.. dieta si vytvara blok a strach.....

katrin21
5. máj 2009

sorry, ze som bola taka dlha 🙂

katrin21
5. máj 2009

a ked dietatu nebude u otca dobre, aj samo sa bude vyhybat mu.. to tiez poznam u kamosky.. mali u otca napr., nechce spat. navsteva a dost. sam sa tak rozhodol.

martina21
7. máj 2009

Ahojte, katrin myslim ze mas uplnu pravdu pokial je otec dietata naozaj normalny a starostlivy a zodpovedny..

ja bohuzial take stastie nemam..ide o to ze sme pred rozvodom a doteraz sa manzel ani poriadne neozval nezijeme spolu skoro 5 mesiacov az ked som podala navrh na vyzivne kde som opisala nase spoluzitie a vsetko.,maly ma 14 mesiac otca nepozna a ani on jeho, odisla som od neho koli drogam koli totalnej nezodpovednosti a neschopnosti postarat sa o rodinu a samozrejme stym spojene ochladnutie citov.

Teraz zacal vymyslat ze chce maleho k sebe na vikendy ale ten je stale kojeny aj ked len na vecer zaspava pri tom a v noci sa este 2 krat budi na mliecko..nepozna jeho ani prostredie kam ho chce zobrat, manzel nema trvaly pobyt zije u svojej matky a jej druhom v garsonke, pre syna nema ani vlastnu postel..
je mi ztoho zle je agresivny, vyhraza sa mi ze mi neda do rozvodu na neho ani korunu a tak no proste vol. Stokrat som mu povedala ze moze za malym kedykolvek prist, zobrat ho von na prechadzku na ihrisko ale on nie, ked prisiel co sa stalo 2 krat lebo mal v nasom meste nejake vybavovanie tak sa ani neohlasil len sa zjavil pri dverach a vzdy v case obeda ked dieta spi...dokonca ho raz chcel aj zobudit ze vraj to robim naschval ze vzdy spi ked pride..tak potom co je to za otca, co si myli dieta s vecou..ani nevieta ako rada by som si obcas na vikend oddychla isla s kamaratmi niekam ale nie za taku cenu...

dufam ze mi sud vyhovie a povoli navstevy len v mojej pritomnosti...nemozem koli tomu ani kludne spavat

migaska
10. máj 2009

Ahojky holky jsem v 5. měsíci těhotenství a ve 4. mě přítel opustil a vrátil se k bejvalé.Ale už ted mě deptají tím že ona bude trávit čas s mím dítětem a to já nechci dovolit´.Co bych proto mohla udělat když budu kojit tak si ho odvést nemůže teda si myslím a až nebudu kojit tak můžu trvat na tom že chci být v dohledu když si ho půjči?Děkuji vám moooc

monkasponka
11. máj 2009

Ahoj Migaska, nie to určite sa nemusíš bať. Tvoj byvaly nema vobec pravo na take male dieta, určite spolu nezijete ako ho on moze mat keď sa o neho nebude vedieť ani postarať. A ta jeho priateľka už duplovane nie. Aj keby si ho nekojila aj tak bude stale pri tebe. to absolutne nerieš, uživaj si tehotenstvo a na nich sa vykašli

alexandra
11. máj 2009

migaska az tak jednoduche to nebude. Optimalne v tomto pripade je asi nezapisat otca do rodneho listu. V tom pripade nema k dietatu ani rodicovske prava, ale ani povinnosti.

katrin21
11. máj 2009

suhlasim s alexanrou.. ale vsetko am svoje za a proti... napr. co sa tyka nasledneho vyzivneho.. ak po nom netuzis, tak ho nedaj zapisat.. a je to.

mirica
11. máj 2009

ak sa nemýlim , tak aj otec dieťaťa môže žiadať priznanie otcovstva.....

monkasponka - nemôžem samozrejme posúdiť , či sa bude vedieť otec migaskinho dieťatka vedieť oňho postarať.....ale môžem ti zodpovedne potvrdiť , že sú muži , čo to úplne v pohode zvládnu ......u nás je od narodenia detí s nimi doma ich otecko .....a to sa stará o dvojčiatka - a samozrejme aj celú domácnosť 😉

vážne ich netreba všetkých háadzať do jedného vreca.....myslím , že je lepšie ak dieťa vychádza dobre s oboma rodičmi ....môj bývalý Maťka nevidel už 9 rokov - a verte , že to syna trápi ....ale bohužiaľ nemôžem bývalého donútiť , aby sa o neho aspoň trošku zaujímal 😔

migaska
11. máj 2009

Zapsat ho musím nemůžu si dovolit aby mi neplatil nechci ani aby ho nevídal ale bez ní.On mi ale nechce dát ani na kočárek atd.

mirica
11. máj 2009

migaska - treba si odkladať všetky bločky od vecí , ktoré malému kúpiš , a potom na súde žiadať preplatenie minimlne polovice nákladov . Ďalej po narodení dieťatka treba žiadať aj o výživné pre teba ....aj keď to zrejme bude trvať dlhšie ....bude ti ich musieť doplatiť..........ak budeš v hmotnej núdzi , dá sa žiadať aj o predbežné opatrenie...ktorým ho zaviažu niečo ti platiť(tebe aj dieťaťu) , aj keď nie je ešte právoplatné rozhodnutie súdu

no a čo sa týka stretnutia .....závisí to samozrejme od súdu , aký určí rozsah styku otcovi ...ak u teba v byte v tvojej prítomnosti , tak tam jeho priateľku samozrejme nemusíš pustiť - ale ak si ho bude môcť brať , tak to neovplyvníš , kam s ním pôjde.......rovnako ako on nemôže zakázať tebe , brať ho v budúcnosti k tvojmu priateľovi 😉

katrin21
12. máj 2009

migaska: hej moze ziadat aj on testy... ale ci ti bude platit? no neviem.... ak by o to dieta tak stal, asi ta neopusti... ale ktovie....

to , ze ti vadi, jeho baba, je normalne.. ale ver, ze casom to prejde..... mna mus opustil, ked mala Kika ani nie dva.... a kvoli inej.... takze tiez som citila ten pocit, ze mi vadilo, ked bola s inou" tetou", co sa hra na mamu... ale casom to odoznelo a asi po roku a pol som to uz vobec neriesila, lebo aj tak sa neda....

kym bude mala malinka, tak ju mu nemusis davat na celý vikend, zvlast , ak na neho nebude taka zvyknuta.. a neskor sa uvidi... ono aj 3 rocne dieta via dat najavo co chce....( priatelova dcera ked mala 3 roky a 4 mesiace drzala dvere auta zvnutra, aby si ju mama po vikende nemohla zobrat.... lebo chcela byt s ocinom, staral sa o nu 8 mesiacov sam....pisala som vyssie... a mama si myslela, ze ju hucka.. ale nie...)

cize to dieta aj same da najavo,ci sa bude priecit tomu, ze ma u neho spat.a ver tomu, ze ak mu tam par krat urobi cirkus vecer, aj ona sam pochopi, ze to nema vyznam a bude si ju brat len bez prespania u neho..... ale to je este daleko....

ale je fakt,m ze su otcovia, co sa vedia postarat.

katrin21
12. máj 2009

že Mus.... muž som myslela 😀

janka2921
25. mar 2014

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, budem veľmi rada, ak mi pomôžete...ďakujem
https://docs.google.com/forms/d/1-yioDyfKbLLIT2...