Styk otca s deťmi po rozvode. Ako má prebiehať?

maminuska
3. feb 2009

Ahojte, som tu nová.
Som po ťažkom rozvode a ešte ma veľa zlého čaká. S bývalým manželom som uzavrela dohodu o styku , ktorú on sám navrhol . Okrem iného je tam aj to že má právo byť s deťmi jeden mesiac cez prázdniny. V dohode je napísané že si vezme deti prvý deň v mesiaci a odovzdá mi ich v posledný deň v mesiaci. On si to však predstavuje že si ich môže zobrať kedy sa mu zachce a vrátiť mi ich tiež kedy sa mu zachce v priebehu tohto mesiaca. Nemyslím že má pravdu.

mikalove
3. feb 2009

ked má jasne napísané,že si ich má zobrať 1-ho a vratiť posledného tak si ich nemôže brať počas mesiaca ako sa mu zapáči.toto nemôže pochopiť len chlap 😖

bibula
3. feb 2009

suhlas-
.
ked si ich nezoberie prveho,uz nie si povinna mu ich dat-to on nedodrzal termin,ktory si navyse sam urcil....vela chlapov si mysli,ze bude svoju manzelku - ex- dalej sledovat,kontrolovat a pod.pride kedy sa mu zapaci,odide tiez tak-a vela chlapoc si myli styk s detmi a styk so svojou ex.....

danuska24
3. feb 2009

suhlasim s babami

maminuska
autor
3. feb 2009

No on si to predstavuje asi tak, že si príde pre ne štvrtého, bude ich mať dva dni, vráti mi ich , potom si ich vezme na týždeň, vráti mi ich a tak dokolečka.
Bibula to znamená že keď si ich nevezme hneď prvý deň ako mu určil súd, mám právo s nimi odísť trebárs na dovolenku ? a keď si o ne požiada trebárs v priebehu mesiaca , teda už po termíne ?

saara1
3. feb 2009

Ako presne znie ten text dohody? Napis tu cast v presnom zneni... Potom ti snad kocky pravnicky povedia, co vlastne ste podpisali.

katrin21
4. feb 2009

maminuska:
ono je vzdy lepsie, ak sa dohodnete.. mne osobne by nevadilo, ze si neberie det na mesiac v kuse.... napr. pre male dieta je to dlho byt bez mamy... moja dcera nikdy nejde na tak dlhy cas, ale napr. na dva tyzdne a pod... priatel ( maju konplik. vztah) si berie malu akoze na mesiac, ale my to mame opacne... ona mu ju nikdy na mesiac neda, lebo malá má ist niekam s jej rodicmi a podobne, tak ze ju mame max. dva až tri týzdne... a malá uz potom tiez chce vidiet mamu... akurat u nas je to o to horsie ze ked jej ju dame skor, lebo to ziada a vyjdeme jej v ustrety, tak ona nam ju na oplátku da este v auguste len velmi tazko a po dlhých tahaniciach.. ale zas priatel podńika a nemoze s nou byt mesiac doma, tak ju vodi k sebe do roboty ( maju formu v rod. dome, maju zahradu, kde sa hra a pod. a poobede idu na kupko....)
mne osobne by ale fakt nevadilo, ze si malu berie menej... skor je blbe ju nevidiet celý mesiac....

veronkaj
4. feb 2009

ja som rozvedená už deviaty rok a môj bývalí si nikdy našu dcéru nevzal ani na pol dňa, hoci má v rozsudku, že si ju má brávať každý druhý víkend a polovicu prázdnin .

a čo má s tým urobiť , nuž nič, ked nechce nedonútite ho a výsledok - dnes je pre dcéru jej otec cudzím človekom.