Štyria v jednej izbe. Ako to zvládate?

zlatucka
29. feb 2008

Bývate u rodičov,máte iba jednu izbu a ste štyria?ako to zvládate?psychicky,fyzicky?máte u vás v izbe aj postielku pre najmenšie dieťatko?alebo ako vlastne žijete?je to vôbec normálne reálne byť 4 v jednej izbe?

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Necháme to po svátcích a už se těším, ono je fajn, že máš holky ve stejném věku, to rozpětí není zase tak obvyklé a v nejhorším to dortík u Aidy jistí.Holky zrovna vytáhl tatínek na Petrov 😉
Brzké uzdravení!

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital ved prave to ma zaujalo, ze mas rovnaky vekovy rozdiel-ja mam dojem, ze vsetci znami maju ovela mensi vekovy rozdiel, takze bud ma jedna dcera partaka, alebo druha-proste zvycajne je jedna uplne vekovo mimo. A na kolacik, ci torticku sa nase baby nahovorit daju snad vzdy 😉 ... my mame teraz tatka mimo Brno, takze mame doma damsku jazdu-len je blbe, ze som taka zdechnuta, inak by sme si to viac uzili 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka A musíš, stejně jako já, neustále odpovídat na přihlouplé dotazy, jestli máš děti s jedním otcem 🙂 ?
Starší dcera už je na to alergická, protože se jí na to často ptají, asi je to dnes unikum být xx let spolu, viď?

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital jo, to vypada tak divne, ked je niekto uz tak dlho spolu ... a pritom to zase az tak dlho nie je, aspon podla mna 😉 ... niektori ludia uz uvazuju velmi moderne, takze je to uplne jasne, ze prve dieta je s inym otcom 😅 ... ale teda u nas je to tak, ze kazdy kto vidi starsiu dceru a manzela, tak mu musi byt jasne, ze je jeho 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Koukám, že i ty ses celého procesu rozmnožování zúčastnila pouze jako batoh, že 😀 😀 ?I to máme společné...

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital jo, ja som v tom uplne nevinne ... akurat ma vyuzili 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital ale teda mladsia vyzera ako moje dvojca-my to mame takto rozdelene 😉 ... ale este sa uvidi, mozno sa este zmeni a nakoniec ani ta nebude po mne ... ale ked som ju prvy-krat videla, tak mi bola veeeelmi povedoma 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Mladší vypadá jako moje máma a starší jako můj muž, což je vlastně moje tchyně s p..em 😉 , se omlouvám, jinak to popsat nešlo 😀 .A ty ksichty po ránu bych nepřála ani nepříteli, obě dvě nerady vstávají a nekomunikují a představ si, jak ti v kuchyni sedí naprdlá matka a tchyně.Občas se divím, že nesnídám grog 😉

959touareg
14. dec 2013

@zuzkaanicka
@laurital
zeny, nestvite ma, ze kafe si date spolu a ja? mna vynechate? to nemyslite vazne....dala som vas pekne dokopy a teraz ma vypoklonkujete? 😀
presne ako pisete..my seba chapeme navzajom, je jasne,ze si robime pomedzi riadky aj srandu, ale mnohe to tu myslia a beru vazne vsetko ,co piseme. ale co narobim. ja som uz taka.toto stvarame aj doma medzi sebou. ved predsa netreba brat vsetko vazne. nie?

laurital,presne ako pises, moj stary tiez hovori,ze ked syn pride na hrob a pre prachy z bankomatu musi pekne vzdat hold, poklonit sa, nielen tak zobrat a zmiznut ako smrad. a este som zabudla napisat, ze syn mu vtedy na to povedal,ze mu prejde cez rozum a ze nebude ako taky cicinbrus chodit denne si po prachy,ze hned vyrve ten bankomat zo zeme , vezme so sebou a ma pokoj. vies, ako to robia obcas zlodeji, ked kradnu cele bankomaty..strojom vytrhnu, odtiahnu ...a moj mm mu na to...ja ta poznam, preto sa poistim, lebo viem, ze by si toho bol schopni..a vies ako sa poisti? ze pekne pracovnik z banky tam bude chodit do banomatu davat iba raz za mesiac sumu, aby mu vyslo 10€ na den. cize mesacne tam vlozi tych 300-310€. to sa mu potom bankomat cely neoplati kradnut.

a tiez suhlasim s tym, ako pisete, ze nevesta, pokial byva u svokrovcov nema pravo nic zazlievat svokre, aj keby prvu ligu chlastala, aj keby hola behala po byte. je to jej byt, moze robit co chce v nom a nevesta nech cusi, moze tak akurat nozkami suchat. pokial sa jej nepaci, ma dvere otvorene a moze ist. nikto ju tam nedrzi.

ale vy dve to mate vyhrate v tom, ze nevesty nevyfasujete. budte rady. zatovia su ovela, ovela lepsia vyhra pre matku ako nevesty. ja to uz vidim, citim teraz a sama hovorim, ze mne nebude dobra ziadna nevesta, doteraz ofrflem kazdu, co syn doniesol. u dcery budem toleratnejsia ku jej partnerovi. pokial samozrejme nedonesie nejake neidentifikovatelne čudo. zat sa skor prisposobi ako ta nevesta. 😖

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital tak, ked sa starsia narodila, tiez vypadala ako moja svokra, obzvlast, ked plakala 😝 ... nastastie sa potom z toho "dostala" a vyzera velmi dobre 😅 ... mas to rano pekne v kuchyni 😀 ... by mi ani jest nechutilo 😀 ... a neviem ako Tvoja starsia, ale moja je v riadnej puberte a dava nam zabrat ... obcas zlaticko, ale obcas ma vie tak vytocit 😝 ... a mladsia samozrejme velmi rada kopiruje (alebo je to infekcne-mozno aj ja chytim 😅 ) ... takze obcas je u nas hodne "veselo" 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@959touareg neboj, my Ta potom do Brna pozveme, alebo Ta prepadneme na Slovensku, baf 😉

zuzkaanicka
14. dec 2013

@959touareg a ten bankomat-ten treba tak postavit, aby sa mlady pri vybere musel poklonit a odbre hlboko 😉

laurital
14. dec 2013

@959touareg Ty máš doživotní místo a flašku merlotu u našeho stolu, ženo 😀
Jsi něco jako naše duchovní matka a vůdce...hele co ten sitcom?Nepřibereme i zuzkaanicka?

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka No puberta....na rovinu říkám, že pokud bude pokračovat stejným tempem, tak Moravské vinařské závody jistojistě nezkrachují 😀

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital kedy budu kamerove skusky na sitcom? 😀

959touareg
14. dec 2013

@zuzkaanicka ale ano,ano, ved tak nizko ho da, to presne aj povedal, aby bol nuteny sa poklonit. a poriadne hlboko. 😀
a usulam sa s podobou tvojej dcery na svokru...juuj to si mala ako bozi trest. pekne hned za rana sa kukat na jej podobu u dcerky. by ma vyrvalo. a ze ...nastastie sa z toho dostala...iste si sa modlila denne a prisahala, ze uz budes iba dobra. 😉

@laurital
cestne miesto u stola ...wooou, dakujem, som poctena. a vy ked pridete na SK, pozyvam vas ja. a jasne, nech aj zuzkaanicka hra v nasom sitcome. ved my dve sme uz v jednom klube spolu. zalozila ho , tak isto ako my, spravne trafena baba. ved na kave ti to porozprava zuzkaanicka a az chces, pridas sa aj ty. 😉

zuzkaanicka
14. dec 2013

@959touareg , @laurital inak, som zvedava, kedy nam niekto klepne, ze sme mimo temy 😅

laurital
14. dec 2013

@959touareg Obě jste super baby,moje krevní skupina a jsem ráda dámy, že jsem na vás natrefila!Je mi ctí být s vámi v klubu..
@zuzkaanicka

959touareg
14. dec 2013

@zuzkaanicka juj, zase sa tak neponahlaj, ze kedy budu kamerove skusky. nebud tak aktivna, alebo sa nevies dockat ,kedy z teba bude selevrita. a aku rolu chces? iste tu naj.no to si treba zasluzit. posledna to pride a stavia sa do radu prva. prr, klud. pekne po poriadku. zarad sa, hej? 🙄 🙄 🙄

presne toto je stale. kdekolvek sa zapojim do temy, hned sa to roztoci, pridaju sa poniektore podobneho zmyslania -take zdravo svihnute baby a uberame sa uplne mimo temy. ale samozrejme vzdy prvymi prispevkami poradime, povieme co -to k teme a potom....potom sme na hony vzdialene. ale ved netreba vsetko brat vazne.

laurital
14. dec 2013

@959touareg Ono je to tu v některých tématech z extrému do extrému.Stačí se mrknout na Estivillovu metodu.Proboha kam se poděl zdravý rozum kombinovaný s mateřským instinktem?

zuzkaanicka
14. dec 2013

@959touareg ja sa nehrniem, len chcem byt informovana 😅 ... a ak tam ma byt riaden trapas, tak kludne mozem mat hlavnu ulohu-v tomto som ja expert 😅 ... tam si mozem dat solo 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital mas pravdu, niektore temy su uplne sialene ... cloveku sa rozum zastavuje 😝 ... a najlepsie je, ked mas iny nazor, tak v tom momente si taaak otitulovana, ze sa nestihas divit 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Viď?Jako já, když jsem si dovolila říct, že nosit roční dítě v šátku s prsem u úst místo dudlíku a nazývat se přirozenou matkou mi přijde lehce přehnané, stejně tak jako nechat hodinu řvát dvouměsíční mimino a hrdě se bít v prsa, že ho učím samostatnosti.Děkuji za to, že u mé první dcery jsem doma neměla net a řídila jsem se selským rozumem s kapkou 😉 mateřského citu.
Já už dostávám depky, že budou mít moje holky doživotní trauma z neinformované matky😉..

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital veru, este sme to dobre vymakli s tymi prvymi detmi, ani my sme doma vtedy este nemali net a pri mladsej som uz zase bola "skusena" mama, takze info o vyplakani a podobnych praktikach som brala skor ako nechutny vtip 😝 ... a zasadne do takychto tem ani nevstupujem, ale ono aj taka naoko neskodna tema moze nakoniec dopadnut tak, ze Ta otituluju 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Máš pravdu, já jsem to myslela dobře, snažila jsem se poradit a pro polovinu jsem byla měkkoň a pro druhou polovinu Herodes 😉

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital tak zlatu strednu cestu dnes mnohe nepoznaju 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka A zdravý rozum je taky asi nenaučili používat 😉
Ženy mé milé slovenské 😀 -jak já jsem ráda, že jsem Vás na MK našla 😉

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital zdravy rozum sa dnes nenosi, nie je znackovy 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@959touareg , @laurital zienky, tak dobre sa s Vami debati ... hned mi je lepsie (ale dam si aj nejake vitaminy 😉 )

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Jj, je to jako svěží vzduch potkat inteligentní a rozumné ženské se smyslem pro humor 🙂, které nemají pocit že porodem se z nich stal Mandela a ví vše, popř. na to mají názor..