Štyria v jednej izbe. Ako to zvládate?

zlatucka
29. feb 2008

Bývate u rodičov,máte iba jednu izbu a ste štyria?ako to zvládate?psychicky,fyzicky?máte u vás v izbe aj postielku pre najmenšie dieťatko?alebo ako vlastne žijete?je to vôbec normálne reálne byť 4 v jednej izbe?

veronika13
3. mar 2008

vivien, nguyen, máte pravdu, ale zas odkladať deti tiež nie je až také jednoduche, veď si len prečítajte nekonečné témy snažiliek čo majú byty, autá, karieru... nechcem nikoho uraziť, a to nehovorím, ak ešte príde nejaká choroba ženy, no to je trochu odbočenie. Určite každá čo tu písala, že bývajú u svokrovcov alebo u svojich rodičov a tlačia sa v jednej izbe by si priala najskôr vlastné bývanie a potom detičky pekne do izbičiek svojich, no proste nie vždy všetko sa dá tak naplánovať a splniť ako chceme.

roasha
3. mar 2008

nguyen number 1! 😎

prasiatko30
3. mar 2008

suhlasim z nguyen a z vivien - zabezpecit sa a osamostatnit sa sa da aj bez pomoci rodicov - nemyslim si ze vsetky mlade rodinky ktore byvaju na sk samostatne su detmi bohatych rodicov - to by sme potom byvali asi vo svajciarsku. a pockat aspon kym mas kde hlavu sklonit - to vobec nie je zly napad o tom ze potom mozes mat problemy - tak ano je tam vacsie percento tych co snazilkuju ale tiez poznam kopec - a to nehovorim o dvoch alebo troch - desiatky zien ktore zacali s detmi po 30tke alebo dokonca po 35tke a mali aj 3 aj 4 a dokonca poznam zopar co maju aj 6-7 a nezacali najmladsie.

ale ako sa hovori kazdy je slobodny a moze robit ako sa mu lubi a ako mu lepsie vyhovuje 😉 🙂

aponchie
3. mar 2008

ja jsem byla vychovavana tak ze mam spolehat na sebe a nejdriv nez budu mit dite mam mit zarizene bydleni a nejen kvuli diteti ale hlavne kvuli sobe,ja jsem sla z domu v 18letech a bydlela sama po podnajmech a platila si vsecko a s manzelem sme meli dite velmi brzo ale hned sme zadali o hypo a bydleni pac sem nechtela mit deti nekde po podnajmech a nejistotach zabere to trosku casu najit bydleni a tehotenstvi ma 9mesicu takze casu dost.neodsuzuju nikoho jen rikam ze kdyz si nekdo naseka deti jako smeti a nema poradne kde bydlet a taky tem detem nemuze dat tolik kolik by treba potreobvali na ten ukor je mi to lito

nguyen
3. mar 2008

isto ze nie vsetko sa da naplanovat ale neargumentujem tym ze nemam rodicov aby mi kupili dom!!! ako chce vychovavat dve deti ked este nevyletela z vlastneho rodicovskeho hniezda, ja neodsudzujem mlade rodiny co su u rodicov prechodne pripadne aj navzdy lebo z financinych ci inych dovodov to nie je mozne riesit inak, mna iba vytaca sposob myslenia: hrrr rodina, nasackujeme sa k svokrovcom a potom sa stazujeme, asi by som sa mala zdrzat komentara nakolko deti nemam a podla niektorych asi ani nebudem kedze som "karieristka" ale aspon nie som nikomu na krku 😉

f.nina
3. mar 2008

nguyen,vivie742,zdá jse mi že jste úplně mimo téma 😉 Zlatička jse ptala je-li reálne bydlet se dvěmi dětmi v jednom pokoji a nikde se ani slůvkem nezmínila že by měla nejaký problém při společné domácnosti s tchýni.Možná jim toto řešení vyhovuje a vy jí začínáte napadat že si měla nejdříve zajistit bydlení a pak děti,ale ona si ho třeba už dávno před dětmi zajistila takhle a vyhovuje jim to.Né každý potřebuje prostě barák nebo velkej byt 😉

aponchie
3. mar 2008

fnina asi mas pravdu nejak se to zvrhlo ale to je pokazde co nadelas je to tak kdyz je to damsky spolek 😀 urcite se da zmestnit v jednem pokoji ,pac kdyz se chce vsecko jde ale je urco lepsi aspon 2+1 ono kazdej potrebuje trosku soukromi jen pro sebe dokud sou deti malicke jde to ale jak jsou starsi neumim si to moc predstavit asi bych to vydrzela treba vyhledove ale na stalo fakt nevim podle me tim zakonite trpi manzelstvi i deti cim je to delsi.

f.nina
3. mar 2008

aponchie.My s přítelem taky bydlíme v jednom baráku s tchýni.každý má své patro a my tady máme 3+1 a zdá jse mi to pro nás malé 😅 Ale kdybych byla v nějaké situaci že to prostě jinak nejde klidně bych se mačkala v jednom pokojíku.a jestli to zlatičce takhle vyhovuje ať už z finančních důvodu nebo jakých koliv jiných tak ať tam bydlí.ale já pokud bych nemusela tak do jednoho pokojíku mě nedostanou ani heverem 😀

roasha
3. mar 2008

dievcata,ja s nguyen suhlasim,a to uz len z toho dovodu-som vydata 12rokov,ale deti sme neplanovali aspon do tej doby,pokial sme nemali poriesene byvanie.takze nariekat nad tym,ze sa tlacim s "dalsou" rodinou v byte je podla mojho nazoru neprimerané.tiez sme si mohli "narobit"deti,a hnevat sa na cely svet,ze sa musime obmedzovat. 😒 v ziadnom pripade nechcem nikoho urazit,ale kazdy sme strojcom svojho stastia. 😉

aponchie
3. mar 2008

ne nadarmo se rika ze by mladi meli bydlet na puli cesty od obou rodicu 😀 😀 ja bych nechtela bydlet s nikym mam rada svobodu a svuj prostor casto chci byt sama a to bych se zblaznila ,ja bydlela s manzou(vtedy snoubenec)v jednom pokoji u jeho rodicu 2mesice hruza clovek si nemuze ani uprdnout musi se porad kontrolovat poradne zasexovat si nemuze stejne je porad nekde v pejru ,ale okamzite jsme sli do podnajmu nez sme si nasli byt na hypo a je nam dobre aspon nemusime byt nikomu z anic vdecni

roasha
3. mar 2008

aponchie.... 😀

bolulka
3. mar 2008

nguyen a spol. - otvorte si temu ...Viem si nalinkovat zivot...

este asi neviete ze zivot nie je ciernobiely.

do tejto temy vase prispevky nepatria, takze neotravujte dievcata, ktore nemaju zivot "tip top" ako vy, svojimi moralistickymi karieristickymi nazormi.... 😠

anjelik85
3. mar 2008

ahojte, ja by som tu zopár žienkam priala skúsiť taký život. že nie všetko ide ľahko. my sme dieťatko plánovali. s tým, že sme mali dostať mamkin byt a mali sme jej kúpiť menší. ale všetko sa to zvrtlo. to tu nebudem rozpisovať, pretože to sem nepatrí. keď som bola v 2. mesiaci, museli sme sa odsťahovať ku svokrovcom na dedinu. ťažko sa mi zvykalo, pretože som bola rodená mešťanka a nie dedinčanka. ale je to v poho a my plánujeme brať hypo a postaviť domček. ale chcem nájsť prácu. teraz žijeme v jednej veľkej izbe u svokrovcov. je to celkom v poho až na svokru. ale na to je iná téma. sme im vďační za to, že tu prechodne bývame a že nám pomáhajú, ale je to o držku a ja sa už neviem dočkať, kedy nájdem prácu a zoberieme hypo. síce na 30 rokov, ale to súkromie stojí za to. zlatucka, ja vonkoncom nemám rodičov, čo by ma zabezpečili. ale keď sa mi nepáči žiť u svokrovcov, tak predčasne idem z materskej a hľadám už tretí mesiac prácu a keď sa zadarí, tak berieme 2mil. hypo. manžel nezarába veľa, len 12tisíc a ja tiež určite nenájdem lepšie platenú prácu. ale pokúsiť sa musíš. niekedy risk je zisk. bez riskovania nikdy nič nebudeš mať.
ale tiež určité útoky tuná, že najprv dom, kariéra a potom deti, tak tie by tu byť nemuseli, pretože nie každý berie takúto postupnosť. odkiaľ máte, že práve tá vaša teo je správna. lebo je to tak stáročia? postav dom, zasaď strom,....? to je trošku zastaralé. a tiež sa v tejto téme nik nesťažoval a nevylieval sa, že sa "nasáčkoval" k svokre alebo rodičom a teraz že by tu niekto nariekal. skúste to prečítať od začiatku, lebo ste si to asi pomýlili s inou témou. a tam tiež nech si píše kto chce, čo chce o svokrách. nikdy nespoznáte svokrovcov tak poriadne, dokým s nimi nežijete. viem, o čom hovorím. no, ale zase som od témy. tak radšej končím
🙂 😉 😅

anjelik85
3. mar 2008

a tiež jedna vec o tom byť niekomu na krku a že svokra by radšej bola, keby má súkromie. neviem, ako inde, ale nás svokra ťahala k nim už od našej svadby. ale sme nechceli, lebo sme mali isté bývanie. takže, plánovať môžeš všetko, ale nie vždy to vyjde. my sme si naplánovali a uskutočnili najprv bývanie a potom dieťa. ale osud je občas vrtkavý a stane sa niečo a ty prídeš o to 100%né bývanie a zrazu sa ocitneš niekde na začiatku, ale už s dieťaťom.
podotýkam, dieťatko sme splodili až po 9 mesiacoch od svadby, takže to nebolo nič hrrrrrrrrr. a nič nepremyslené. všetko bolo práveže do bodky premyslené a naplánované.

nenka83
3. mar 2008

nguyen podla mna mas pravdu.....citala som sice len tvoj prvy prispevok, no mas pravdu. aj ked ja zijem tak ako ty za spravne nepovazujes, som stastna ze mam babo, milujem svoju dceru. ale podla mna je spravne najprv si zabezpecit byvanie, vystudovat ak studujete, a potom si spravit babo, aj ked u mna to je uplny opak 😉

vivien742
4. mar 2008

bobulka môj život vôbec nie je nalinkovaný, možno by si sa divila čím všetkým som prešla, už som to tu niekde písala, ale prepáč, ak tu niekto píše, že sa dá normálne žiť v jednej izbe s dvomi, tromi deťmi, tak klame sám seba.A to, že je hádam rozumnejšie sa akotak zabezpečiť, kým príde dieťa a nie sa do materstva vrhnúť po hlave v dvadsiatich rokoch, bez vzdelania, bez bytu a finančného zabezpečenia, nie je v dnešnej dobe žiadny prežitok, ale je to dôležitejšie ako pred rokmi, keď boli byty za pár korún, prípadne štátne, boli mladomanželské pôžičky a pod. vymoženosti. A ešte niečo, ja nie som kariéristka, mám dve deti a bola som určitú dobu sama s dieťaťom, lebo aj také sa môže stať (rozvod, smrť partnera), potom je dvojnásobne dôležité mať kde bývať a mať aspoň akétaké vzdelanie, aby žena zabezpečila seba a dieťa. Ja totiž tiež nie som z rodiny, ktorá by mi bola dala 2 mil.na byt. Keby boli moje názory také zastarané a primitívne, ako si myslíš, tak by na koníkovi zrejme nevznikalo to množstvo smutných tém, ktoré tu je. Áno, dá sa aj štyria, piati v jednej izbe, dokonca aj dvanásti, veď v Rudňanoch aj tak žijú...

zlatucka
autor
4. mar 2008

Robíte zo mňa a z ostatných mamičiek ktoré majú malé deti a bývajú u rodičoch a svokrovcoch chuderi?len tak pre vaše info lebo vám asi pripadá že sa neviem poriadne postarať nielen o seba ale aj dieťatko-od 18som robila,živila mamu aj brata pretože ich platy boli malínke,platila som si nájom sama 15tis plus telefón,mala som na svoje záujmy,este že som mala dobrú prácu výborný plat a nemusela som žiť od výplaty do výplaty.a to že sme si s manželom synčeka naplánovali vôbec!!! neľutujem.

aponchie
4. mar 2008

ja chapu ze se to muze stat treba jedno dite ale udelat si jich vic v jednom pokoji bez vyhledu na vetsi mi prijde divne

bolulka
4. mar 2008

zlatucka, anjelik, pani nalinkovane nas odcudzuju aj ked nevedia na zaklade coho sme dopadli tak ako sme dopadli. lebo vsetko je podla nich nalinkovane (aj my - spravili sme si dieta pred vlastnym byvanim a hovovo)

keby som vratila cas, spravime si s manzelom dcerku presne tak ako predtym.. mozno by sme sa zachovali troska inak v otazke byvania, ale nelutujem, ze mam fantasticku dcerku (vsetko sa da - aj byt zohnat popri materskej), robit vysoku a podobne...

ja skor lutujem take zeny, ktore si dieta odkladaju z viacerych dovodov, o ktorych ich nemienim presvedcovat.

my sme si spravili dcerku, mali sme moznost mat byt, ale sme odmietli, pretoze nam tu bolo fantasticky a necitili sme sa este na osamostatnenie. presiel cas a teraz po samostatnosti tuzime. ze si prezivame peklo jednej izbe povazujem iba za klady, pretoze si budeme viac vazit to, ked sa osamostatnime a nebudeme opovrhovat takymito ludmi..

vivien742
4. mar 2008

zlatucka ja som predsa nikoho nechcela uraziť, ani z nikoho nerobím chuderu. Aj ja som žila s manželom u svokrovcov v jednej izbe, žili sme tam necelých päť rokov, kým sme mali na dvojizbový byt a naň sme si u tých svokrovcov nanšetrili. Žili sme z jedného platu - môjho biedneho) a manželov celý sme odkladali. A deti sme neodkladali na vek 35 rokov, mala som 24 keď sa mi dieťa narodilo, to sa mi nezdá tak neskoro. Bolulka chápem už prečo ťa moje názory rozčúlili, čítala som o tebe v iných témach. Sorry, že som tu uviedla svoj názor, ale stojím si za ním, je rozdiel žiť pár rokov u svokrovcov alebo u rodičov a jeden palat odkladať na byt, ako žiť tam z toho jedného platu a mizernej materskej traja, prípadne štyria, piati.

f.nina
4. mar 2008

Zlatučka,Bobulka naprosto s vámi souhlasím,už jsem tady dámám psala že to je téma jestli jse dá zvládnout v jednom pokoji bydlet čtyři a né jak je to nezodpovědné atd.Taky bydlím u tchýně sice máme celé patro ale i tak to není růžové 😉 a dítě i když jsme neplánovali tak toho vůbec nelituji malého bych neviměnila ani za to největší bohatství.jo a věřím že kdybych založila téma kde by jsem napsala že čekám dítě ale můžu bydlet jen u rodičů tak věřím že ty samé dámy budou psát že dítě si mám nechat 😉 😀 tak si vyber 😉

pralinka25
4. mar 2008

ja si myslim, ze pravda je nikde uprostred a v podstate oba tabory mate pravdu.

Kazdopadne odpoved na povodnu otazku by som dala taku ze da sa zit 4 v jednej izbe u svokrovcov ale iba urcitu dobu s vyhliadkou na ine byvanie.

Chvilu sa da uskromnit kym sa nasetria peniaze ale nie donekonecna. Treba si uvedomit, ze manzelia maju obcas krizi na ktore potrebuju priestor aby ich vyriesili medzi sebou a nie v jednej izbe pred detmi ktore vobec nemaju byt do toho zatiahnute, v neposlednom rade ide aj o sexualny zivot. Zenam to mozno tak nepride ale chlapom to jednoduch skor alebo neskor zacne liezt na mozog a potom vznika nervozita a vyplavuju sa problemy ktore s tym zdanlivo nesuvisia. Chlap ktory je spokojny v sexualnej oblasti prekroci aj kopu spinaveho pradla ktore ste nestihli oprat ale nespokojny vam vyhodi aj smietku na zemi. Toto mi potvrdili viacere starsie pary.
Sex v jednej izbe s dvomi detmi ...

Deti maju tiez svoje zaujmi, tajomstva. Radi sa schovavaju a radi si schovavaju aj veci. Potrebuju obcas sukromie aby mohli snivat, robit nieco potajomky (uz len nakreslit mame srdiecko k dnu matiek)
Maju kamaratov ktorych by si mozno chceli pozvat na hranie alebo na ucenie ale do jednej izby s rodicmi to urcite neurobia.

pietra
4. mar 2008

necitala som vsetky prispevky, ale vidim, ze atmosfera hustne ☹ Kazdy tabor ma v niecom pravdu. Byvat v jednej izbe mozete aj viaceri, da sa to, ale lepsie je mat samostatne byvanie. Dnes je taka doba, ze nie kazdy si moze dovolit kupit vlastny byt a niekedy cakat s babom na vlastne byvanie je nemozne. ale na druhu stranu mat dalsie a dalsie babo bez vyhliadky na osamostatnenie tiez nie je podla mna stastne riesenie. Myslim, ze problem nie je, kym dieta nezacne chodit do skoly. Ale potom by uz malo mat viac sukromia, ako mu moze byt poskytnute v jednej izbe s rodicmi a surodencami.

bolulka
4. mar 2008

kazdopadne vsetky dievcata maju v niecom pravdu, a hlavne tie, ktore kritizuju, ale ked nevedia ake zivotne situacie nam zivot ustedril a preco tak zijeme, nemali by nam nieco vycitat 😉

pralinka25
4. mar 2008

baby je to tu o nazoroch kazdy ma pravo na ten svoj nehadajte sa a neurazajte

vazicka
4. mar 2008

pravda je niekde uprostred... ja som tiež bývala s manželom v jednej izbe u svokrovcov... ale neviem si predstaviť, že by sa nám tam narodilo bábätko, myslím, že by sme boli všetci nespokojný a všetci by sme sa museli prisposobovať a tolerovať ešte viac... postavili sme domček a osmostatnili sa... ja osobne, by som nemohla, byývať ako u svokrovcov, tak u rodičov /navždy/ aj keby sme mali k dispozícii celé poschodie, resp.samostatný vchod a v dome zvlášť bytík... vždy sa tam treba prisposobovať a vždy treba robiť kompromisy... takto som si sama sebe paňou, mám priestor pre seba... čo si urobím mám, čo si neurobím nemám, nemusím sa na nikoho obzerať či sa niečo hodí alebo nie...a nemusím byť nikomu vdačná... ja som sa prisposobovala už dosť a som šťastná, že sme sa konečne osamostatnili...

zlatucka nepáči sa mi, že sa urážaš na názor s ktorým ty nesúhlasíš... neviem prečo sa pýtaš na názor, ked ti vyhovuje, žiť v jednej izbe z dvoma bábätkami... ono všetko sa dá, len treba chcieť - ale či budeš ty šťastná, budeš iba ty vedieť... ja by som tak nechcela žiť, ale keby sa niečo stalo... a musela by som, tak by som sa vedela určite prisposobiť...neodsudzujem nikoho... ani ,,karieristky,, ani ludí čo žijú 4 v jednej izbe...

prallinka25 pekný príspevok... 🙂

prasiatko30
4. mar 2008

vazicka - uplne s tebou suhlasim 🙂

vazicka
4. mar 2008

prasiatko30 😉

liana
4. mar 2008

dnešná doba prináša rôzne situácie. niekto sa narodí vo fakt bohatej rodine a s bývaním nemá problém, niekto má krásny plat že môže platiť nájom či hypo a ešte mu aj ostane, niekto sa musí uskromňovať a žije od výplaty do výplaty. Žiť štyria v jednej izbe sa dá, čoby nie, len otázka je dokedy. Kým deti nepodrastú tak sa dá, ale už pri takých 4ročných to musí byť obtiažne, nehovoriac o puberťákoch. A ako sa v takej situácii rieši súkromný život partnerov? S babami súhlasím v tom, že nie je správne uvažovať o druhom dietati, pokiaľ riešenie bytovej otázky v dohľadnej dobe nie je reálne.-
Zlatučka určite ťa nikto nepovažuje za chuderu, nemusíš reagovať tak podráždene, len by som si asi najskôr vyriešila rodinné problémy, potom sa zamyslela nad reálnym riešením bytovej otázky a až tak uvažovala o ďalšom dieťati. Ono sa to nezdá, ale život prináša rôzne situácie a i keď sa ti podarí zamestnať po ukončení MD, nikde nie je napísané že ťa zamestnávateľ v práci aj niekoľko rokov ( min. tých 20 čo by ste splácali hypo) podrží. Rovnako nevieš čo sa môže stať a či by ste hypo na toľko rokov utiahli. Neviem z akého regiónu ste a ako starých máš svokrovcov ale tú bytovú otázku budete musieť riešiť tak či tak, už len preto že dieťa rastie.

grmitko
4. mar 2008

ahojte aj my sme byvali v jednej izbe styria ked sa nam narodili deti, trvalo to rok, kym sme sa prestahovali do vlastneho, vo vedlajsej izbe byvali svagrovci so synom, takze traja v jednej izbe, da sa to, ale je to dost na nervy, ja som velmi stastna ze uz mame vlastnu strechu nad hlavou 😉