Štyria v jednej izbe. Ako to zvládate?

zlatucka
29. feb 2008

Bývate u rodičov,máte iba jednu izbu a ste štyria?ako to zvládate?psychicky,fyzicky?máte u vás v izbe aj postielku pre najmenšie dieťatko?alebo ako vlastne žijete?je to vôbec normálne reálne byť 4 v jednej izbe?

zuzkaanicka
14. dec 2013

@fidka79 no, pri upratovani by som tiez obcas brala mensi 😅 ... ale inak mi maximalne vyhovuje 😉 ... a teda ja nechapem, ako niekto moze stavat alebo kupovat dom s tym, ze tam potom bude byvat aj s detmi vnucatami atd ... toto by pre mna nebolo.

959touareg
14. dec 2013

@zuzkaanicka oni spolu neziju este, studuju a byvaju kazdy u rodicov. takze ako budu hospodarit, kto z nich bude co robit az raz....mozno , kym sa ozeni este 10 frajerok vystrieda, tato je cerstva znamost. iba syn mi hovoril, ze mu sem -tam u nich,ked pride ku nej domov u jej rodicov ponukne kolacik, co sa pokusa napiect, co to z jedla co navari kym ma rodicov v praci mu naberie.....takze takto je to. syn hovori, ze vitazstvo to este nie je, ale dievca ma aspon snahu sa zacat ucit varit. ale pevne dufam, ze syn ma rozuma do svadby sa este hrnut nebude. a ako ho poznam, este ich zopar vystrieda kym si najde tu pravu.

959touareg
14. dec 2013

@zuzkaanicka toto hovorim aj ja cely zivot.nechapem tych ludi. uz stavaju s tym, ze deti im tam ostanu aj s rodinami. ved to je chore. ako z minuleho storocia nazory. to si neuvedomuju, ze deti zaveje vietor niekde inde, najdu si inde pracu, partnera z ineho mesta, regionu, dokonca statu...a potom je zbytocne ohen na streche a hadky. rodicia sa na smrt urazia, detom je to neprijemne..... 😢

laurital
14. dec 2013

@959touareg Navazuji na tvůj koment z 12.40
Moje maminka vždycky říkala, že u sebe doma si můžu třeba rozdělávat oheň v obýváku a grilovat kuřata, která budu chovat v kleci vedle manželské postele, protože to je moje domácnost a její zbytečná starost 😀 .
Mmch už jsem doma přednesla tvůj nápad na bankomat u hrobu a MM konstatoval, že vzhledem k inflaci budeme muset přitvrdit a dávat alespoň dvacet éček 😉 a ti, kteří vyberou a vzdají hold se automaticky zařadí na konec, neb to tam bude vypadat jako v Lurdech při procesí.

laurital
14. dec 2013

@959touareg
@zuzkaanicka
Holky naprostý souhlas, u nás v rodině máme vícegenerační pouze letní chalupu, kde se počítalo s tím, že každá rodina bude mít své soukromí a je to jen na omezenou dobu.
v době globalizace mi přijde trochu nesmyslné stavět na vesnicích atd. obrbaráky s tím, že tam mladí budou také bydlet.

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital S tymi Lurdami si ma rozosmiala 😅 ... a samozrejme, plne s Tebou suhlasim 😉 ... sa divam, ze si tiez z Brna 😉 ... kde tie "Lurdy" umiestnime? 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital A dokonca mame rovnako stare deti a tiez mam baby 😉

laurital
14. dec 2013

@jazzin S názorem na Kalifa28 nemohu souhlasit.Chtělo by to trochu pokory a vděčnosti z její strany k ženě, která jí i třem! dětem poskytla přístřeší a ne ji pomlouvat, že pije atd.Nu i kdyby byla alkoholik tak především nechápu, proč kalifa do takového prostředí přivedla tři děti, to by snad normální matka neudělala, ne?
A upřímně, kdyby její tchyně chlastala extraligu, tak to dělá ve svém domě a nevěsta se má, pokud jí to vadí, i s dětmi odstěhovat.Kdybych já poskytla své snaše bydlení, tak bych si rozhodně od ní nenechala diktovat nebo radit, co já mohu a nemohu ve svém domě dělat.I kdyby tam chodila nahá a pořádala swingers party tak nechápu co nevěstě, která tam s celou rodinou žije JEN z její dobré vůle, dává právo kritizovat její život a vyjadřovat se o ní s takovým despektem a pohrdáním.
Má možnost se odstěhovat, když se jí životní styl svokry nelíbí.A že to s dětmi není tak jednoduché?Není, na to ale inteligentní člověk myslí ještě před tím, než je přivede na svět.

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka A z jaké části B., mohu-li se zeptat, je mé alter ego 😀 ?

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital presne, ak je svokra taka silna alkoholicka, tak naco sa jej tam nasackovali ... asi preto, ze to pre nich bolo nejako vyhodne ... lenze svokra im nevonia ... to je fakt vyborne, za dobrotu na zobrotu ... svokra je tam doma a keby som bola na jej mieste, tak takato vypecena nevesticka by letela aj so svojimi cakmi-pakmi tretou kozmickou ... viem, ze mnohe svokry su dost neprijemne, ale tak do kelu, naco sa jej pchat do domu-to uz nejako hranici s normalnostou 😝

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital Kralovo Pole 😉

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Moravské náměstí 🙂
btw-myslím, že skoro všichni snad pochopili, že jsme si s touareg trochu zveličily situaci a zašpičkovaly si.

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital tak ja som pochopila, ale za zvysok nerucim 😅 ... tak, ale byvame pomerne blizko 😉

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka No tak to musíme dát někdy kafe 🙂

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital jasne 😉 ... a pockaj, ako budeme kafickovat, ked vyprasime deti z domu 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka No to si piš, začneme chodit na Prígl na nuda pláž a to bude super výmluva, proč nemůžeme hlídat vnoučata, že 😉 , přeci nebudeme ohrožovat jejich mravní výchovu a říkám si, že v rámci šetření bychom si i ty hroby mohli, jako rodiny, koupit vedle sebe a pak by nám stačil jen jeden bankomat uprostřed, ne 😀 ?

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital 😀

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital Tak to ja naozaj super vyhovorka, ako sa uliat z opatrovania vnucat 😅 ... ale pockaj, aby nas tie nase baby nedobehli a vnucata nenabalili aj tam 😝 ... ale inspirovala si ma, idem teda pravidelne cvicit, aby som sa ako babicka nemusela na plazi hanbit 😅

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital Ty, ale aka poucna temicka, navyse zoznamovacia 😉 ... hned mam jasnejsie predstavy o svojej buducnosti 😅

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Jako že by naše dcery byly přívrženkyně nudismu, jo?Nestraš 😉 , pak už nám zbývá jen Papua Nová Guinea nebo ženská věznice ve Světlé nad Sázavou..
Jojo, čeká nás kráááááásná budoucnost a víš proč?Protože nebudeme mít nikdy žádné snachy 😉

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital tak to dufam, ze ziadne nevesty nehrozia 😅 ... dnes uz ani to nie je iste 😅 ... neboj, niekde sa zasijeme ... nech si pekne nase dcery vypiplu svojich potomkov same 😉 ... my sa budeme tak maximalne babickovsky milo usmievat 😉

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Vidíš, tuto alternativu jsem nepromyslela 😀
Každopádně doufám, že v nejhorším to budou taková skvělá, milá a nekonfliktní děvčata jako my dvě, že ano...

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital 😅 ako inak 😅

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka Každopádně musím říct, že už dlouho jsem se nikde tak nezasmála jak v tomto vlákně, i když to asi nebylo jeho původním smyslem, s tebou, touareg a pár dalšími 🙂 .
Někdy je třeba nebrat sebe, okolí a konečně i to "já jsem matka" tak vážně a všem se uleví... 😀
Jo a s tím kafem po Novém roce počítám 😀, nepočítej, že to ohovoríš

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital tak s @959touareg sme sa uz spolu na par temach dobre pobavili 😅 ... je naozaj lepsie nebrat seba az tak vazne a radsej sa dobre zasmiat 😉 ... o to viac, ked sa jedna iba o MK, v realnom zivote to byva narocnejsie a vzdy nam nie je do smiechu ... a s tou kavou je to naozaj vyborny napad, este nakoniec zistime, ze sa z videnia uz davno pozname 😅 ... mna teda zaujalo to, ze tiez mam dcery 11 a 4, takze este aj nejake detske ihrisko by casom mohlo dobre padnut 😉

laurital
14. dec 2013

@zuzkaanicka My chodíme do Tyršova sadu na Antonínské, je to tam krásně upravené, poznáš?A jinak klasika víkendu je unavit holky procházkou na Špilberk a pak na zákusek.Však se můžeme domluvit a někdy jít spolu, při nejhorším to nezopakujeme, že 😀

zuzkaanicka
14. dec 2013

@laurital Tak Spilberk, Petrov, to su casto nase ciele nedelnej prechadzky 😉 ... po sviatkoch mozeme zrealizovat 😉 ... ja by som kludne aj teraz, ale som nascipana, ze ledva fungujem 😝

ellahop
14. dec 2013

@bolulka ja som si tvoje prispevky citala a teda u teba to nebola nejaka krizova situaciia zivotna. mohla si mat byt, ale necitili ste sa nan, no na dieta ano. kinderdult,, krasny pojem. to je tak, ked deti maju deti. a mamahotel je predsa ten najlepsi. 🙂 rypla som si, lebo aj ty to robis tym, ktore maju opacne predstavy o zakladani rodiny ako ty.