Štyria v jednej izbe. Ako to zvládate?

zlatucka
29. feb 2008

Bývate u rodičov,máte iba jednu izbu a ste štyria?ako to zvládate?psychicky,fyzicky?máte u vás v izbe aj postielku pre najmenšie dieťatko?alebo ako vlastne žijete?je to vôbec normálne reálne byť 4 v jednej izbe?

neroriso
4. mar 2008

ahojte ja mam 2sestry a brata je medzi nami vekovi rozdiel po 2rokoch a kym najmladsi brat nemal 15zili sme vsetci 4 v jednej izbe-- bojove podmienky ale dalo sa to vydrzat
len si treba na to zvyknut

tribitka
4. mar 2008

ak sa stane, že sa neplánovane narodí prvé dieťa, tak fajn, dočasne takto bývať sa to dá pochopiť.... ale urobiť si aj druhé dieťa s tým že nie je perspektíva na lepšie bývanie je výslovne nezodpovedné voči deťom.....

vivien742
4. mar 2008

zlatucka, prečítala som si tému rozpadávajúce sa manželstvo a pochopila som, prečo si reagovala tak, ako si reagovala. Ja som sem písala svoj názor preto, lebo si za ním stojím, nikoho som sa nesnažila poúčať, ani som sa do nikoho nenavážala. Ja ani žiadna z ostatných báb za tvoju súčasnú rodinnú situáciu nemôžu, chápem, že sa ju snažíš riešiť a asi si si tu chcela prečítať niečo iné, ako si čítala. Ale ťažko predpokladať, že budú všetky baby písať rovnako...

sasiki
5. mar 2008

Ahojte! 🙂
My žijeme s dcérkou u svokrovcov v jednej izbe, tiež je to niekedy o nervy /to u svokrovcov/ Jedna izba nám zatiať stačí, je obrovská, máme v nej manželskú posteľ, postieľku, veľkú skrinu, komodu, veľkú obývačkovú stenu, gauč, kreslá,.........hračky............Chýba nám len súkromie, našej rodinke, ako samostatnej jednotke. No a keď sme zatúžili po druhom bábetku, dali sme sa na to. Ale s tým, že už sme mali kúpený dom, ktorý dorábame o o dva, tri mesiace sa sťahujeme. V ňom budeme tiež v jednej izbe, kuchyni, kúpeľni, horné izby budeme dorábať postupne. Tiež sme si hypotéku vybavovali teraz, keď som na materskej a dalo sa. Dali nám 1milion, takže ja si myslím, že keď sa chce, osamostatniť sa dá. A to manžel teda nemá nejaký veľký plat. Samozrejme, ak chcete byt v krajskom meste, stojí to peniaze a pre priemerne zarábajúcich je to nereálne, ale ak chcú mladí byť sami..........ako my...Držím palce všetkým,ktorí chcú bývať sami tak veľmi, ako ja 😝 😝 😝 :p 😝 😝

mouse
5. mar 2008

Ahojte 🙂 ,
My byvame s manzelom a psom v 1izb. prenajatom byte, sice staviame, ale tazko povedat, ci pride skor babo ako stahovanie 🙂 . Urcite sa to da zvladnut, chce to sice davku sebazaprenia a hlavne treba udrziavat dobre vztahy v celej domacnosti, ked je takto rodinka pokope, lebo v pripade konfliktu sa niet kam schovat 🙂 .
Moja sestra s manzelom a synom takto byvala asi 2 alebo 3 roky u nasich v jednej izbe, ja som bola este mala, ale bolo to krasne obdobie, velmi mi chybali, ked sa odstahovali.
Drzim palceky vsetkym, aby sa coskoro prestahovali do vytuzeneho vacsieho, alebo aj rovnako velkeho, ale samostatneho.

danulienka
9. mar 2008

zlatucka, založíš túto tému a čakáš, že sa kočky vyjadria a keď majú svoj názor, tak sa ti to nepáči. To som teda prekvapená nad tvojím zmyslom pre zodpovednosť. A fakt nechápem prečo by ti mal niekto dávať 2 milióny a ty sa potom s manželom osamostatníš. Si dospelý človek predsa a nie dieťa. Ľudia si berú hypotéku za pomerne zložitých podmienok, niektorí majú 2 zamestnania aby to utiahli a vôbec, zdá sa mi veľmi nezodpovedné ako rozmýšľaš. A navyše reaguješ podráždene keď niekto vyjadrí svoj postoj, že má byt so 4 izbami, 2 deti a do budúcna ráta s väčším.

lienocka235
9. mar 2008

ja len tak kratko. zlatucka mam kamosku co ma dve deti po roku byvaju v jednej izbe u rodicov.. a poviem ti je to des.. viem ze zivot prinasa rozne situacie.. ale ak sa im da vyhnut tak to urcite treba urobit.. vela stastia pri rozhodovani..

charlinka
9. mar 2008

Ahoj, tu jsou uplně protikladné názory. Bylo by fajn, kdyb to šlo všechno nalinkovat jak tu někteří píšou, ale ne vždy to jde a muže se stát že do života něco přijde, co tu linku přeškrtne. Život je nevyzpytatelný a občas miminko přijde dřív, než by bylo vhodné i když..kdy je vhodná doba na miminko??? To přeci záleží na každém jinak.
Pokud se stane že 3,4 členná rodinka žije u svokrovcou a nelíbí se jim to, tak podle mě jde o schopnost rodiču aby si zajistili jiné bydlení. Dá se pracovat i při mateřské, muž si muže najít jinou práci, nebo druhou, popřípadě v dnešní době odjet na krátkou dobu do zahraničí vydělat si peníze už vubec není problém. Hlavně chtít. My jsme taky 9 měsícu bydleli u svokrovcu, ale přítel si našel novou práci, snažil se, hledal, našel. Koupili jsme domeček, který jsme si postupně předělali, a vubec jsme na to nepotřebovali víc než 1 milion korun hypo.
Pokud bychom bydleli nadále u svokrovcu, určitě bych neuvažovala o druhém miminku. Jedna věc je mít jedno dítě a vědět že jako rodina nejsme spokojení s bydlením, a nevědět jak to vyřešit a druhá věc je plánovat do této situace kterou si plně uvědomuju další dítě.
Řeči o bohatých rodičích mě zaujali, takové nepoznáma docela by mě zajímalo jaké to je když rodiče koupi dětem dum nebo byt. Není nic lepšího, když si to člověk koupi a zařídí sám. Ale pokud má někdo takové rodiče, tak docela závidím 😉
Zlatucka, já chápu tvojí situaci, ale nemyslím si, že je dobré se tu na někoho osočovat, když poví svuj názor.Mě to přijde jako kdyby jsi byla naštvaná na svoji situaci a zárověn i na ostatní lidi, kteří třeba bydlejí lépe.

zuzanockamt
9. mar 2008

zlatucka ... my s manzelom byvame v jednoizbovom byte iba dvaja a neviem si predstavit, ze by som tu priviedla dieta, takze nechapem ako mozes uvazovat o druhom dietati, ked mate k dispozicii len jednu izbu ... najskor sa treba postarat o byvanie a potom uvazovat o dietati ... aj my sme sa rozhodli vycestovat do zahranicia zarobit nejake peniazky, aby sme si mohli zadovazit vacsie byvanie tu na slovensku a az potom priviest dieta do vhodnejsich podmienok

danulienka
9. mar 2008

V inej téme - jedna kočka to tu už písala, preto som si to tiež dala dohromady - zlatucka rieši manželstvo, ktoré je podľa všetkého v troskách, tak myslím, že dieťa ten vzťah asi nezachráni - pokiaľ ho zlatucka chce, najskôr by sa mal dať asi vzťah dohromady.

uhlikova09
9. mar 2008

boluluka 😉 Inak my tiež byvame s mojou maminou ale dieta sa nam narodilo,ked sme byvali inde hehe ale snazime sa a ideme kupit byt-na uver lebo takto sa neda žit 😉 😉 😉 😉

beruska2x
9. mar 2008

no ja nevim ale podle me takhle muze zit jen silenec a vubec se nedivim ze z toho ma problemy ve vztahu, my bydleli v 1+1 a ted jsme se stehovali do 3+1, sice do najmu ale 100% ne navzdy, manzel si musel najit novou praci - lepe placenou a proste si musime neco odpustit ale mimco bude mit svuj pokojicek a manzel se v pohode po nocni vyspi..
naflakat si kopu deti neni umeni ale zajistit jim dustojny bydleni a ziti chce trochu obetovani se..
hlavne kdyz deti pak chodi do skoly a rodice chteji sledovat TV vecer... proste ja bych to nezkousla..

danciacik
9. mar 2008

Zlatučká, k tvojej otázke - podľa mňa ak sa viete zosúladiť tak sa v jednej izbe žiť dá. Je samozrejmé, že treba plánovať nejaké to osamostatnenie ale nie vždy to vyjde. Aj my sme sa chceli osamostatniť kým sa malý narodí, ale bohužiaľ nám neprešiel úver - takže budeme 4 v jednej izbe ale vôbec si s tým nerobíme hlavu. Budeme sa pokúšať zabezpečiť si bývanie inak.

ela.masa
9. mar 2008

Ahojky ja som do 10 rokov zila s rodicmi a bratom v garsonke.ako dieta som to moc nevnimala potom sme sa stahovali do 4 izb bytu bol to sok zrazu vlastna izba 🙂 .Mali sme s muzom 2izb byt tam sa nam narodilo aj druhe dieta.dalo sa to vydrzat.ked sme kupovali terajsi byt museli sme cakat nanho 3 mesiace a tak sme sa nastahovali k mojim rodicom .mali sme dve izby ale nevedela som sa dockat kedy budem vo vlastnom,takze na stedry den muz skladdal stol a stolicky aby sme jedli uz vo vlastnom.no sranda. 😀

vivien742
10. mar 2008

danulienka,lienočka, charlinka,zuzanockamt,beruska2x ďakujem za vaše slová, už som si tu začala pripadať ako ohrozený druh, len preto, lebo som napísala, že kým si zbudujem deti, tak najprv rozmýšľam, aké im pripravím pre život podmienky 😵

sasiki
11. mar 2008

Ja myslím, že nikto by nemal byť ohrozený druh 🙂 🙂 🙂
Každý má právo na plány, sny, želania.......nemusí vždy vychádzať všetko a ani to tak nebýva, každý si je tak trocha strojcom šťastia, niekomu vyhovuje niečo iné ako druhému a každý môže mať svoj názor predsa 😉

prasiatko30
11. mar 2008

no ved ano s tym sme si na jednom nie kazdemu to vychadza tak pekne akosa to cita - ale myslim si ze zuzle to az tak moc nevyhovuje v tej jednej izbe 😉

vivien742
11. mar 2008

prasiatlo udrekla si kliniec po hlavičke, prečítaj si tému ako ste sa zoznámili a bude ti všetko ešte jasnejšie 😉

tinusi
11. mar 2008

Zlaticka, myslim, ze zvladnut sa to da... ale musi ist nevyhnutne o docasne riesenie. Najlepsie, ak sa uz pracuje na rieseni. 😉 Vela stastia....

prasiatko30
11. mar 2008

vivien - v tom pripade no comment 😖

anjelik85
14. mar 2008

no, zuz, dá sa dieťa priviesť aj keď nemáš práve vlastné bývanie. ani mi ho nemáme a máme 1,5 ročnú dcérku. lenže s tým rozdielom, že my sme u svokrovcov dočasne, kým som na MD. potom hop na krk hypotéka a vlastný domček. celý život by som takto určite žiť nechcela. vlastné je vlastné. takže to nie je až také nezodpovedné, keď neprivedieš dieťa hneď do vlastného. my s hypo na krku už nebudeme môcť mať druhé baby. a to len kvôli tomu, že keby som mala dostávať len tento úbohý rodičovský, tak prídeme o dom. ale... zázraky sa dejú, takže nikdy nehovorím nikdy. 😉

bellasandra
9. apr 2008

Zlatučka- 2 deti a jedna izba- u svokrovchoch ci s rodicmi- jasné da sa to , ale za aku cenu ?
My kedze sme chceli mat s priatelom sukromie a chceli sme byt spolu, tka sme sli do podnajmu. Nie je to vôbec jednoduché , ale dá sa to - ked sa chce.
A tiez by som chcela este 1dieta, ale teraz je to dost nereálne.
Treba zvázit za a proti a myslím, ez proti budu prevazovat.

petkakrutik
13. apr 2008

Holky, tady je garsonka, bydlí v ní 12 osob, bába, její syn s družkou a jejich 9 děcek... teda už vlastně nebydlí, soudně jsme je stěhovali, pář dělali moc kraválu a hlavně bince po celém domě 😒

ka4
13. apr 2008

No ani my nemáme vlastný byt a nebývame ani u svokrovcoch./to sme už skúšali ale nešlo to/Tak sme to vyriešili tak že sme išli do prenájmu.Tak aspoň sme nemuseli zobrať hypotéku.Máme 2 dety.Z mladším som na materskej a chcem byť sním do 3 rokov.A potom keď sa zamestnám možno si zoberieme pôžičku a tak si niečo kúpime.Ano my nemáme bohatých svokrovcov a ja už rodičov nemám tak sa musíme spoliehať na seba.Všetvy sa oháňajú stím že mať vlastné.Vo svete veľa ľudí bývy v prenájme ,hlavne aby bola strecha nad hlavou.Tak keď niekomu nevyhovuje že býva v jednej izbe u svokrovcov tak prečo to neriešia aj týmto spôsobom.Klud je predsa prednejšií.A keď chce niekto ušetriť keď býva u svokrovcoch tak ani to nestojí za to.

pensadorcallisto
27. júl 2008

Wow...
S exmanzelom sme byvali u jeho rodicov.. Mali sme 2 izby, dom bol velky, ale aj tak...
Hlavne mi pomahalo to, ze som este musela dokoncit 3 rocniky z vysky, takze som tam nebola cely den.
Ale je to hra o nervy takto byvat. Uz by som to nechcela. Ako nocna mora... Brrrrr....
S terajsim manzelom byvate v byte, ktory ma 180 m2. O 2 mesiace sa stahujeme do bytu, ktory ma o 30 m2 menej. Ale Je skvely, novostavba. Cele nove sidlisko je novostavba, este to tam dokoncuju. Aj tak teraz nevyuzivame 1 izbu, pretoze je to velka jedalen, nieco ako 2. obyvacka.
Neviem si predstavit, zeby som byvalau svokrovcov v jednej izbe s manzelom, ktory o mna nejavy zaujem a planovala si s nim este jedno dieta....

aponchie
27. júl 2008

ja si myslim,ze treba dospelakum to ani tak nevadi,ale detem urco jo a pokud sou deti male treba 2,3roky to se jeste da ale jak sou starsi 5a vice let je to uz na palici pac potrebuji soukromi,nemuzou si zvat kamarady a tak..za predpokladu jedne mistnosti..

maca793
27. júl 2008

tak to by som nezvládla, síce 2 mesiace som bývala s deťmi a s ex v jednoizbovom byte, stačilo to, lebo deti boli malé, ale nevedela by som si to predstaviť. teraz v tom byte býva sestra s frajerom a keď tam prídem na návštevu, tak je to pre 6 ľudí malé. a so svokrovcami by som v živote nebývala. tí mi urobili zo života peklo. do všetkého sa starali a rozbili mi vzťah.

aponchie
27. júl 2008

no ja si to umim predstavit pokud stavim nekde dum nebo cekam na vetsi nebo se neco nenadale stane,ale detem bych to neudelala,pac kvuli nim musim preci fungovat tak abych jim zabezpecila prostor ,soukromi a klid na sve potreby..jasne porekadlo dobrych lidi se vejde je hezke,ale plati pro prespani navstev ne pro "vegetovani"lidi 😉

horallka
27. júl 2008

charlinka,
ty si tu napísala najobjektívnejší príspevok-bola si v ňom maximálne objektívna, čo sa o niektorých dievčatách tu nedá vonkoncom povedať- nebudem menovať, lebo nechcem znova vyvolať hádku, keď sa ju už podarilo zažehnať.Ale dievčatá, ktoré sú tú také premúdre, by si mali uvedomiť, že život sa nie vždy človeku vyvíja podľa plánov - aj keď sa akokoľvek snaží - veci sa proste niekedy vyvinú inak. Ja osobne som žiadne zo svojich detí neplánovala- neviem si predstaviť plánovať si dieťa- to mi pripadá strašne chladné, materialistické a vypočítavé.A napriek tomu, že som nič neplánovala, život mi to zariadil celkom dobre, ale nie každému to tak vyjde- uznávam.A lepšie je mať aspoň dve deti a žiť možno aj trochu v skromnejších podmienkach, ako vychovať z jedného sebca.Toť môj názor.

aponchie
27. júl 2008

pardon za svuj nazor horallko ,ale ja si fakt nemyslim,ze jedno dite je zakonite sobec a vic deti ne..a taky si nemyslim,ze kazde planovane dite je hrozna ,vypocitava a materialisticka vec to fakt ne 😲