Štyria v jednej izbe. Ako to zvládate?

zlatucka
29. feb 2008

Bývate u rodičov,máte iba jednu izbu a ste štyria?ako to zvládate?psychicky,fyzicky?máte u vás v izbe aj postielku pre najmenšie dieťatko?alebo ako vlastne žijete?je to vôbec normálne reálne byť 4 v jednej izbe?

lienockaa
29. feb 2008

ahoj..my bývame u svokrovcov, zatiaľ dvaja, ale čoskoro traja v jednej malej izbe..postieľku pre bábätko ledva do tej izby vpraceme a pomaly mi všetko padá na hlavu..už nemám žiadne miesto v skrini na veci pre malého a to mám len základnú výbavičku..v júni sa však budeme sťahovať do bytu a poviem, že sa veľmi teším..nezostanem ani minútu naviac v tejto izbe..akože nič v zlom, ale najlepšie je mladej rodine vo svojom, alebo aspoň v prenajatom, ale tam, kde budú sami..

pralinka25
29. feb 2008

Zlatucka lahke to teda nie je. Viem ze su ludia ktory nemaju na vyber a ziju tiez 4 aj 5 v jednej izbe ale dobre to rozhodne nie je.
Hlavne ako budu deti rast. Ked pojde starsie dieta do skoly rozhodne by malo mat uz izbu vlastnu so surodencom. Ved mu treba stol, priestor na skolske veci a tak.

Aky maju rodiacia dom, nedala by sa vyclenit casom pre vas dalsia izba?
V buducnosti uvazujete osamstatnit sa alebo pristavit nieco?

vazicka
29. feb 2008

zlatucka čítala som tvoj príspevok v inej diskusii... stahuješ sa k rodičom? ☹

maruschka
29. feb 2008

zlatucka,my sme bývali rok po svadbe u našich a mali sme jednu izbu-nie malú..Všetko sa nám tam v pohode vmestilo, aj postieľka-ale som bola šťastná, keď sme sa presťahovali do svojho bytu..Takže viem,že bývanie v jednej izbe je strašná psychická záťaž 😉

andrysek2
29. feb 2008

ahojik mamciu my mame tri deticky a mame jednopokojovy byt a jdete zatim dokud jsou decka mali bydlime tak uz tri rokyy 😀

zlatucka
autor
29. feb 2008

Vazicka nie nesťahujem sa nikam.bývam s manželom a synom u jeho rodičoch.ale ked ja túžim po ďalšom babetku a asi to nebude možné.

martina46
29. feb 2008

Andrysek2, to ako sa dá???

lienockaa
29. feb 2008

súhlasím s maruschkou..je to na nervy..aj keby svokrovci boli najlepší na svete, aj tak sa neviem dočkať, kedy budeme sami..lebo fakt tá sloboda, s ktorou si môžeš robiť veci ako chceš, kedy chceš..to je pre mňa obrovský motor na to, aby som sa do bytu tak tešila..predsa len, na všetkom sa budem dohodovať iba s manželom, nemusím do rozhodovania zaťahovať ďalších 3 ľudí..
štyria by sme to v tejto izbe určite nezvládli..nehovoriac o poradovníku do kúpeľne.. 😔

f.nina
29. feb 2008

Popravdě,já si to neumím představit 🤐 Taky bydlíme u rodičů a naštěstí máme cele jedno patro.Už tak v ložnici spím já,přítel a malej a cítím se strašne stísněně a neumím si představit že bychom tam měli mít další mimi.Myslím že by to ani pro nikoho z vás nebylo dobré,tolik v jednom pokoji 😉

marse
29. feb 2008

Ahojte, tak my sme u nasich, v izbe sme aj s dcerkou cize traja v jednej a v lete pribudne dalsia dcerka, zatial mi to plne vyhovuje kedze je dcerka este mala tak nemusim v noci chodit do jej izby ale postielku mam vedla manzelskej. a coskoro pribudne este aj detska postielka. Som spokojna ze ich budem mat na ociach, ale staviame domcek , tak cca o dva roky budeme v nom cize ked budu deti vacsie tak budu spolu v izbe. takze kym su male si ich uzijem a ked budu vacsie tak uz mame tiez riesenie. 🙂

jaduska
29. feb 2008

My bývame u rodičov v 4-izbovom byte, dve izby máme my, jednu naši a obývačka je spoločná. Aj keď majú dievky detskú izbu, aj tak spíme všetci spolu v jednej. Maličká mala pri nás najprv postieľku, teraz má už veľkú posteľ. A keďže manžel chodí na týždňovky, tak staršia dcéra spí so mnou v manželskej. Cez víkendy spí niekedy v detskej, niekedy pri nás a vôbec mi to neprekáža. 😉

emilyz
29. feb 2008

Cauto, no tak mozno v krizovych situaciach sa to nejako da vydrzat, ale musi to byt velmi velmi namahave. Zlatucka a nemohli by ste sa osamostatnit?

olivz
29. feb 2008

Ahojky,my taky zatím bydlíme u našich a máme též jen jeden pokoj pro čtyři,ale je obrovský plus veliký balkon,kuchyň teda společnou.Kolíbku mám hned vedle manželské postele.Zatím je to v pohodě,mamka mi s holkama pomůže,když má volno.Ale plánujem koupit nebo postavit domek.Tak uvidíme 🙂

susik77
29. feb 2008

ahoj, ked sme boli decka, mali sme 4 jednu izbu, postupne v puberte sme mali ja so sestrou 1 a brachovci bioli v obyvacke.

janne6969
29. feb 2008

No baby ja len taky postreh. Poznam jednu rodinu, su piati. Tri uz pubertalne deti, z toho dve s riadnou nadvahou a rodicia su tiez "velki" a byvaju v jednoizbovom byte. Odjakziva. Neviem si to predstavit. My sme zatial dvaja a citim sa ztiesneno v dvojizbovom byte 😅

bibinka
29. feb 2008

aj my sme v podstate v 1 izbe,máme síce 2 izb byt,ale akosi vždy sme nakope,keď jeden ide do niektorej izby,ya chvíľu za ním dôjde ďalší a do pár minút sme yase všetci 4 nakope. 😀 😀 😀
Teraz nám to vôbec nevadí. Keď bude starší chodiť do škôlky,tak im urobíme detskú izbu a my si s mužom urobíme spálňu a obývačku dokopy lebo tú izbu máme dosť veľkú.
a keď našetríme resp.keď pôjdem robiť po md,tak pôjdeme asi do hypo a zadovážime si "trojku ". 😀 😀 .
Inak aj ja poznám viac rodín s viac deťmi a tlačia sa v jednoizbáku.

prasiatko30
29. feb 2008

teda ja som zatial este nikdy v takej situacii nebola a dufam ze sa do nej ani nedostaneme, ale myslim si ze je nieco insie byvat jedna rodina - mama otec a dieta jedno dve. a nieco ine ked byvas s rodicmi a este s bratom, sestrom a potom vy ako rodina mate vyhradenu jednu izbu, lebo tam nielen ze bojujes s tym ze nemas dostatok miesta ale aj so zvycajne dost komplikovanymi vztahmi v spolunazivani. takze zlatucka ja byt tebou tak by som sa snazila nejako vyriesit bytovu situaciu a az potom planovat aj druhe babco -teda mozno ja som strasne neznazanliva alebo prilis roztiahnuta(na zivotny priestor 😀 ) ale ja si to neviem predstavit zit s mojou svokrou alebo s mojimi rodicmi my v jednej izbe a este plus jedno dve deti - to by som bola zrela na psychiatriu. 😖

uhlikova09
29. feb 2008

Ako sexujete?Ked nie su doma? 😀

digysa
29. feb 2008

zlatucka: obdivujem ta, ze za takychto "brutalnych" podmienkach este myslis na druhe dieta....niektore zeny by ani to jedno nechceli.... ☹
Na druhej strane.....myslim, ze si v jednej diskusii pisala, ze to nemas s manzelom ruzove (nie som si ista) a este zit v jednej izbe u svokrovcov...........ZABUDNI. Doba "Jurka Janosika a Anicky" je za nami...musis uvazovat o inom byvani...smrtelne vazne 😵

digysa
29. feb 2008

prasiatko30: ja som tiez taka ako ty....co sa byvania tyka.... Ja byvam v dome, 4izbovom a uz teraz vrcim muzovi, ze ked budu deti starsie, tak by som chcela vacsi byt....ale ja uz som asi trochu "vymaznana"... 🤐 Nemohla by som vsak byvat s inou rodinou, jedine v pripade, ze sa nieco katastrofalne udeje v nasom zivote (aby som to nezariekla)

maja22
29. feb 2008

zlatucka, sme na tom podobne 🙂

andrysek2
1. mar 2008

ahojik martina 46 da se to pokoj je veliky dopoledne jsou ve skole a pak odpoledne na hrani to staci casem by jsme chteli vetsi byt ale ty cenyy za byty hruzaa 😀 😀

zlatucka
autor
3. mar 2008

Ale ty to tu píšete?ja nebývam v jednej izbe aj so svokrovcami.ja manžel a máš malý máme svoju izbu kde nám nikto nechodí.a tá čo ma 4 izbový byt a malo jej je,tá by mala byť na mojom mieste aspoň rok aby si začala vážiť aspoň to čo ma.ja mať 4 izbový byt tak som šťastná ako blcha.

zlatucka
autor
3. mar 2008

Emilyz osamostatniť sa?áno chcem daj mi aspoň 2milióny a hneď sa osamostatnime s manželom.to nieje take jednoduche vybaviť hypo navyše ked som na materskej.nie kazdy ma bohatých rodičoch čo dajú svojim deťom byt či dom.bohužiaľ.

aponchie
3. mar 2008

ahoj urcite je to tezke ale da s eto zvladnout nejakou docasnou dobu ale jak deti starnou potrebuji soukromi a vice prostoru neumim si predstavit jak si budou zvat navstevy v malickem byte treba garsonka nebo 1+1mam kamarada co tak bydleli v garsonce 5!rikal ze hruza asi pro manzelku pac on vecne nebyl doma kdyz pracoval na jejich domku ale zvladli to.ja od nasich ani manza nikdy nic nedostali a museli si poradit sami a taky kdyz jsme chteli deti vedeli jsme ze je privedeme na svet pouze do jisteho obydli tzn.nejdrive jsme si zjistili hypo a uvery a pak zapracovali na mimi ale ikdyz se hupsne do tehu rychle je jeste 9mesicu jak zaridit uver nebo hypo na byt takze casu je dost potom az se to narodi a manza nema prijem vic jak 20tis nema clovek sanci na ziskani neceho takze ja osobne bych volila nejdriv cestu zabezpeceni obydli a pak az plozeni 😀

krejcirice
3. mar 2008

Ahojky taky mohu trochou přispět.
My bydlíme s rodiči v bytě 3+1 už 5let
máme svůj jeden pokoj (ten největší)je nás v něm 4 já přítel a dvě děti(5 a 1 rok)
zatím to jak štakš jde ale na nervy je to zápřah.
Plánujem se zbavit nějakých půjček co máme a jakmile to bude možné pokud naši si to nerozmyslí
chcem vzít hypotéku a naši prodat byt a koupit 2 menší
chtěli jsme domeček ale ty ceny jsou šílený a splátky ani nemluvě při dnešních platech a jistotě práce si to prostě
nemůžem dovolit vzít půjčku nějakých 2až 3 miliony.
tak sme rádi ještě že jsou ti rodiče a dovolí nám tu bydlet.

nguyen
3. mar 2008

zlatucka nic v zlom ale zijete u svokrovcov, to znamena ze teda priorita bolo mat dieta a potom sa uvidi a uvidelo sa ze sa to zrejme neda alebo tak dost tazko, nechcem ti davat rozumy, nakolko deti zatial nemam a maloktora ktora ich uz ma mi da za pravdu ze je zodpovednejsie zabezpecit si byvanie a pracu a potom mat deti ako robit to naopak, jasne ze kazdy si zije svoj zivot ako mu to vyhovuje a tak to ma byt ale podla mna niekedy si proste treba vybrat a robit veci podla moznosti v istom logickom poradi. A kedze ako pisies nestaci ti pre troch jedna izba u svokrovcov, kedze mas rocne dieta asi si stale na materskej, co tak ist nasjskor po matreskej do prace, poziadat o uver kupit si byt a potom planovat druhe dieta? Ono nie nadarmo sa hovori postav dom, zasad strom .... 😉

Kazdopadne vsetky baby co byvate s rodinou u rodicov-svokrovcov klobuk dolu, jasne ze sa moze zomliet hocico a chapem aj ze to nie je financne jednoduche ale ja svojich rodicov aj svokrovcov milujem a myslim ze je to prave preto ze ani s jednymi nezijem a dufam ze to tak ostane aj ked jeden nikdy nevie 😉

nguyen
3. mar 2008

a este mi neda nepoznamenat ze som nikdy od rodicov nevzala ani korunu odkedy pracujem, moj priatel tiez nie a byvame uz rok sami, od minuleho februara sme sa stihli prestahovat o 250 km co tiez nie je zadarmo takze by som sa moc neohanala bohatymi rodicmi, pretoze zacat sa spoliehat sama na seba je najlepsi sposob ako sa niekam dopracovat 😉

vivien742
3. mar 2008

nguyen napísala si presne to, čo som chcela napísať ja. Rozmýšľaš veľmi rozumne, slobodnému človeku alebo bezdetnému páru sa predsa len ľahšie darí zarobiť na byt, či už v zahraničí, alebo tu. Čítala som tu na koníku veľa prípadov, ako to majú potom mladé rodiny ťažké, keď si zbudujú najprv dve tri deti a potom sa tlačia v jednej izbe, prípadne tu vypisujú, akú majú neznesiteľnú svokru, ku ktorej sa nasáčkovali, pretože nemali kam ísť. Zabúdajú, že tej svokre by bolo bez nich tiež lepšie, mala by svoje súkromie a svoj pokoj. A k tomu, že žijú piati ľudia v jednej izbe, hádam ani niet čo dodať, len, že je to nezodpovednosť rodičov. Čo ak by to tretie dieťatko boli dvojičky, prípadne trojičky? Ja mám už jedno dieťa staršie, začínala som v dvojizbovom byte, tiež sme to namali ľahké, ale podľa mňa to teraz majú mladý ľudia oveľa ľahšie ako my, keď bytov nebolo a nebola ani možnosť zarobiť si naň vonku, alebo si zobrať hypotéku. Viem, nie je to jednoduché, zobrať si úver na kopu rokov, čo ak tá žena zostane sama s deťmi, práve preto, je rozumnejšie odložiť deti na neskôr, až bude hniezdo.

nguyen
3. mar 2008

100 bodov, vivi niet co dodat, hovris mi z duse 😉