Svadba až po vycestovaní do zahraničia

mia885
27. okt 2013

Ahojte mam jednu priatelku a ta trosku riesi problem, teda ani nie problem ale trosku byva koli tomu smutna.trosku s nou citim asi by som sa v jej kozi citila rovnako. Takze s priatelom je uz spolu nejaky cas, ze vraj sa vela rozpravali o svadbe, dokonca uz mali aj nejaky ten termin, maju spolu male dieta. Ale problem je v tom ze raz jej priatel pri velkej hadke povedal ze svadba bude ked povie on ze rozhodne on o tom kedy to bude, ide o to ze chcu odist do zahranicia no zatial nemozu, je to komplikovane nejdem to rozpisovat. A on jej povedal te svadba bude az ked budu uz b zahranici ked sa to podari, ze on sa nechce 2. Krat rozvadzat, ak sa to nepodari lebo on dlhodobo na svk zit nechce a nebude, moja priatelka je po tom co jej to takto povedal smutna, velmi chce svadbu , ale teraz ma toto stale v hlave,, ze svadba bude az ked sa im podari vycestovat. Uz neviem ako ju mam podporit a potesit aby na to nemyslela,, ked vidi v tv svadbu je smutna ze ona nemoze ajked velmi chce a vela by to pre nu znamenalo,,, a po tom co jej to povedal uz tuto temu neriesia,,, ako by ste to brali vy? Keby vas partner sa k veci tak postavil?

mamavera
28. okt 2013

@mia885 no asi by som ja paradoxne svadbu odmietla. Mať s svadbu s tým, že manžel už teraz vyslovuje slovo rozvod.....áno 50% manželstiev sa rozvádza, ale svadba je pre mňa krokom, ktorý sa prirodzene vyvinul z krásneho vzťahu a obaja cítime, že s tým druhým chceme zostarnúť a zostať s ním navždy. Podmieňovať svadbu vycestovaním a pod. sa mi zdá vypočítavé...

etuska
28. okt 2013

partner sa mi javi manipulativny a sebecky 😔 absolutne ho nezaujima ako to cele vnima jeho partnerka,dokonca mu asi nevadi ze ju tym zranuje,ze ju zranuje svojimi egoistickymi planmi 😔

Namiesto zamerania sa na svadbu by som sa sustredila na zlepsenie vztahu a ak dotycny o to nestoji naco je taka svadba?Svadobny den je len 1,n nom sa nedaju stavat sny a uz vobec nie cely zivot.

mia885
autor
28. okt 2013

No ono ale vztah maju dobry, on je prikladny otec a je celmi starostlivy, ta
Svadba by bola uz len ako ceresnicka na torte, ona to neberie ako problem ale Ako nieco co jej chyba a bola prekvapena z tej zmeny nazoru. Inac sme dobre

mia885
autor
28. okt 2013

Inac sme dobre kamosky povie mi vsetko, tak viem ako to maju doma, poznam aj jeho a viem ze sa miluju... Ich vztah je fain

moonlight1210
28. okt 2013

Kamoska mala s pratelom dieta, moc sa chcela vydat este ored porodom, ale on stale pre nieco nie. Raz je to narychlo, raz nie su vo svojom, potom su vo svojom, ale treba zariadit, potom je dieta na svadbu primae iba by im tam revalo,... Az sa dozrala a rezignovala. A v den ked raz len tak pri rozhovre povedala ze jej je vkastne takto dobre, ze sa vydavat uz nechce, ze kto vie co zivot prinesie aspon sa nebudu musiet natahovat s rozvdom...
A na druhy den dosiel za nou do roboty pred vsetkymi tam klakol s prstenom a ziadal o ruku.
No, moc sa jej do toho nechcelo. Fakt uz videla pozitiva toho ze nie su manzelia a ona je vlastne stale slobodna. Ale nakonic kyvla ze teda dobre. Ste mali vidiet tu rychlost s akou svadbu vybavil len aby si to nerozmysela.

Najlepsie je presat tlact na pilu a najst pozitiva v tom ako to je. Vtedy sa upravi myslenie aj pristup k tomu a na prekvapenie to ma vacsinou ten ucinok ze pre zmenu chlap zastriha radarmi a zacne tlacit aby boli rychlo svoji.

mima4
28. okt 2013

@mia885

takze svadba az v zahranici 😉
ale to, ze teraz k nej liha ako muz k zene, ze jej spravil dieta, ze sa da vysluhovat, ze byva v spolocnej domacnosti s nou - to mu nevadi 😀 😀 😀 klasicke zadne vratka a dnes muzi maju "stastie" na taketo zeny, lebo je ich vela a ked chcu, jednoducho odidu z domacnosti.
Uz chybu kamoska spravila ze s nim vobec mala dieta.. mat dieta v nestabilnom vztahu nie je dobre.

Na jej mieste by som odmietla zit v tejto pozicii, nech si hlada inu hlupanu, ktora prijme jeho hru "na rodinu"... a nebude nic vyzadovat a uz toboz nie od neho viazat sa - teda manzelstvo.

chlapovi je dobre, je stale slobodni, zena zije v utkvelej predstave ze vsak su "rodina", ..co si viac moze chlap priat 😉

jabadaba
28. okt 2013

@mia885 na tvoju otazku ako by som to brala - tak, ze partner je uplny chrapun, ktory nestoji za akukolvek unuvaciu z mojej strany! Som prilis hrda na to, aby mnou niekto hupal ako s blbeckom. Akonahle zo mna zacne niekto robit blbca som v maximalnej defenzive a je to citit. A pocitil by to znacne aj takyto akozepartner. Ja osobne by som ho nakopala a viac s nim nic spolocne neplanovala. Ani vyjazd do cudziny. Najma ten! Tam si totiz moze pan veci uplne rozmysliet a potom co? Byt v cudzine bez zazemia, s totalne nespolahlivym clovekom je hra na rusku ruletu a riziko znacne prevysuje zisk. Len uplna hus sa moze pustit do dobrodruzstva tohto typu. Bez urazky.

jabadaba
28. okt 2013

@moonlight1210 ale to treba robit na zaciatku vztahu, dat najavo, ze nie som truba co sa bude roky neperspektivne vlacit vo vztahu. Nie az ked s niekym zijem a drankam o svadbu a nasledne sa hram na hrdinku, ze uz nemam zaujem. Ked muz vie, ze tu nie je priestor na hokusy pokusy a parada, zadne vrata dokoran, tak sa aj inak snazi a inam smeruje cely vztah. Usetri sa tak pocit ponizenia. Treba to skratka brat hned skraja.

jabadaba
28. okt 2013

@mia885 vazne? Ich vztah je fajn? O tom presviedcas samu seba a aj tu kamosku ci ani sama tomu neveris? Fajn vztah vyzera o dost inac. Vo fajn vztahu si nikto nekladie podmienky, ultimata a prekazky preco nieco ide a nieco nejde. Toto rozhodne nie je fajn vztah. To je vztah o sebetrednom jedincovi, ktory ma na zasadnu otazku odpoved jedine podla svojho gusta. Vtedy nie, teraz nie, az potom a to len mozno....vydierac. Sprosty vydierac, ktory je navyse srab a nevie otvorene povedat, ze svadbu s touto dotycnou neplanuje! Uz vopred kalkuluje, ze to nemusi vyjst. A co keby tak hodil prdelou a snazil sa, aby to vychadzalo? Nie? To je pracicka navyse, vsak? Pre mna palec dole takemuto muzovi. Nespolahlivy, rizikovy. Darmo maju dieta. To splodit vedel bez kladenia si podmienok? Vsak to je ten najvacsi zavazok, z toho mal mat strach ci to vyjde s jeho partnerkou. Alebo ma chlapec uplne pomyleny zmysel pre zodpovednost a voci tomu dietatu ziadnu neciti, ked rata aj s krachom manzelstva? A potom ako co? Tam mal najprv popracovat na vztahu ak si nim nie je isty a az potom plodit potomka! Nie naopak. Skoda reci! 😝

sissy27
28. okt 2013

@mia885 ich vzťah vôbec nie je fajn... ty to poznáš len z jej rozprávania, ktoré nemôže byť objektívne, keďže ona je zamilovaná a má na očiach ružové okuliare... ak si on podmieňuje svadbu čímkoľkvek, špeciálne takou absurditou ako je odchod do zahraničia, tak si ju proste zobrať nechce, to je celé... keby po svadbe túžil rovnako ako ona, tak mu bude srdečne jedno, či to bude teraz a tu alebo inde a inokedy, hlavne aby to bolo...

kveta
28. okt 2013

@mia885 On je slovak? V ktorej krajine sa chce zenit? Lebo moze mat na to pravne dovody ju manipulovat do svadby v inej krajine.

moonlight1210
28. okt 2013

@kveta toto napadlo aj mna. preco (ak je slovak) chce pracne vybavovat papiere v zahranici, aby dostali povolenie na sobas. nehovoriac o tom, ze rozvodove pravo je potom v kazdej krajine ine a naozaj (podla typu krajiny), moze manzelka tahat za kratsi koniec v majetku, detoch, atd, ked pride na rozvod.
okrem toho, ak budu zobrati v zahranici, myslim, ze aj tak si to budu musiet dat papierovo zoficialnit na slovensku (inak ich tu budu brat ako nezosobasenych). a ked pride na rozvod, aj tak sa budu musiet rozvadzat tam i tu.
tak neviem, co tym ziska.
najprv by museli ziskat obcianstvo danej krajiny, aby svadba i pripadny rozvod boli v kompentecii uz len tej krajiny.

bud si ju vziat nechce, alebo iba ziskava cas, alebo just detinsky trucuje, lebo vidi ze v tomto si moze dovolit mat navrch a ona nema dosah. tak mu to robi dobre, ze aspon v niecom je vyhradnym panom situacie a moze ju tym potrapit.
alebo mu hlavne o to, aby majetkove vztahy ostali nadalej otvorene, lebo to z nejakeho dovodu potrebuje sa s nou nedelit v BSM.

@jabadaba ano, treba na zaciatku, ale ked sa vztah od zaciatku vyvija v podstate normalne (s uctou, respektom, atd) a potom sa na niecom zrazu zasekne - to mas predvidat uplne vsetko?

jabadaba
28. okt 2013

@moonlight1210 v otazke napredovania vztahu sa nic nezasekne. To sa da pomerne dobre prediskutovat este kym je cas sa pripadne zvrtnut na opatku. Kazda ako si zariadi. Ja som v tomto ohlade vzdy velmi dobre vedela na com som a s chlapom, ktory mal na posun vztahu do roviny manzelstva negativny nazor som sa ani nezahadzovala. Snad by som neriskovala pripadne teho ked viem, ze by si ma dotycny nevzal? Mohol byt pritazlivy ako superman. Takze toto sa predvidat da lebo toto Ti kazdy v ramci debat pekne otvorene odhali.

lucinocka
28. okt 2013

@mia885 kolko sme papierov vybavovali, ked sme sa brali tu v chorvatsku a pritom je manzel domaci.. im odkaz ze ich to bude stat kooopu prachov a kooopu nervov... mimochodom 1 strana uradne prelozeneho dokumentu stoji 20 eur...nechci vediet kolko dokumentov ti treba-´...a nehovorim o tych nervoch z presunu rodin hore dole /jedine ze sa chcu brta len v pritomnosti svedkov/
Ja by som sa chlapovi nikdy nedoprosovala aby si ma vzal, nechapem take zeny, mne osobne je to pod uroven..

lucinocka
28. okt 2013

a btw. s manzelom sme sa bavili o svadbe, buducnosti a detoch hned na zaciatku vztahu..keby sa vyjadril v zmysle ze sa zenit neplanuje, ze deti mat nechce, urcite by som si s nim nezakladala rodinu.. treba sa rozpravat a ne potom plakat, ze kazdy ide na svoju stranu

mia885
autor
28. okt 2013

Ona sa mu nikdy nedoprosovala on ju poziadal o ruku, islo to z jeho strany a ona to tak tiet citíla tak povedala ano, potom to vsetko bolo ok nejaky cas,, az potom pri jednej hadke otvoril tu temu a tak to zakoncil. A jej priatel neni slovak a nechce tu zostat na trvalo lebo tam z kade je moze robit za uplne ine peniaze ako tu, 10 nasobne vyssi mesacny plat ako tu na slovensku minimalna mzda, z toho znacne vyplyva ina zivotna uroven ako tu, tak isto chce len to najlepsie pre svoje dieta, to je ten hlavny dovod, ist naspat do svojej krajiny a zit lepsie. V tomto ho uplne chapem a aj ona.

kveta
28. okt 2013

@mia885 Co je to za krajina?

jabadaba
28. okt 2013

@mia885 predpokladam, ze jeho krajina ma u nas svoje zastupenie. Nie je problem zosobasit sa tam a ma to ako na uzemi vlastnej krajiny aj so vsetkymi relevantnymi uradnymi dokumentmi. Ak potrebuje k sobasu doklad, ze je sposobily uzavriet manzelstvo tak ako to maju napr. americki obcania, to tiez nie je problem vybavit. Staci dvihnut telefon, volat na svoju ambasadu a dostane vsetky potrebne informacie a usmernenia. V com je problem?

kveta
28. okt 2013

@mia885 No kedze sa asi nedozviem z ktorej krajiny chlapik je, tak len upozornujem, ze su krajiny, kde takymto sobasom zena automaticky strati povodne obcianstvo a stava sa obciankou krajiny manzela... Su krajiny, kde takymto sobasom automaticky straca pravo na zverenie dietata do vychovy, lebo dieta patri manzelovi... Su krajiny, odkial sa bez manzelovho pisomneho suhlasu von nedostane... A su krajiny, kde manzel moze za neposlusnost manzelku popravit a este mu zatlieskaju...

Takze preto je podstatne, z ktorej krajiny chlapik je...

suem
28. okt 2013

@mia885 Cele zle. Od zaciatku az do konca. Dospela zena matka, chce silou mocou svadbu s clovekom, ktory evidentne ma velky problem ak nemoze vycestovat z SK do svojej krajiny? Nech sa dievca zobudi! A ty by si ju nemala utesovat, ale otvorit oci - od toho priatelia su.

suem
28. okt 2013

@kveta Vies , mne to pride ze stale 90% dievcat si mysli, ze len s cudzincom (idealne z uplne inej kultury) sa mozu mat dobre. Opak ale byva pravdou :-/

moonlight1210
28. okt 2013

@jabadaba obycajna debata o tom, ze co by bolo keby (neplanovane otehotnela, a da sa to aj s HAK a vsetkou kontrolou nad pocatim) a jeho zhodny nazor, ze samozrejme, ze by si ju zobral o tom nie je reci, ze aj on planuje raz rodinku, deti, sobas, atd - nic nezabezpecuje. v najhlbsej podstate su to stale len a len bezcenne reci. z oboch stran. hoci v tej chvili mozu byt myslene vazne, uprimne alebo tak vyznievat...
pride na lamanie chleba a nazor je zrazu o 180 stupnov inde. pre hocico. aj ked to vtedy myslel uprimne, nazor a ciny moze zmenit. to sa stava.

takze nie som si ista, ci mam drukovat teorii o tom, ze sa treba porozpravat vopred, ze to vsetko vyriesi.
vyriesi to urcite niektore problemy - napr. ze on hovoril dieta nie, svadba nie a ona aj tak just otehotnela, lebo si myslela, ze raz on nazor zmeni (najcastejsia je predstava, ze az uvidi to malicke bezbranne sladke babatko, tak sa v nom zazracne prebudi zodpovednost, ktoru nema a zazracne zatuzi, aby mu vyslovila to sladke ano, hoci on sa vidi v duchu este hodne dlho slobodny a bez zavazkov).
ale nevyriesi to problem, ze mali na vsetko zhodny nazor, vladla medzi nimi dovera a suzvuk, a potom jeden z nich nazor jednoducho zmenil.
napr. u nas - pred istym casom sme intenzivne uvazovali o tretom dietati. chceli sme obaja, len sme planovali, kedy asi tak by to bolo najrozumnejsie. a potom som si zrazu uvedomila, ze ja to tretie dieta nechcem. manzel ostal trochu zaskoceny, aj ma presviedcal, on este moc chcel, ale casom si akosi aj on zacal uzivat vyhody odrastenych deti a tiez priznal, ze tretie ano, ale uz len ze sa nam pritrafi ako dar od boha. vedome nie. aj on uz chce mat klud. v tom sme sa zase zhodli. ak sa pritrafi, bude. vedome nie.
mali sme stastie, ze sme sa aj dodatocne zhodli. mohlo na tom nase manzelstvo odplavat. asi poznas, ako velmi vie takato nerovnaka tuzba nastiepit vztahy.
ale je to priklad toho, ze aj dvaja ludia, ktori sa poznaju roky, ziju spolu, planuju, vychovavaju deti, rozpravaju sa a predsa pride moment, ked je nazor zrazu uplne iny.
nieco sa zasekne a je to.

a co sa tyka tej priatelky z tohoto blogu - tak oni o svadbe hovorili, uz mali aj termin, len on si postavil hlavu. takze asi u nich nebol problem, ze jej vopred povedal svadba nebude a ona to jednoducho ignorovala a myslela si, ze motyka vystreli a on si ju aj tak vezme. to povedal az nasledne. predtym mal nazor iny.

mia885
autor
28. okt 2013

On nema problem vycestovat zo svk, nema absolutne ziadny problem, skor ona ma problem preco nemoze len tak odist, muz je obcan eu, velmi vyspela krajina , ziadna arabia...ziadne turecko

mia885
autor
28. okt 2013

A pre vsetky co myslia ze naschval otehotnela a neplanovane- velka chyba, dietatko planovali, velmi chceli a podarilo sa, takze nahoda to nebola, skor rozhodnutie 2 ludi ktori sa miluju a chcu bytspolu .

laila22
28. okt 2013

@mia885 nopovedz prosim ta aka je to krajina

jabadaba
28. okt 2013

@moonlight1210 tak iste, moze sa stat, ze niekto otoci o 180 stupnov a zmeni svoje postoje. Ale nemalo by sa to diat v zasadnych otazkach vztahu.

jabadaba
28. okt 2013

@mia885 ach jo....akoze sa miluju a chcu byt spolu, ked tu niekto v tomto vztahu vopred kalkuluje, ze manzelstvo nemoze vyjst? Hadam svoju partnerku pan z EU uz pozna natolko, aby nemal obavy vstupit do manzelstva, po ktorom ta jeho milovana tuzi. Ci? Maju spolu ten najvacsi zivotny zavazok, nesu spolu obrovsku zodpovednost za dalsi zivot a nebali sa toho, kedze dieta planovali. Tak mi vysvetli, asi som totalne natvrdla, v com spociva obava z pripadneho rozpadu manzelstva, ked sa tak brani jeden z partnerov jeho uzavretiu? Ci su tam ine prekazky? Zeby uz existujuci manzelsky zvazok? Lebo tie argumenty proti svadbe, ktore su tebe zname stoja na vode. Ak je chlap obcanom EU - uz som pisala, niet nic jednoduchsie ako zajst na ambasadu. Sobase sa tam vykonavaju na konzularke bezne. Isto mu podaju relevatnte informacie.

mima4
28. okt 2013

@jabadaba ja by som sa vyjadrila k tomu co si napisala, ze "Maju spolu ten najvacsi zivotny zavazok, nesu spolu obrovsku zodpovednost za dalsi zivot a nebali sa toho, kedze dieta planovali." Ja to vidim tak, ze v dnesnej spolocnosti ten zavazok ma iba zena ☹ Muz nema problem "oplodnit" a vykaslat sa na zenu, dieta... a je pre neho jednoduchsie platit smiesne alimenty, ako mat s tym vazny zavazok, teda s tym, ze ma potomka. Kolko muzov vykasle sa na tehotnu priatelku? Myslim si, ze skor zeny beru dieta ako ten "najvacsi zavazok",..muzi k tomu nemaju taky pristup a stale po rozpade vztahu ostava dieta u matky ( v 99 % pripadoch)... cize ked sa muz rozhodne odist, zo dna na den moze... a je po zavazku.
Cize pre muza je mensi zavazok dieta ako vstup do manzelstva. Ten vstup do manzelstva si viacero muzov zvazi, lebo to su aj pripadne opletacky atd... kym dieta nemaju problem opustit a neriesit.

jabadaba
28. okt 2013

@mima4 no to je ten paradox. Nieco tak zavazujuce ako dieta ich nedesi, zato blby obrad a zoficialnenie vztahu na manzelsky zvazok ten hej. Nocna mora. Asi mas pravdu, ze tu zavaznost mat dieta pocituje najma zena. 😝

mima4
28. okt 2013

@jabadaba
To je moj nazor, ze muz sa skor da nahovorit na dieta..vsak co mu z toho vyplyva, ked odide zo vztahu? Hodi zene par evri s pluvancom... a jeden dal ☹
Ale predsa len, aspon dnesni muzi velmi zvazuju manzelstvo. Ja com som sa bavila s velmi vela muzmi, tak vacsinou sa vyjadrovali, ze do manzelstva by sli, len keby ta baba "fakt stala za to" a vedeli by si s nou predstavit zit na cely zivot.