Svadba iba so svedkami a meno pre dieťa

erka33
13. máj 2019

Ahojte s priateľom sa chystáme o pár dní zobrať v kostole len o dvoch scedkoch moja strana to vie len priateľova nie priateľova matka keby to vedela začala by robiť intrigy len aby nás rozdelila... Začínam mať strach co spraví keď jej oznámime že sme sa vzali... Do všetkého sa staršie dokonca aj do toho aké máme dať meno nášmu synovi co sa zachviľu narodí... Takú svokru
By nechcel nik mat jej dcéra mi sama povedala ze na ňu si mam dávať pozor ako by ste sa mi zachovali v mojom prípade aj vy by ste riešili svadbu o dvoch svedkov a potom hostina??
..

xxxkatka
14. máj 2019

@erka33 ma zbrojak a devinu? Nie? Tak coho sa tak strasne bojis? A uz ked sa tak strasne bojis, ze ublizi tebe aj dietatu preco tam stale zostavas? A suhlasim s ostatnymi, hrotis veci do extremu a ocakavas, ze vdaka tomu sa druha strana zmeni tak ako to chces ty. Uprimne? Toto robia trojrocne deti ked 10-ty krat skusaju ci sa na tom horucom sporaku fakt popalia alebo sa sporak zmeni na "džubox s čokoladou". No nie moja, nezmeni...Ludia sa vo vseobecnosti nemenia, len sa s nimi budes musiet pre vlastne dobro naucit vychadzat. Najmä ak su tito ludia tvoja rodina. Dalsou moznostou uz je len vztahy nadobro ukoncit, bez akehokolvek kontaktu. A este jedna vec. Tvoja svokra pokazila tvojmu priatelovi uz dva vztahy? A co on je nesvojpravny?

abbey1
14. máj 2019

K téme sa vyjadrovať nebudem, už bolo povedané všetko potrebné. Ale čítam zo zvedavosti, koľko chýb sa ešte dá urobiť v jednom príspevku. 🙂 Aby dospelá osoba, ktorá sa čoskoro stane matkou, nevedela, že MY sa píše s ypsilonom a bude mať svadobný obrad a nie obrat?! Zdá sa, že nie len "svokra" je divná.

erka33
autor
15. máj 2019

@abbey1 myslím si ze súdiť niekoho podľa gramatiky je dosť úbohé...

abbey1
15. máj 2019

@erka33 Nehnevaj sa, každý urobí chyby, ale také základné veci neovládať? Nikde ťa nesúdim. ;) Len konštatujem.

ukulela
15. máj 2019

@erka33 mne sa nepaci, ako sa stavias napr k tomu byvaniu - dom je priatelov - no prepisali ho na neho rodicia /otec a stryko. znamena to (aspon podla napisaneho) ze byvate stale spolu v tom dome?

erka33
autor
15. máj 2019

@ukulela no zatial ano ...

lienka737
15. máj 2019

@abbey1 ten pravopis je ozaj zufaly, to len tak na okraj.

@erka33 vsetky veci tykajuce sa priateľovej mamy by mal riesit priatel. Najma ak mas pocit, ze je pre Teba nebezpecna.

mamcotka
16. máj 2019

Ako písala maminuska. Niekedy sa treba pozrieť na vec aj z iného pohľadu. Dva krát som bola nevestou. S každou svokrou som sa snažila vyjsť ale oni to so mnou tiež nemali a tá druhá stále nemá ľahké. Lebo ja vyhubujem aj prezidentovi.. napriek tomu sa snažím riešiť veci diplomaticky. Tiež mám syna a možno ma niečo takéto čaká. Určite by som ti radila že ju nevynechávajte . Keď urobí škandál musí si to s ňou vyriešiť jej syn. Nie ty. On

kassandra25
18. máj 2019

@erka33 neviem, drzim vam palce a hlavne tebe, so vsetkym, mozno je to aj dobry krok jej nic nehovorit, bude to jej hanba!

kassandra25
18. máj 2019

@abbey1 velmi si ma pobavila! Poznam x ludi, ktori maju porobene vysoke skoly, ci sukromne, ci statne, x ludi, ktori maju onake posty v zamestnaniach, a to taka mudra osoba ako ty, nevie, ze pravopis na Slovensku nevedia? Zobud sa, spadni z jahody, madam, na Slovensku ovlada pravopis par ludi a zvysnym to je jedno, praca sa nosi podla toho, ako kde kto s kym, koho a komu vyhovujes, vidim, ze sa este mas co ucit!

kassandra25
18. máj 2019

@erka33 jaj, stacilo mi! Vela stastia, dufam, ze ten muz bude stat aspon, za spendlik!

kassandra25
18. máj 2019

@marlenka222 moja rec. Svokrina hanba, ze o svadbe vediet nebude, ale taka primitivna, ze nepochopi, preco...

abbey1
18. máj 2019

@kassandra25 Ďakujem za rady. Z jahody som ešte skutočne nespadla, ale ani sa nechystám. Asi žijem na inom Slovensku, kde žijú i ľudia, ktorí pravopis celkom slušne ovládajú, prácu získavajú poctivo a poctivo sa ňou i živia. Máš pravdu, že sa ešte musím veľa učiť, aj sa učím. Ale určite nie práve to, čo ty doporučuješ.
Oslovenie madam sa mi páči. ;)

cacianka
22. okt 2019

všimla som si túto tému a som tak trošku zvedavá ako ste svadbu poriešili

mnamko
19. nov 2019

@erka33 no ako sa to všetko vyvinulo?