Švagriná ma uráža, manželovi to nevadí. Ako to riešiť?

adula28
15. sep 2009

Sú tomu necelé 3 mesiace čo som sa vydávala! Už pred svadbou robila manželova sestra rozbroje a teraz je to ešte horšie! Hovorí mi že som nasmiech celej rodine, že som u nich nechcená, tak prečo sa tam trepem bývať atď. Čakáme bábätko a teraz bývame u mojich rodičov a po pôrode sme chceli ísť tam, ale ja som tak znechutená 😢 !!! Problém je v tom, že si ma muž nechce zastať, nič nerobí, nič jej nepovie....cítim sa fakt ako príživník, piate koleso u voza :( nadáva mne že si všetko moc všímam a viac sa nestará! Ona ma uráža a on nič, stále sa k nej správa ako keby sa nič nedialo! Bože čo som si to zobrala za chlapa? Hovorí mi, že som naprvom mieste, že ma miluje a dovolí sestre aby ma urážala 😔 to je choré, ja fakt neviem čo robiť, ako to mám riešiť? Dokonca ani jej rodičia jej ani slovo nepovedia! Normálne sa bojím dať aj mužovi ultimátum, nech s ňou urobí rázny koniec po tomto všetkom, inak si tam môže zostať, že o takého muža nestojím! Ale začínam mať strach čo si vyberie aj keď tvrdí že ma nadovšetko miluje :(

tinika
15. sep 2009

lenka dakujem, to som si dala v jednom "rozpolozeni" a uz tam ostalo hihi a potom sa konečne zadarilo hihi

adula este to, ze ja tym ze nebyvam s nimi to jak-tak zvladam, polroka bol klud realtivny, ked som pustala poznamk svagrove von uchom ... a so svagrinou od kedy bola tehula sa akosi aj dalo bavit, uz som myslela ze to bude konečne ok, hoci mi dost ublizili, nebudem sa zrat cely zivot, hoci oni netusia čo ma to stalo sil odpustit aspon čast. Ale byvat tam by som neisla, to radsej najom budem platit

peeetulka84
15. sep 2009

adula viem presne o čom hovoríš.Na mňa tiež švagrová nadávala,že ma nenávidí a že som pi.. .A to som len začala s manželom chodiť a ani raz sa so mnou nerozprávala a hneď ma tak otitulovala.Aj keď na mňa teraz priamo neútoči , ale za chrbtom ma so svokrou ohovárajú. Ale ja mam to šťastie, že mm stojí pri mne a vždy si ma zastane. On tiež so sestrou nevychádza,lebo ona bola vždy mamičkin cecáčik a ked aj niečo vyviedla,alebo sa udrela tak to hodila naňho a on dostal bitku. Som už rok vydatá a od svadby bývam u nich. Aj ked sú niekedy napäté situácie tak zaťiaľ sa to dá aj keď už sa neviem dočkať čo budeme vo svojom. Ono je to tak že švagrová je strašne naviazaná na svokru a opačne a nikde nechodia len doma na zadkoch lapia a potom nemajú o čom hovoriť. Každého len vedia ohovárať. jaj ja by som sa vedela požalovať,ale kašlať na to. Nebudu si kaziť náladu.

adula nedaj sa a nehoď tam radšej bývať, ked už teraz na teba útočí. A podľa vlasnej skúsenosti viem, že aj keď jej rodičia vedia že ona je tá zlá a závistlivá tak si to nepriznajú a radšej sa zastávajú jej.

macka01
16. sep 2009

Adula,položila si si dobrú otaku:Bože čo som si o vzala za chlapa?No neviem,možno si to nechce doma rozhadzať,tak si s ním treba vážne porozpravať.A niekto by mal prehvoriť do duše aj tebe.Prečo chceš skočiť do jamy levovej?S sa zbláznila uplne?Radšej sa tlačiť aj s mimčom v jednej izbe ako mať pohodlie v pekle.Preber sa ,povedz imnarovinu že s hyenami žiť ebudeš,ak ťa tak miluje,bude pri tebe,ak mu viac záleží na mamičke tak nech si ide.Ale bez teba.Tiež mi švagrina ublížila hoci nebývame blízko seba,svokra bola jasne na jej strane,ale muž jej vyčistil žaludok,viac akorok sme s s nimi nestretli a potom sa to akosi utrialo na spoločnej oslave,a od vtedy je opatrnejšia pri výrokoch.Tym chcem povedať,že ak si eurobíš poriadok vo vzťahoch hneď keď problém vznikne,im bude jasné že sa ich bojíš a potom sa máš na čo tešíť.Budú ťa deptať a môžu sa t postarať o rozpad manželstva.Tak sa spamätaj kým nie je neskoro,držím palce 😉

nnikka
16. sep 2009

macka 01 - suhlasim... na 100%

bocan77
16. sep 2009

Tak ten Tvoj manzel Ta asi moc nemiluje,ked taketo nieco dovoli,a nezastane si Ta. Spravny milujuci manzel si Ta musi zastat za kazdych okolnosti. Maj sa kraaaaasne a drzim palce v rieseni problemu. 😎

duska1122
16. sep 2009

a ty si este aj tehotna a on sa ta nezastane no teda ja by som mu vycistila zaludok kym by sa nespamatal.

macka01
16. sep 2009

Veď,veď,a že svokra povedala,že budete bývať u nich?A to sa ako opovažuje za vás rozhodovať?Jasne,na diaľku by sa jej ťažko teba ničilo a synačka manipulovalo.

womenne
16. sep 2009

peetulka tak to amme spoločne s mojou švagrinou sme boli spolužiačky na zakladke,strednej,neboli sme najlepšie ale kamartili sme sa.ale len dokial som nezačala chodit s bratom jej priatela.Odvedy ma neznaša,robi mi prieky,ohovara kde može,vymyšla si všeliake blbosti dokonca do toho zapojila svoju matku,všemožne sa nam snažili zrušit svadbu uplne im preskakovalo ztoho 🙄 lenže mna sa manžel zastal takže som mala podporu.

určite ti nedoporučujem ist tam byvat bude to len a len horšie.

atrami
16. sep 2009

Ahojte,
švagriná podľa mňa žiarli, hlavne ak je slobodná a bez chlapa. Doteraz bola na prvom mieste a príchodm babätka sa všetko zmení.
S manželom si prehovor, upozorni hlavne na to, že nielen tebe hádky nerobia dobre, ale aj malinkému. Bývanie by som riešila inak, ale niekedy niet na výber. ☹

Ja s mojou švagrinou tiež nemám dobré vzťahy. Nestretávame sa, a je pokoj. Rodina pochopila, že je to jediné riešenie a podrazy, ktoré robila pomaly vychádzaju na povrch. Je to o to horšie, že švagriná je zároveň aj mojou sestrou.

diddi
16. sep 2009

nesmies ukazat strach!!! Ona z toho tazi...zrejme cez muza nic nedosiahnes,co je fakt smutne...ale,pekne krasne si drahu svagrinu zavolaj na kavu a porozpravajte sa,co jej vlastne na tebe vadi,ona musi vidiet,ze konas ty,nie tvoj manzel-jej brat,vtedy by bola na koni...musi vediet,vidiet,ze sa jej nebojis a sama vies toto cele riesit....vydiskutujte si veci,ktore vas trapia...spravaj sa suverenne a vsak inteligentne,nezabudaj,ze ona je ta,co ma problem....musi vediet,ze vzdy budes takyto pripadny problem riesit,nie sklanat chrbat,alebo zalovat muzovi,rodicom-vtedy by ju to bavilo este viac,je to len hlupy rozmar,zavist,ziarlivost a ty si predsa nebudes kazit zivot kvoli niekomu nepodstatnemu...no,nie?....takze konaj ty!!!

snezienocka
16. sep 2009

adula rozbijat rodinu nema zmysel. musite si najst riesenie aby ste dokazali spolunazivat aj bez velkych poblemov. lebo ak si koli nim rozbijes manzelstvo tak to budes ty ta zla, nevhodna pre ich syna,brata a zase oni mali pradu. a ak rozbijes manzelove vztahy s rodinou tak si zas ty ta zmyja. ospravedlnujem sa za vyrazy ale myslim ze krajsie ta volat nebudu.
najlepsie je si ich vsetkych posadit do jednej miestnosti, celu rodinu a aj manzela a povedat im ako sa citis. a tak im ukazes ze si na koni. lebo inak ta potichucky vystvu. nemusite sa mat radi s manzelovou rodinou ale aspon sa navzjom respektovat. lebo zit s tym ze tvoje deti nebudu poznat rodinu je hrozne. napriklad ja som nemala tu prilezitost spoznat rodinu s otcovej strany. zobral si mamu napriek tomu ze mu to rodina zakazala. tak ho aj videdili. len teraz ked uz moje tety a ujovia su stare babky a dedkovia spoznavam mojich bratancov a sesternice. stary otec umrel ked bol moj otec este maly vo vojne. ale starka na smrtelnej posteli si dala zavolat moju mamu aby ju mohla poprosit o odpustenie. nikdy som ich nespoznala.
ked som mala 10 rokov moj brat sa zenil a prisli byvat k nam. vtedy som ja bola ta zmyja svagrina. 😀 bola som k bratovej zene hrozna, ved mi ukradla velkeho brata. 😠 ale vyrastla som z toho. a teraz sme super kamosky. 😀

nguyen
16. sep 2009

sorry diddi ale ja keby som neznasala bratovu zenu, tak sa jej na jej pozvani na kavu a diskusiu vykaslem a ak by som aj pripadne pristala na rozhovor, urcite by to na veci vela nezmenilo
podla mna cim viac do toho budes zabrdat, tym to bude horsie pre teba, diskutovat s nimi nema ziadny vyznam, kedze oni su rodina a ty si outsider, nikto ta nebude pocuvat a keby ta aj vypoculi, budu si z toho aj tak robit velku figu a vsetko pojde po starom
a davat muzovi ultimata nech si vyberie medzi sestrou a tebou, ked je uz teraz ocividne v tomto konflikte na jej strane, mi pride zbytocne ba az nebezpecne ak nechces aby to skoncilo rozvodom
ja na tvojom mieste by som to jednoducho prestala riesit, nech je to akokolvek tazke, okrem moznosti rozist sa s muzom nemas 36 inych rieseni, ako to nechat tak, hlavne tam nechod byvat, a tych par rodinnych navstev a stretnuti dako pretrpis a hlavne nereaguj a nevstupuj do ich hry, zi si svoj zivot so svojim manzelom, vyhybaj sa debatam na temu : jeho rodina a ak vo vsetkom ostatnom si rozumiete tak nevidim problem
ber to tak, ze kazdy ma svoj "kriz" niekto ma chore deti, niekto si nevie najst pracu a niekto ma blbu svagrinu, nie si prva ani posledna a ked nieco nevies vyriesit tak to neries, cas ukaze to spravne riesenie

sasulec
16. sep 2009

no Adul,mas tolko moznosti,kt.ti dievcence ponukli,ze ked vsetky vycerpas,volaco s nad z toho bude 😉 Drzim paste 😉

diddi
16. sep 2009

preco by to mala prestat riesit???....a byt spokojna,ze kazdy ma svoj kriz...trochu smiesne,nie?!...ona musi ukazat,ze ma naviac,ako byt ponizovana,ohovarana....

diddi
16. sep 2009

nguyen,a napisala som,ze ona ma zavolat svagrinu na kavu,nie opacne,byt pozvana....v tom je velky rozdiel,vies!

nguyen
16. sep 2009

tak nech sa s nimi vadi a diskutuje do nekonecna, ak si mysli ze ich vsetkych presvedci, ze ona je ta dobra a oni ju zo dna na den budu mat radi, osobne by mi nestali ani za to, aby som ich riesila na koniku, nebudem sa predsa vnucovat tam kde ma nechcu 🙂

vies, svet by bol taky krasny, keby sa vsetky teorie dali naozaj aplikovat v praxi....
lebo ak si myslis ze inteligentny rozhovor vyriesi kazdy problem tak to vies dost malo o rodinnych a vobec medziludskych a aj medzinarodnych vztahoch 😉

nguyen
16. sep 2009

ano diddi a ja som napisala (citujem sa 😀 ) "keby som neznasala bratovu zenu, tak sa jej na jej pozvani na kavu a diskusiu vykaslem" to inak povedane znamena, keby som bola na mieste tej zlej svagrinej, tak by som to pozvanie odmietla, takze dvakrat citaj a raz pis 😉

gaja
16. sep 2009

mňa len zaujíma, prečo to tá jeho sestra riešila s rodičmi.. čo má 15? čo je medzi vami, tak je medzi vami.. alebo - ak sa do toho všetkého ťahajú aj rodičia, čo na to hovoria tvoji rodičia?

diddi
16. sep 2009

a nie si ty ta hnusna svagrina 😨 lebo vsade kde sa zapojis,tak akakolvek inteligentna debata konci...fakt nechapem z teba....

sasulec
16. sep 2009

didi to patrilo mne?ja nehovorim,ze to schvalujem,len ze poznam taku,kt.to tak riesila a skoncilo to hapyendom 😒

diddi
16. sep 2009

sasulec nie,nguyen

sasulec
16. sep 2009

toto poznam z vlastnej koze..kolko krat som si tak vybavila istu situaciu..rozmyslala o nej 100krat a zo vsetkych stran..a to je to..len ja som sa utapala..ich nic netrapi..taky ludia hadky vyvolavaju len preto,ze ich to bavi......toz moja skusenost 😒

sasulec
16. sep 2009

a uvedomila som si to az ked ma na to tato baba upozornila,ze mam ist dalej a nie vracat sa do minulosti a rozmyslat co som mohla,ako som mohla 😒
ale to vam poviem chce to vela sil ztotoznit sa s takou stuaciou a hrat mrtveho brouka ako ta baba,ja by to nezvladla ☹ 😒

diddi
16. sep 2009

lebo ngueyn vie o rodinnych a medziludskych vztahoch najviac...riesi veci bez inteligencie.....ja som jej predsa poradila,aby sa oni dve porozpravali a neriesili to cez druhych....a urcite nie ignoraciou a byt spokojna,ze blba svagrina je moj kriz...no ty sa uz len vyznas v rodinnych vztahoch 😝 😀

duska1122
16. sep 2009

viete co vam poviem jedna vec je ze svagrina a svokra ju nemaju radi, ale mna by fakt stvalo na jej mieste ze sa ma muz nezastal chapem ze sa nechce hadat s rodinou ale mozno by stacila razna veta od neho a bolo by vsetko ine. a aj keby nie aspom by som vedela ze s nim mozem pocitat. aneb jak pravi stara mudrost ve dvou se to tahne lip 😒

peeetulka84
16. sep 2009

womenne najlepšie je si ju nevšímať. A my máme to šťastie, že máme oporu v mm.

atrami s tou žiarlivosťou máš pravdu. Ja keď som zostala tehotná tak asi nezniesla, že malého si budu svokrovci hýčkať tak to vyriešila tak, že zostala aj ona tehotná.

yvetta
16. sep 2009

ja si osobne myslim, ze najhorsie na celej situacii je to, ze manzel nestoji na jej strane 😲

olivova
16. sep 2009

suhlasim s nguyen - vlastna skusenost. Ziadne ultimata, prestat riesit a co najmenej sa stretavat. Aj tak ziadny rozhovor nepomoze. Ja byvam pri svokre na poschodi - sme si preobili a byva s nimi aj svagrina - slobodna. Napisem len vysledok, nebudem tu nadavat 😅 - stahujeme sa. To nema cenu. Teraz, je to este ako - tak, ked nemaju babo. Ale ked bude mat deti, je to na slak trafenie - ty dovolis, ona zakaze. Oblecies ju, ona ju vrati, co ma na sebe - to nema cenu. A najhorsie je, ze ZIADNY rozhovor nepomoze (ba hej, na 2 dni ).

olivova
16. sep 2009

a diddi - ak zavola svagrinu na kavu a nie je vybojny a hadavy typ, a jej svagrina ano, odide s placom....A to ver. A bude sa citit este horsie a bude len zbytocne znova zazerat na manzela...A stravit sa to neda...

olivova
16. sep 2009

ale diddi - ak by bola tvoj vybojny typ, mozno by sa jej to podarilo 😉