Švagriná ma uráža, manželovi to nevadí. Ako to riešiť?

adula28
15. sep 2009

Sú tomu necelé 3 mesiace čo som sa vydávala! Už pred svadbou robila manželova sestra rozbroje a teraz je to ešte horšie! Hovorí mi že som nasmiech celej rodine, že som u nich nechcená, tak prečo sa tam trepem bývať atď. Čakáme bábätko a teraz bývame u mojich rodičov a po pôrode sme chceli ísť tam, ale ja som tak znechutená 😢 !!! Problém je v tom, že si ma muž nechce zastať, nič nerobí, nič jej nepovie....cítim sa fakt ako príživník, piate koleso u voza :( nadáva mne že si všetko moc všímam a viac sa nestará! Ona ma uráža a on nič, stále sa k nej správa ako keby sa nič nedialo! Bože čo som si to zobrala za chlapa? Hovorí mi, že som naprvom mieste, že ma miluje a dovolí sestre aby ma urážala 😔 to je choré, ja fakt neviem čo robiť, ako to mám riešiť? Dokonca ani jej rodičia jej ani slovo nepovedia! Normálne sa bojím dať aj mužovi ultimátum, nech s ňou urobí rázny koniec po tomto všetkom, inak si tam môže zostať, že o takého muža nestojím! Ale začínam mať strach čo si vyberie aj keď tvrdí že ma nadovšetko miluje :(

diddi
16. sep 2009

olivova-nie som vybojny typ,ale typ,ktory si nenecha rozbijat manzelstvo,kvoli nejakej neskorej pubertacke,typ,ktory si nenecha na seba *** a ozve sa,ked mu zasahuju do sukromia a urcite nie som typ,ktory zohne hlavu a chrbat,len pre klud v rodine...odmietla by som ulohu chudinky,po ktorej by sa manzelova rodina vozila...moja svokra sa snazila robit veci po svojom-ostrihat deti,preobliekat ich....ked mi prisli ostrihane domov,co ma fakt nasralo...isla som za nou a povedala jej,ze si to neprajem a ak to este raz spravi,deti k nej nepustim...vo vasom pripade,by som to mala ignorovat?...povedat muzovi nech on kona?...preco?...co ja nemam usta?...ved ja som ich matka!...a pokial bude aj zakladatelka temy ustupovat-az pokial?...pokial bude nadavky na nu ignorovat,bude to tak fungovat po cely ich spolocny zivot

atrami
16. sep 2009

peeetulka,
pekný dovod na tehotenstvo, zo strany švagrinej. Poznám to. To isté mám zo strany mojej setry.

macka01
16. sep 2009

a kde sa stratila zakladateľka temy?pred svatbou jej to nevadilo?až teraz sa spamätala?trochu neskoro rieši problém,ktorý trvá už dávno,akodobre poznala svojho nastavajuceho?myslím,že 3 mesiace po svatbe by sa mali riešiť také príjemné problemy a nie toto

kacenqa
16. sep 2009

tiez si nemyslim, zeby pozvanie svagrinej na kavu nieco vyriesilo, a uz vobec nie, ako to tu niektora napisala, zvolat si celu rodinu a povedat im, ako sa citi a ze tym ukaze, ze je ona na koni....ba prave naopak, tym, ze ukaze, ze ju to sere, da len vodu na mlyn svagrinej a celej rodine a este viac sa v tom budu vyzivat. lebo taki ludia to proste robia preto, ze sa vyzivaju v tom, ze niekoho trapia. nemozes diddi porovnavat to ze ti svokra ostrihala decka s umyselnym psychickym tyranim sustavnym.....pretoze je celkom mozne, ze svokra to myslela v dobrom (aj moj muz stale toci o tom, kedy konecne malu ostrihame a tiez by som mu ruky dolamala keby to spravil a neverim, ze to robi z cirej zlomyselnosti, coz sa o svagrinej asi neda povedat) nikto nevravi, ze ma sklonit hlavu, skor naopak, s usmevom by som tam chodila ale neriesila by som tie jej reci, spravala by som sa milo aj ked by som v duchu zurila, pretoze nic viac nenahneva niekoho, kto sa tesi z toho, ako vas trapi, ako to, ze sa mu budete usmievat do ksichtu druha vec ale je, a to vidim ako seriozny problem, je spravanie adinho manzela...ono chlapi straaasne neradi riesia konflikty medzi zenami, myslim, ze sa citia zatlaceni do kuta, lebo bud mu vyhubuje jedna alebo druha...no kazdopadne by som s nim hodila rec o tom, kde ma priority... adula, drzim palce...

macka01
16. sep 2009

môj to rieil a to nie je chlap?správny chlap to vyrieši chrapuň zalezie do ulity.A chlapa by brali vážnejšie ako adulu,ale nemam vyoku mienku ojej mužovi

ada085
16. sep 2009

kacenqa uplny suhlas s tebou. ziadna kava, ziaden rozhovor-to mi pride trochu trapne. Byt mila, pripadne ak to nejde, nakolko to je dost tazke a vyzaduje si to velmi silnu osobnost, minimalne ignoracia. nedat najavo slabost, to, ze ta to trapi. lebo tym ich podporis. a ako by dopadol rozhovor? svagrina by si ho pravdepodobne prekrutila a e podala by to dalej celej rodine tak, aby si ty vysla ta blba. je mozne, ze by si nieco aj povymyslala. co sa tyka byvania-nikto by ma k nim nedostal. radsej by som byvala v garzonke v podnajme ako s nimi. 🙄

diddi
16. sep 2009

kacenqa,nepoznas moju svokru...to strihanie bolo umyselne!!!....a nemam decka,ale deti 😠

bihan
16. sep 2009

haha... pozvať si švagrinú na kávu...to mi pripomína Beverly Hills.. "nechceš si o tom ješte promluvit?"...

No nič, rodinné vzťahy sú komplikované a čím viac do toho budeš vŕtať, tým viac sa to zvrtne proti tebe. Rodina sú ľudia, ktorých pozná od narodenia a má s nimi omnoho pevnejšie citové vzťahy (aj keď nie také intenzívne) ako s tebou. Podľa mňa je jediná možná cesta cez tvojho manžela, pretože teba švagriná rozhodne brať vážne nebude a z nejakej diskusie nad kávičkou sa bude len rehotať.

kacenqa
16. sep 2009

ooo nevedela som, ze slovo decka je hanlive.... 😕

ada085
16. sep 2009

pre toho kto sa sem prisiel hadat je 😒

diddi
16. sep 2009

Ada,cim sa hadam???...ak tebe nevadi,ze ti niekto vola tvoje dieta deckom,tak mne ano...ale kazdy sme iny....bihan,vidim,ze si fan BH,ked to poznas....pozvanie na kavu som myslela ako debatu medzi 4 ocami

jevel
16. sep 2009

Ak by manžel nezareagoval na moje pripomienky, tak by som sa na rovinu spýtala švagrinej či má nejaký problém.
určite by som sňou nebývala.
Dusno v rodine je zdraviu škodlivé, treba vyčistiť ovzdušie rázne i za cenu, že by som sa s celou ich rodinou nebavila 😅

diddi
16. sep 2009

jevel,presne tak....razne,ziadne tutlacky,suskacky a ustupovacky...ved ide predsa o moju rodinu a vtedy ide tolerancia a slusnost stranou...navyse,ak zloba ide z protistrany!

macka01
16. sep 2009

na čo sa baviť s rodinou ktorá ma chce len ako fackovacieho panáka?Praveže by som im dala jasne najavo,že o ich spoločnosť nestojím ani by som ich nenavštevovala,a zakladateľka nič nekomentuje?no dúfam že sa na nás nezabava 🙄

jevel
16. sep 2009

macka - tiež ma to napadlo, zakladateľka asi rieši rázne problém 😅
no a preto treba rázne a jasne vyjadriť svoj názor na vec (ako písala didi) a potom , keď zistím, že nikam nevedie naša konverzácia tak dovi dopo
😉

duska1122
16. sep 2009

tiez suhlasim aby sa skusila snou porozpavat ved chtiac nechtiac je to rodina a stale sa pred nimi schovavat a rozmyslat co zas rozpravali ked som tam nebola to je o nicom. mozno diskusia nepomoze a budu sa na nej smiat ale skusit by to mala

diddi
16. sep 2009

jasnacka,potom dovi,dopo,slavka jopo

atrami
16. sep 2009

diddi,
neurážaj sa ak niekto nazve tvoje deti-decko. 🙂
Mne syna ostrihala moja mama. Rázne som jej povedala, že ak to ešte raz urobí, viac vnuka neuvidí. Kedy to vedela, nepoviem, ale on chúďatko vyzeral ako debilko. 😢

ercinka
16. sep 2009

Ahojte.Čítam tieto príspevky a keď mám pravdu povedať,som v úžase. 😨 Ono to je ľahko radiť ak sa vás to netýka,viem o čom hovorím.Skúšala som to so svojou švagrinou aj "pri káve" aj cez svokru,aj po dobrom aj po zlom a nepomohlo.Musí sa ťa zastať manžel, čo môj nikdy neurobil a tak zostalo len jedno, nestretávať sa s nimi a vyhýbať sa im. Nikto ti neporadí čo máš robiť,lebo na jednej strane manžela miluješ ale na druhej "potrebuješ" aby sa ťa zastal.Po 7 rokoch manželstva ti ale chcem poradiť,daj mu teraz najavo že sa a má zastať,lebo potom s tým už nič nespravíš a dopadneš ako ja, s depkami tesne pred rozvodom.Držím ti palce,a prajem ti aby si dokázala to,čo som ja nebola schopná dokázať

peeetulka84
16. sep 2009

atrami tvoja sestra je taka potvorka? Švagrová je taký tip, že nemôže zostať pozadu. Ale tým, že z trucu zostala tehotná jej nepomohlo. Mne osobne to bolo jedno. A jej to len ublížilo.Ona si myslela že byť matkou je jednoduché. A od narodenia malého s priateľom zažívajú krízu.

tinika
17. sep 2009

No ešte k tomu stretávaniu, bohužial u nás to nie je možné, ak by som odmietla tam ísť, tam budem mať doma peklo Ale so svagrinou sa celkom dá, horsí je svagor

macka01
17. sep 2009

Ercinka,prečo si v úžase?Veď mi jej neradíme,ale hovoríme,čo by sme my v danej situacií robili.Nedávame návody na múdrosť a nie si jediná čo takéto niečo zažila tak píšeme aj svoje skusenosti.Zakladateľka sa ich držať nemusí,ale snaď ju to zaujíma keď založila tému,hoci okrem prvého príspevku sa tu neukazala. 😝 😒

adula28
autor
17. sep 2009

Pardon, že som sa tu neukázala dva dni ale nemám každý deň možnosť chodiť na internet! Rozprávala som sa s ním! Aj so svokrou! Mužovi som povedala, že si neželám aby bola pri mne alebo pri bábätku, jemu nič nebudem zakazovať ani mu dávať na výber, mám aj ja súrodencov a srdce by mi prasklo keby som jedného musela ignorovať, a že keď sa ešte raz dozviem že ma o***, nech ani s tým neráta že tam pôjdem bývať a že by som bola rada aby jej aspoň jednou vetou niečo nato povedal! Tak fakt to riešil jednou vetou ale tak aspoň že niečo, povedal jej že ešte raz, niečo také spraví a uvidí čo s ňou narobí! Neviem či to bude stačiť! A svokre som povedala to isté, že ju pri sebe a pri bábätku nechcem vidieť (ona si totižto moja švagrinka dokonca robila aj srandu z toho že by som mohla dojsť o bábätko, som totižto na rizikovom - áno, existujú aj takí ľudia ktorí si dokážu robiť aj z takýchto vecí srandu, že to aj ľudmi nazývam) a taký človek nemá čo pri mojom dieťati robiť! A keby som nemusela tak k nim nejdem ani na víkend, nieto ešte bývať! Tak mi plakala že nechcela aby to takto dopadlo, že ju len mrzí všetko, ani von nechodí, nemá kamarátky, frajera atď...ale čo to má spoločné so mnou?!!...ale aj ona jej teda povedala že nechce počuť že mňa alebo brata *** a že si neželá aby kvôli nej mali problémy so svatovcami! Úprimne, myslím si že to bolo pre ňu jedným uchom dnu, druhým von! Takému zákernému, hnusnému človeku nepomôže ani svätená voda! A ďakujem za všetky príspevky, keby sa to dalo nejako riešiť tak že si z každého niečo vyberem a použijem a hlavne keby to bolo aj účinné! Ďakujem

macka01
17. sep 2009

ak malý úspech predsa,no opakujem to čo tu bolo povedané mnohokrát,bývať s nimi rozhodne nie!!!!! 😝

atrami
17. sep 2009

adula,
je mi ľúto, že toto musíš prežívať.

adula28
autor
17. sep 2009

Ja by som bola najradšej keby sme zostali u našich, aj by sme mohli, naši sú za! ale nejde to! ja to takto ani neviem dobre vysvetliť prečo, ale keby ste to na ňom videli ako je naviazaný na ich dom, aj tam dosť investoval, porobil si svoje veci na dvore a berie to ako svoje..to je ťažko vysvetliť! Už toľkokrát som mu musela sľúbiť že tam pôjdeme bývať, a to som ani netušila že by mohli byť takéto problémy! A ešte k tomu aj tam budeme raz stavať, keď budú peniažky raz! Takže ja tam musím, ja to kvôli nemu urobím, hodím sa do "jamy levovej" ale bude len na ňom či zas on mne splní to čo som ja chcela,nech spraví všetko preto aby som nemusela trápiť, aby mi tam nikto nehádzal polená pod nohy... keď mi budú robiť zle, balím kufre berem bábätko a odchádzam! Uvidíme jak to dopadne!

duska1122
17. sep 2009

tak sa drz a hned od zaciatku im davaj na javo ze si k tebe nemozu dovolovat, aby im to bolo jasne. vela stastia, a trpezlivosti ti zelam a co najmenej hadok 😉

macka01
17. sep 2009

Adula,teraz ozaj neviem načo si tuto temu zakladala keď si sa rozhodla už predtým no nehnevaj sa ,on je na nich naviazaný,a čo ho jeho mamička ešte kojí?Najvyšší čas,aby sa odviazal,keď sa oženil tak priviazaný by mal byť hlavne k tebe nie k mamke.Dal tam peniaze a čo miliony?Aj ja som vrazila fakt veľa do rodičovskeho domu a ak raz budem mať možnosť odtiaľto utiecť nebudem váhať ani sekundu.Veď ide aj o tvoje psychické zdravie a neviem,ako tam chceš vychovávať deti v takej atmosfére.Myslí trošku do budúcnosti

olivova
17. sep 2009

adula28 - my sme prerobili cely vrch, vlastny vchod a da sa povedat, ze teraz nemam nic. Ze sme investovali do terajsieho byvania? Keby som mohla vratit cas, ani nahodou by som sa nedala nahovorit byvat tu. Takisto ma vsetci presviedcali, manzel - ake to bude uzasne, budu vsetci pomahat....svokra - to vsetko je manzelove, uz sa davno dohodli, ze cely dom je jeho....Po 8-mich rokoch sa stahujeme a z investicii, ktore som dala na byvanie si myslim, ze uz neuvidim nic.
Takze si naozaj rozmysli, ci tam pojdes. Moja svokra sa tiez tvari, ze to ide pomimo nej, ale na dceru si dopustit neda - nech povie cokolvek, vzdy si ju brani, nepovie jej nic.

atrami
17. sep 2009

Ja som rada, že som sa takejto situácii vyhla.
Po svadbe som zostala bývať u mojich rodičov a MM u mamy. Byt sme síce mali, ale dochádzanie do práce by bolo hrozné, tak sme to rišili takto. So svokrou som bývala 2 mesiace, potom sa odsťahovala k priateľovi.
Svokra je ako babka skvelá, ale bývať spolu by sme dlhšie nemohli.