Švagriná ma uráža, manželovi to nevadí. Ako to riešiť?

adula28
15. sep 2009

Sú tomu necelé 3 mesiace čo som sa vydávala! Už pred svadbou robila manželova sestra rozbroje a teraz je to ešte horšie! Hovorí mi že som nasmiech celej rodine, že som u nich nechcená, tak prečo sa tam trepem bývať atď. Čakáme bábätko a teraz bývame u mojich rodičov a po pôrode sme chceli ísť tam, ale ja som tak znechutená 😢 !!! Problém je v tom, že si ma muž nechce zastať, nič nerobí, nič jej nepovie....cítim sa fakt ako príživník, piate koleso u voza :( nadáva mne že si všetko moc všímam a viac sa nestará! Ona ma uráža a on nič, stále sa k nej správa ako keby sa nič nedialo! Bože čo som si to zobrala za chlapa? Hovorí mi, že som naprvom mieste, že ma miluje a dovolí sestre aby ma urážala 😔 to je choré, ja fakt neviem čo robiť, ako to mám riešiť? Dokonca ani jej rodičia jej ani slovo nepovedia! Normálne sa bojím dať aj mužovi ultimátum, nech s ňou urobí rázny koniec po tomto všetkom, inak si tam môže zostať, že o takého muža nestojím! Ale začínam mať strach čo si vyberie aj keď tvrdí že ma nadovšetko miluje :(

sumienka2525
15. sep 2009

No ked ta tak velmi miluje ako hovori , tak by si ta mal jednoznacne aj zastat pred jeho sestrou. A jeho sestra sa preco tak ku tebe sprava a robi rozbroje? Pohadali ste sa alebo ste si uz od zaciatku nesadli?
Moja sestra mala ten isty problem so svokrou aj sestrou svojho muza , ktore ju neustle ohavarali a robili jej naprieky ale jej muz si ju vzdy zastal a stal pri nej. Nedavno sa odstahovali od svokri a konecne maju pokoj.

sasulec
15. sep 2009

adula pod do temy ako oznamit mazelovi,ze viem o jeho nevere,neviem ci je to presny nazov 😒 ale najdes to vo volnej diskusii 😉

adula28
autor
15. sep 2009

Pred svadbou som jej povedala, že si neželám niektoré veci, ktoré robila a odvtedy je to je veľmi zlé! Už som mu veľakrát povedala, nech jej niečo povie, nech to nenechá len tak, lebo tam ani nevkročím a nič!

adula28
autor
15. sep 2009

sasulec: prečo do tej témy?

nguyen
15. sep 2009

je to jeho starsia sestra?

adula28
autor
15. sep 2009

nguyen: nie mladšia

sasulec
15. sep 2009

adula,viem,ze si nechce porobit rozbroje v rodine,ale ak mu na tebe zalezi a fakt ta lubi mal by urobit vsetko preto,aby bol klud,teda na oboch stranach 😒

nguyen
15. sep 2009

tak tomu vazne nerozumiem, ale drzim palce 😉

sasulec
15. sep 2009

myslela som ze ta zamknu tak keby,bo tam tiez vztahy preberame a tak.. 😉

sasulec
15. sep 2009

zeby ziarlila? 😒

adula28
autor
15. sep 2009

aj keby ma výsostne nenávidela, to je mi jedno...mňa štve len on!! Prečo mlčí? Či sa bojí niečo povedať, alebo čo? Oni to tam majú také čudné, už aj ja som odtiaľ išla s plačom keď si ma posadili a pustili sa do mňa, že som si otvorila na jejich dcéru hubu a povedala si svoje! Ale preboha, je dospelý a má už svoju rodinu! Ja mu skúsim dnes povedať nech s ňou skončí, preruší vzťah, či je to sestra alebo nie..buď/alebo

sumienka2525
15. sep 2009

adula: Pozorpravaj sa s tvojim manzelom. Povedz mu ze ta to trapy ako sa k tomu stavia a ze chces aby stal pri tebe. Sestre by mal povedat tiez ze ma svoju rodinu pri ktorej bude stat, ktoru miluje a neda na nu dopustit. Nech jej trosku hrebienok klesne, lebo pokial ona bude vidiet ze si ta nezastava vobec tak si myslim ze to bude stale horsie a bude si viac a viac dovolovat. . . .
Aspon ja by som to tak urobila keby mam tvoj problem....
A daj vediet ako to dopadlo.
Ak ta naozaj miluje tak najde sposob - ako to vyriesit. Alebo sa o to aspon posnazi.
Drzim palce. 😉

sasulec
15. sep 2009

neviem adul,ako dlho to trva,mozno,zabere len priame vysvetlenie a nech sa rozhodne.. 😠

najjulinka
15. sep 2009

a co by tak manžel mal spraviť??? predpokladam, že švagriná je plnoletá a asi 2x po riti jej nepomože.......

sasulec
15. sep 2009

mal by to riesit,alebo akceptovat ze tam adul,nebude chodit,ale to podla mna nebude riesenie na dlho.. 😒

mywiel
15. sep 2009

Nemozes chciet aby prerusil vztah s vlastnou sestrou, nez uz je aka kolvek blba. Jeho pohnutky nechapem, ale ked sa neda s nim tak by som si to vyjasnila s nou o co jej ide, ci chce aby sa jej brat rozviedol, ci si mysli, ze by bol stastny bez teba a buduceho dietatka? Na rovinu sa jej spytaj, preco je k tebe taka...

maznacik007
15. sep 2009

no len tam nechod byvat... a bud rada ze byvate mimo... lebo to by len potom bolo prave peklo...

lenkalienka4
15. sep 2009

jednoznacne tam nechod byvat... zaujal ma nazov tejto temy..

alebo s nou jednoducho nekomunikuj, a ak tak len minimalne... ja to s mojou svagrinou riesim tak, radsej sa s nou nebavim a mam ju hlboko niekde...

mywiel
15. sep 2009

A kolko ma rokov ta svagrina??? 😅

sasulec
15. sep 2009

ale fakt by mohol nieco pohovorom poriesit.. ☹ ignoraciou to na dlho nevydrzis..budu ta pumpovat a nakoniec vybuchnes na muza.. 😒 ☹

frisbee
15. sep 2009

adula,srdiečko,švagriná je blbec,a ty si musíš vážne pohovoriť s manželom,aby vedel,že ťa to bolí a uráža,vieš,akí sú chlapi,im to nedochádza...a zasiahnuť musí on.Drž sa. 😉

majacska
15. sep 2009

adula prosim ta nechod tam byvat!!!!!!!!! Viem o com rozpravam. Sice ja som so svojou svagrinou (je to ale mazelka manzelovho brata/ nikdy nebyvala,ona byva s mojou svokrou, ale je velmi zla povaha. velakrat mi ublizila, rozpravala za mojim chrbtom, az nakoniec sme sa raz na dovolenke tak pohadali, uz som nevydrzala, zacala som na nu kricat pred vsetkymi, bol tam aj mm, a nezastal ma, pritom vedel, ze mam pravdu. Dlho sme sa nestretli. O pribl. desat rokov na to sme sa opat pohadali, vlastne ona sa spravala ku mne hnusno, bolo to cele na Vianoce. Odvtedy sa s nou vobec nestykam. Je to jediny clovek, s ktorym nevychadzam dobre. A manzelovi trvalo 20 rokov, kym mi dal za pravdu..... ☹

lamada181
15. sep 2009

adula ja som zo svojim mm chodila pred svadbou cca cely rok ma svagrina nenavidela ked sme zistili ze cakame mimco tak sme svadbu urichlili svokrovci oznamili mojim rodicom ze budeme byvat u nich a to znamelo pre mna smrt nastal den d prisla som tam ako nejaka pip... a kedze spm chodila do skoly tak svagrina mm hovorila ze ma vydela s tim a s tim v meste pocula to a too mne ze som bola no to je jedno proste rok sme tam byvali a mozem ti povedat ze svokra aj svagrina revali ked sme kupili byt a stahovali sa od tial totiz adula za ten rok som svagrine x raz pomohla a x raz prehovorila do duse tak ze odisla s revom moj mm si ma moc nezastal ale ked videl ai ze uz mam toho dost tak uz zakrocil teraz len pipnu a uz skace aduli ked ti mozem poradit nechodte tam byvat radesej kupte mensi bytik a budete tam stastni a jedine mm treba previchovat a musi sa naucit ze ti si ta prva lebo si jeho zena a ostatny su az treti ja som si mm previchovala odzakladu skus islo to tazsie ale islo drzim palce

sasiki
15. sep 2009

adula rozhodne tam nechoď bývať!!! 😀

etuska
15. sep 2009

ako radia baby-radsej skromnejsie vo vlastnom,alebo u tvojich rodicov,ale ak mate take zle vztahy-rozhodne tam nechod byvat za nic na svete-utrpi tym len a len tvoje manzelstvo 😔

sasulec
15. sep 2009

Adul ja som si este raz precitala tvoj prispevok,tak ja by som tam rozhodne nesla,budes mat stres,budes ho prenasat na male..to ti za to nestoji..ak uz ani potom nedostane jeho rodina rozum,nespoji vas ten ,,zazrak,, tak raz zistia ako sa mylili a ze len oni stracaju..svoje vnuca.. 😒

tinika
15. sep 2009

adula ja mam niečo podobne so svagrom, ale nastastie tam byvat neideme ale vsetko čo sa tyka muzovej rodiny, je tabu, proste ja som proste vztahovačna vraj. Aj teraz, mala som meniny, narodky a tetka si ani nespomenula, ale len na mna (akoze detial) ale trocha sa ma to dotklo, lebo na svagrovu zenu nezabudne nikdy ... takze radsej to ries teraz, lebo neskor to bude este tazsie, ja som si uzila dva roky pekla kvoli jeho rodine a teraz je to relativne dobre, ale len preto ze drzim usta, toho aby sa mna zastal sa asi nedozijem

lenkalienka4
15. sep 2009

tinka super motto v pase 😉

tinika
15. sep 2009

a určite tam nechod bývat, je lahsie to teraz odmienut ako potom tahat muza odtial ked budes prezivat peklo

majcik
15. sep 2009

Adula, tiez sa pridavam k nazoru, ze nechod so svagrinou byvat do spolocnej domacnosti a este aj s malym babatkom ... mam podobne skusenosti, nie az take vazne ako Ty, ale myslim, ze spolocne byvanie by situaciu este len a len zhorsilo. Pokuste sa najst ine riesenie byvania, ak by to aspon len trosku slo.