Svokra a jej každodenné návštevy u nás doma

lyenocka
18. jan 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať a poprosiť vás o radu. Bývame s manželom a 10 mes. synom vo svojom byte,odkedy sa maly narodil. Moji svokrovci a takisto aj moji rodicia byvaju od nas pomerne blizko na tom istom sidlisku. S mojimi rodicmi sa stretavame cca 1krat az dvakrat za tyzden, co pridu na kavicku alebo ideme my k nim na chvilu. Manželovi rodicia k nam chodia pomerne častejsie, a to je naš problem. Je to skoro každy den, niekedy každy druhý. Zo zaciatku nam to nejak neprekažalo, ale čím dlhsie spolu sami byvame, tym nam to viac začína vadiť.Je tam viac vecí, čo nam vadí, hlavne na strane svokry, ako sa neustale do nas stará, aj ohladom vychovy našho syna a podobne( co uz vsetko moze jest, pavúky, a nam to davala ked sme boli malý a nic nám neni a podobne). Viackrat sme jej naznacili ze chceme mat sukromie a byt viac sami, ale nejak jej to nedochadza, je velmi citliva a ked jej cosi take naznacime, tak hned sme my ti zlí a je schopna sa aj rozplakat.Ona sa vyhovára na vnúča ako jej veľmi chýba, a že ho už dlho nevidela (2dni). Nevieme ako jej to tak jemne vysvetlit aby si to nezobrala osobne, aby konecne pochopila,ze my uz sme rodina a chceme zit podla seba a nie podla toho co nam ona povie.Ďakujeme za Vaše rady.

sono2
21. jan 2015

bože kedy sa už táto éra svokier skončí a ostanú už len tie múdre, empatické čo vedia ako to bolo a predsa to nebudú ďalšie roky praktizovať na svojich potomkoch... nech reve koľko chce a aj druhýkrát aj tretí . štvrtý už nebude!

zabina27
21. jan 2015

@sono2 no inak tazko povedat, ale moja sa nepoucila... jej brat (ktory je uplne iny ako ona, uplne fajn) mi povedal, ze sa svokre nikdy nepacilo, co jej jej svokra robila a ze teraz robi to iste ona. takze sa len mozem dufat, kedze mam syna, ze co si teraz hovorim, tak to potom budem dodrziavat 🙂 podla mna dost spravi aj ta vzdialenost, teda cest vynimkam, ale cim blizsie sa byva, tym je asi lahsie do vsetkeho rypat...

darja12
19. mar 2015

odľahne ti jedine vtedy ak jej to poviete rázne a neukáže sa aspoň týždeň.. musí sa vyplakať a pochopiť.. niet inej cesty, pretože vás to zomele a zničí vás to..

petrikazuzka
8. apr 2017

hlásim sa ani nie tak ku kazdodennym navstevam, ale skor k tym neohlasenym...a ja tak lubim svoje sukromie, svoj pokoj a klud a tu zrazu na dvere ,,tuktuktuk"

douc
3. júl 2023

@aicha15 ako to dopadlo?