Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Svokra a negatívne veci okolo

orchidea79
24. okt 2014

Mám 2 ročné dieťa, a asi tak cca pred rokom to začalo... Malý sa občas zobudí v noci a plače ako keby sa zľakol niečoho. Kašle ako keby mu zabehlo niečo, ako keby sa dusil. Prvé prípady som ani neriešila, pribehla som k nemu a pritulila a upokojila malého. Stalo sa pár krát ako keby sa aj vtedy malý zlakol ked som priňom, mám ho na rukách a on má taký výraz tváre, ako keby sa bál niečoho a ešte viac hlasnejšie sa rozplakal a aj nôžky si viac obklúčil okolo mňa a ako keby hladal bezpečie v mojom náručí. Poviem Vám pravdu, že som sa zľakla ale musela som zachovať pokoj. Tak som to začala riešiť, pátrať. Bývame v svokrinom byte, moj svokor zomrel, bol dobrý človek. V tomto byte zomrel otec mojho svokra. S mojou svokrou som si vychádzala super pred otehotnením a hlavne pred nasťahovaním do tochto bytu. Moja svokra na mňa žiarli, viem to lebo dáva nám to najavo a robí mi napriek. Svokra býva v rod.dome už dlhé roky má ten dom, tak keď svokor zomrel, tak by len priatel by tu ostal sám bývať tak sme sa nasťahovali sem k nim. Svokra žiarli aj na to, že so mňou chodí priateľ do obchodu a už nie s ňou, a že ja som jej ukradla syna. Pokial sme len chodili, tak nebola proti nášmu vzťahu. Nenávidí ma, a nemá rada ani naše dieťa. Nenavštevuje, a povedala keby sa nepodobal na priatela tak by ani neverila, že je od neho. Ona mi tieto veci nepovie do oči, ale mojim - našim známym. Neni veriaca a je proti viere, láske, atd. Povedala, že keby mohla tak by udusila svoje deti, že deti sú na obtiaž, a že ona lutuje, že ich porodila, má syna (moj priatel) a dceru ( už aj tá má deti) Maleho som kojila pred ňou (mal pár mesiacov) a povedala, že načo to robím netreba ho rozmaznavat... ja som ju nepočúvala, len tolko som jej povedala, že ako sa môže takto vyjadrovať na svoje deti? povedala, že ona by nechcela mať ani jedno dieťa. Hlavna vec že finančne jej pomahaju aj moj priatel aj jeho sestra, jej deti. No naše vzťahy sú narušené veľmi, nemáme sa radi, nenavštevujeme sa, ona ma znenavidela, ja jej neverim a v žiadnom prípade nenecham na ňu mojho synčeka. Pred otehotnením vymyslela, že ona pojde na matersku a ja sa mam vratit do roboty ked porodím, lebo že jej nejdu roky do dochodku, dostava len invalid a vdovske ale fajčí ako turek. My platime namiesto nej hypoteku, ktora bola na rekonstrukciu jej domu a bytu lebo ona nam na to peniaze. Uz teraz sme si kupili dom, tak sa stahujeme prec, len to este zrekonstrujeme a ideme. Odkedy vie, že sme kupili dom, tak odvtedy sa aj na ulici otoci odomna. odvrati hlavu, ako keby sme sa nepoznali. No ale vraciam sa ku problemom. Pred letom, som zavolala jednej prirodnej liecitelke, aby som si vypýtala termin. Pozname sa, ale nie až tak aby vedela o týchto problemoch. Ked sme si zajednali termin, tak mi hovori, že mám guču v hrdle ako keby si tam mala žabu v krku. ja som ostala šokovaná, lebo akurát som sa tak cítila, a ešte dodala: so svokrou máš v poriadku veci? lebo cítim, že ako keby tlačila na teba, ako keby ťa dusila... no moje nervy, ja som ostala uplne šokovaná... tak išla som k nej na analýzu, a po analýze sme išli preberať tému. tá kočka sa zaoberá aj so spirituálnymi vecami, tak mi tak nejak vysvetlila, že svokra ma nenávidí a aj moje dieťa takisto nenávidi, je zákerná a závidí, že sme štastný spolu. všetko je schopná spraviť aby sme boli nekludný, a veľa negativnej energie na nás posiela. ešte na margo Vám poviem, že je to zaujímavé, ked som mimo bytu niekde vonku alebo len tak sa prejdeme tak som kludna a vesela, ako náhle vstúpim do bytu som nervozna, napätá. Takže asi nejakým spôsobom ona je za tým všetkým, čo malý má zle sny občas. Dúfam a pevne verím, že ako náhle sa odsťahujeme toto všetko prestane. Uvažovala som aj nad tým, že zavolám farára a dám byt vysvetiť. Maminky ak máte nejaké myšlienky, poradte mi čo si o tom myslíte? ďakujem.

traffic
25. okt 2014

@orchidea79 je to asi normalne, ak niekto na teba prenasa negativnu energiu, kedze sa idete o chvilu stahovat do vasho noveho domu, tak netreba uz riesit svokru, jednoducho nebude tam nic po nej, vsetko budete mat nove, vase a svokru najlepsie vymaz zo svojej mysle, radsej mysli na nejake pekne chvile ktore si prezila alebo si predstavuj aka ste stastna rodinak

amonet
25. okt 2014

tak bud farar alebo spiritualita, oboje dokopy neide, ak chodiš k liečiteľke a zaoberaš sa spiritualitou, je to prehrešok proti prvemu prikazaniu, takže si v prvom rade utrieď komu budeš veriť, či Bohu že ťa ochrani,alebo kadejakym liečiteľom. a za ďalšie ano,môže byť za tym svokra, prečitaj ci od.p.Amortha Posledny exorcista. je tam vysvetleny jeden prípad podobný,
Ja osobne by som to riešila iba s kňazom

jakubik
25. okt 2014

aj ja mám zlý vzťah so svokrou, ale tvárim sa akoby bolo všetko ok. Nemyslím si, že je za tým svokra, alebo negatívna energia, ide o to,že ak vstúpiš do bytu po nej a vskutočnosti ju nemusíš, podvedomie ti povie, že si u nej a znervoznieš, tak znervóznie aj tvoje dieťa a ide to dookola. Viem o čom hovorím, prežila som si to. Škoda, že som na to prišla až teraz ...

bonaqa2013
25. okt 2014

Svokru treba dať liečiť - také blbé názory nemože mať normálny človek. No a samozrejme, odsťahovať sa.

mata95
25. okt 2014

@orchidea79 čo na toto jej správanie vravi tvoj muž ... ? toto čo čitam, tak to mi rozum zastava...svokra má asi fakt hnusnu povahu...odsťahujte sa a maj na háku celu svokru,predýchaj a nerieš....

pat_mat_minnie
25. okt 2014

Cim skor sa odstahujete, tym lepsie, ta zena je zla, ja by som sa jej bala.Ako tu uz je napisane, prenasas nervozitu a strach na synceka, takze cim skor budete vo svojom, tym vam bude lepsie a svokru jednoducho vymaz zo svojho zivota, nie je v poriadku, je lepsie sa jej stranit.A ak chces od niekoho pomoc, myslim, ze ist za panom fararom bude najlepsie.Drzim palce, nech je vsetko dobre.🙂

moncsi1208
25. okt 2014

@orchidea79 ahoj,je to normalne,co si opisovala,co sa tyka negativnej energie.je to jedno,aspon podla mna,s kym to vyriesis.ja,keby som bola na tvojom mieste,najprv s liecitelkou zacala,lebo som mala podobny pripad,ale s kolegynou.isla som k svokre mojej susedky,ona sa zaobera s reiki a vselijakymi takymi vecami a radila mi par uzitocnych veci.ked som jej rady zacala pouzivat v praxe,ta dotycna sa zacala triast v mojom blizkosti,bola nervozna,cize si myslim,ze to zabralo🙂 🙂 🙂 jej blizka kolegyna bola stale chora,pracovala dva tyzdne,potom tri tyzdne na pn.vtedy som o takych veci pocula prvykrat.ked som si vsimla,ze nieco nie je v poriadku aj u mna,tak som zacala konat.
Ale hlavna zasada je na viere.kedze ona nie je veriaca,tak s knazom nic nedocielis.mozes ju nahnevat este viac,tympadom dosiahnes opacny ciel.ked farar,tak pozehnanie si pros na maleho,ked mas moznost,chodievaj do kostola,lebo on trpi najviac,lebo je maly a citlivy nielelen na negativne vlny ale ked je pravda,ze male decka vidia a citia duse okolo nas,tak necudo,ze je nepokojny.
Kup biele sviecky,stacia tie 0.50€,kady vecer zapal jednu.popros o pomoc anjelov,nech chrania vas pred nou.daj na maleho fialove veci,podla moznosti alebo kup mu naramok z ametistu.nezabudni pred pouzitim vycistit pod prudom tecucej vody.nech to nosi na ruke,ale tak,aby draha babicka podla moznosti nevidela.urob malemu kupel zo salvie,tym ho vycistis,ja som tiez urobila,pre syna,ale po rozvode,ked kazdy utocil na mna cez maleho.ja s...m na kazdeho ale nech maleho nechaju v pokoji.aj ja som veriaca ale necudujem sa a hlavne nezhorsujem sa nad nicim.nie sme sami,mame pomocnikov okolo nas,ken treba ich poprosit o pomoc.
Z druhej strany,ze ona nenavidi svojich deti,tiez sa necudujem.je tolko zien vo svete,ktore nechceli deti,ale ked sa vydavat musi.....ale napriek tomu ich vychovavali,starali sa o nich.nie sme rovnaki,zmenit ju sa neda.snaz sa ju nevsimat,drzte spolu a ked idete do noveho domu,snazte sa nepriniest tam jej negativne vlny.teraz vstupuje do obrazu feng shuej,prestuduj tie veci na googke a verim,ze najdes vhodne riesenie pre vas.drzim vam palce 🙂

17alexis
25. okt 2014

@amonet Tiež som veriaca a napriek tomu raz ročne idem k veštkyni. Ešte na strednej som sa pýtala kňaza (chodila som na cirkevnú strednú), či je to hriech a on mi povedal, že hriech by to bol vtedy, keby sa tam používali zaklínadlá a podobne. Keď sa iba pýtam na seba, tak je to OK. Inak, určite by som dala vysvätiť aj to nové bývanie.

orchidea79
autor
25. okt 2014

@traffic ďakujem pekne

@amonet ďakujem, tak teda farára, tak som počula, že farár vysvätí a exorcista vyčistí miestnosti, ale fakt asi postačí aj farár myslíš v tom novom dome?

@jakubik ďakujem, joj veru, veľmi to cítim, že som "u nej", je to zlý pocit ale chvala bohu už nie dlho.

@bonaqa2013 no ona veru patrí na liečenie, nikto ju nemá rád. nemá kamošky, len tusím 1 aj tá je taká istá ako ona...
@mata95 no on je si toho vedomí, ale ked ide k nej tak ona mu zahrá divadlo, že aká je chorá a slabá, pritom nie je pravda... viem to z toho, že raz som išla k nej s mužom, išla som ako 1 do dvora ona sa tvárila že všetko ok, a potom išiel priatel a ona začala plakať že ako je slabá a chorá ešte aj hlas mala zmenený, taký na lutovanie.... vtedy som myslela, že keby toto nevidím tak ani neverím. priatel mi dlho neveril, že ona je aká zla na mňa, ale tento rok zabodovala, upiekla som jej tortu na narodeniny, velmi chutnu mrkvovu s vela vanilkovým tvarohovým kremom, tak prisla k nam a podala som jej tortu, odkrojila si pre seba a pre nas, ochutnala a povedala: no takuto tortu by som nedala ani svojim sliepkam. no vtedy priatel sa nahneval na nu a povedal, že jemu chuti a že nemá sa takto vyjadrovat aj ked jej nechuti tak sa toto nepatri. ona vtedy skoro vybuchla, videla som na jej ociach, že no teraz to mám ešte horsie u nej.... priatel ma ani nenuti aby som isla k nej, aby som maleho brala, on ju pozna, lenže odkedy sa odstahovala z tohto bytu a odkedy sme spolu my, tak ona je schopna zahrat divadlo a on ju lutuje. ked sme len spolu chodili, tak mi povedal, že nebud s nou kamaratka, ona je falošná. tak teraz sa ona vrati ona do tohto bytu, predaju ten dom a my pojdeme do vlastneho domu, tak sa uvidi ako bude dalej ale ja urcite sem nepridem, len ked budem musiet.

@pat_mat_minnie ďakujem pekne, no poviem pravdu, že aj ja sa jej bojim, raz mi povedala, že ona nedá rúško pred svoje usta a povie každému čo si myslí, že ona je schopná barskomu sekeru do chrbta vrazit, no vtedy som myslela, že odpadnem, bola som u nej sama a zacala so mnou kricat, že ja som jej syna zobrala....

baby drzte nam palce, nech čím skôr sme vo svojom a fakt aby sme už mali pokoj. ďakujem za príspevky 🙂

sisaha
25. okt 2014

@orchidea79 okrem toho co si pisala o svokre, k synovi chcem iba dodat, ze okolo dvoch rokoch sa deti zacinaju v noci zobudzat s hysterickym krikom a placom a trva to cca pol rok až rok... , kedy sa im snivaju sny, ktore nedokazu spracovat. Preto, by som porozmyslala aj nad touto variantou, nie len nad zabami a neprajnostou... Mozno ma psychiatricku diagnozu..

orchidea79
autor
25. okt 2014

@sisaha tieto zobudzania sa stavaju uz asi rok, pisala som to aj na zaciatku. synček je v poriadku, je vesele zdrave dieta. ďakujem za prispevok.

balinka
25. okt 2014

@orchidea79 do blazinca staru zatvorit...ja by som svoju nedala za nic na svete a dufam,ze aj ja raz budem taka svokra,ako ona 😉 drzim ti palce,nech sa s nou stretavas co najmenej

orchidea79
autor
25. okt 2014

@sisaha ešte tolko, že malý nemá hysterický krik ani hysterický plač, poznam svoje dieta. je zaujimave, ked sa stretneme so svokrou, tak hovorim tu je babka a on nechce ist k nej, ja som si povedala, že chcem aby sa s babkou stretaval, konflikt je medzi nami a nie medzi babkou a malym. ale nie babka nemá záujem a maly to asi cíti... :(

orchidea79
autor
25. okt 2014

@balinka ďakujem 🙂 som rada, že máš dobru svokru 🙂

amonet
25. okt 2014

@17alexis tak by som aj tomu kňazovi odporučila prečitať opätovne Bibliu. Lv 19,26 (nesmiete veštit ani vykladať)
Dt 18,10,11 ...nech niet medzi vami nikoho, kto by kazal synovi alebo dcere prejsť ohňom aby sa očistil, alebo kto by sa vypytoval hádačov, daval pozor na sny a na znamenia, nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho kto by sa riadil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mrtvych na pravdu. všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi, a pre tieto veci ich vyhubi.
aj v skutkoch apoštolov je niekoľko prípadov, keď apoštoli vyháňali zlých duchov z čarodejníkov a veštcov.

amonet
25. okt 2014

@orchidea79 ano farar postači,

pat_mat_minnie
25. okt 2014

@sisaha No ked vidi, co sa chudatko okolo neho deje, tak mozno ma "psychiatricku diagnozu".To by mal aj dospely, keby mu svokra toto vyvadzala.Ta zena zjavne nie je normalna a svojim spravanim casom sposobi, ze nebudu normalni aj ludia okolo nej.

pat_mat_minnie
25. okt 2014

@orchidea79 Deti zlo vycitia.

jankaroy
25. okt 2014

Svokra ma zjavne problem sama so sebou, so svojim zivotom. Bola zvyknuta ze bolo vsetko podla nej a ked to teraz tak nie je robi kazdemu naprieky. Neda sa s tym vela urobit, su ludia ktori su jednoducho taky. V tvojom pripade by som po prestahovani kontakt so svokrou nevyhladavala, a ked vas bude chciet vidiet ona nech pride. Bude to tazke lebo svojho syna bude zo zaciatku bombardovat poziadavkami, to mi treba, tamto mi treba, ale musi jej dat jednoznacne najavo ze ma svoju rodinu a nemoze jej byt kedykolvek k dispozicii.

orchidea79
autor
25. okt 2014

@pat_mat_minnie presne tak, pravda.

@jankaroy ďakujem. presne ako píšeš. ano určite bude bombardovať priatela. a ja veru nebudem vyhladavat s ňou kontakt, budem rada, ked nam už dá konečne pokoj.

mihula
26. okt 2014

@orchidea79 škoda,že sa k tomuto problemu nemoze vyjadrit aj tvoja svokra,boli by sme mudrejsie a vedeli lepšie poradit.Len nechapem,preco si tam este.Vždy mame DVE moznosti a ty si si vybrala tu nespravnu

orchidea79
autor
4. nov 2014

@mihula svokra keby sa vyjadrilu na koniku, tak by podla mna admin zavrel tuto temu... a, že prečo som tu stále ešte? až teraz sme možnosť sa osamostatnit a zabezpecit si vlastne byvanie.

daniela1978
4. nov 2014

@orchidea79 takéto osoby naserieš jedine tak, že k nim budeš milá...takto keď vidí, že to jej správanie ťa ničí, jej to robí dobre....musíš na ňu opačne ako ona na teba. - áno, je vidno, že ste chorá a slabá, navarím Vám, upracem, skočím do obchodu.....to ju naserie, že jej budeš pritakať a nie oponovať.
S vysvetením domu nič nepokazíš, a svokra o tom ani nemusí vedieť. Ja osobne nevidím problém veriť v Boha a pomôcť si nejakými sviečkami a podobne.....nie však čiernu mágiu, to sa vždy otočí proti tebe.
Môj muž mal takúto jednu osobu ako šéfku. jedna veštica mi urobila také bylinné vrecúško, ktoré som mala nosiť ja so sebou stále (muž tomu neveril, tak preto ja) a nastala u tej osoby totálna zmena, nechala ho v pohode žiť, čo pred tým nedokázala.

orchidea79
autor
9. dec 2014

no tak včera som sa vybrala k svokre.... klebeti na okoli o mne, že už som ju konečne vy....ala z bytu aj s jej parkchantmi ( aj maly, ktory je jej vnuk ) lebo ona my obsadila byt. no tak som sa chytila a isla k nej, a spytala sa aky ma problem.... ona odpovedala: to je moj problem, že si na svete! bolo tam toho vela, vynadala mi do k..iev, do p@ce a všetko mozneho, jej syn moj priatel jej vynadal, ze ako sa moze takto ona spravat... no hrozne niečo, maleho nenavidi, je to podla nej parchant :( ale to bola naj perlicka co povedala svojmu synovu, ze syn ak vyhodis a zoskrabes zo seba tuto p@cu aj s jej parkchantmi, tak my budeme spolu znova stastni! koksooooo toto bolo huste :(

ivivaiveta
9. dec 2014

@orchidea79 pane boze, vsetko mi zober, len rozum mi nechaj!...a stara je takto kompletna?..ved ona potrebuje psychiatra...osobne co poznam podobne tazke povahy, nevyjdes s nimi, ani ked co budes robit...lutujem ta...

marionmarion
9. dec 2014

novy dom daj vysvetit a svokre prestante platit hypoteku. nezasluzi si od vas ani pluvanec...

orchidea79
autor
9. dec 2014

@ivivaiveta aj jej vlastny syn povedal, že mama daj sa vyšetriť a daj si do poriadku veci najprv sebe, alebo chod za fararom, nech Ti vyčistí dušu.... ked videla, že aj syn je na mojej strane, tak už aj on bol taky istý "hajzel" podla nej ako ja, ze ja som ho prechovala proti nej :( no strasne, inak poviem Vám pravdu, trochu sa jej bojim, teda obavam sa z jej vystupov, alebo z chovania...dufam, ze mne a detom neublíži... ona fakt patri na psychiatriu

orchidea79
autor
9. dec 2014

@marionmarion ďakujem, ano dam vysvätiť na 100%. ju tam ani nechcem vidieť, nech k nam ani nechodi. problem je v tom, že hypoteka je zdedena... tak: svokra si vzala hypo este s manzelom ( uz nezije ), a tak syn a dcera zdedili hypoteku po otcovi, t.j. 1/3 + 1/3 ona by mala platit normalne svoj podiel v hypoteke, ale ona neni schopna a viem, ze ju nebude platit :( a nakolko priatel je spoludlznik na zaklade dedicneho konania, tak musime ju platit :(

ivivaiveta
9. dec 2014

@orchidea79 nie vzdy sa to da, ale ja by som sa od nej stahovala aspon 200 km...tvoj chlap, ked chce, nech ju ide navstivit, ale ja by som ju vôbec nekontaktovala...

orchidea79
autor
9. dec 2014

@ivivaiveta no ani ju uz nechcem vidiet... ani moje deti sa s nou nebudu stretavat, je to velmi zlá žena :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli