Svokra! Do všetkého sa mieša.

Áno, nekonečná téma. Neviem vlastne ani ako opísať môj problém, nikdy by som nepovedala, že sem budem niečo také písať, ale je to uz asi zo zúfalstva.
S priateľom som dva roky, postavil si vlastný dom, ale vedľa jeho rodičov. Ešte spolu nebyvame, ale spoločnej budúcnosti sa nebránime.
My dvaja si rozumieme perfektne, doteraz som nenašla chlapa, s ktorým by som si tak rozumela. Všetko sa však zosype pri téme svokra.
Neskutočná osoba, ktorá sa musí do VŠETKÉHO miešať. Priateľ má 27, ona mu zavolá kde je, kedy príde, prečo som spratala ozdobu z chodby (jeho domu), keď bola pekná, zle som uložila osušky, často prezliekam periny, ten pohár nepatrí do poličky, do ktorej som ho uložila atď atď. Ona mu zariadila celý dom starými haraburdami, ktore tam samozrejme musia zostať. Pred domom ma skladisko veci, ktoré oni nepotrebujú, tak prečo ich neodvliect na dvor tam, to sa ale odtiaľ dávať preč nebude. Vedľa mu však spraví skalku. Plot neprichádza do úvahy. Altánok bude taký ako majú oni na dvore.
Myslím, že viete kam tým mierim. Ako mám žiť vedľa takej osoby, ktorá svojmu syncekovi zariadila celý život. Nedajbože by som ja chcela niečo tam raz zmeniť, tak bude peklo, lebo som tá, ktorá prišla do hotového a môžem byť ešte rada a držať akurát tak hubu.
Nehovorím o tom, že na začiatku vzťahu som bola pre ňu panička, ktorá nič nebude robiť, madam, usúdila to na základe čižiem na opätku a nalakovanych nechtov.
Priateľa ľúbim, lenže v tomto s ním nepohnem. Dom si postavil sám, takže presťahovať sa nebude chcieť, nakoľko ani financie na to nestačia. A ona sa nezmeni, od začiatku ma nenávidí, môžem sa snažiť akokoľvek. Už nevládzem. Áno, viem, že najlepšie je odísť. Ale ako ? Ako to mám prekonať, keď ho ľúbim ? Lenže on sa svojej mamičky boji, aby nebolo peklo, tak drzi hubu. A keď aj niečo povie, tak som ja zlá, ja mu dávam rozumy a odkedy je so mnou, tak sa vraj zmenil. Neviem čo mám robiť.
dskjhfdlkdjhl
3. dec 2018
@11leni11 lubis takeho, ktory nevie povedat svoj nazor a necha sa komandovat matkou? Tvoj problem nie je ziadna svokra (nakoniec, ona este ani svokra nie je), ale Tvoj priatel, ktory nema prerezanu pupocnu snuru.
kaktusik
3. dec 2018
@11leni11 akoby som to len..... utekaaaaaaaj.... ja si uz 7 rokov "uzivam" zasahovanie uplne do vsetkeho. A to nebyva vo vedlajsom dome. No je schopna zavolat muzovi, aby sa teplo obliekol,lebo hlasia zimu. A co mne nastvarala.... to je aj na knihu! Nehovorim, nase deti zboznuje, ale my dve kamaratky asi nikdy nebudeme.
pribinak
3. dec 2018
Zmeň nazov temy: nie svokra, ale priatel poserko.
Co je to za chlapa, ktory sa nevie odstrihnúť od matky a povedat, odteraz to bude takto a bodka

Bud sa s tym zmieriš, ze šéfka je svokra a ta proste sa menit nebude, alebo utekaj kade lahsie, lebo sy zbláznis
kaktusik
3. dec 2018
@11leni11 a este dolezita vec - muzovi som povedala, nech si spomenie koho si bral. Nemozem povedat, ze by sa ma nezastal ale niekedy by tu mamu mohol "upratat" doraznejsie.
prevenar
3. dec 2018
@pribinak ..nie priatel poserko ..ale "ta ktora si vybrala za priatela poserka aj s tou "svokrou" do kopy " 😃 ..zaciatok je u nej samej. ...a zda sa, ze jedine realne riesenie je najst si vhodnejsieho partnera.
mirkita
3. dec 2018
A to si predstav ze pride dieta a svokra sa Ti bude montovat do vsetkeho...Teba este berie ako cudziu,ale dieta bude "jej"...
natalia11111
3. dec 2018
Ak ho miluješ tak ostaň s nim, nepôjde to hneď ale ver ze sa zmení a pochopí.. On sa bude musieť postupne vzoprieť a aj sa určite vzoprie, a nechoď na to natlakom že všetko hned.. Po malých krokoch.. Pre neho to je tiež zmena ak bol doteraz navyknuty len na mamu že sa mu do všetkého starala.. Ak ho nemilujes tak utekaj lebo to je boj na dlhé lakte.. Z vlastnej skúsenosti to poznám lebo dosť dlho trvalo kým som si vydobila svoje miesto na slnku a ostatný pochopili že na prvom mieste je manželka a ich syn už ďalej nemôže robiť pre nich sluhu co beží na prvé pisknutie bez ohľadu na to co práve robí ale mame svoju domácnosť a nesmu nám zasahovať do súkromia.. A to by som ti tu mohla napísať veci z ktorých by si odpadla co som si zažila.. A on mi dá teraz za pravdu lebo to sam všetko vidí.. Trvalo to cele rok a pol ale ten boj stojí zato a pomôžeš aj jemu 🙂 a podľamna pre svokrovcov nie je žiadna nevesta dobrá a vždy sa nájde chyba ale nesmieš si ich pripustiť k telu, držať odstup a oni ti to nebudú dávať na javo 😃
kasokri
3. dec 2018
Tvoj si musi dupnut a povedat dost! Mame vysvetlit, kde je jej miesto odteraz. Ak to neurobi, nie je to ziaden muz, ale ibachlapcek pri mamkinej sukni. Ak tak nespravi, utekaaaaaaj prec, tak ako ti radili ostatne baby.
11leni11autor
3. dec 2018
@natalia11111 veď to je na tom to najhoršie, že ho ľúbim. Ale bývať vedľa nej ? zbláznim sa. @kaktusik knihu by som už mala aj ja a to sme spolu dva roky. Proste je to hrozne a bojím sa, že keby sme sa raz vzali a spolu bývali, tak to bude omnoho horšie....aj ona mu zavolá, nech už ide domov, lebo je veľa hodín alebo niečo potrebuje. Stále čosi.
@dskjhfdlkdjhl on sa jej boji a ja už naozaj neviem ako mu otvorit oci. Podľa mňa to len nechce vidieť, lebo čo povie mamička, to musí byť. Nedajbože sa vzoprieť.
pribinak
3. dec 2018
@prevenar zas nebud zbytocne tvrdý, ved to riesi, hlada spôsob ako situáciu vyriešiť
11leni11autor
3. dec 2018
@pribinak ja viem, že máš pravdu. Ale ja mu nedokážem povedať, že je koniec. On mi povie, že stále do neho hucim s tým istým, že mu to lezie na nervy. A potom neskôr mi zase povie, že veď jemu to tiež nie je jedno, ale nič s tým nerobí 😠
pribinak
3. dec 2018
@natalia11111 uf, tomuto ja neverim. Poznam pary, kde syn/dcera sa cele roky nedokázali vzoprieť rodičovi, aj ked prisli o manžela/lku, prisli o deti. Proste nenašli silu, neotvorili oci a stratili rodinu, svoju novu rodinu
A poznam pary, kde sa situacia vyriešila az vtedy, ked svokra natiahla backory

Kolko bude cakat? Rok, dva, 10, 20? Strasna predstava súperiť s mamickou o synčeka
pribinak
3. dec 2018
@11leni11 povedz mu rovno, ze takto proste vztah nefunguje. Sadnite si aja jeho mamou a nech jej povie, ze co je priblem
Rataj s tym, ze svokra na teba uvali doživotnú kliatbu, ale mizno to pomoze
dkethe
3. dec 2018
Bude to katastrofa... A porodom vnuka sa vsetko len zhorsi... Mna si hyckali a po porode mi davaju dost najavo ze viac nie som potrebna, tak si predstav co caka teba. Oki laska laska... Ta sa tiez vytrati v takom pekle.
Ak chlap nechce nic menit, ani sa ty rozisyt, tak urob aspon to ze pred manzelstvom budes mat poriesene vlastne byvanie. Aby v pripade ze bude zle nebudes vaznom/bezdomovcom.
whatever1
3. dec 2018
@11leni11 citam ze "svokra"😱...zalial ma studeny pot, prepac ale dalej to nemozem citat😓..
11leni11autor
3. dec 2018
@whatever1 áno, ešte len budúca. Ale pre jednoduchšie vyjadrovanie, som použila svokra.
whatever1
3. dec 2018
@11leni11 🤣Srandujem, prepac. Ries to cez neho nech jej dohovori. Alebo sa s nou povad aj tak ju nemas rada, bude ofucana a nebude sa a tebou rozpravat😄
11leni11autor
3. dec 2018
@whatever1 skúsim to ešte raz s ním, porozprávat sa, no ak si bude stáť na svojom, že on sa nezmení, tak to asi naozaj nemá zmysel. Za tie dva roky som zažila dosť poníženia
danula.ch
3. dec 2018
@11leni11 len či vám tá láska vydrží. Nekomplikuj si život. Neverím, že sa prestane báť a vzoprie sa. Teraz si predstav, že by ste mali deti. Nebudes môcť slobodne dýchať. Ak sa vám budúca svokra už teraz montuje do života, po narodení vnucatka sa to ešte zintenzivni. Jedine riešenie vidím predať dom a odsťahovať sa čo najďalej. Len či na to tvoj priateľ bude mať gule 😉. Podľa mňa nebude mať a neskôr sa aj tak rozidete, len to už bude o kus komplikovanejšie
whatever1
3. dec 2018
@11leni11 Porozpravaj sa s nim...bez vycitiek, povedz mu ako sa citis. A v dome vsetko pomen k obrazu svojmu nech ju slak trafi🤣 Schvalne co tam da ona(ozdoby atd) daj prec a ked ti nieco povie tak jej povedz nech si to zavesi u seba doma.
zuzka1902
3. dec 2018
@11leni11 ak plánujete spoločnú budúcnosť, rodinu... priateľ si musí uvedomiť, že bude žiť v tom dome s tebou, deťmi a nie s mamou. Budete vytvárať novú samostatnú rodinu, nový jeden celok tvoriaci otec, mama a deti!!! Žiadna svokra, svokor, sused, brat.... V katolickom kostole sa pred Bohom uzatvára prísaha medzi dvomi zrelými ľuďmi-žena a muž... Pre partnera to bude ťažké si to uvedomiť, rodicia ho vychovávajú a myslia si, že oni vedia to naj😑 čím skôr si to však uvedomí, tým lepšie pre Teba. My s manželom sme sa o svokra hádali 6 rokov, kým si uvedomil, že manželka a deti sú pre neho nová rodina a aj my máme právo mat spoločne sny, mame svoje rodinné problémy, ktoré treba riešiť v našej rodine. SVOKROVI sa to veľmi nepáčilo, že manžel zostal s nami a neurobil tak ako chcel jeho otec, ale teraz je to oveľa lepsie😉
saslavka73
4. dec 2018
Baby viem že je to ťažké, veď vlastne bojujeme proti ťažkej konkurencii a tak isto aj druhá strana. Ale je to žena, ktorá vychovala muza, ktorého ľúbime, dojčila ho, vstávala k nemu, utierala mu zadok s láskou na toto zakaždým keď vás nasere pomyslite. Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť. Ak sa inak nedá, vyhnúť sa či najviac stretom a predsa len verte, že na muža máte väčší vplyv, vy s ním spávate, využite to. ❤️
saslavka73
4. dec 2018
@11leni11 2 roky je nič. To trvá strašné dlho kým muž pochopí že ty si jeho žena. Inak aj pre toto odporúčam svadbu. Zväzok manželský je zväzok manželský. Teraz si len baba čo jej syn s ňou spáva.
pininka
4. dec 2018
Poviem ti to aj z opačnej strany. Mám kamošku ktorá takto postavala s mužom dom vedľa rodičov a nieže on, ale ona je z toho na porážku a reálne rozmysla že dom predaj, lenže majú spoločnú prístupovú cestu, cize ak rodičia nebudú súhlasiť, sú nahrani. Mama sa im mieša do všetkého, každá návšteva ktorá ku nim ide, je sledovaná z okna a už sa pýtajú, že prečo a načo. Aj keď ma človek neviem aký vzťah s rodičmi, nikdy nikdy by som pri nich alebo u nich nebyvala a ty sa priprav na to,že keď sa ti narodí dieťa a bude iná nervozita tak len vtedy zažijete to práve orechové p......
beky1813
4. dec 2018
Utekaj co najskor, toto sa bude zhoršovať
nini1010
4. dec 2018
Je mi to luto ale tvoj problem naozaj nie je svokra.Ze ona je prasknuta a nedokaze si uvedomit ako by sa citila keby a takto spravala jej svojra k nej to je stara znama pesnicka.Mna by ale strasne sralo keby moj muz upredbostnoval nazor svojej mamy predo mnou,keby jej dovolil takto nam zasahovat do zivota.Evidentne prenho je mama dolezitejsia ako ty.je mi to luto.
nini1010
4. dec 2018
@saslavka73 No rada za milion!ale urcite.ma peklo zo svokrou,muz si ju nezastane a svadba akoby zazrakom vyriesi vsetky jej problemy?no urcite!akurat sa upise navzdy.
asia83
4. dec 2018
@11leni11 Odísť, napriek láske. Je to kruté, ale budete nešťastná a s deťmi to bude ešte ťažšie. Nám sa to ľahko hovorí, viem, ale život je príliš krátky na to, aby ste ho pretrpela. No určite mu povedzte toto takto všetko, dôvody, príčiny, ako nám.
conspi
4. dec 2018
@11leni11 láska.... Príde mi to ako vtip. Moja svokra ma brala úplne rovnako ako Teba lebo som bola z mesta... Z toho čo mi narobila by som mohla natočiť telenovelu... Bojovala som s ňou 8 rokov! A vieš čo? Milovala som svojho muža tak veľmi, že som sa nevzdala a vyhrala som.... Netvrdím, že sa milujeme so svokrou, ale rešpektujeme sa. Pochopila, že jej syn má rodinu a on to pochopil tiež. Prestal skákať ako mama chcela a uvedomil si, že som mala pravdu....
janynyna
4. dec 2018
@kaktusik ako keby som o sebe čítala😂

Začni písať odpoveď...

Odošli