Svokra nerešpektuje, že nechceme, aby malú bozkala na ústa

1gabriela13
28. mar 2019

Prosím vás, poraďte mi už že čo mám spraviť zo svokrou, ktorá nerešpektuje že dieťa sa nemá bozkat na ústa. Každé 2 mesiace ma svokra herpes, poprosila som ju 5x presne aby malú nebozkala na ústa, kasle nato z vysoka, už som to riešila aj s mužom, aj on ju upozornil, tiež kasle nato. Už fakt nemám iný nápad než obmedziť styk. Mala ma 1 rok, ja ako matka ju nebozkam na ústa, nie to niekto s ustavicnym herpesom.

petrad15
28. mar 2019

@1gabriela13 tak asi na budeš musieť ísť po zlom, že ak neprestane obmedzíte styk alebo sa nebudú vôbec keďže máva herpes. Dobre vieme,že sa to prenáša :(

bobula46
28. mar 2019

@1gabriela13 normálne svokre povedať že nech vystísa ale nech nepusinkuje lebo sa to môže preniesť. Ona z nej môže mať radosť a takto jej to dokazuje. Samozrejme tiež by som to nedovolila, sama mávam herpes na ústach a vtedy malého vôbec nepusinkujem aby niečo odo mňa nedostal.
A ešte dotaz, svokra berie všetko ťažšie od nevesty ako od syna takže nech jej to radšej povie on ak je na tvojej strane. My to tak riešime s manželom, keď sa niečo nepáči mne na svokre a poviem mu tak na ďalšej návšteve hneď povie on (napríklad keď bola chorá, kaslala, chytala si ústa rukou a v sekunde s tou rukou podávala malému hračky) a zas keď sa jemu nepáčilo niečo na mojej mamine povedala som jej to ja (napríklad moja mamina na neho šušlala a jemu sa to nepáčilo). Všetko len o dohode. Pokiaľ by nepomohlo tak proste vždy keď idete na návštevu zavolať dopredu opýtať sa na zdravotný stav, či má herpes ,chorobu, pokiaľ nie tak prísť a pretrpieť pusu aj na ústa. My tak bežne voláme keď ideme ku niekomu na návštevu. Pokiaľ je niekto chorý alebo soplí tak návštevu preložíme na iný deň 🙂

mila23
28. mar 2019

no mne sa napr. osobne nepaci bozkavat dieta na usta.....to nebozkavam ani ja moje deti,nieto este niekto iny.....ci ma alebo nema herpes...a teda s herpesom ani nahodou

1gabriela13
autor
28. mar 2019

@bobula46 aj on jej to už povedal. Celkovo nechcem vôbec aby malú pusinkovala na ústa, jednoducho nikdy. Už sme boli 4x chorý, má oslabenú imunitu, sme aj po operácii atď. Ja jednoducho nechcem ju vystaviť žiadnemu riziku už. Nevidím už žiadnu inú možnosť ako obmedziť kontakt. Nerešpektuje nič co jej povieme, ale hazardovat zo zdravým dieťaťa nechcem.

bobula46
28. mar 2019

@1gabriela13 tak teda narovinu povedať že buď prestane bozkávať dieťa, keď chce nech si malú postíska ak jej chýba fyzicky kontakt alebo ju prestanete navštevovať. Sama sa môže rozhodnúť

gayano
28. mar 2019

Ja by som sla na nu takto : fakt ze kludne a jasne ze - mila svokra, neviem, co je vo veci. Pravidelne ti hovorim, aby si malu nebozkavala na usta lebo ........, nezelam si to. Ty to nerespektujes a na usta ju bozkavas. Hneva ma to a som bezmocna, neviem, co sa deje. Som nezrozumitelna, potrebujes viac argumentov, alebo?....mne to zsvera nielen na svorku. Minimalne sa clovek zastavi , zacne rozmyslat a vacsinou je uz svoje spravanie vie ukorigovat. Ak nie, tak neni o cem, povedala by som asi o obmedzeni kontaktu, ked bude pokracovat - aby vedela a nech si zvazi, ci jej to za to stoji...a potom kontakt obmedzila, ked si to zvazi "zle" 🙂

tatinka
28. mar 2019

Podobne veci riesim aj ja ,maly ma 8 mesiacov a svokra ho na dlane boskava,som poprosila na usta,dlane ani bose nozicky nech to nerobi,ale na nozicky to robi stale,minule jej maly dal svoju rucicku na jej usta a ona hned prsty mu ocmulala,alebo spravila som malemu polievocku,vzdcu skusim ci nie je horuca,bola ok,svokra bola u nas tak ze mu ide dat ale jej sa zdala horuca cez misku ,ze miska je moc tepla,len co som sla do kuch.este vziat podbradnik ona hned ze dala som prst do taniera a je to horuce,som myslela,ze ma porazi,tak ja nedavam prsty do taniera,vzdy ochutnam cistou pl a ona spravi toto,alebo svokor pride k nam,ma u nas na dvore zajace a choreho slepeho hlucheho psa,nakrmi zajace aj psa a bez umytia ruk hned maleho chyti za rucicky,samozdejme ,ze dohovaram,prosim ale nepomaha to,minule som uz na nho vyletela nech si okamzite ide umyt ruky a odvrKol,ze on si ich umyje kedy on chce,tak ma s prepacenim nasr....ze som uz zvysila ton hlasu a povedala,take veci nech si rozprava doma zene,tam ked si neumyje ruky aj roo je mi to jedno ale tu je u mna doma a plati co poviem ja,lebo moj dom,moje pravidla....

tatinka
28. mar 2019

Nepomaha vysvetlovanie preco si to nezelam,muz m tiez sohovaral....nic ,nula bodov....a to k nam chodia kazdy tyzden,svokor aj castejsie kedze teda tu ma zajace a psa...pes je chory,ma nador , z ktoreho krvaca...uz som svokrovi hovorila,ze chapem ako mu je luto dat psika uspat ale teda ci mu nie je luto sa pozerat ako ten pes trpi....mne to luto je,cele schody mam od neho stale zakrvacane co mu ten nador praska a krvaca....uz normalne nemam na to nervy,...neviem uz ako to so svokrovcami zariesit,dohovor,prosba nepomaha....

lucia851
28. mar 2019

S herpesom urcite nie bozkavat na usta,ale nevidim problem u teba napriklad preco by si ho nemohla pobozkat na usta,ja svojho syna bezne pobozkam na usta.Nevidim v tom problem

saslavka73
28. mar 2019

S herpesom sa decko nebozkáva a ani nechytá.

lucia851
28. mar 2019

Ja som pisala ze nebozkavat ak ma herpes ale ak nema nevidim dovod ho nepobozkat

0silvia0
28. mar 2019

@lucia851 ja v tom napríklad problém vidím. Nejde len o herpes, ide aj o baktérie v ústach, starí ľudia majú parodontitídu, zbytočne zaťažovať dieťa nevhodnými baktériami, aj tak sa dieťa stretne s kvantom baktérií a musí sa s nimi popasovať, tak načo preboha oslintávať malé detské ústa? Ja som moje deti v živote na ústa nebozkávala, aký rozdiel je bozkať dieťa na líce? Keď bozkáš dieťa na líce, bude to znamenať, že ho máš menej rada? Vysvetli mi to prosím, lebo mne to hlava neberie...

ukulela
28. mar 2019

@1gabriela13 a ako to prebieha? pride ku vam, vybozkava a potom ju upozornis? tak to urob predom, pride - a medzi dvermi hned starka, prosim, nebozkavat, mala je chora/mate herpes, ... a ked potom urobi napriek, tak to by som asi riesila uz zvysenym hlasom.

zuzipolo
28. mar 2019

@1gabriela13 ak nepomáha vysvetlenie a nerešpektuje to tak obmedziť styk a keď je s dieťaťom tak "striehnuť" a hneď zakročiť aby pochopila,že sa to nerobí..moja mama,keď má herpes tak dcéru ani chytiť nechce a nie to bozkávať 🤔 mne osobne sa to tiež nepáči,dieťa bozkávať na ústa, našťastie u nás sa to rešpektuje..

1gabriela13
autor
28. mar 2019

@ukulela urobila som, vopred sme jej to povedali. Tak už neviem čo by som ešte mohla spraviť preto aby sa to riešilo v pokoji, nič ak to nevie rešpektovať.

jana_vaj
28. mar 2019

Prestala by som tam chodiť a ak by sa pýtala prečo, tak sa jej povie. No kto to kedy už videl, aby si v takomto prípade nedal dospelý človek povedať...

mariejenka
28. mar 2019

Uff,som velmi rada,ze toto nemusím riešiť u svokry/mamy. Lebo raz mi moja segra takto pobozkala mojho malého,vyblakala som sa na mu,ze to nebude robit. Povedla ,ze ved bozka aj svojho syna. Vyblakala som sa hlasnejsie😂😂😂az samej mi to prišlo smiešne 😂😂😂 preto verim,ze pri svokre to chces riešil konzervatívnejšie 😉😉

ivca88
28. mar 2019

@1gabriela13 vybuchni 😅
Ale ozaj.
Ja by som uz nervy nemala.
Pri deťoch zeny vravia 3 x a dost. Ked nepochopi, decko dostane po zadku
A ked svokre 100x pekne povies nieco a nepochopi, to je ok ?
Zvys hlas. Naser sa a hotovo.
Par dni bude ofucana, ale pochopí.
Je to pre zdravie dietata.
Neexistuje ze dieta malo operaciu a bozkava ho.
Existuje aj objatie.
Všade citam ako sa nevesty boja nieco povedat svokram, ale aj tak je to prd platné. Svokri ich aj tak nemaju radi, tak naco sa pretvarovat. Bud taka aka si a na nič sa nehráj
Vzala si si muza, a ten ta ma rad aka si

1gabriela13
autor
28. mar 2019

@jana_vaj ved už začínam mať neskutočne nervy, už mám pocit že raz vybuchnem a nedopadne to dobre. Ale ona nerešpektuje nič skoro, takže je brutálne ťažký prípad, tvrdohlavá stará žena, všetko čo si povie, musí byť a nezaujíma ju nic a nikto. Akože kontakt už určite obmedzím, ajked vidí vnučku raz za mesiac, býva 8km od nás a šere na to prísť niekedy, spočiatku som ju aj volala, ale raz sa necítila top, raz bola chorá, raz išla na pedikúru, tak som sa na to vonkoncom vysrala ju volať ku nám. A to ešte podotýkam že ja bravam dcérku ku nim, oni prídu raz za 3 mesiace možno. Takže si myslím ze som dosť trpezlivá osoba.

dada125
28. mar 2019

To čo už je za babku toto, keď dieťa vystavuje takémuto nebezpečenstvu. Ja by som jej povedala, nech si na nete prečíta články o bábätkách a herpese, čo všetko sa im stalo. Či chce, aby jej vnuk/vnučka skončila v nemocnici alebo ešte niečo horšie. Al ani to nepomôže, tak by som povedala, že k nej budeme chodiť raz za štvrťrok alebo menej. Och to ma nahnevalo. Takto riskuje a nerešpektuje rodičov. To by som nezniesla.

jana2679
28. mar 2019

Nuž ja som veľmi mierumilovny človek, ale keď kvapne posledná kvapka tak idem a byť tebou tak idem na plný plyn a taký cirkus ešte nezažila. Keď jej to takto nedochadza tak ako inak ??Určite sa zduje, ale snáď potom jej to dôjde. Držím palce

1gabriela13
autor
28. mar 2019

@dada125 ved už to aj ja dosť ťažko znášam, a už som na tom tak, že ak sa to ešte raz stane tak koniec. Ona je nenormálna, nič nerešpektuje. Malej ako 2 mesačnej dala jest z torty! Skoro ma porazilo. Vždy sa budem bat malú pustiť samu k nim, lebo nikdy jej nebudem v ničom dôverovať.
@jana2679 som zvedavá, že ak spravím cirkus, či to niečo pomôže, ale mam tušenie že pomôže len to, ak sa fakt obmedzí kontakt, lebo takto to už nemôže fungovať. Ja som vždy rešpektovala aj sestrine rozhodnutie pri malom aj kohokoľvek. Ale toto je už viac než dosť.

siska53
28. mar 2019

@1gabriela13 fuha, no ak neprestane, nebude s ňou môcť byt.. nasi su starší uz,ale v ziadnom.pripade ich nikdy nebozkavame na usta.ani pribuzni..

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1gabriela13
autor
28. mar 2019

@bsp39 muž má povahu otca, chvalabohu, ak by mal povahu matky, tak spolu nie sme.

tatinka
28. mar 2019

Ja suhlasim s @0silvia0 ,detom na usta davat pusu je nezodpovedne presne preto, co aj silvia napisala,plus aj zubny kaz sa da preniest ( to nemam zo svojej hlavy, povedal to dentista )

@bsp39 svokra nie je zla,ani svokor,svokra ma aj iq v poriadku ....akurat,ze za ich ery bolo v mode to, co oni teraz robia voci vnucatu svojmu.

ale mali by respektovat urcite pravidla ohladne nasich deti,lebo toto su nase deti,nie ich,oni si svoje deti mohli vychovat a boskavat na usta a co ja viem co vsetko podla Svojich predstav....

lujza123
28. mar 2019

Herpes ma 95 % populácie, akurát prejaví sa iba tim ktorí nemajú voči nemu imunitu. V podstate ti dieťa môže nakaziť úplne každý kto mu dá pusu, pripadne zle umytý príbor ci pohár.
Jednoduchšie než nakricať na svokru je proste zmieriť sa s tým ze je to svojska stará babka, lepšie to už nebude, všetko sa vekom iba zhorší. Raz keď pominie ešte ti bude ľúto každé obmedzovanie styku ci hadky o ničom, vážne pokiaľ zrovna nemá pusu obsypanu horúčkou nikoho nenakazi
@1gabriela13

1gabriela13
autor
28. mar 2019

@lujza123 ľúto mi nebude, ako som písala vyššie, veľmi záujem o malú neprejavuje, ešte ja ju nosím ku nej aby vôbec vedela ze nejaká babka druhá existuje. Ona sa nezaujíma vôbec. Aj keď bola dcérka operovana, ani sa na ňu pozrieť neprišla. Takže ľúto môže byť jedine jej. A takáto "láska" akú ona prejavuje bude si myslím ze časom aj dcérka ignorovať.

lujza123
28. mar 2019

@1gabriela13 však rob ako myslíš. Keď máš pocit ze vašej rodine pomôže že z nejvyradite mamu tvojho muža (jedinú ktorú má nech je aká chce) tak sa s ňou proste nestretavajte, ak ti teda nebude ľúto ze jediný dôvod ktorý k tomu máš je bozkávanie dieťaťa.....
Vieš rodinu si nevyberáme, ani tu prizenenu. Radikálne riešenia ci hadky nikam nevedú, len všetko zhoršia. Tebe bude možno fajn ze viac svokru nestretnes ale tvojho muža to bude trápiť......

Ja ta úplne chápem ze máš nervy, to je prirodzené, ved si v prvom rade bránis dieťa, ale ten zoznam chobotin co dokážu starsi ľudia postvarať deťom je vážne nekonecny tam pomôže jedine rázne a stále dookola opakovat: nedávajte klobásu polročnému, nebozkavajte ju lebo je chorá, neucte ju vyplazovať jazyk atd.... Pripadne dodať Doktor Zakázal, to je pre starších autorita to zvyknú pocuvnut.

Môj dedko bol vždy tvrdohlavý ale čo stvara teraz keď ma skoro 100 nechci vediet.... Tým len chcem povedať ze vekom sa tieto vlastnosti len a len zhoršujú, nevieš koľko si svokra požije. Preto je možno lepšie zistiť ako na ňu kým sa da

lucia851
28. mar 2019

Krajsi je bozk na usta