Svokra sa nám mieša do manželstva

andrearuj
20. nov 2012

Ahojte, som 2,5 roka vydatá a moja svokra sa nám neustále mieša do manželstva - stále vyvoláva manželovi, o všetkom musi vedieť, všetko riadiť - nedávno som sa vzoprela, povedala svoj názor, neusmiala sa a oheň je na streche..neviem ako to riešiť ďalej. Manžela ľúbim ale takto v trojici to už ďalej ťahať nechcem.

ervenka
20. nov 2012

@kveta nehovoris mi nic nove. Toto viem od kedy som v NL. 😉 Dolezite su slova ako: MOZE byt povazovane.... AK si poziada... 😉

michaelamilan
20. nov 2012

@andrearuj by ma zaujímalo že čo tým sleduje??!!! Snaží sa vám rozbiť rodinu alebo nevie bez svojho syna žiť???? Ja som mala vždy pocit že si moja svokruš myslí že jej kradnem rodinu......Lebo ja som si našla priateľa v rozvodovom konaní, staral sa 2 roky sám o 2 deti(potom už sme sa starali spolu)- vtedy mu veľa pomáhali jeho rodičia,, a zrazu som prišla ja.......deti tam neboli denno denne a jej to vadilo :-/ No my sme mali už svoje plány, svoje záujmy a ona to nedokázala prekúsnuť......Raz ma tak nasrala, že som od nej odišla asi takým spôsobom že som jej treskla dverami a odvtedy som povedala nikdy viacej()čudujem sa že dvere zostali celé heeh!!!!!" Zavolala som priateľovi že mi nadávala, že k nej už nikdy nepôjdem, že sa nenechám urážať a on si s ňou spravil poriadok....no dlho netrvalo, svokra sa spamatala a robila zle ďalej bosorka jedna.......Svokru jednoducho nezmníme :-/ Ale s mm by som určite podebatovala a pvedala mu čo ma trápi.

dadav
20. nov 2012

@andrearuj No tie svokry ... vidím, že nie som sama, čo sa týka svokry... nejedenkrát som vravela, že si zobral mňa a nie mamičku... no ale naozaj treba sa stále rozprávať so svojim manželom, on má stáť pri tebe... u nás - nikdy nestál...radšej sa povadil so mnou, ako s mamičkou...držím ti palce, je to veru ťažké...hlavne to chce veľa odvahy - ja ju veru niekedy nemám ☹ ... obdivujem @skarabeus1111 ... chcela by som takto reagovať 😀

p.j.jacky
20. nov 2012

JA som po 15tich rokoch prisla,ze nieje problem v svokrach,su ake su.Nezmeni ich nikto.ale problem je v ich synoch.Lebo oni nechavaju svoje matky zajst tak daleko,ze pre niektore zeny to je neunosne.Skor by som hlada riesenie ako to urobit s manzelom,nie so svokrou.To je moja skusenost.Svokra bude robit len to co jej dovolime,respektivne co jej dovolia nasi muzi-ich synovia.Vela krat to byva boj bez vyhry a konca.Chlapy sa tazko postavia voci matke.

regulka
20. nov 2012

Ja sa chcem opýtať, ako reaguje manžel na svoju mamu, ked je u vas a na jej rozhovory s vami.

regulka
20. nov 2012

@p.j.jacky Súhlasím, chlap by to mal vziať do svojich ruk a maminku svoju trošku usmerniť.

euka210
20. nov 2012

u nás to je často tak, že skôr sa ja povadím s mojom mamou ako so svokrou 🙂 Ale typ podobný...kritizovanie, nápady (pre nás zbytočné), že sme radi, ked odíde 🙂 Ale túto návštevu sa akosi krotí že je to celkom aj fajn 🙂

lenkastar
22. nov 2012

u nas je to w poslednom case uz na newydrzanie niekedy...uz newiem ako dalej, proste ked sa buduca swokra stazuje mojmu, tak si ma zastane a ked nadawam mojmu zasa ja na swokru tak si zastawa ju! nechapem wsak to je stale dookola a co sa tym akoze wyriesi??? wraj asi nie som podla nej prenho dost dobra! a teraz nawyse spolu cakame babo, no to je pohroma a bude to peklo to citim! ona nie je zly clowek ale su weci do ktorych by sa jednoducho miesta nemala ale ked jej to mm newyswetli, tak ja uz wobec nie...a w mojom stawe mi to moc na zdrawi nepridawa...preco tie mamy tak tych synow rozmaznawaju!!! a potom to odieraju ich zeny ☹

dari
23. nov 2012

@andrearuj nie porozpravat, musis si dat JASNE hranice!!! aby to pritomni jasne pochopili 😀

kika_c
23. nov 2012

@andrearuj no mas to tazke, ja si zo svokrovcov tazku hlavu nerobim, svokor minule komentoval nas silno nebezpecny nabytok, ktorý ma doma kazda druha rodina, len som sa ho opytala ze ci mame teraz akoze vsetko kupit nove?? a svokricka zas vie k nam prist, sadne si a zavola svokrovi ze jozkoo pridi na navsetvu 😀 😀 ani sa neopyta ci mame nieco na robote, ci neotravuje, nic.... nez chrbtovej kosti 😀 drzim palce nech sa vsetko u vas vyriesi 😉

zabka88
23. nov 2012

@lenkastar ahoj, jasné že nie si pre jej syna dosť dobrá ale to nebudeš nikdy 🙂 ani keď sa pokrájaš, či budeš ako medík len natrieť na chlieb 🙂 jednoducho sa s tým zmier a nesnaž sa jej za každú cenu ulahodiť.. keď sa ti niečo nepáči, tak jej to priamo povedz a nečakaj na manžela... snaž sa komunikovať priamo a bez emócií, hlavne si nenechaj zasahovať do vlastných vecí , tak ako píše dari, stanov si hranice po ktoré ju budeš rešpektovať a kde už jej povieš ale toto je už moja (naša) vec..... a keď môžem poradiť, určite pred manželom na ňu nenadávaj - je to jeho matka a on si ju váži a ľúbi ju, je normálne že ti nebude pritakávať - vieš máš pravdu je to sviňa.. - to predsa nemôžeš od neho chcieť 😉 je dobré, že si zastane teba pred ňou, to je dobrý základ na tom môžte stavať 🙂