Svokra sa pletie do výchovy. Poraďte, ako na ňu

sachmet
18. aug 2006

Zrejme nie som jediná, ktorá žije v domácnosti so svojou svokrou. Svokor ten nás pred nejakým časom opustil a tak nám ostala ona ako najstarší človek v rodine. V každej rodine sú aj také chvíle aj onaké... Ale čo robiť, keď sa vám mieša do výchovy vášho dieťaťa? Počúvam len samé urob toto tak, tamto jej daj hentak, teraz by si mala ísť s ňou von! A to ani nehovorím,koľko ma deptala na začiatku kojenia so slabým mliekom. Vraj malá toľko plače, lebo mám slabé mlieko a je hladná. ....minule sa stalo, že sa s malou hrala, schválne som Sofiu neprikryla, bolo dosť teplo a nie je dobré keď sa spotí. Svokrička videla, že som jej nedala deku, tak ju poriadne poprikrývala larisou! Malá sa nepotila, lialo sa z nej. Niekedy som s nervami v koncoch a odnesie si to len dieťa, lebo to vycíti. Vie niekto poradiť? ☹

zuz11
25. aug 2006

no moju maminu viem usmernit kedy staci ale svokra je kapitola sama o sebe 😵

kasis
25. aug 2006

Ja si aspon od tej mojej na 3 tyzdne oddychnem, tiez byva cca 2 km od nas, ale teraz ide do kupelov aj so svokrom do Bardejova. Taaaak sa tesim 😀 . To mi nahradi aj dovolenku🙂)

barunka
25. aug 2006

no ja mám svokru najbližšie... žiaľ na druhom konci dediny...

danii
25. aug 2006

presne o tom som pisala. rodicov vies usmernit, ale so svokrou je to horsie.
a zuz, ako to ze ste sa s nou este nestretli?! ale pri kocikovani sa jej asi uz nevyhnes .... nemas o nej zle sny? lebo ja som mala problem s jednou mojou tetkou a poviem ti, zle sny mam. skoro kazdu noc ... 😝 a neviem co mam proti tomu robit. vyhybam sa jej, nechcem o nej nic pocut, no stale je to tu ....

zuz11
25. aug 2006

barun, ale nasa sa k nam dostane jednym busom bez prestupov za cca 10 min 🤐
kati, blaznis? 😀

melory
25. aug 2006

🙂 zrejme to nieje pravidlo o svokrach, lebo moja ma 5 deti a mozem povedat, ze je vo vychove a v pripomienkach super! 😉 aj ked svokra verzus nevesta je kapitola sama o sebe, ale co sa tyka dietata, tak si stazovat nemozem, len keby si ho bravala.

danii
25. aug 2006

takze sa vyhybate? zuz prosim ta, ako sa ti to dari? ja ako na potvoru ked niekoho nechcem stretnut - vid vyssie - hned ho stretnem ....

barunka
25. aug 2006

zuz kríza... asi máš so svokrou podobný vzťah ako ja.... 😀 😀 😀
len aby ste si utvorili obraz, tá moja sa sem tento týždeň dotrepala v búrke na bicykli... asi potrebovasla niekomu skaziť deň....
a ešte skritizovala môj kuchársky výtvor.... 😠

danii
25. aug 2006

barun - no fasa!
by som povedala, ako sa strasne zle citim, ze si musim ist oddychnut 😀

jj2202
25. aug 2006

u mna urcite nebude svokra zasahovat do vychovy.....absolutne vylucene... 😠

zuz11
25. aug 2006

danii, moj manzel sa s nou stretava.. iba ja odmietam po tych vsetkych urazkach a tak.. som povedala ze k zivotu my nechyba..... 🤐 nastastie ani raz som juvo sne nevidela a som happy 😵 danii, no kocikovat budem chodit u nas v BA2 ona je na zaciatku BA5 tak snad cez most sa nedotrepe 😀

lodia
25. aug 2006

zdravicko...samozrejme, ze zalezi..mam super svokru, ale zistila som, ze ma nepocuva a stale si hovori len svoje..a teraz, ked mame malicku, tak musim stale dookola pocuvat to iste..o vyzive, kojeni, tehotestve...a casto hororove zazitky z celeho jej zivota a zivota znamych...uplny des..strasila ma aj pocas tehotenstva 🙂teraz sa smejem, ale vtedy mi bolo neveselo 😲
a pritom su tie jej nazory, tykajuce sa vychovy dietata stare 35 rokov 😀
a myslim, ze odvtedy sa skutocne vela zmenilo, ved to vieme... 😅

danii
25. aug 2006

😀 😀 tak to dufaj. precitaj si barunku 😀 v dazd na bicykli....
ked ja neviem co uz mam s tymi mojimi snami robit.... potom mam pokazeny cely den ☹
aj ten dnesny. zasa sa mi o nej snivalo, ako mi robila zle .... ☹ a ja som potom plakala .... mi total hrabe.

barunka
25. aug 2006

he a ešte pikoška, ja som si vďaka mojej svokre myslela, keď som začínala rodiť, že to ešte nie pôrod 😀 😀
danii nezaberá... tá kašle na všetko...

zuz11
25. aug 2006

danii, no neviem proste asi chodime v inych casoch a v inych lokalitach 😀 ved BA je velka 😀 a co by robila v nasej oblasti? vrabcov plasila? 😀
barun, no nas uz asi nepride, bo raz prisla a som jej zatvorila dvere pred ocami tak kukala do dveri a asi jej stacilo 😀
jj, no len aby si to nezariekla 😀 🤐

danii
25. aug 2006

hej? potvora jedna! 😠
barun, tak to teda vdaka nej si mala taky rychly a lahky porod. by si jej mala byt vlastne vdacna .... 😀

barunka
25. aug 2006

zuz si dobrá... 😀 😀

ervotoc
25. aug 2006

lodia tak to s tym hovorenim toho isteho poznam 😀 😀 😀 hm,žial 😒 ☹ 🙄 a dokolečka dokola,čo ak by som to nebodaj zabudla hehe tak mam repetééé 😀 😀 zajtra uz su tu,ach jo,ako rychlo to ubehlo,tak varim uz od siedmej ,mohli by este niekam isť,jaaaj bolo to super,telefon,nedrnčal,na okne nikto nevisel...to ako svokruš hehe,ona je taky špion,, 😀 a zas začnu tie rečičky,bude vybalovať činske vecičky,,,ach jo 🙂

zuz11
25. aug 2006

barun, vsak na buduce ju nepozvy dalej nech v tom dazdi aj stoji a stolicku jej vyloz von 😀

jj2202
25. aug 2006

zuz, nase vztahy su dost zle... uz sa mi vyhrazala, ze bude vychovavat nase deti... takze aj za neviem aku cenu to budeme musiet zvladnut bud sami alebo s mojimi rodicmi 😉

melory
25. aug 2006

moja svokra si maleho sama od seba nezobere, ale musim k nej chodit na navstevi a byt tam. kamaratke zas svokra povie, aby malu doniesla a sla kam chce {do mesta, na urad} ani jedna niesme spokojna! cim to bude? jej by sa pacil moj pripad a mne jej 🙂

danii
25. aug 2006

jj, dost neprijamna vyhrazka ..... ale nedajte sa! 😉

jj2202
25. aug 2006

no to ano, a nie jedina. zakazala mi psa a ine veci. hadaj co nam beha po dvore? zeby pes? 😅

zuz11
25. aug 2006

jj, podobne ako u nas...
ale snad uz som jej dala priucku a ak si opovazi mi co iba ceknut do vychovy pojde odkial prisla 🤐 dovolene navstevy bude mat iba ked bude manzel a dostane tak palicky do pohara a caj.. varit jej nebudem.... 😀

danii
25. aug 2006

hmm, dobre 😉 snad ti nebude niekto hovorit co mas a co nemas robit, nie?! a co je ona, tvoja mama, ci co? pocitam, ze ani jej by si nedovolila zasahovat do svojho zivota ....

melory
25. aug 2006

🙂 🙂 🙂 papa

zuz11
25. aug 2006

ja som inak riadna drzka a snad to uz svokre zaplo a tak si uz asi dugfam vela nedovoli 😀 ja som jej povedala naposledy ze ona nema nevestu a ja svokru kedze mi povedal ato co povedala 🤐
bo ja si po hlave od nikoho skakat nedam a od nej uz vobec nie 😀 😵 takze jaji zaklad je jej dat vediet ze dom amoze velit a u teba ticho sediet alebo nechodt radcej😅

jj2202
25. aug 2006

najprv bol problem svadba na radnici...mala smolu
potom som si chcela nechat svoje priezvisko...riesila to s mojimi rodicmi, ci si so mnou nevedia urobit poriadok.... priezvisko mam svoje
dedi krstit v kostole nebudem, povedala ze len cez jej mrtvolu...no,...ona to povedala...

zuz11
25. aug 2006

jaji, zo svojimi detmi si mala robit co chcel a a na tie vase sa moze chodit iba pozerat a tak ale ni erozhodovat o ich zivote 🤐 😵 moja ani nevie asi ze mam meno bez -ova 😵

danii
25. aug 2006

moja rec. ona vychovu svojich deti ma za sebou, tych tvojich nech necha na tebe.
zuz, ani ja nemam, ani v pripade dievcatka, ani ona nebude mat priponu 😉