Svokra sa pletie do výchovy. Poraďte, ako na ňu

sachmet
18. aug 2006

Zrejme nie som jediná, ktorá žije v domácnosti so svojou svokrou. Svokor ten nás pred nejakým časom opustil a tak nám ostala ona ako najstarší človek v rodine. V každej rodine sú aj také chvíle aj onaké... Ale čo robiť, keď sa vám mieša do výchovy vášho dieťaťa? Počúvam len samé urob toto tak, tamto jej daj hentak, teraz by si mala ísť s ňou von! A to ani nehovorím,koľko ma deptala na začiatku kojenia so slabým mliekom. Vraj malá toľko plače, lebo mám slabé mlieko a je hladná. ....minule sa stalo, že sa s malou hrala, schválne som Sofiu neprikryla, bolo dosť teplo a nie je dobré keď sa spotí. Svokrička videla, že som jej nedala deku, tak ju poriadne poprikrývala larisou! Malá sa nepotila, lialo sa z nej. Niekedy som s nervami v koncoch a odnesie si to len dieťa, lebo to vycíti. Vie niekto poradiť? ☹

knedlik544
7. máj 2009

mamutka no mas pravdu. len niekedy je to uz neznesitelne. a ja si neviem predstavit ze by som ja odisla od svojho krpca pre robotu. najhorsie je ze ona svojho syna chce ovladat. a to ze sa ku mne sprava normalne je len z vypocitavosti. ale je to krava a ja mam super manzela a krasne zdrave dieta, co ona nikdy nemala.

tinus20
14. máj 2009

wrrrrrr tak tato tema je presne pre mna,kedze byvame so svokrou,nastastie nejsme ten typ co sa svokra rype do nasho vztahu ale do vychovy MOJHO dietata...ja viem ze som mlada a nemam skusenosti ale som dost rozumna aby som vedela co je dobre a co nie...
este pred narodenim som jej jasne vysvetlila ze si absolutne neprajem aby sa do nas starala ale jak sa dalo predpokladat tak to nepochopila...najviac ma vytaca to ,ze ked maly zaplace ona sa uz tlaci do nasej izby a vybera ho z postielky..(jeziiiiiiiis ide ma roztrhnut) 🙄 az sa mi chce plakat od zufalstva niekedy...
stale ho bere na ruky a bozkava a mojka a hladka,ked zaspava aj ked som jej to zakazala vobec ma nepocuva,
nastastie uz len mesiac a stahujeme sa do vlastneeeeeeeeeeeeeho ja sa tak tesim ze si neviete predstavit 😀
inak pokecame vzdy,popijeme kavu atd,ale co sa tyka maleho tak to je konec.... 😖 a najhorsie je to ze nemam ani kam ist sa vyrozpravat nejakej babe ,lebo tu nikoho nepoznam na blizku no este vydrzim a bude snad lepsie
drzim vsetkym babulkam co ziju so svokrami palce a pevne nervy 😉

bubba
14. máj 2009

tinus 😀 😀 😀 😀 aj u nas to tak bolo zo zaciatku.... 😀 teraz sa tomu len smejem.par krat som jej povedala od srdca svoje ....par krat nepochopila,zopakoval manzel,ale zachranila ma zazracna veta ...ked raz mala plakala a ja som sa sprchovala a svokra mi na druhy den hovori ...a co tak ta nasa mala vcera plakala?uz som normlane chcela ist hore ze co sa deje...a ja hovorim,starka bola som minutu v sprche a mala som otvorene dvere,keby ste mi tam nabehli a ja som tam hola tak narobim taky cirkus ze az...od zajtra sa zamykam 😉
odvtedy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 nííííííííííííč ...ale zato mame iny problem...kolace....furt vypeka i ked sme jej s manzelom uz 1000x hovorili nech nam to nenosi ze to nejeme lebo sme tucni,ze to nechceme lebo sa nam to do mraznicky nezmesti,ze to nechceme lebo uz to ani babknmu psovi nechuti co je toho prezraty....niiiiiiic.....raz sa skoro rozplakala lebo JEJ kolace su najlepsie na svete a ona nam chce dobre a z polky plechu nam nosi 4-6 ks..takze aspon nieco k lepsiemu 😀 😀 😀

bubba
14. máj 2009

jaj a moja svokra je nasikovnejsia najobetavejsia manzelka,vie najlepsie oprat,ozehlit a posluzit 😀 😀 😀 a ja sa jej len smejem,ze zbytocne mrha zivotom zehlenim od ranaa do vecera ked ja to stihnem za hodinku a potom mam volno 😀 😀 😝

bubba
14. máj 2009

a to ju viac se.e ako keby som sa ju snazila predbehnut a byt lepsia.ja ked upeciem kolac a je vydareny tak nezanesiem a ked ho nema kto jest lebo daco neyslo,tak pol plechu ide dole svokrovcom 😀 😀 u nas je ale omnoho tvrdsi oriesok svokor 😠 😠 😠

tinus20
14. máj 2009

ja by som dakedy tie svokry strielala 😀 😀 😀 hotova zivelna pohroma
ale nastastie moj priatel ma s mojou mamou fajn vztah tykaju si od zaciatku ,vzdy pokecaju atd
mne moja svokra navrhla tykanie ale ja som odmietla-bola nahnevana ale ja tomozem okaslat aby som si tykala s niekym kto ma dokaze vytocit ,to by dopadlo by som jej dokazala tak vynadat ze dovi a takto si to az tak nedovolim 😠

pepibubu
15. máj 2009

Já mám tchýni v pohodě.... Svůj názor řekne, ale nevnucuje. Malýho jí klidně dám na projížďku (vlastní mámě ne, od doby co si vesele pochodovala přes přechod na červenou) a fakt jí věřím...

knedlik544
18. máj 2009

no mne sa moja svokra smeje ked nieco navarim alebo upeciem, ze ci neboli u nas hasici. a pritom varim dlhsie ako ona lebo ona doteraz byvala u svojej mamicky a nepohla ani prstom v kuchyni. nie aby bola rada ze sa dobre staram o jej syna a vnuka ale este sa mi aj smeje. ale ja ju kaslem. vzdy jej to vratim ale vramci normy a slusne aj ked mam sto chuti na nu poriadne nakricat. to by sa mi poriadne ulavilo.

kkkatarinkaaa
18. máj 2009

ahooojte

no.........pozeram pozeram a usudzujem, ze je to veeelmi zaujimava teeeema 😀 😀 😀 asi budem prispievat aj ja-s vasim dovolenim 😉

knedlik544
19. máj 2009

katarinka no prispej. ja sa musim vyrozpravat tu lebo nikde inde zatial nemozem. a radsej sa vyventilujem tu lebo aj by som to nespravila tak za cjhvilu by to schitala asi moja svokra.

dagina
19. máj 2009

Ahojky, moje svokra (mimochodem - po slovensky to zní dobře 😀 ) je asistent při všem, ne jen při výchově 😖

megee
19. máj 2009

jé holky tak jen maličkost byli jsme o víkendu u tchýně a ta mi říká jak je skvělý, že malýmu nedávám čokoládu a bonbony a za půl hod. v obchodě mu už už kupovala lízátka a čokoládu...dobrý co 😀

gergi7
19. máj 2009

dagina, velmi rychlo ju treba zrusit 😉

knedlik544
20. máj 2009

no ja uz vidim ked maly zacne papat normalne veci, lebo zatial kojime, co mu bude davat. a najnovsie dosla s tym ze ked bude maly chodit do skolky nech ho tam nenechavam spavat. no ona mi bude hovorit co a ako. a stale mu hovori chudatko. a pritom je to spokojny smejo.ale ked je niekto raz debilny tak je debilny. dufam ze ja taka nebudem.

gwineth
20. máj 2009

knedlik....viem ťa pochopiť.Mňa by už dááávno asi od nervov piclo....je to fakt na nervy 😠 .Ja keď som malého kojila...normálne na drzo mi prišla švagrina do izby a pozerala sa a niekedy aj svokra!!! A pritom som si to chcela užívať sama s mojím chrústikom...no hrôza 😖 😖 😖 To je drzosť!!! A niekedy sa snažila ma veľmi učiť čo mám robiť alebo boli aj náznaky starania sa...ale mám super manžela ktorému som vysvetlila o čo mi ide a,že chcem pokoj od všetkých a uzemnil ich....takže teraz je to super skôr mi pomáha ako sa stará a keď niečo tak sa pýta či môže.A tak by to malo byť.Inak nám veľmi svokra pomáha a to je super.No ale ako sa hovorí...od mamy a svokry treba ísť čo najďalej čo je aj môj prípad 😀 😀 😀

dagina
20. máj 2009

Gergi, ale jak 😖 ?????????????

knedlik544
20. máj 2009

gwineth moja svokra bola v pohode az kym neprislo na to ze som tehotna. potom sa zacala chystat svadba a uz to islo. zacala byt taka neznesitelna. no a to s tym kojenim.cele tehotenstvo mi hovorila ako mam kojit ze to je najlepsie a ked sa maly narodil tak mi radila ako kojit a ako ho kupat pritom ona ani jedno svoje dieta nekojila ani nekupala kym neboli velke.a najhorsie je ze ona potrebuje mat mojho manzela ako kamarata,riesi s nim partnersky vztah a potrebuje s nim manipulovat no najhorsie je ze on to nevidi a nechce si to pripustit.ale inak je to najlepsi manzel na svete

sakura77
20. máj 2009

babule,svokra vam bude dirigovat len tolko,kolko jej dovolite 😉 ja som tiez mala na zaciatku desny vztah-so svokrom,mal proste inu predstavu o neveste,a daval mi to aj patricne najavo,my sme spolu dlho chodili a vecne sa nam do niecoho montoval,tak sme tam jednoducho nechodili,alebo len velmi zriedka,ja som si vzdy urobila po svojom a po case zistil ze si jednoducho nepomoze a vzdal to 🙂 a teraz som najlepsia nevesta na svete 😅
ale samozrejme mnazel musi stat na vasej strane-inak to nema vyznam

murinka
21. máj 2009

svokra?pomooooooooooooooooooooooooc!rychlo prec daleko-daleko-daleko-kde ju nie je pocut a vidiet-tiez viem o tom svoje 😖 drzim vam palce s vasimi svokrami-sokynami 😅

lucul
24. máj 2009

mozem potvrdit, co pisala knedlik, ja mat taku svokru tak ju asi zeniem, je mi to sice tetka, ale najradsej by som ju zhulakala (aj ked ju obcas uzemnim, tak sa tvari, ze ma nepocuje). Knedlik DRZ SA, ste skveli vsetci traja, nenechaj sa vytocit a kasli na nu 😉

tinus20
24. máj 2009

jeziiis dnes mi svokra skoro zobrala maleho,bola som dohodnuta asi tyzden s kamoskou ze nas dojde kuk pojdeme von aspon na chvilku som sa tesila a jak som isla konecne von mi hovori,idete?idem s vami,tak som ju zrusila ze NE mam uz daco ,medzitym som pobalila maleho, seba isla na wc atd.a ona bola pripravena pri dverach ze s nim ide 😠 akoze skoro som myslela ze ma dr*ne take nervy som mala,maly mi zacal plakat este som aj na neho chudaka trocha nakricala 😔 🙄 🙄 🙄 toto ma dostava do sialenstva esteze sa stahujeme 😀
P.S a vsetko v izbe mi prenuchala,nemame ziadne sukromie, rano sme si s priatelom trocha uzivali jeden druheho a ona na drzovku vtrhla do izby, lebo maly trocha mrncal v postielke takze fakt neviem co si o sebe mysli zatoze byvame v jej byte tak nemame pravo na sukromie???????????? zabit zabit zabit 😠 😠 😠 😠

gergi7
24. máj 2009

dagina, ja som svokre od zaciatku nedovolila bravat na ruky malu a nedovolim to ani teraz. ked si ju chce vziat, musi sa ma naprv opytat 😉 . a moja odpoved je vzdy " bude tam,kde som ju dala". potom sa uz nepytala mna ale manzela,lebo si myslela, ze on jej dovoli. 😀 no ten jej zase povie "bude tam,kde ju dala mamina" a vec je vybavena 😉 . óóó a kolko krat s revom isla prec 😀 .a toho nareku po dvore co robila,ze ona nic nemoze 😀 ani z kocika ju nemoze vyberat. ja Kaju priputam a skoncili sme 😀 .
Svokra si iste myslela,ze ked budeme byvat pod jednou strechou, ze bude mat malu aspon 10 hodin denne.ale sa mylila 😀 . ja im ju vobec nedavam. ked je vonku, odnesiem ju svokrovi.No ako nahle ju pocujem,ze je dnu,idem po malu a beriem ju prec!!!

majacska
24. máj 2009

gergi.... no koment... nechcela by som byt tvojou svokrou....

gergi7
24. máj 2009

majacska, svokra si za to vsetko moze len SAMA. ako ona k nam, tak mi k nej

yvetta
24. máj 2009

gergi a kvoli takym holkam ako ty by som nechcela mat syna co keby si nasiel taku zensku ako ty to rovno skocim z okna.... 🤐
ako sorry, ale z tvojej strany podla mna cista provokacia 😲

majacska
24. máj 2009

gergi, ok,, urcite mas na to svoj dovod, len ako som citala tvoj posledny prispevok, nechcela by som zazit, ze nemozem chytit svojho vnucika......dostala tvoja svokra pritvrdy trest.. je to moj nazor... mozno by ste sa mali o urcitych veciach radsej porozpravat.....

gergi7
24. máj 2009

hmmm, diky za kritiku.

yvetta
24. máj 2009

gergi nechcela som to tak napisat, ale taketo veci ma vedia vytocit....poznam tu jednu holku na tomto fore, ktora tu vo velkom pise o svojej svokre aka to je .... a pritom ja ich obe poznam a nie je to take ako tu vypisuje ...holka totiz sama je horsia ako svokra takze nie vzdy tu kazdy na tomto fore pise pravdu, alebo je objektivny...teraz som to myslela vseobecne nie konkretne... 😉

gergi7
24. máj 2009

majacska, moja svokra pocas celeho tehu vyjadrovala do slova a pismena, ze sa to stat nemalo. mne to strasne ublizilo 😔 pred tym sme mali fakt super vztah,boli z nas kamaratky.

ollako
24. máj 2009

gergi7 sorry , ale tiez sa mi nepozdava, ze svokre nedovolis sa s malou pomaznat, ako by si sa asi ty citila v jej kozi? 😕
aky mas vlastne na to dovod? necitala som moc dozadu