Svokra sa pletie do výchovy. Poraďte, ako na ňu

sachmet
18. aug 2006

Zrejme nie som jediná, ktorá žije v domácnosti so svojou svokrou. Svokor ten nás pred nejakým časom opustil a tak nám ostala ona ako najstarší človek v rodine. V každej rodine sú aj také chvíle aj onaké... Ale čo robiť, keď sa vám mieša do výchovy vášho dieťaťa? Počúvam len samé urob toto tak, tamto jej daj hentak, teraz by si mala ísť s ňou von! A to ani nehovorím,koľko ma deptala na začiatku kojenia so slabým mliekom. Vraj malá toľko plače, lebo mám slabé mlieko a je hladná. ....minule sa stalo, že sa s malou hrala, schválne som Sofiu neprikryla, bolo dosť teplo a nie je dobré keď sa spotí. Svokrička videla, že som jej nedala deku, tak ju poriadne poprikrývala larisou! Malá sa nepotila, lialo sa z nej. Niekedy som s nervami v koncoch a odnesie si to len dieťa, lebo to vycíti. Vie niekto poradiť? ☹

mixka
19. aug 2006

tak sa treba o tom normalne v klude porozpravat a ubezpecit ju, ze je nasa rodina a ze je vzdy vitana. mozno sa boji, ze sa stane presne to, o com sa tu pise 😉

bellezza
19. aug 2006

mixka, to sa môže iba na základe niečoho stať, predsa keď sa človek chová u mne normálne, tak nemám dôvod sa k nemu chovať zle.

mixka
19. aug 2006

nechcem nikoho sudit, snazim sa len vyjadrit soj nazor, ze vsetci sme ludia a mali by sme byt tolerantny a hlavne k rodine, aj k svokram.

emjee
19. aug 2006

😉 baby ocividne mate uplne opacne nazory, asi nielentak pre nic za nic, asi je za tym aj nejaka osobna skusenost, no ale o tom som nechcela - pls nezacnite sa hadat, kazda mate pravdu, ktora je aplikovatelna na urcity druh svokry 😀

mixka
19. aug 2006

emjee 🙂

elesa
19. aug 2006

Mixka,
nie vsetky svokry vedia pocuvat..resp. "nacuvat". A su zas svokry, s ktorymi sa staci porozpravat, vyjadrit svoj nazor a je pokoj. V urcitych situaciach treba byt diplomat a zahrat vsetko do outu. Darmo budem k nej mila, ked ona mi to bude vracat roznymi narazkami, podpichovanim, skrytymi urazkami. Jednoducho ako ku kazdej osobe, aj k svokram si treba vytvorit cestu aka bude najlepsia. Ked pomaha rozhovor, prosim, ked pomaha dat "ignore", prosim, ked pomaha si povedat vsetko z oci do oci a to razne, tak nech je tak. Neexistuje len jedna cesta.

elesa
19. aug 2006

a na nieco som zabudla...je tiez dolezite ako sa k tomu celemu postavi manzel. Ci je oporou, alebo alibisticky mlci, alebo dava pravdu mame.
A ake su nase mami svokrami pre nase drahe polovicky?🙂

mixka
19. aug 2006

elesa, s tvojim nazorom plne suhlasim, ja som hlavne reagovala na iny nazor, lebo sa mi zda byt tvrde, ze by som svokre nedovolila sa malej dotknut a nie sa este o nu starat. vsetci ludia sme taky aj onaky aj makovy a aj svokry. ale preto, ze sme ludia a rodina, by sme sa mali pokusat zzit sa spolu, ked nie s laskou, tak aspon slusnostou. moze sa velmi lahko stat, ze tie nase nenavidene svokry v tazkej zivotnej situacii prekvapia.

elesa
19. aug 2006

mna prekvapila..navarila mi🙂

mixka
19. aug 2006

elesa, ja si myslim, ze to nebude az take zle s tymi nasimi maminami a svokrami. nemusime ich milovat, ale nemusime byt ani opak. a tymto nazorom koncim v tejto teme, povedala som, co som chcela.

bellezza
20. aug 2006

no napríklad moja mama si konečne nechala od môjho muža vysvetliť základy ekonomiky a hospodárskej politiky...🙂
no keby mal môj syn nervy z mojej svokry, tak by sa nestýkali, tak ako s mojím synovcom.
áno som za to, aby sa ľudia k sebe chovali slušne.

zuzu13
20. aug 2006

baby uvedomujete si, že raz budeme tie svokry aj my? No a budeme chcieť len to naj... pre naše deti, nevesty, zaťov. Až z toho budú mať depku a budú zakladať podobné témy. 😀

sunny6
20. aug 2006

chudence babule,mate vy za svokry 😖
ja sa nastastie stazovat nemozem,kym mi tu nasu nezavolame-sama nepride,aj ked som jej x krat hovorila,nech nasadne na autobus a nech nas pride mrknut,ona nechce vyrusovat.
Malemu vzdy kupi zlate vecicky,minule mu kupila teplakovu supravu UMBRO,strasne zlatu,predtym namornicku supravu,no je zlata.Do vychovy sa vobec nestarie,len mi povie ake boli jej deti,teda moj manzel ked bol drobec a ona chuda bola na nich sama,lebo mala muza ...zaletnika 😠
Este spomeniem jednu pozitivnu prihodu o mojej svokricke:
minule som sa jej pytala,ze ci si jej syn-teda moj manzel nikdy nerobil poriadok,ked teraz je taky bordelar,a ci ho k tomu aj ona neviedla,ona ze stale bol neporiadny a ona vzdy vsetko robila po nom.A o 2 dni na to ,mojmu muzovi poslala kratky list,aby si za sebou upratoval,ze mam toho vela a ze ona si tiez vsimla ,ze nechava za sebou bordel ked tu bola.No mne sa to zdalo strasne mile,ze mu chcela dohovorit a ze ma chape.Moj muz mi zakazal hovorit pred jeho rodinou ze je bordelat 😀

Skor kto b sa staral do vychovy maleho by asi bola moja mama,ale ta je na SK a ja v UK,ale nic v zlom,len ked pridem 2 krat do roka,tak si vnuca rozmaznava,a mne tym rujnuje tazko ziskanu rutinu 😒 ,ale myslim,ze ma na to narok,lebo maleho fakt casto nevidi,a strasne jej chyba 🙂

mercy
21. aug 2006

Moja svokra je iná žena ako moja mama.Má to svoje výhody aj nevýhody 🙂

mamus
21. aug 2006

Pri čítaní Vašich príspevkov je vidno že sú svokry také aj také, ale aj nevesty sú také a také 😉 . Ak sa nám ženám (niektorým, ale je ich čoraz viac a viac) podarilo dostať chlapa ku šporáku a dať im prachovku do ruky,naučili sa ovládať pračky...... bolo to len preto, že to bol boj medzi ženou a mužom 😀. ale boj medzi ženami?............. 😀

Inak Mixka - pekný názor.

alexandra
21. aug 2006

Mamus, mozno by si mi bola ochotna poradit, mame problem, ale nie so svokrou, ale jej rodicmi.. Mozem do IP?

mamus
21. aug 2006

Alexandra - OK 🙂

tibike
21. aug 2006

ja mam bohovsku svokru,ale s vychovou mame tiez pravidla 😉

alexandra
21. aug 2006

titibe prekrasne motto mas.. 😨

tibike
23. aug 2006

dakujem

kasis
25. aug 2006

Ked ste pri tej vychove svokrusami, tak vam napisem ako sa moja svokra krasne starala o svojich synov. Cakame prvoe babo a samozrejme sa pri kazdej navsteve nevyhnem sprske rad ako sa starat o dieta. Naposledy mi prizvukovala, ze ked sa vratim z porodnice mala by som s babetko chodit kazdy den von aspon na hodinu a k tomu dodala. Ja som s prvym synom kazdy den chodila von, raz v decembri sme isli s nim aj na pohreb ( mal 6 mesiacov) "zrazu zacalo snezit a fukat", maly nemal ani fusak, dostal zapal pluc a stravil 6 tyzdnov v nemocnici - vratane prvych Vianoc. A ona nevedela co ma doma robit, tak isla do prace a chudak maly v nemocnici, kde ho tak nadopovali a zhumplovali s liekmi, ze do 12 rokov nevedel co je malso, vajce a nebodaj slanina. A po navrate z nemocnice sa o maleho starala uz len svokrina mama. S druhym synom dopadla podobne, len si to odniesla ona a nie maly.
A po tejto historke to zaklincovala, ze hadam od 3 mesiacov uz budeme hadam aj moct nechat male na vikend u nich?????
Takze asi takyto priklad vychovy som dostala ja od svokry a kym sa male narodi, tak mi to polezie aj usami a to som este zvedava, ked bude na svete

barunka
25. aug 2006

kasis, poznáme. moja svokra sa vždy chválila, že nechodila s mojím manželom k doktorke. teraz mám doma jeho kartotéku a asi prvého pol roka s ním bola u doktorky minimálne 5 krát za mesiac... dokonca sú tam aj také mesiaci, že s ním bola každé tri dni... a to ako ani nie dvojmesačné bábo dostal zápal pľúc a bol v nemocnici mesiac.... (najviac mám rady od takýchto, že ako treba obliekať a tak...)

danii
25. aug 2006

svokra - asistent pri vychove - NIEEEEEEEEE 😖

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

moja svokra žije v USA 😉

danii
25. aug 2006

😀 😀 katka - mas to dobre zariadene 😀 pre istotu ... 😅

barunka
25. aug 2006

katka, ticho závidím...

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

ale moja mama svojimi radami niekedy zastúpi aj svokru 😀 niekedy mám z nej hlavu velkú ako melón 😀

zuz11
25. aug 2006

kati, a mozem k nej poslat byvat aj tu moju? 😀 aj ked tento rok som ju nevidela a dufam ze ani neuvidim 😀 a to byva cca 5km od nas 😀 a obcas jej tak povediac chodime na aute pod oknami 😅

danii
25. aug 2006

no mamu dokazes spacifikovat. svokru velmi nie, predsa len, je to cudzi clovek ....

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

aspoň jej zatrúbite? 😀