Svokra si robí nároky na každú návštevu, ktorá príjde

sophie753
7. okt 2012

ahojte mamičky,tehuľky a snažilky🙂Rada by som poznala váš názor...Začnem pekne od podlahy pochádzam s NR ale žijem so svojou rodinkou v Gbeloch na Záhorí čo je asi 125km od NR.So svojou rodinou sa teda nestretávam moc často práve naopak mi tam veľmi chodiť nemôžeme lebo je to dosť nákladné takže som viac-menej odkázaná na to ked k nám prídu moji rodičia...a tí chodia tak raz za mesiac niekedy ani to nie a ocko robí v Rakúsku takže toho vidím len počas 4 mesíacov ked je doma aj to len sporadicky....Problém je však moja svokra.a teraz sa dostanem k otázke....Je podľa vás normálne aby si moja svokra robila nároky na každú návštevu ktorá k nám príde?Je jedno či ide o mojich rodičov,o moju sestru s priateľom,o mojich starkých alebo o kolegov s roboty(manželovej kde pozná len ich šéfa...to vtedy ked boli u nás 1x pozrieť a zagratulovať k bábätku),alebo o manželovho bratranca zo ženou,....????Vždy ked k nám niekto príde hned zavolá alebo príde a začne ich volať k nim ešte s poznámkami,že či sme im dali niečo jesť,čo sme varili a,že ona má doma lepšie.....Je toto podla vás normálne?Lebo podľa môjho manželv je to úplne v pohode on stojí vždy pri svojej mame.....Ked som jej jasne povedala,že si to neželám urobila so mňa ešte žiarlivú chuderu a vysmiala sa mi do ksichtu s tým,že čo mi to môže vadiť......

slimstar
7. okt 2012

urcite je v poriadku ze ked niekto prijde k vam na navstevu tak je u vas! ved predsa aj ked prijde svokra a toto drzo povie, tak oni sami by mali povedat ze prisli predsa za tebou pripadne za detmi!
a nie k svokre! nie, nie je to normalne z jej strany!

naomi6
7. okt 2012

@sophie753 Ahoj, doufám, že jsem správně pochopila, že svokra znamená tchýně 😉. No normální to teda v žádném případě není. Problém je v tom, že manžel tě nepodpoří. Měl by se tě zastat a narovinu jí říct, že takhle to teda nepůjde. Sice je to jeho matka, ale žije s tebou a rodina jste vy dva a děti. A jak reaguje návštěva? Předpokládám, že poděkuje, ale stejně zůstane u vás. Kdo jí zná, tak už asi musí vědět, oč jde. Ale i tak chápu, že je to nepříjemné..... Držím moc palce, aby to dopadlo dobře

moon1979
7. okt 2012

@sophie753 hm teraz neviem, ci som to blbo pochopila, ale pises ze ste od svokry 126km (v mojom prípade by bolo najideálnejšie mať svokru aspon 1000km daleko, ale bohužial mám to len slabých 30km) a ked máte navštevu tak svokra úraduje? a to ked máte návstevu, odkial vie, že zrovna ju máte a vtedy zrovna príde? alebo jej vešiate na nos, že príde návšteva tak sa nanominuje aj ona? nerozumiem ... ale že by som ju kopla do prdele pri takomto správaní to je viac ako isté ...

... aha beriem späť, zrejme bývate u svokry a od svojej rodiny si vzdialená 126 km ... po obede mi horšie zapaluje :D

eeffka
7. okt 2012

@sophie753 normalne to nie je, by som sa jej asi pred navstevou pekne nahlas opytala ci ju nema kto navstevovat ked sa snazi VASE navstevy natrepat k sebe... 😀 A manzel by sa mal spamatat lebo zle skoncite. No a obligatna rada na zaver "samostatne byvanie".
a pre cesky ...tchyne a uzený, je nejlepe chlazený 😀

snopkulka
7. okt 2012

bývate so svokrovcami v jednom dome?? Vieš, jej reakcia je dosť trápna, ale ak bývate v jej dome, bohužiaľ, veľmi si nepomôžeš 😖

cerez
7. okt 2012

Nie je to v poriadku. Bohužiaľ máš svokru, ktorá vie všetko najlepšie. Len jedno bohužiaľ nevie. "Čo je slušnosť"!

maminuska
7. okt 2012

Hlboko obdivujem každu jednu , ktorá dokáže bývať bez konfliktu s rodičmi svojho partnera/ manžela.
Toto v žiadnom prípade normálne nie je, ak by si mala
@sophie753 trocha guráže , tak ked niekto príde k nej , urobit to aj ty jej .

eeffka
7. okt 2012

@maminuska to je napad 😀 podte ku nam ani si nesadajte, som varila/piekla, mame cisto vyupratovane, ani sa tu neskladajte u nas je lepsie 😀 😀 😀
a svokricka vy sa co tak kyslo tvarite hadam by ste neziarlili

biancarv
7. okt 2012

@moon1979 jeeej si mi urobila dobrú náladu. Myslím v dobrom. Pekný dník 😀

halienka
7. okt 2012

@maminuska presne ma to napadlo, niekomu dôjde až keď to sám pocíti na svojej koži 😉

cerez
7. okt 2012

Viete aký je rozdiel medzi svokrou a hmlou? Žiadny, najlepšie je keď sa zdvihne a zmizne. 🙂

malinkaaninka
7. okt 2012

obávam sa,že by som nevydržala a pri takejto príležitosti ju pred návštevou zhodila.ako na skúšku či zaberie.
jednoducho povedať,že návšteva bola pozvaná mnou,ku mne.síce pečiete lepšie ako ja,ale oni sú zvedaví na moje koláče,nie vaše.tak ich prosím nepozývajte,lebo nám vychladne káva kým tu stojíme.hotovo.

jabadaba
7. okt 2012

ale ved ju nechaj, samu seba zhadzuje. Predpokladam, ze kazdy inteligentny clovek si na nu vy tvori vlastny nazor a bude ju brat s rezervou. Ine nemas co spravit, najma pokial jej tvoj manzel nevie povedat, ze sa ma krotit. Svokra ma skratka nestandardne maniere a ako nestandardnu ju treba brat. 😀

Jo a suhlasim s tym, ze najblizsie to treba spravit jej. Bude mat hosti? No tak tam vpal nepozvana, zhosti sa ulohy hlavneho bavica a pogezuj svokru, ze aka je to ona hostitelka, ked hostia nemaju dostatok na stole. 😀 Mozno jej docvakne, akurat ze beries na seba riziko, ze budes aj Ty za "nestandardnu". 😀

slimstar
7. okt 2012

alebo pozvat aj svokru na kavu, neviem ake su medzi vami vztahy a jednoducho vyhlasit ze budete vsetci spolu! tak ako sa ludia volakedy stretavali v jednej izbe.

moon1979
7. okt 2012

@sophie753 @biancarv
tak nie nadarmo sa svokre hovorí "vegeta" ... tiež sa mieša do všetkého ... 😀 😀 😀

lila69
7. okt 2012

@sophie753 Nie je to normalne. V prvom rade by jej mal tvoj muz povedat ze si taketo spravenie nezela a za druhe: osobne by som kazdej navsteve este pred prichodom zvolala ze v ramci "uvitacieho programu" predvedie svokra svoje obligatne cislo, tak aby jej niekto z navstevnikov povedal nieco v zmysle: dakujeme pani XY za pozvanie, ale prisli sme na navstevu k vasim mladym a radi by sme sa s nimi osamote porozpravali a verime ze na nas ako navstevu mysleli a maju vsetko prichystane". Toto ked je povie par navstev po sebe, verim ze pochopi.... 🙂

mamiedi
7. okt 2012

Predpokladám, že sa však Tvojej návšteve nepáči tiež, veď predsa len prišli k Vám. Nie je mi však jasné, či bývate v jednom dome.. Lebo ja som so svokrovcami bývala a tiež sme toto prežívali, no ja som to vyriešila, odsťahovala som sa s dcérkou s tým, že keď sme pre ocina dôležité, tak niečo porieši.. A stalo sa, bol to strašne ťažký krok, ale oplatilo sa ho podstúpiť a odvtedy sa máme aj so svokrovcami v takej láske, v akej ešte hádam nikdy! 🙂

lenka_b
7. okt 2012

Ved navsteva prisla k vam a nie k nej - nie, podla mna to nie je vobec normalne. Tiez by som sa trapne citila ako navsteva, kebyze ta navstivim a som od teba ''odtrhnuta'' a idem k tvojej svokre, s ktorou sa pravdepodobne nemam vobec o com rozpravat..... Tvojho manzela treba asi zobudit 🙂

janulap
7. okt 2012

No to normalne nie je....a svokra odkial vie,ze k tebe pride navsteva...vsetko jej hovorite?

vera_vila
7. okt 2012

rozhodně to normální není... A jak se ona dozví, že čekáte návštěvu? To ji manžel o všem hned informuje? Je to vaše návštěva a byla pozvaná k vám... předpokládám, že nikdy nemá návštěva prázdný stůl a skvěle se o ni postaráte... Jestli manžel nestoji při Vás, to bych viděla asi jako závažnější problém... a inteligentní návštěva určitě dokáže Vaší švagrové odpovědět, že děkuje, ale má dost a přišla za vámi... A na ni si udělá svůj vlastní názor (a určitě nebude pozitivní)...

sophie753
autor
7. okt 2012

@vera_vila Holky nechce sa mi odpisovať každej zvlášť tak to takto pekne zhrniem do jedného🙂So svokrovcami chvala Bohu nebývame len sme v jednom meste asi 20min peši od seba.a moji rodičia bývajú od nás 125km.Moja svokra sa o návšteve dozvie vždy bud od môjho muža,od detí alebo jej len stačí mať dobre nastražené uši a oči pretože väčšinou musíme ísť na nákup do Skalice ked prídu naši...a zase ked sa opýta tak niesom taká,žeby som jej klamala....Čo sa týka toho ako jej to slušne vysvetliť skúšala som už všetko...Povedala som jej to medzi 4 očami ale odpoved bola asi taká,že keby k nim chodiť nechcú tak tam nejdú takže ešte zo mna spravila kravu...Naši ju však nechcú uraziť a poznáte to ked je niekto vlezlí a 30x vám povie,že dojdite šak aspoň na chvilenku...potom mu už poviete,že dobre na chvíločku na kávu prídeme hlavne ked viete,že ho inak nezastavíte a bude otravovať stále....Vrchol všetkého bol minulý týždeň pozvala som svokrovcov na oslavu mojich detí(na obed) a ona odmietla s tým,že majú návštevu.Podotýkam návštevu nemali a bolo to len preto aby mohla variť a mňa zase potupiť...Po obede si dofrčala aj so svokrom a dcérenkou a hned ked si sadla začala sa všetkých pýtať čo som varila či sa to dalo(akože jesť), či dedko aj niečo jedol....a po tomto výstupe znova začala..."Mohli by ste ísť aj k nám ja som varila kačenu a máme zákusky a údené mäso,......u nás sa najíte.....Na oslave svojich vnúčat....Vtedy som vypenila a povedala som jej,že oslava je u nás tak nech s tým láskavo prestane či ju to baví....Ona sa len zatvárila,že akože čo je nv tom a ešte ma so svojou rodinkou vysmiala,že aká som žiarlivá a,že čo je na tom len nechce aby tam museli celý deň sedieť....aby ste boli v obraze som v 8mesiaci tehotenstva...mám tak trochu rizikové a 3dni pred oslavou som prišla s nemocnice takže urobiť oslavu ma stálo teda značné úsilie.Navarila som pre 12 ludí,upiekla dvoj poschodovú tortu,s manželom sme toho kopu nakúpili aby bolo všetkého dosť a ona ma takto zhodí pred mojou rodinou...už som ledva stála ale snažila som sa aby bolo všetko dokonalé a ešte začala,že šak načo to robila a pod.No robila som to kvôli svojim deťom aby som aspoň raz za rok mala rodinu u mňa doma pokope a malí sa s toho neskutočne tešili...Tak preto....
@janulap
@lenka_b
@mamiedi
@lila69
@moon1979
@slimstar
@jabadaba
@malinkaaninka
@cerez
@halienka
@biancarv
@eeffka
@snopkulka
@naomi6

snopkulka
7. okt 2012

@sophie753 ľahko sa píše, viem, ale toto by som jej dala riadne vyžrať... viac by som ju do domu nevpustila... takto sa vám mieša do života a robí ti peklo!!!! Svokra-nesvokra, poslala by som ju kade-ľahšie!!! A prvého si podaj manžela, lebo keď toto toleruje, tak mu asi niekto stojí na kábli 😖

vera_vila
7. okt 2012

@sophie753 to mě mrzí, že s ní máš takové trápení... ale tady asi není co poradit... pokud se Tě manžel nezastane a stojí na její straně, tak to není dobré... ale bohužel tchýni nezměníš a jí to určitě dělá dobře, protože jinak by Tě takto neshazovala... Hlavně, jestli to vaši hosté pochopili a podpořili Tě... Drž se, potřebuješ hodně síly a miminko potřebuje klid... Pokud se oslava vydařila a hosté a děti byly spokojené, pak je to jedině dobře... Přeji hodně síly

kaja73
7. okt 2012

@sophie753 vadilo by mi to,ale chcem sa spytat,nemaju oni taketo zvyky na Zahori? 😲
Ze sa chodi po celej rodine ak je navsteva-lebo my mame rodinu na jednej dedine a tam ked ideme k mladym ,vzdy skoncime aj u starych, ale aj naopak-ideme k starym a oni nas povodia po mladych-tak ci to nie je len o ich zvykoch 😝
Som si uz zvykala, ze ked tam ideme navstivime celu rodinu co tam je.

sophie753
autor
7. okt 2012

@snopkulka ja som sem napísala pravdu povediac kvôli manželovi aby to konečne videl čo si o tom iní-cudzí teda nezaintersovaní ludia myslia aby pochopil,že to čo on a jeho rodina vidí ako normálne tak iným ludom rozhodne nepripadá....ale povedz oplatí sa mi robiť v mojom stave rozbroje v rodine?ja už na to nemám sili už posledné čo skúsim bude porozprávať sa o tom s mojou rodinou a vysvetliť im,že skrátka musia byť oni tí čo jej povedia nie...Tento týždeň má prísť ocko konečne po 4 mesiacoch s Rakúska a len dúfam,že sa nikto neprekecne v,že svokra zase nebude úradovať...

snopkulka
7. okt 2012

@sophie753 viem, je to neľahká situácia a zhoršuje to práve tá "zadubenosť" tvojho manžela 😔 Ja som sa síce s takýmto problémom nestretla v našej rodine, ale zhruba 3 mesiace po pôrode som si spravila poriadky v manželovej rodine - vyhulákala som im všetko všetko všetko, lebo toho bolo už viac ako dosť - dlhý príbeh... A keď manžel videl, že to myslím vážne, lebo z mojich úst padlo aj slovo rozvod, musel sa rozhodnúť.... teraz sú vzťahy utrasené, tolerujeme sa so svokrovcami, myslím, že vychádzame vcelku dobre... Vieš, niekedy treba veci vyšpičkovať, priviesť do krajností, aby to pochopili aj druhí... nedaj sa, ide o tvoju psychickú pohodu... ale samozrejme 4 týždne pred pôrodom nie je vhodná doba 😨 takže nádych-výdych, skús sa povzniesť nad zakomplexovanosť tvojej svokry a riešiť budeš potom, držím ti moc moc palčeky 😵

monyccka
7. okt 2012

:-/ veeelmi neprijemna situacia.. ja osobne by som ju najblizsie asi nepustila dnu, keby sme mali navstevu..samozrejme slusne - "mame navstevu, momentalne sa nehodi aby si isla dnu, budem rada, ked prides zajtra, alebo inokedy."

sophie753
autor
7. okt 2012

@vera_vila Dakujem pekne za podporu občas mám totiž pocit,že fakt jv som tá čo je mimo a nechcem aby sa moja návšteva cítila dobre a mala všetko...
@snopkulka
@kaja73 O ničom takom som zatial nepočula u nikoho iného zatial sa mi všetci čo som sa s nimi o tom bavila vyjadrili tak isto,takže tento ôzvyk má len moja svokra"...a keby aj išlo o zvyk neplatilo by to aj opačne,že ich návšteva príde k nám?k nim tiež chodí len rodina ale nikdy by ma nenapadlo urobiť to čo ona aj ked príde jej brat čo je krsný môjho muža.Viem,že sú spolu málo tak ich vždy nechám nech sú spolu ked chcú vidieť aj nás tak prídeme ale len ked nás pozvú...a myslím si,že zvyk-nezvyk nikto by sa nemal takto zachovať hlavne ked vie,že ja nemám možnosť byť so svojou rodinou často a vždy sa neuveritelne teším ked môžem byť s nimi ked je to aj len to jedno poobedie za celý mesiac tak nechápem prečo by nás mal niekto aj o to málo ukrátiť...

maminuska
7. okt 2012

@snopkulka tak to ti gratulujem , fakt že si sa po troch mesiacoch k tomu odhodlala, mne to trvalo 13 rokov, dospela som za tých 13 rokov s prvým manželom do rozvodu a tam to buchlo . Ale riadne. Poslednou kvapkou bolo ostrihanie mojej dcéry, ani nie ostrihanie ale doslovne ošklbanie, skoky na hlave ako svina, z vlasov pod lopatky bola dcéra vystrihaná ako keby ju strihali v koncentráku .Ked som sa opýtala prečo ? Vraj mala rozštiepené konce. Bohužiaľ tým že som neodpuštala paru , tak som buchla ako kotol a môj slovný prejav bol píp. píp. píp a znova píp píp. Hrozné 😀.

mihouk
7. okt 2012

@sophie753 Co keby si sa dohodla s nejakou kamoskou na nej a ked ju bude chciet pozvat k nej, tak nech jej povie ze ona prisla pozriet teba a nie ju. Alebo si rovno pozyvaj ludi k nej, na drzovku, nemusis nic kupovat, vyjde ta to lacno a rob to hlavne vtedy ked vies ze nieco ma, ono to cloveku zacne liezt na nervy, len v tomto propade je kto z koho. Pevne nervy!!!! 😀