Svokra si robí nároky na každú návštevu, ktorá príjde

sophie753
7. okt 2012

ahojte mamičky,tehuľky a snažilky🙂Rada by som poznala váš názor...Začnem pekne od podlahy pochádzam s NR ale žijem so svojou rodinkou v Gbeloch na Záhorí čo je asi 125km od NR.So svojou rodinou sa teda nestretávam moc často práve naopak mi tam veľmi chodiť nemôžeme lebo je to dosť nákladné takže som viac-menej odkázaná na to ked k nám prídu moji rodičia...a tí chodia tak raz za mesiac niekedy ani to nie a ocko robí v Rakúsku takže toho vidím len počas 4 mesíacov ked je doma aj to len sporadicky....Problém je však moja svokra.a teraz sa dostanem k otázke....Je podľa vás normálne aby si moja svokra robila nároky na každú návštevu ktorá k nám príde?Je jedno či ide o mojich rodičov,o moju sestru s priateľom,o mojich starkých alebo o kolegov s roboty(manželovej kde pozná len ich šéfa...to vtedy ked boli u nás 1x pozrieť a zagratulovať k bábätku),alebo o manželovho bratranca zo ženou,....????Vždy ked k nám niekto príde hned zavolá alebo príde a začne ich volať k nim ešte s poznámkami,že či sme im dali niečo jesť,čo sme varili a,že ona má doma lepšie.....Je toto podla vás normálne?Lebo podľa môjho manželv je to úplne v pohode on stojí vždy pri svojej mame.....Ked som jej jasne povedala,že si to neželám urobila so mňa ešte žiarlivú chuderu a vysmiala sa mi do ksichtu s tým,že čo mi to môže vadiť......

sophie753
autor
7. okt 2012

@snopkulka ani nevieš koľko krát som si už urobila poriadok ja tedv aspoň som si to myslela ale s nimi sa fakt nedá jv som sa ešte nestretla s nikým tak zadubeným ako je ich rodina...starajú sa do všetkého ale im nesmie povedať nikto nič lebo sa do neho všetci pustia...jv som tu už musela riešiť tolko neskutočných situácií,že to ani pravda neni ale bohužial som sama proti všetkým takže aj keby sa rozkrájam nezmôžem nič...

sophie753
autor
7. okt 2012

@monyccka To zase nemôžem byť taká neslušná aj ked by som ju občas najradšej zhodila zo schodov...a hlavne ked sú tam naši:D
@maminuska ja som sa ventilovala od začiatku ale vždy to skončilo rovnako ja som plakala v izbe a ona sa rozkrikovala v obývačke a všetci jej pritakávali (ked som bývala ešte u nich)ale aj tak som nikdy nič nedosiahla ked jej niečo povedal môj muž tak ho zahasila ako malé decko a tak nás vlastne aj berie najmä preto,že som mladá tak si myslí,že som povinná jej dávať za pravdu a podriadovať sa či už vo výchove detí alebo vo všetkom ostatnom....ale to sa prerátala🙂)
@mihouk s kamoškami to chvala bohu zatiaľ nerobí🙂a presne toto som hovorilv môjmu mužovi ušetríme kopu peňazí ale hlavne nervov a roboty a prídem sa tam len posadiť a kritizovať lebo mne u nich vôbec nechutí🙂)

mihouk
7. okt 2012

@sophie753 Premoz sa, normalne tam chod aj s kamoskami, bez chrbtovej kosti a keby nieco hovorila, ved ona rada hosti, tak aky problem. Chce to poriadnu davku drzosti, ale nemas co stratit. 😉

sophie753
autor
7. okt 2012

@mihouk dočerta len ja takáto byť neviem je to pod moju úroveň sa takto zhadzovať ale občvs ma tak napadne ako rada by som jej urobila napriek len viem,že by som zase zo seba urobila debila lebo ona je teda riadna potvora v tomto a ja zase nechcem byť taká krutá....

mamiedi
7. okt 2012

@sophie753 Ja reagujem už len na to, že keď ona mala tak chutne navarené a Ty si v 8.mesiaci a rizikovom, tak mohla byť taká láskavá a zobrala by to k Vám! 😒 Jednoznačne potrebuje u seba niekoho mať, lebo keby nevolala Vašu návštevu tak za ňou asi niekto vlastne aani nechodí... 😉 Mám pravdu? 😀

mihouk
7. okt 2012

@sophie753 Bohuzial mam pocit ze to raz pride do takeho stadia, ze to urobis a bude ti to uplne jedno. Mrzi ma to, tvoja svokra je total na hlavu a smola ze tvoj manzel to nevidi. ALE ani moj nevidel aka je jeho mamicka a teraz sa prejavila a ja som nemusela pohnut ani prstom, pokaslal si to sama. Skoda, taky krasny zivot by mohol byt bez tych svokier 😝

cerez
8. okt 2012

@sophie753 Tak to ťa riadne trápi a teraz keď máš rizikové tehotenstvo by ti nemala už vôbec pridávať. Porozprávaj sa ešte raz s manželom a vysvetli mu ako ti takéto reči ubližujú. Nech vysvetlí mame, že ste rodina, ale súkromie a slušnosť sa musí rešpektovať všade. Vysvetli mu, že s teba robí nanič hostiteľku, kuchárku. Tiež by sa mu to nepáčilo, keby ho takýmito slovami zhadzoval tvoj otec, čiže jeho svokor. Máš len jeho a svoju rodinu ďaleko. Vidíš v ňom oporu a teraz ešte viac. Nech stanoví hranice svojej mame. Držím palce a nech sa to vyrieši!

malinkaaninka
8. okt 2012

moja,ja už neviem,čo by som ti poradila.zrejme bývate niekde na poschodí u svokrovcov,však?možno by som poschodie predelila dverami.normalne stenu a dvere.ak si jej povedala polopate čo sa ti nepáči a nech to nerobí,tak je svokra grobian.

snopkulka
8. okt 2012

@maminuska Môj prejav pri "výbuchu" bol tiež kvetnatý 😀 😀 😀 Ja som človek, ktorý nedokáže držať paru pod pokličkou - nie dlho... pálim na krátku vzdialenosť, hlava nehlava, skrátka neznesiem, keď sa mi niekto mieša do života, robí naprieky, nerešpektuje ma a na čo som ako zúriaci býk - keď niekto berie do huby moju rodinu - v negatívnom zmysle samozrejme, to padajú hlavy 😀

lujza123
8. okt 2012

@sophie753 no teraz nic neries, si tehotna chce to klud nie dvihat si adrenalin nejakou svokrou. A potom ked bude znova volat navstevy k sebe tak pritvrd ..ziadne medzi 4 ocami pekne nahlas pred vsetkymi povedz ze prisli za tebou, k tebe a ked chce ona nejake jedlo ponukat tak ho mala doniest. Proste dat najavo pred vsetkymi ze sa ti nepaci ze ti berie kazdu navstevu, myslim ze aj ty ludia co budu u vas pochopia a nepojdu tam ked uvidia ze ta to stve. Obzvlast rodicom by som vysvetlila ze chces aby ostali u teba a nie u nej. A jej by som to povedala znova a znova a znova (opakovanie matka mudrosti) ze si nezelas aby ti brala navstevy.
Ona je asi ten nebezpecny typ svokry - svokra general. Cize ju musia posluchat vsetci , manzel, deti a mysli si ze aj ty. S takymito ludmi je tazko otvorene bojovat, oni niesu zvyknuty na odpor. Naklepsie je podla mna trvat si na svojom. Nehadat sa, nechat ich nech si povedia svoje ale neustupit. Myslim ze to nebude ani prvy ani posledny problem ktory s nou budes mat takze neustupuj v ziadnom pripade.

blahova_andrea
8. okt 2012

Podle mě to teda určitě normální není. Ať si zve vlastní návštěvy, když se cítí opuštěná. Lidé, kteří vás navštíví, chtějí strávit chvíli s vámi a vašimi dětmi a ne s ní. K nám třeba občas přijedou kamarádky ještě z dětství, tak je naši taky rádi vidí, tak je pozveme všechny nahoru a nebo se s nimi stavíme k našim dolů, ale to je k radosti všech zúčastněných. Špatné je, že manžel nestojí při tobě. Vy jste rodina a koho si kdy pozvete a jak ho pohostíte je vaše věc. Svokra by to měla respektovat.

rolak
8. okt 2012

@sophie753 poznám jednu osobu,čo je podobná tvojej svokre a platí len jedno jediné:ignorovať... ignorovať jej poznámky.... si dospelá sebavedomá žena,ktorá sa vie doma obracať a postarať sa o svoju rodinu a nemusííš to nikomu dokazovať....je to proste tak,všetky tvoje návštevy to vedia,tak načo sa hádať so svokrou,alebo jej dačo vysvetľovať... ona predsa dobre vie,čo robí a aj prečo to robí.....a dobre vie,že ty na to vždy zareaguješ,že sa jej chytíš na háčik a môže ťa deptať...nepristúp na jej hru, usmej sa, reaguj veselo, nevšímavo, ty si doma pani,nie ona... a manželovi slušne povedz,nech pred ňou vždy patrične vychváli teba a tvoju kuchyňu,viac jej nebude treba.

monikabie
8. okt 2012

@sophie753 Tohle mi opravdu normální nepříjde. Normálně bych jí řekla at se stará o své...

skoricaxx
8. okt 2012

Asi by som ju ked máme návštevu nevpustila do vnútra, že momentálne máme hostí nech prijde inokedy, Ale určite by som ju rozniesla v zuboch.
Držim palce nech sa ti podarí daný stav zmeniť 🙂

sasrnka
8. okt 2012

@sophie753 co sa tyka tvojej rodiny, tak raz za mesiac ist do Nitry sa mi nezda az take velmi nakladne. A u vasich si oddychnes, nemusis varit obed 😉 deti budu mat vylet a aj vy... Ked je u teba niekto, co predpokladas, ze svokra dojde a bude ich volat, tak skus vypnut zvoncek 😉 A nebudes klamat, ze si ho nepocula 😉 🙂 Dalsia vec, co ma napadla je, ze sa s niekym dohodnut, kto pride k vam na navstevu a ona by takto zacala vyvadzat, tak nech ju ten dotycny strapni, teda vlastne ona sa sama strapni... Jednoducho nech jej povie, ze je vrcholne neslusne volat navstevu prec...a ze prisli k vam a vas maju radi 😝 proste nieco vymysliet, ved ty vies najlepsie co povedat, aby sa nastvala, ale pritom tomu dotycnemu neynadala ako tebe. Pouzit takticke zbrane... Vsetko co ona robi, aby sa obratilo proti nej. Lebo ak si toto nechas, bude to pokracovat dalej a dalej a dalej, to mi ver 😉

monkadomka
8. okt 2012

@janulap určite jej nič hovoriť nemusí, ak striehne z okna ako moja, prípadne ak nestihne prísť tak sa ma na druhý deň opýta a koho si tu mala????

snopkulka
8. okt 2012

@sophie753 Vieš čo mi dnes napadlo? Úplne to ignoruj, hoci to v tvojich očiach vyzerá, že ťa svokra strápňuje, opak je pravdou, lebo tie jej kúsky musia byť každému smiešne a iba zo slušnosti k nej chodia... Celá tá situácia je fakt trápna, ale hlavnú úlohu v nej zohráva práve tvoja svokra, zaslúžila by si medailu za mizerný herecký výkon - sama sa tým zhadzuje pred ostatnými 🙄 takže hlavu hore 😉

digysa
9. okt 2012

@sophie753 Toto daj precitat manzelovi.
Mily manzel....babky-svorky su uz take, ze viac ako po humna sa nedostali, cize slovo "diplomacia" a "spolocenske zasady slusneho spravania" im moc nehovoria.... Kedze sa to takej starej zene neda vysvetli inteligentne rozhovorom, tak tym budes musiet seknut a povedat jej pravdu Ty. Ak svojej zienke nepomozes, tak sa moze stat, ze najskor pride tvoja zena o nervy......potom prides Ty o zenu...........a nakoniec si budes robit oslavy sam s mamickou.

Nie, taketo veci sa nerobia.....
---------------------------------------------------
Na druhej strane...ak to nepojde, tak to vyuzi.....rob vsetky oslavy u nej....nech pecie, vari a mina peniaze. Aspon usetris cas a peniaze.

aknel1985
10. okt 2012

urcite sa treba ozvat alebo najlepsie so svokravcami nebyvat ak sa da ...

svetlusska
10. okt 2012

@sophie753 no podla mna to normalne nie je, ale tak manzel by sa tam mal zastat a nie prave naopak...ale tak ak byvate spolu s nimi tak zrejme si velmi nepomozes lebo by to mohlo byt len horsie...ale tvoja svokra zrejme nevie co je slusnost a co drzost a vie ze synacik je zrejme jej milacik tak sa jej zastane....co je podla mna dost zle

comatsu
6. feb 2014

A ja by som tam k nej hned zasiel a ako by sa pretrcala s tym zradlom,tak by som jej s vaznym vyrazom v tvari povedal ze vacsie sr.cky som este nejedol.
Myslim ze by bola spokojna 😎

elise
6. feb 2014

@sophie753 čo bráni tvojim rodičom povedať že si navarila a veľmi chutne najlepšie ako doterz jedli a že su radi že prišli za tebou že knim pridu na dalši raz. slušne takto povedať nie sa obetovaťa a isť ako svokra piskne..

rik01lulaka
19. apr 2019

Je veľmi smutné, že toto čo robí svokra tvoj muz nevidí...ten môj by si toto dovolil len raz a na môj výstup by nezabudol a svokra keď je takáto...tak by som prerušila kontakt...alebo zakázala vstup do môjho domu, počas mojich navstev

kamitomi
19. apr 2019

@sophie753 No toto je celé zle. Baby ti tu radia robiť u nej oslavy, alebo ísť do konfliktu či ignorovať. Pravda je však taká, a to viem z vlastnej skúsenosti, že toto čo robí je len jeden zo spôsobov ako dať najavo, že nikdy nebudeš dosť dobrá. Je jedno čo urobíš, vždy budeš tá zlá. Napr, keď by si oslavy robila u nej vyrukuje s tým že je to preto že si neschopná a preto to musí zabezpečiť ona, prišli by aj peniaze na pretras lebo všetko niečo stojí, ak ju budeš ignorovať zas bude zle lebo veď ona ti chce len pomôcť..... A takto to bude furt. Jediná vec ktorá zaberie, a to je holý fakt, že bude stáť muž - jej syn- pri tebe a jasne dá najavo čo si želá a čo nie. Musíš sa s ním porozprávať, povedať mu ako sa cítiš a čo si neželáš. Ale pozor, nie formou útoku na mamu ale musíš mu povedať že teraz už má teba a deti ako rodinu, že už ste prvoradý vy. A že jeho rodičia už svoje deti vychovali tak teraz je rad na vás. Nech si uvedomí, že ak sa za teba nepostaví a nebudete ťahať za jeden povraz, tak mu ten povraz ostane celý ale bude ho ťahať len sám s mamičkou. Chlapom niekedy trvá veľmi dlho kým si uvedomia, že tým že sa oženili a majú vlastné deti je najvyšším časom kedy vedieť rodičom povedať nie. U nás to trvalo 11 rokov kým to docvaklo. Bolo to už na hrane a zrejme to bol moment kedy mužovi konečne došlo že je na čase pobiť sa za "svoju rodinu". Držím palce nech to všetko dopadne v tvoj prospech.

evittam
19. apr 2019

@kamitomi Myslim,ze za 7rokov to uz aj zakladatelka vyriešila.😁

kamitomi
19. apr 2019

😂😂😂😀 tak teda to som si vôbec nevšimla 😀 voľakto na to reagoval, vyskočilo to a tak som napísala aj ja 🙊 no nevadí, veď možno je ešte nietko s podobným problémom 😀

rik01lulaka
19. apr 2019

@evittam možno sa dozvieme ako to dopadlo 😀

sophie753
autor
5. máj 2019

Fu to teda už bolo dávno😆Moju svokru už naše návštevy až natoľko nezaujímajú asi s toho vyrástla😂

0martina0
5. máj 2019

nie prišli k vam a svokra tam nema čo robiť,ja by som si na tvojom mieste vyžiaala od manžela aby jej to vysvetlil,odtiaľ potiaľ,a manžel už patri k tebe nie k mamičke😉

simca06022011
8. sep 2020

Myslím ze nie len tvoja svokra je na hlavu. Ale čo robí tvoj manžel? Keď začne kritizovať vašu prácu, oslavu, kaziť vzduch ako sa tvári, čo jej povie? Akoze bojujes sama? On ma svoju mamu usmerniť, čo si želáte a co nie, ty až v krajných pripadoch. Detto tvoji rodičia.. Keď prídu, nevedia aký máš problém? Véd nech pošlú svokru domov samu, vôbec nik s nou nemusí ist, že prišli za tebou a deťmi a vybavene povychvsluju ako im chuti, alebo aj mama tvoja nech donesie koláčik s mozete jej povedať ze sorry 😂 mame lepšie. Detto reci o jedle, zhadzovať ta pred ľuďmi.. Ja by som ju ani nepozyvala 😂 prísaha raz by začala toto a ešte by sa mi osadenstvo rehotslo že žiarli a viac by sa im naše dvere neotvoril.
A inak k tej kačke... Ja by som sa jej opýtala kedy to stihla.ked mala.navstevu vraj.. A nemohla prísť keď ste ju volali. Ako mne sa raz stalo ze svokra doniesla tortu, lebo si mylslea že ja neviem tortu upiecť alebo neviem... Proste ukázať sa chcela, lebo dosť veľa ľudí prišlo. Aj keď som jej vravela ze nemá... A najväčšie zadosťučinenie bolo, že ťa jej torta, no nech vyzerala ako chcela, ona vychytavky nepozná.. Ale takmer celá ostala nedotknutá a po mojej ani omrvinka 😂 ako viac takéto veci nerobila, že keď poviem ze mame tak prinesie...