Svokra...téma čo tu bola už stokrát

Ktorá ste sa reálne rozviedla/rozišla iba kvôli svokre?Myslím to tak,že s mužom ste mali o k vzťah,žiadne vážne problémy,bežné starosti,deti,mali ste sa radi.A napriek tomu ste neustáli kutranie svokry(partnerovej matky).Napíšte mi ako to u vás vyzeralo v tom najhoršom období,ako ste to zvládli,čo vám pomohlo to zvládnuť .Ja už som s nervami v koncoch
kubkovamamaautor
18. jan 2019
@tinapa tak nepísala som,že začne vrieskať,ale nechcela ísť a odlepiť sa,plakala,tak ju hneď zdvihne a nesie,lebo vie,že po svojich za ruku by s ním nešla.Za tie mesiace si ako-tak zvykla,ale stále s ním nejde pokiaľ ju nedvihne.Domov od auta už beží ku mne Syn jej dnes napísal list,no neviem či je vhodné jej to dať "babke roka"
11mirka22
18. jan 2019
@kubkovamama sprav si kópiu, skôr ako jej to dáš.
tinapa
18. jan 2019
@kubkovamama Tak som asi zle čítala, prepáč..teraz to už neviem nájsť...každopádne, keby sa na neho tešila, na ocka, chcela by s ním ísť dobrovoľne, nie?
lilitela
19. jan 2019
Baby a ako to vlastne je, kto mate osobne skusenosti ze ked dajme tomu starsie dieta odmieta ist k druhemu rodicovi na navstevu v case urcenom na stretnutie s tymto rodicom, tak co? Mam dieta nutit aby islo? Lbo zase to je voda na mlyn pre tu druhu stranu, aby to prekrutila, ze matka nechce dieta pustat. Jasne ze potom neskor moze dieta vypovedat, ze nechce ist a preco nechce ist, ale zaujima to teda vobec sudcu? Nepomysli si, ze ide o manipulaciu matky?
sashabb
19. jan 2019
@lilitela čo viem ja, tak pokiaľ sú určené stretávania, tak dieťa dať musíš, aj keď ono ísť nechce. A ešte taká "perlička" ty by si mala dieťa motivovať k tomu, aby tam ísť chcelo 🙄
cacianka
19. jan 2019
@sashabb ano mas primerane dieta pripravit ...
kubkovamamaautor
20. jan 2019
@lilitela presne ako baby napísali,prehnane povedané,je to tvoja chyba,že nechce ísť.Mas dieťa dostatočne motivovať.No povedzme si úprimne,pokiaľ napr.si bola druhou stranou týraná,prípadne aj samotné dieťa,je ti na grc z toho,aby si dieťaťu vravela, choď,bude ti tam super,keď máš naopak strach vôbec ho tam pustiť..a je jasné,že žiadna to dieťaťu nebudeme prezentovať pozitívne Veď to dieťa asi cíti čo a ako
anjelaa
20. jan 2019
Ahojte, mamičky, s týmto máme skúsenosti - síce nie osobné, ale od veľmi blízkej kamarátky. Dieťa odmietalo ísť s otcom, jednoducho sa bálo a matka stála pri ňom, že je to na ňom ako sa rozhodne, že ho nikto nútiť nemôže, a tak aj bolo. Dieťa proti otcovi neštvala, ale rešpektovala jeho rozhodnutie. Otec dieťa nemal (a to malo byť v striedavej starostlivosti) 4 mesiace vôbec! volal na matku políciu, bol tam osobne s právnikom xy krát a neuspel! Boli s tým na sociálke, matka sa sama zaujímala o to, či musí dieťa nútiť a odpoveď bola nie, že nikto ho nemôže prinútiť. Išlo o 9 ročné dieťa. Len som chcela prispieť, aby ste videli aj prípad z reálnej praxe, že názor dieťaťa zaváži. Držím palce!
tinapa
21. jan 2019
@anjelaa Lenže tu to dieťa má 2,5 roka...to nevadí? Ešte si nevie tak povedať, zato podľa jeho reakcií je to zjavné, že nechce ísť.. Tiež poznám jeden prípad, keď syn odmietol ísť k mame- paradox, áno, k mame- ale už siedmak na ZŠ- povedal jednoducho, že nejde a hotovo. Tiež bol v striedavke a žije s otcom.
lilitela
21. jan 2019
@tinapa A nevies, preco odmietol maminu? Otec viacej povoloval? Ci je to taky vek, ze chlapec viac taha k otcovi?
Ja myslim, ze pokial tam nie je nebezpecie, asi by matka ozaj mala dieta motivovat, aby islo s otcom, aj ked nechce. Motivovat, nie nutit. Ale asi iba do nejakeho veku, kym to nevie samo posudit, uz v 12 si myslim ze to vie.
To sa samozrejme netyka situacii, ked tam je nejaka patologia, ako u partnera @kubkovamama
okrem toho tu je to dieta fakt male. Ja by som asi isla spehovat, co sa tam deje. do plysaka by som zasila diktafon... 🙂
kubkovamamaautor
21. jan 2019
@lilitela no jedine,čo mala pravidelne hlási☺,že babka kričí a jedine sa a tata je preč.Takze asi ju necháva u nej,kým si odbehne a babka nemá na ňu trpezlivosť
iren88
21. jan 2019
@tinapa je to iné keď je už dieťatko trošku staršie a vie si povedať, aj keď paradoxom je, že mnohí rodičia vôbec neberú do úvahy to, čo detí chcú, s kým chcú byť :/
kubkovamamaautor
21. jan 2019
Za tie mesiace čítam kopu článku, poradní,diskusií a našla som zaujímavý rozsudok z r.cca 2016: 11r dcéra zverená mame žijúcej bez partnera,ex platí ako kedy.Ex už žije s ďalšou.Dcera odmieta chodiť na vikendy,otec podal návrh na súd,že matka bráni styku.Strucne,bolo predtým na soc.matke dohovorene,aby dcéru nachystala,pozitívne motivovala.To aj robila,len dcéra už oblečená,obuta sa zasekla vo dverách bytu,že dole za otcom nejde.Vysledok taký,matka odsúdená na 2r podmienecne.Ze ex neplatí a dieťa ho neznáša,to zrejme ani soc.ani súd nebral do úvahy.Dufam len,že to je taký ojedinelý prípad,omyl jak sviňa by som povedala.
tinapa
21. jan 2019
@lilitela Viem prečo...stručne..mama sa viac starala o seba ako o deti..nejdem to ale konkretizovať.
tinapa
21. jan 2019
@kubkovamama Poraď sa so sociálkou..povedz im, že sa otec nestará, necháva ju u babky a ide si preč..diktafón si myslím je tiež dobrý nápad.. U tebe je ten "problém", že sa oni dvaja pohybujú v týchto kruhoch- súdy, a tak...a sú prešpekulovaní..ale aj na psa príde raz mráz..
kubkovamamaautor
21. jan 2019
@tinapa bola som,zrušili ma až som sa trápne citila.Ze ako mi môžu veriť,to čo tvrdím,za tie 3 hodiny čo ju má sa jej nezda aby sa malej niečo dialo.Vedela som,že ma odbiju Tie flaky na foto,mohli byť aj mnou spôsobené,veď jasne,aj to je pravda,čas na foto nič nedokazuje,mohla to mať z predchádzajúcich dní.Su to také moje chabé pokusy.To čo povie syn tiež nikoho nezaujíma.Mozem to doložiť,ale či to vôbec niekto prečíta.Mohla som ho zmanipulovať a nadiktovať .Ja to chápem,predstavím si seba na mieste úradníka na sociálke,na mieste pravnika,ktorý teda na100% kope za teba,ale nie je všemohúci,aj na mieste toho sprosteho ex,na mieste svokry to radšej neskusam.Viem si tak lepšie uvedomiť,že moje šteky po spravodlivosti sú väčšinou len také symbolické a nikto sa nimi v skutočnosti nezaoberá,veď takých žien a detí sú tisíce,sú týrané,deti bité.Lenze keby som sedela zo založenými rukami a len sa ľutovala,čakala na to "dobro" ono nikdy nepríde,ja si ho musím urobit.Mozno raz tie pripomienky,smsky,výzvy a ostatné sa v správny čas na správnom mieste zhrnu a celé to skončí prekvapujúco dobre
tinapa
21. jan 2019
@kubkovamama Tiež robíš maximum...viac sa asi nedá. Zameraj sa hlavne na svoj život, na seba..samo.deti, no nezabúdaj na seba. Hľadaj spriaznenú dušu, myslím tým, že potrebuješ mužskú oporu, možno sa porozprávať...ozaj, nemá tvoj ex nejakého kamaráta, čo si nesadli...alebo s nejakým sa nedá porozprávať, čo to robí za hlúposti? Či sú všetci do jedného na jeho strane?
kubkovamamaautor
21. jan 2019
@tinapa občas stretnem niekoho od nich z práce a väčšinou to komentujú,že to proste po..ral.Ludia čo sú z dediny jeho matky a majú jej verziu sú samozrejme za nimi.Ja nechcem moc riešiť nejaký mužský element v mojom živote aj keby to mal byť len rozhovor raz za mesiac na káve.A keby ma on nedajboze s niekym videl.Na začiatku ako sme sa rozišli sa ozývali jeho známy na kávu,výlet aj s deťmi,ale to by som nedala vobec.a ani syn by to nerozchodil.A som prekvapená koľko ľudí z jeho strany mi chcelo pomôcť, postrážiť deti,vyniesť nábytok atd.Raz za čas sa stretnem s kolegyňou na káve,cestujem ja za ňou,to mám ako výlet a venujem sa deckam,predtým stále niečo bolo prečo som nemohla.Mam ešte starých rodičov,veľkú rodinu v tomto mám šťastie.Zacinam pomaly robiť z domu,to ma najviac teraz pohlcuje a to bývanie nešťastne,padlo to Už sme tam mali všetky veci a kopa roboty zbytočne.Tak hľadám ďalej.Ono to len všetko dlho trvá odpichnut sa
tinapa
Včera o 07:44
@kubkovamama Neviem, prečo by si mala prihliadať na to, čo si pomyslí tvoj ex, keď ťa uvidí s niekým iným na káve... Ale chápem, v jeho chorej hlave sa môže hocičo stvoriť.. Ja by som na to nedbala..na tom naozaj nič nie je..veď aj ty máš nárok, svoje potreby..synovi to normálne povysvetľuj..určite aj si..že sú aj dobrí chlapi/ muži a raz si takého nájdete, čo mu bude kamarát a tebe dobrý partner do ďaľšieho života. Chce to čas..klišé, ale pravda, že čas zahojjí všetky rany. A psychológ, je to dobrá pomoc, vyrozprávať sa.
lilitela
Včera o 08:57
@kubkovamama To nemyslis vazne. Ano ja sa modlim, ze su to ojedinele rozsudky ale pri predstave, ze zrovna mne by sa toto stalo.....
Dobre si to zhrnula, veru aj na tom sude by to tak bolo, ako vzdy, kazdy tu svoju verziu, aj od pravnika poradenu, ako sa v tom ma cudzi clovek orientovat, ako rozhodnut?
Ale 2r podmienka sa mi zda silne kafe.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli