Svokra...téma čo tu bola už stokrát

kubkovamama
13. sep 2018

Ktorá ste sa reálne rozviedla/rozišla iba kvôli svokre?Myslím to tak,že s mužom ste mali o k vzťah,žiadne vážne problémy,bežné starosti,deti,mali ste sa radi.A napriek tomu ste neustáli kutranie svokry(partnerovej matky).Napíšte mi ako to u vás vyzeralo v tom najhoršom období,ako ste to zvládli,čo vám pomohlo to zvládnuť .Ja už som s nervami v koncoch

jamika27
17. sep 2018

@kubkovamama nenechaj sa zastrašiť. Ideálne keď zajtra pôjdeš hneď spísať predbežné opatrenia a tam sa spýtaj na postup ako máš postupovať. Nekomunikuj cez sms iba najnutnejšie veci, aby ťa nechytal za slovíčka. Ale stotožňujem sa už s vyššie povedaným, nebrániš mu, môže prísť. Však ak je teraz imobilný ako sa chce starať? a jeho matka nemá nárok na staranie sa. Takže sa hlavne ukľudni. Neviem či malú ešte kojíš, ak ju kojíš bolo by to lepšie, lebo by si mohla argumetnovať aj tým, že musí byť nonstop s tebou. Ale ak aj nie, tak 1,5 ročné dieťa nie je tak jednoduché oddeliť od matky, to si nikto bez Vážneho dôvodu nedovolí, tak sa nenechaj zastrašovať. A on debil, hlavne že si písala, že robí v štátnej správe a nevie komunikovať a nechá si od mamičky diktovať. Žena nestresuj a otvor si šampanské a oslavuj!!!

eludka
17. sep 2018

neboj, vybojujes tuto bitku, a bude lepsie, drzim palce

bruneta880
17. sep 2018

@jamika27 súhlas, jeho mama môže akurát šúchať nohami, špina jedna, na malú nemá žiadny právny nárok.
Inak mi tiež tlak stúpol z tých dvoch dementov...ach, normálne žasnem 🤦‍♀️
Neboj sa, dáš to, kvôli svojim deťom.Držím ti palce.A kravou sa nenechaj zastrašiť...
Ja by som jej dala ruky dolámať, taká som vytočená, by som sa pozrela ako by si potom so synčekom poradili, ako by si rite utierali...aaach....no na facku.Ľudia vedia byť fakt špiny.Drž sa!❤

zschneider
17. sep 2018

@kubkovamama Prepac, ale podla toho co citam, ze nenavidi tvojho syna za to, ze sa mu venujes pri uceni je podla mna chore. A myslim si, ze ked ti zacne mala chodit do skoly zacne nenavidiet aj ju ked sa jej budes venovat pri uceni. Podla mna by sa mali dat obaja liecit.

zschneider
18. sep 2018

Myslim na vas drzte sa. S debilmi (muz a jeho matka) nekomunikuj a malu mu nedavaj!!!

lavender273
18. sep 2018

@kubkovamama

S utajenym dychom sledujem vyvin situacie, a naozaj mas moj obdiv ze si sa postavila situacii zoci voci a odisla. Najhorsie v zivote je strach a neistota, a tvoj muz so svokrou len zastrasuju. Nedaj sa zatrasit.
Tvoja svokra ma velke usta a zmoze sa na velke h***o.
Muzovi by som povedala nech si to zariadi ako chce aby sa dopravil k vam vidiet deti (taxiky existuju aj ked je to 30km je to jeho problem ako si to zariadi). Ja by som mu v sms odpovedala strucne ze je vitany prist pozriet deti, aby nemohol nic pouzit proti tebe. A dovi dopo. Len ci ho tvoj otec vpusti do bytu kedze jeho tvoj muz vyhadzoval.
Svokra je evidentne mentalne narusena pani, ale aku diagnozu ma tvoj muz tazko povedat. Zatial to vyzera na diagnozu cisty k***t.

lavender273
18. sep 2018

@kubkovamama

Urcite by som dieta nenosila k nemu. Ani vo sne.

cacianka
18. sep 2018

@saslavka73 prepáč nie sprostá ale jebnutá. prepáčte všetci, ale lepšie to nejde...

cacianka
18. sep 2018

ideš napísať neodkladné ? tak hned. uved že že sa ti vyhrážali únosom, že rozoštvávajú degti proti sebe, manipulujú dcérku, synovi nadávajú a ničia jeho psychiku, styk nebrániš ale nejaké pravidlá, aby si deťom mohla nastaviť správny režim pre ich vývoj, psychiku a školu, ibá v tvojej prítomnosti alebo prípadne inej zodpovednej osoby (otec, kolízna).
neodkladné opatrenie býva do 24 h, prípadne do 7 dní alebo do 30 dní, podla závažnosti
a ked tam uvedieš že ste museli odísť dosť náhle, lebo boli indície k únosu starou matkou, alebo teda chceli brániť v kontakte malá a ty, kľudne by som aj zveličila že si vypočula rozhovory a telefonáty ktoré ťa v tomto utvrdzujú, tak by malo padnúť rozhodnutie čím skôr
drž sa

sashabb
18. sep 2018

@bruneta880 no žiaľ nemáš až takú pravdu. Každý starý rodič MÁ nárok aby vídal svoje vnúča. Čiže pokiaľ by šla jej svokra na súd a žiadala stretávanie s deťmi (v tomto prípade zrejme iba s vnučkou) tak by jej súd zrejme vyhovel 🤐
Inak by som zakladateľke na toto všetko odporúčala dobrého právnika, kde by poukázal na svokrine činy. Myslím si, že by zavážilo aj to, že o vnuka nemá záujem a chce deti rozdeliť či rozoštvať.

bruneta880
18. sep 2018

@sashabb áno to je jasné, že súdne nariadenie bude musieť rešpektovať, aj keď pochybujem, že súd by v jej prípade svokra vyhrala...myslela som to tak, že teraz naň nemá právny nárok, že teraz jej ju nemusí odovzdať.Asi som sa teda zle vyjadrila...☺

lilitela
18. sep 2018

ked ja by som si vobec nebola ista, ze to dopadne tak, ako tu baby pisete, ze svokra moze suchat nozkami a malu nedostanu, a deti nerozdelia, a otec ked bude chciet deti vidiet, tak iba pod dozorom matky a ze ved je aj tak teraz imobilny a pod. A co potom? Sud urci striedavku, otec zacne byt mobilny, svokra sa bude montovat do vychovy y ovplyvnovat malu dalej a kydat na syna.
Vobec by som nespoliehala na vypovede matky na sude, ze aka je svokra, aky manzel - co oni ju nemozu pospinit a povymyslat si? Ako velmi tu zavazi vypoved syna? Co ten nemoze byt zmanipulovany matkou (to budu tvrdit otec so svokrou), a pod.
najlahsie rozvody su tie, kde otec nejavi zaujem o decka, tieto, co su uvedene tu, su tie najtazsie.

11mirka22
18. sep 2018

@lilitela tak ale jeden a polročné dieťa do striedavej starostlivosti asi ťažko, a syn skolopovinny by sa teda nacestoval do školy. Na striedavú starostlivosť musia byť aj nejaké podmienky splnené a teda títo rodičia nespĺňajú ani tie základné.

kubkovamama
autor
18. sep 2018

Nuž tak na sociálke mi povedali,že na predbežné nie je dôvod,aby som si dala návrh na súd.Dovtedy kým nič nie je dohodnuté nie som povinná mu dcérku dať a svokre už vôbec.Ponukla som mu aby prišiel,odmietol.Ale k mame sa nechá voziť každý deň.Ponukla som mu dohodu u notára,tiež nechce prist.Na deti sa v sms vôbec nepyta,teda na malú,keď ju tak strašne chcú.Ani jediná otázka ako sa má,čo robí.Iba kedy si prídem po veci a ako sa rozdelime.

11mirka22
18. sep 2018

@kubkovamama no vidíš, a toľko sa vyhrážal. A očividne mu na vás nezáleží, a ty si tak veľmi váhala. Máš to ťažké teraz , viem, ale ten najdôležitejší krok si už spravila. Už necuvni. Moc ti držím palce.

bruneta880
18. sep 2018

@kubkovamama aj ja ti držím palce, si úžasná, že si to dala.A kde si teraz ak to nieje tajomstvo, odkiaľ sú rodičia?

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bruneta880
18. sep 2018

@kubkovamama určite je to tak lepšie, kvôli tomu súdu. A hlavne si teraz trochu oddýchneš.Ja som z NR, len preto som sa pýtala, že ak by si bola tu, mohla by som ti postrážiť ak by si mala vybavovačky...rada by som pomohla ak by si bola bližšie ☺

kubkovamama
autor
18. sep 2018

@bruneta880 bože ďakujem,mne pomáha aspoň že tu sa môžem trochu vyventilovat,za posledné roky som vlastne prišla o všetky kamarátky,známe..lebo vždy nemôžem na kávu,lebo nestihnem upratať,svokra chce nákup nestíham..taká som bola sprostá a keď si teraz s odstupom uvedomím čo sa u nás dialo je mi zle

bruneta880
18. sep 2018

@kubkovamama ale hlavu hore, áno pravda posrala ti istú časť života, podstatné je ale to, že si si ho nenechala posrať celý 👍našla si v sebe tú silu seknúť to.
Ak budeš niekedy potrebovať kamošku "na diaľku" ozvy sa 😉

ukulela
18. sep 2018

@kubkovamama klobuk dole, zena. baby ti tu radia, nebudem pisat okolo toho, lebo sama som take neprezila - ale ja by som v kazdom navrhu/papieri zdoraznovala, ze chcu rozdelit deti, nemaju/nejavia zaujem o syna, ... a teda archivuj, maily, smsky, vsetko. ked chce malu/deti vidiet, napis, ze moze prist vtedy a vtedy - aby bolo jasne, ze si bola ochotna, alebo nech navrhne vhodny termin, kedy by prisiel ... ak navrhne pocas vyucovania, tak este sa opytaj, preco nechce vidiet syna, nech to v smskach mas ... aj v odpovedi. vies rychlo poriesit skolu?
taktiez ries veci, chod si ich vziat, ale s niekym /otcom/... ako silnou oporou. nezdrahaj sa v pripade potreby volat policiu. malu vtedy urcite neber zo sebou, bude to pre nu trauma, svokra bude zrejme vystrajat.
a teda ak mas moznost, ries naozaj cez pravnika. za tu istotu to stoji.
drz sa.

janulka1802
18. sep 2018

Och to sa zle číta toto nebudeš to mať ľahké silno držím palce

zorilka
18. sep 2018

@kubkovamama Ahoj, drzim ti palce. Nervy mam, len to citam... Bude vam lepsie bez tych kreatur...

pajinka91
18. sep 2018

Držím ti veľmi palce ❤

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
19. sep 2018

@kubkovamama tak sa mi zdá , že ti veľmi divne povedali ?!
ste obaja rodičia, rovnoprávni, tak ako ty aj on má právo byť s deťmi toľko koľko ty, rozhodovať o ich strave, oblečení, škole aj programe. pokiaľ nie ste spolu a nemáš stanovené súdom zverenie, tak v podstate by si ich mohol zobrať kdekoľvek- kedykoľvek, a ešte aj polícia by mu možno pomohla. ty si povinná mu deti dať.
ked budú deti súdne zverené tebe a bude stanovený čas a termíny, nemôže si robiť holubník, musí dodržiavať súdne rozhodnutie, má právo na stretká s deťmi , ale bohužiaľ nie povinnosť.... ale od -do. preotože kým podáš návrh na rozvod, čo môžeš aj o rok, ste stále manželia a rodičia, s rovnakým právom na deti. zopár x sa odročí, lebo bude naťahovať a bojovať , ignorovať, odporovať, bohvie čo mu stará striga nadiktuje, a rozvod sa môže naťahovať aj 2 roky. (môj skoro 4 ! a to bez detí) tzn, že deti budú stále musieť byť k "dispozícii" lebo súd nerozhodol. aj peniažky pre deti môže platiť haj-buj alebo vôbec, veci osobné aj niekde zapatroší, len aby ti narobil nervy a zbytočné náklady, detské schová, bude nimi vydierať či čo.
nenútim, iba píšem môj názor po životných skúsenostiach : neodkladné opatrenie podaj, navrhni reálne výživné na deti aj na seba a termíny stretávaní. ty budeš mať rozhodnutie súdu ktoré musíte obaja dodržovať a najme ten debilko, nebude tam nikde spomenuté že aj babka si môže malú zobrať, tak máš argumenty žena moja. možno ti bude posielať peniažky, aj kráľovské , ale ak nebude nebudeš mať podklady na vymáhanie exekútorom a pri rozvode sa ukáže či otecko platil sám od seba kráľovsky, alebo len podľa rozhodnutia súdu, či iba malú časť alebo vôbec.
ako ti poradili, všetku komunikáciu si odkladaj, najlepšie by boli doporučené listy, alebo aspoň mejly, tam napíšeš ako list, sms sú len také skratky na displeji.
a ešte poradím - chod do skupiny Právne poradenstvo a lebo Rozvody a súdy, tam ti v tomto lepšie poradia.
najlepšie kroky si už urobila, tak nestrácaj silu a odvahu.

kubkovamama
autor
19. sep 2018

@cacianka má právo , samozrejme,veď ja mu v tom nebránim,ja som mu povedala,že môže kedykoľvek prísť a on odmietol,pretože on je poloboh a ja som podľa neho povinná mu dcéru nosiť.Nemam auto,dcéra ledva prejde,na stanicu to mám 30min peso.Unho zas 30min zo stanice peso do kopca k jeho bytu.Mam si platiť taxík,cestovné,nestihat syna vybrať zo školy(tiež to je 20min busom cez celé mesto) lebo on si to tak praje??Momentálne nie je schopný sa postarať,nemôže ju dvihnúť,prebaliť,umyť,spraviť jedlo.Starala som sa oňho ja.Ani Ň z neho nevyliezlo,že je rád,alebo co.Ja som 2x potratila,nechal ma idiot doma krvácať a išiel k maminke,lebo ona predsa nemôže byť cez víkend sama.A ja za to všetko,za tú nenávisť,neochotu,nadradenosť,komandovanie ja mu mám vychádzať v ústrety? Tak to si my blbo poradila.Policajti mi volali,kľudne pani počkajte na rozhodnutie,dohodu,je to na vás či mu dcéru dám kedykoľvek si piskne.No tak teraz nedám.Je schopný jazdiť za matkou každý deň,tak je schopný prísť aj za nami.Prepac ak som ta urazila,je toho na mňa moc,ale ty by si hneď skočila s dieťaťom na bus lebo ON chce??Mala v buse vracia alebo sa skoro vždy pokaka.Mam to hodinu.Bola by som úplne sprostá,keby som to tak robila...preňho.Dnes mi ešte tresol,či už som si kúpila byt.Mamicka si praje 4izbovy...Do menšieho svoju vnučku nepustí asi.Fuj,až mi zle prišlo

kubkovamama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bruneta880
19. sep 2018

@kubkovamama vieš ja už si začínam myslieť, že im nejde ani o malú.Striga stará ťa len chcela odstaviť a malú použila ako vhodný prostriedok, lebo vedela, že to už bude posledná kvapka, keď ju bude proti tebe húckať...Podľa mňa jej išlo len o to aby ťa odstavila od jej syna a dostala ťa už na pokraj zrútenia.Pred synom len hrá ako jej na malej strašne záleží, aby si ho omotala ešte viac okolo prsta, ale v skutočnosti by sa o ňu starať nechcela, takýto ľudia sú do seba zahľadení sebci.Ani o synčeka sa neprišla po úraze postarať, ona chce, podľa mňa, len všetkých riadiť a manipulovať.Keby mala malú úprimne rada, príde so sklonenou hlavou na návštevu, len aby ju videla.Je to len vypočítavá, manipulatívna, chorá krava.

ukulela
19. sep 2018

@kubkovamama vyriesila si uz aj stahovakov? tak to je dobre. uz len ries sud. ale tiez si myslim, ze sa to da riesit urgentnejsie, nez ti povedali ... este sa porad s pravnikom. nech ti poradi a nasmeruje ta.