Svokra...téma čo tu bola už stokrát

Ktorá ste sa reálne rozviedla/rozišla iba kvôli svokre?Myslím to tak,že s mužom ste mali o k vzťah,žiadne vážne problémy,bežné starosti,deti,mali ste sa radi.A napriek tomu ste neustáli kutranie svokry(partnerovej matky).Napíšte mi ako to u vás vyzeralo v tom najhoršom období,ako ste to zvládli,čo vám pomohlo to zvládnuť .Ja už som s nervami v koncoch
kubkovamamaautor
19. sep 2018
Je manipulatorka riadna,čo tá narozpravala susedom..ale bolo mi to jedno,veď ma poznali toľko rokov..a nikdy už tých ľudí neuvidím,dúfam,že ani ju.Este chcela aby som po stahovakoch umyla podlahu.Ze ma tam zavrie a nepustí,kým neumyjem.Chora hlava..Chlap bol v synovej škole,za riaditeľom aby vedel,čo som zač.Ze hodinu s ním sedel a tliachal na mňa aká som krkavcia matka.Ja už neviem,niekedy pochybujem,či fakt som ja neni v nejakom inom svete a všetci sú lietadla alebo ten chlap ma vie tak dodrbat s prepáčením,že mu raz uverim,že ja som príčinou všetkého zla,ale o to mu asi ide .resp.svokre a prenáša to nanho.Neviem ako urgentnejsie,proste mi povedali,že nie je dôvod na predbežné opatrenie,dieťa nie je v ohrození,a kým je on pn,nemusím mu ju dať,keďže sa nevie postarať,aj keď sa odvoláva na svokru,že miesto neho bude sa starať ona(čo ma desí pochopiteľne)A pokiaľ som mu ponúkla,že môže prísť a on odmietol,tak to je jeho problém.Dala som riadny návrh na súd.A to už fakt neviem koľko trvá,či mesiac,pol roka.Len on samozrejme bude sabotovať všetko čo sa dá na pojednávaní.Pride tam ona a bude vymalovane
vejapa76
19. sep 2018
@kubkovamama čítam priebežne celú diskusiu a chcem len napísať, že ti strašne moc fandím. 🍀
janickadr
19. sep 2018
Mala by si mysliet vzdy o krok dopredu, co ti mozu vyviest... Co ak napr. muz ukonci PN a dohodne sa so zamestnavatelom na neplatenom volne? Pisala si, ze maju kontakty, vela ludi poznaju, mozno je to len otazka casu, kedy zacnu konat ovela premyslenejsie ako teraz, ked su v afekte...
kratulka
19. sep 2018
Ja len v skratke...koľkokrát nam drbnu do života tolkokrat zvada problemy...
Raz budu dôvodom aj na rozvod...
Tollkoo staci..trefnejsie sa nedá
..
tinapa
19. sep 2018
@kubkovamama Zastavuje sa mi rozum nad tým, ako musela tvoja ešte svokra vyvádzať.. To nahrať by bolo dobré a potom jej to pustiť, nech sa na seba pozrie..možno by jej došlo.. Čo už... aspoň si sa zdvihla a povedala: "A dosť" a nenechala zo seba robiť handru. Už bude len lepšie. Čo tvoje deti? Ako to znášajú celé, hlavne syn? Čo na to hovorí a hovorí vôbec niečo na to? Ak sa smiem spýtať...
bruneta880
19. sep 2018
@kubkovamama len nech príde, na ten súd.Aspoň si sudca urobí obraz, ak aj tam začne škriekať...dostane pokutu a vykáže ju z pojednávacej a bude vybavená.Ja by som, ak by som mala za muža takého debila a svokru takú špinu.Žiadala o úpravu styku s dcérou tak, aby malá bola s mužom len za mojej prítomnosti, pokiaľ sa nepreukáže, že svokra netrpí žiadnou psychickou chorobou, podrobne by som opísala situáciu, ako sa svokra správa, že z ničoho nič začne vykrikovať úplné nezmysli, že je vtedy úplne mimo a agresívna, sem tam sa stalo "že mala aj drobné výpadky pamäte " 😁...a tiež že MÁM VÁŽNE obavy aj o dcérine fyzické zdravie pokiaľ by bola v kontakte s ňou (samozrejme že zodpovedný je otec ako zákonný zástupca a sudcu to nemusí zaujímať...no prečo jej nezdvyhnúť tlak a užívať si, že na súde musí držať konečne hubu 😁), ale normálny sudca, keďže podľa mňa (neviem na 100% som laik)-si môžeš vyžiadať zápisnicu zo súdu, kde bude tvoja obava o zdravie spomenutá, tak si premyslí, či takú podstatnú vec nechá bez povšimnutia.A podľa mňa by mal nariadiť (ak manžel bude trvať na návštevách a čase u neho) alebo podať návrh na psychologický posudok svokry (povedala by som, že určite sa s malou bude zdržiavať u nej a ona u neho) a nieje to duševne stabilná osoba...

Nič dobré si z tých návštev keď ju muž bude mať u seba, teda skôr asi u nej, podľa mňa aj tak malá neodnesie, v spoločnosti takej ženy...ja by som robila všetko preto aby ju mohol manžel navštevovať a byť s ňou len v mojej prítomnosti on je otec, ok, ale takú babku malá k životu nepotrebuje a k správnej psychickej rovnováhe už vôbec nie.Tu teraz nejde o "boj" s tvojím mužom, ale so svokrou.Ja by som bola taká sviňa, že by som išla na políciu aj za to vyhrážanie sa obmedzenia na osobnej slobode.Povedala, že ťa zamkne v byte.Zahrala by som také divadlo, že sa jej bojím, že ma už roky psychicky ničí, ponižuje, ohovára...že sa bojím byť v jej blízkosti, také slzy jak hrachy, že sa mi vyhrážala, že mi vezme dieťa...
Minimálne preto aby mala opletačky, možno nejaká pokuta, a nezanedbatelne preto aby som ju dobre nasrala.Ja by som bola poriadna sviňa, všetko by som si preštudovala a všetko čo by sa dalo proti nej podniknúť by som urobila, lebo ona teraz bude robiť všetko aby ti znepríjemnila život a bude to robiť cez tvojho muža.Nedaj sa
0martina0
19. sep 2018
@kubkovamama no ja nemam slov ja som si to teraz cele prečitala a sklanam pred tebou poklonu ty si odvažna a urobyla si to najlepšie čo si mohla držim palce
zorilka
19. sep 2018
@bruneta880 Velku pravdu hovoris (dufam, ze nevadi, ze tykam). Ja by som pekne krasne napochodovala na policiu ako sa mi vyhrazaju, terorizuju a odteraz si vsetky vase stretka nahravaj! Vsetky tie ich sprostosti co tliachaju. Janby som na sude silno bojovala proti tomu, aby na mna niekto takto kydal. Isto ta budu ociernovat od buducna aj pred detmi a to yeda nie! Ok, rozpad rodiny je velmi smutny, nie vzdy to ide hladko. Ale, aby ma byvaly partner ociernoval pred detmi a este aj jeho matka? To by som sla cez mrtvoly....
bruneta880
19. sep 2018
@zorilka veď tu si všetky 😊 mne to vôbec nevadí 😄 niektorým tu síce áno, ale to zväčša keď s niekoho názorom nesúhlasíš.
lilitela
Včera o 13:48
@11mirka22 No nechcela som nikoho odhovarat, akurat si myslim, ze netreba radit len na zaklade pocitov, ci osobnych nazorov, ze takym nikto deti neda a ze deti nikto nerozdeli a ze mala je este mala alebo ze so striedavkou musia suhlasit obaja a pod. aj ked chapem, ze to ma mat povzbudujuci charakter. Len aby potom neprislo nejake "prekvapenie".
Drzim autorke palce aby to dobre dopadlo, no kym sa potiahne sud, mala uz nebude mat 1,5r, ale mozno 3 roky a to uz moze hockto usudit, ze to je na striedavku. Otec sa moze prestahovat do toho isteho mesta, atd. Psycho posudok na svokru len tak nenariadia, ked sa bude sudit otec. na policii treba riesit iba aktualne veci, bo tazko sa preukazuje nieco spätne, a kludne moze este svokra nakoniec podat oznamenie za ohovaranie - inymi slovami, ja by som pocitala so "vsetkym", zbytocne "neprovokovala" a nemutila vodu, hoci to na prvy pohlad moze vyzerat, ze mi to moze posluzit na sude.
lilitela
Včera o 13:58
A este netreba zabudat, ze bohvie ako vidi celu situaciu manzel a svokra. Tym sa ich vobec nezastavam. Nakolko to mam doma, tak to poznam, ze debil som ja, a tak to bude podane aj na sude. Ako obom branila, ako obmedzovala kontakt (v minulom case), ako sa nestarala... Plus reci, ze otec ohovara matku v skole, svokra po susedoch. A ked pride kurator do skoly ci k susedom, efekt tej chorobnosti, ze niekto mal potrebu ju ohovarat sa moze uplne stratit a zostanu iba slova, ze ano, otec vravel, ze sa matka dobre o deti nestara, a pod.
BAby co ste uz zabudli na ten pripad, ako tahali nasilu decko zo skoly? Pre jeho dobro? Aby sa mohol stykat (uz neviem s kym, s matkou?), lebo ten druhy rodic brani (tusim babka)? A to bolo "velke" decko, uz snad vie vyjadrit svoj nazor ze chcem byt s maminou, ci tatinom. proste nechcelo ist a koho to zaujimalo? Pre dobro dietata!!! Sud rozhodol!!!
anemone123
Včera o 14:46
@kubkovamama precitala som celu diskusiu a chcem ti len povedat, ze ti velmi drzim palce, spravila si to najlepsie co si mohla. Si velmi silna, ale toto je len zaciatok. MUSIS vydrzat, nepovolit, je to vela aj na kona vola, ale robis to najlepsie pre svoje deti. S chorymi ludmi, ktori vedia ako na urady to budes mat este tazke, takze hladaj velmi dobreho pravnika. Si odtial prec, to je hlavne a velmi ti fandim, aby si konecne nasla v zivote pokoj a klud. Drz sa!!!
11mirka22
Včera o 19:17
@lilitela povzbudzujúci charakter??? Čože? Určenie striedavej starostlivosti má nejaké podmienky, zákonné, nie povzbudzujúce.... A to aby dieťa malo jednu školu, finančné možnosti oboch rodičov, komunikácia medzi rodičmi, pretože striedava starostlivosť sa určuje vtedy keď je to v záujme dieťaťa! Nie rodičov! Áno ja viem že súdy rozhodujú všelijako, ale strašiť matku, to čo? Treba jej aby vedela čím má argumentovať, nie ju strašiť alebo utesovat.
cacianka
Včera o 19:19
@kubkovamama ja som ti poradila zle ??? Ze mas ist s malou za nim ? No to si si poriadne poplietla !ja radim ani bohovi !!!
cacianka
Včera o 19:34
Len som napisala reakciu ze nemas podat neodkladne op. Ja radim ze mas a najme po tom vystupe so stahovakmi a ze ta chcela zamknut.to co som napisala ako fakt je v tom ze ste obaja 1:1 rodicia a pokial nerozhodne sud o zvereni deti tebe a o urceni terminov kontaktov tak bohuzial plati co som pisala.preto radim neodkladko aby si tomuto predisla a zabranila !!! Nenechaj svoje deti takymto psychopatom !
cacianka
Včera o 19:40
Chod do skupiny pravne poradenstvo.poradia lepsie ako kolizna lebo su vela x neschopne a nemaju tam co robit.nechrania deti podporuju chudakov oteckov a matky su pre ne hysterky.nie vsetky ale vela je primitivne a nie odbornicky neochotne zakomplexovane.ved ked si vysvetlila ze svokra je psycho otec neschopak a psychicky tyraju syna a stvu deti tak naopak oni ta mali podporit v podani a najme ze hrozi unos a ujma malej.
evkano1402
Dnes o 05:57
Z vlastnej skusenosti ti chcem povedat, ze vsetko raz vyjde najavo a mozno skor akoby si cakala.
Na susedky a reci svokry kasli, fakt, ona totiz moze len tliachat a prd jej to bude platne, aj tak sa to otoci voci nej.
Brat sa rozvadzal so svagrinou, tiez som si naprv myslela, ze svagrina je drbla, ale ani o 2 roky som videla kolka bije u nasich, presne ako tvoj pripad, svargina zije spokojne s malymi a brat je stratena existencia a nasi to davaju vsetym naokolo za vinu len nie jemu.
Takze tolko, prajem len to najlepsie a uz ti bude len lepsie.🙂
lilitela
Dnes o 16:11
@cacianka Toto je uz prvy priklad toho, ako moze zlyhat system, ktory ju ma chranit aj s detmi.
@11mirka22
mat jednu skolu vobec nie je zakonna podmienka, naopak, a presne tak ani dalsie tvoje argumenty. Ci si snad myslis, ze rodicia sa pri rozvode bezne dohodnu a vedia komunikovat? Moze im byt prideleny mediator, a sudy sa mozu tahat mesiace a roky no nakoniec ich rozvedu a rozhodnu.
https://ficek.sk/ake-su-podmienky-striedavej-st...
Autorka si musi byt vedoma, ze riziko tu je, a sama sa musi rozhodnut, ci to je doma taka katastrofa (akoze verim ze je), aby riskla dajme tomu tych 5% ze prehra a bude musiet akceptovat striedavku. O tom to je a to jej mi tu veru nezagarantujeme ani jedna.
sashabb
Dnes o 19:51
@lilitela myslíš si, že sa môže stať taká vec, že by súd dal do striedavky iba jedno dieťa? počítam, že syna nebudu chcieť + ten sa už zrejme bude môcť k tomu vyjadriť ...
Inak ešte som nepočula, že by dali do striedavky deti, ktorých rodičia by nebývali v jednom meste a už vôbec nie tak, aby dieťa menilo po týždni školu. 🙄
misscelaneous
Dnes o 20:25
@sashabb striedavka u skolopovinnych deti a odicov byvajucich kilometre od seba moze byt aj rok rok, cize rok v jednej skole a rok v druhej. To len pomimo, takto to pozna zakon.
11mirka22
Dnes o 20:29
@misscelaneous no tak v takom prípade sa ale nemôže hľadieť na záujem dieťaťa. Chcem vidieť to dieťa, ktoré je nadšene zo zmeny školy a kolektívu každý rok.

Začni písať odpoveď...

Odošli