Svokrovci a moje dieťa

zuzulik280
16. máj 2014

Som s malým doma na rodičovskej, v septembri ide do školky, sem tam ho maju naši, ale malinko, len ked idem k doktorovi , svokrovcom ho nedávam, neviem prečo mám nejaký blok, všetko mi tam u nich vadí...to že ho maju stale potrebu bozkavať na usta, to , že mu davaju čipse, cukre a podobne voloviny....ja nemam nič proti tomu, keby mu dali niečo normalne, varenu stravu a podobne, proste lezie mi to na nervy......hlavne za to jedenie, zaleži mi na strave mojho dietata, pretože moj muž má chronicke ochorenie trav. traktu a jednoducho aj koli tomu si chcem svojho syna držat ako tak na zdravšom jedeni. Samozrejme že dostava sladke, kupujem mu sem tam kinder čokolady, ale tak obmedzujem to. Ony to nevedia pochopit. myslia si , že som neni normálna. Prste lezie mi to tam u nich na nervy. Ked je tam so mnou, je to ok, ale ked tam ma byt bezo mna .som z toho nervozna.....nuž ale viem že pride čas, že pojdem do práce a malý tam bude byvat oveľa častejšie...neustražim ho.....inak chodime tam len my ony k nam vobec nechodia, je to len par km.....proste nechodia a hotovo. Ale maleho si stale pytaju, čo im ho nedavame, proste lezu mi na nervy. Ste na tom niekto podobne?

lenbea
17. máj 2014

@syrik a máš pokoj - ked nechodia. minule svokrina sestra - boli u nas na navšteve - davala malej svojou lyžičkou piškotu namočenu v kave (mala ma vyše roka...). a som jej normalne povedala, nedavajte jej tu piškotu, a ona že ved to je len kusok... tak chapeš. a svokra si akože stale umyva ruky, ale chyta hocičo špinave a kludne ide k malej aj zafajčena, a ona si mysli, že ja ju len prevraciam... ale ked jej syn bol maly, asi nefajčila.

syrik
17. máj 2014

@lenbea Chodia, ale malo. No mňa to trápi, ale tak čo už. U nás tiež dedo krmil malú tortou,čo by mi až tak nevadilo, ako to,že jeho lyžičkou. Ale nič som mu nehovorila. To už by ma asi nepredychali 😀

lenbea
17. máj 2014

@syrik ked niečo poviem mame, normalne to rešpektuje a to má 5 detí. ale ked niečo poviem tejto, tak to je koniec. tiež som radšej ticho. ale už asi nevydržim, stale jej hovori "moja", alebo jej hovorila "chlap maličky" a pritom je to dievča... ja neviem či je normalna. alebo si chce vynahradiť to, čo zameškala pri svojom synovi, ked odišla do roboty a nechala ho svojej mame. už si tu niekedy pripadam ako na psychiatrii. dnes hovori mužovi: chlap maly, bibik môj. ale neviem či to jemu ,alebo na malu, lebo prave sa ozyvala zo splane... je to normalne?

mala_hobitka
17. máj 2014

@nikawero12 Ľudia by všeobecne nemali medzi sebou komunikovať výstražným tónom. A na druhej strane, ak máš dospelého syna, môžem aj ja tvrdiť, že ani správny rodič nekomunikuje so svojím dospelým dieťaťom na štýl "ja si želám...". Problém aký rieši zuzulik je pochopiteľný. Matka má právo rozhodovať o stravovaní svojich detí do veku kedy sa deti už rozhodujú podľa seba. A starí rodičia dieťaťa to musia rešpektovať. Bodka. zzuzulaf to krásne zhrnula "svoju šancu vychovávať už mali".

zzuzulaf
18. máj 2014

@nikawero12 vystrazny ton nastupuje, ked slusny ton zlyhal, takisto, ako inde v zivote "ja si zelam, aby" ste si ako rozkazovanie interpretovali vy, z mojho pohladu je to asertivne prejavenie vlastnych predstav o vychove vlastneho dietata. samozrejme, svokra/matka nie je sluzka, nie je ale ani "nad" nevestou a synom (hoci je iste starsia a snad ma aj viac zivotnych skusenosti), preto musi respektovat ich predstavu a zelanie.
"slušne výchovaný dospelý syn" iste svoju matku ma rad, avsak jeho nova rodina ma podla mna prednost a navyse slusne vychovana dospela matka iste neocakava od svojho syna slepu poslusnost, ale vychovala ho k triezvosti, asertivite, zodpovednosti, preto sa nesmie hnevat, ked sa podla toho bude chovat.