Svokrovci ťahali môjho 5 mesačného syna za ruky

31. okt 2020

Syn ma čerstvých 5mesiacov , nesedí, nechodí , jedine čo robí zatiaľ je že sa pretáča na brucho ale to už od konca 2. Mesiaca
Teraz sa snaží si sadat teda ešte len skúša že ako na to.
Bola som v obývačke svokrovci v kuchyni dala som im nachvíľu malého lebo som si potrebovala niečo dorobiť na PC a dôjdem do kuchyne a maly na zemi na nohách a oni ho držali za zápästia a nadvihovali ho že “hop hop hop” akože skáče alebo akože chodi a tak ho ťahali no nemala by som tu byt vulgárna ale skoro ma JEBLO na mieste. Neviem ako dlho to robili samozrejme som to hneď stopla že na toto je príliš skoro. Ale mohlo sa mu niečo stať ? Veď preboha hocikedy keď ho prebalujem a nadvihnem mu nohy počujem kostičky že mu pukaju. Nechcem byt za hysterku ale je to moje prvé dieťa tak neviem. Ďakujem za všetky odpovede

tykat
1. nov 2020

Ako dlho to robili...no asi tak dlho ako si bola na PC 😉 (5min., hodku?) ...mas ponaucenie ze pri tvojich svokrovcoch musis byt v strehu.
Starsia generacia...tym nevysvetlis. A ked vychovali 5 deti tak sa citia byt odbornici so skusenostami. Skoda namahy, proste dieta nespustat z oci ked su s nim...lebo nabuduce ho co ja viem...napchaju gulasom.

kvetinka75
1. nov 2020

Nikdy nevies co si kedy budes presaadzovat a mysliet si ze mas pravdu

katkami123
1. nov 2020

Ty si matka, tvoje dieťa, tvoje pravidla. Neznasam nič viac ako keď niekto urobí blbosť, dobre vedeli, že robia zle a bude pruser, pretože to robili poza tvoj chrbát a ešte sa budú trápne vyhovárať. Keby sa aspoň ospravedlnili. Môžu mu zničiť chrbticu, môže mat neskôr krivú. Opýtaj sa ich, či potom oni budú namiesto teba behať po lekároch a vyšetreniach.

katkami123
1. nov 2020

Opýtaj sa muza, ze keď za mesiac nebude vedieť ešte sediet( posadiť sa ma sám až okolo 8.mesiaca šikmým sedom) či tým príde o Nobelovu cenu za najskoršie sedenie alebo už z dieťaťa nebude teraz jadrový fyzik. Fakt nechápem toto choré pretekanie sa a nátlak na dieťa, aby všetko robilo čo najskôr, len aby sa babky mohli cez ulicu druhej pochváliť. Každé dieťa bude robiť dane úkony, keď mu na to telesná kostra a svalstvo dozreje. Inak, tiež sme si tým prešli.

andreatytler
1. nov 2020

Aj ja ma skoliozu ale nikdy ma nenapadlo ze by to mohlo byt z toho co na mne "napachali" rodicia kym som bola babatko.. Boze ved v pavuku bolo pred rokmi snad kazde jedno dieta... No nevedeli ze robia zle... smutne vsak je ze odmietaju nove vedomosti a znalosti a furt si melu len to svoje, aj ked ja zle skusenosti s rodicmi nemam. Mama uz umrela a svokra sa boji maleho aj chytit.
K tym brusakom... Jedna mamicka v inej diskusii radila ze ked sa jej dieta takto tahalo do sedu a videla to, tak ho vzdy zobral na ruky. Tym padom zabranila aby v tom pokracovalo. Ale viem ze velakrat sa neda, Nestresuj koli tomu ak to aj robi... spon je to nieco c robi sam... ze do toho nie je nuteny.
Nas tak tiez robil ale ked sa naucil pretacat v 6 mesiaci, tak potom uz len tam trenoval.

andreatytler
1. nov 2020

@peony13 To je velka pravda s tym ze potraviny sa velmi zhorsili.
A tu kde zijem je to este horsie ako na Slovensku. Ved co je to za jogurt co ma 3 mesiace trvanlivost? Alebo aj mlieko. V tomto mala nasa generacia stastie, ze za toho komunizmu neboli peniaze na vsetku tu chemiu v polnohospodarstve a vela veci sa pestovalo lokalne a hlavne doma.