Svokry verzus nevesty

zana0077
20. mar 2016

Zdravim, maminky 🙂 mame tu uz temu o svokrach, len ma tak napadlo, ze raz budem svokrou aj ja...🙂 viackrat som si povedala, ze inou aku mam ja, ja chcem byt dobrou svokrou, no...fuuu...a co ak budem mat "zlu" nevestu? A okolnosti take, ze ooddelene byvat nepojde? Alebo nejake ine...zaujimal by ma aj vas pohlad na vec ako byt dobrou svokrou? Je na to vlastne zaruceny recept? Alebo najlepsie nazory maminiek, ktoré uz to "stastie" byt svokrou maju. Momentalne si synov len doberam, utesujem sa, ze je to este daleko, no uz som sa neraz aj vážnejšie zamyslela a normalne vam zacinam mat obavy 😀 😀 takze...ako sa da zvladnut byt dobrou svokrou?

natalym
24. mar 2016

@123mamca Treba si dať poldeci, funguje.

123mamca
24. mar 2016

Nejdem kydat na nikoho,ja som naladova keď chcem až velmi tak nech kazdy si zameta pred svojmi dvermi

majamagdova
31. aug 2019

Tak ja som raz počula rozhovor starších dám v čakárni u lekára ako sa rozprávali o svojich nevestach a ich skúsenostiach a tá jedna pani hovorí tej druhej vieš ja ti poviem tak ako sa ja budem správať k neveste tak sa bude správať aj ona kumne krásne povedané tak čo to znamená stačí milé pekné slovo a dá sa všetko spolu pekne krásne žiť aj vychádzať bv jednej domácnosti.

mariamark
28. okt 2019

Nuz neviem, svokra a nevesta su asi vzdy rozdielne, uz len preto, ze maju rozne rodinne zazemie. Je tam vzdy potencial ku konfliktu, aj ked to ani jedna nechce a snazi sa o dobre vztahy. Ked som sa stala svokrou, povedala som si, ze sa nebudem starat a miesat....aj ked vztahy sa museli utriast. Pretoze napr. to, co ja som povazovala za pomoc, nevesta povazovala za miesanie sa. Ale mam uzasnu nevestu, som rada, ze syn si vybral prave ju. Je schopnu diskutovat so mnou slusne a bez utocenia aj o neprijemnych veciach. Ja sa snazim o to iste. Takze, dufam, tych nedorozumeni vyplyvajucich z nasej rozdielnosti, bude stale menej a menej.