Dvojročný syn sa nevie odomňa odpútať

janii12345
4. okt 2017

Ahojte potrebovala by som poradiť mám 2 ročného syna ktorí je na mne doslova závislí stále sme spolu od narodenia som s ním prakticky sama. Manžel má prácu do pol 16 ked príde domov musí ísť ešte na fušky tak že príde až večer moja mama býva daleko od nás ale to by ani nevadilo lebo mám vodický ale robí na tri smeny a proste nemá čas bývame u svokrovcou ale svokra je tri týždne v rakúsku a ked je doma tak ju nechcem otravovať a samozrejme aj ona má svoje vybavovačky tak že som s ním sama ak náhodou by mi ho chcela svokra alebo mama postrážiť tak bez šance plače tak že sa až pozvracia s manželom ostane ale to je tiež s plačom vybavujem si svoje veci len ked ho dávam cez deň spať. Do škôlky sme ho nedali pretože nemám zaťiaľ prácu a ani by nám ho nevzali u nás berú deti až od troch rokov pokiaľ k nám prídu švagrine deti je to celkom fajn prestane si ma všímať a hrá sa s nimi ale ak náhodou mi zmiznem z dohľadu už zase plače čo mám robiť poradťe dakujem

nelinka2009
4. okt 2017

@mirola budem rada ak sa k tebe dostanu aj tieto informacie aby si chapala to co som pisala vcera

ewell13
4. okt 2017

Ja som mala tiez problem so synom nie vsak taky velky teraz bude mat tri roky a ja len zasnem co sa s nim stalo sam sa vypyta na navstevu este ma aj posle domov ked su pri nom deti mna uz ani nepozna dokonca mi obcas aj ujde ku susedom sa hrat.... a ja som obcas smutna ze ma uz nepotrebuje 🙂
Chce to len cas este je malicky

zuzikak
4. okt 2017

2 roky je malicko dievcata...Och ale ako velmi dobre ja vam rozumiem.....Mam 2 deti a obe boli v tomto veku na tom uplne rovnako. Sli zo mnou aj na zachod - vsade 🙂 Tiez na deti sama. Manzel do 7 vecer v praci, 150km od oboch rodicov. Odporucam chodit s detmi do kolektivu. Neodputaju sa (pretoze je to vyvojove obdobie a to sa urychlit neda) ale aspon vy pridete na ine myslienky. Deti chodili so mnou vsade Ak mi to bolo zatazko alebo privelmi komplikovane, nesla som nikde a program prisposobila im. Na to ta materska 3 roky je. Budme sa nu vdacne, ze nemusime dieta po 6 tyzdnoch odlozit a utekat do prace. Viem, ze mate pocit, ze ste sputane a nic nemozte. Mozno, ze nemozte bez dietata ani dychat. Poznam to ale to prejde. Pol roka pred skolkou je dobre deti zvykat aj na inych ludi (z detskeho centra, kruzku, detmi na ihrisku, ze ich na 5 min. postrazi ina mamicka, kym zbehnete kupit roztek) aby nemali problem si zvyknut v skolke. Mozno pomoze nieco take....Niektore deti si zvykaju lepsie, ine horsie..Ani to sa neda gerenaralizovat. Vyckaj do 3 rokov a uvidis ako dalej. Potom sa rozhodnete, ci ostanes este doma alebo mozes nastupit do prace. Dieta sa moze v tomto (ako aj v inych veciach) diametralne zmenit kludne aj v priebehu mesiaca. 🙂 Drzim palce a tebe prajem pevne nervy - neboj, kym pojde do skoly uz to bude uplne iny cloviecik 🙂

janii12345
autor
4. okt 2017

Proste mi neostáva nič len čakať ako sa to vyvinie po prípade ho po trošku nechávať aj s inými on to zvládne a dúfam že mu dôjde že mama sa vždy vráti ale aj tak veľmi ďakujem za rady všetkým mamičkám aspoň viem že nie len moje je takí cicek 🙂😉😅

kacena4
4. okt 2017

@siska53 @jankapo @nyusika zienky ukamenujte ma ale sak o tom pisem, dieta treba zvykat na kolektiv na inych ludi a deti ci uz rodinu alebo aj inych, aby si zvyklo byt bez mami a to tak ze s nim bude do toho kolektivu chodit a nie stresovat sa chodenim po lekaroch skoro rano kym dieta spi a svokra ho strazi ☹ ak nevie ako na dieta treba si nastudovat literaturu ktora jej pomoze poradi ako citlivo na dieta aby sa pred prichodom do skolky odputalo a nezazivo potom stres ano dieta ani rodic ked zacne chodit do skolky, to ze bude plakat na konovi ze je cely den sama jej nepomoze treba si vyhladavat kolektiv ak je muz v praci aj svokra a rodina daleko svagrina je blizko tak navstevy, najst si kamaratky s detmi chodit na ihriska.... proste dietatu najst rovesnikov a ked si zvykne na ihrisko na odlucenie od matky a hranie sa vonku bez nej postupne si bude zvykat aj na dospelakov, ale ako hovorim treba citat aj medzi riadkami nie len huuuu ukamenujme ju

janii12345
autor
4. okt 2017

@zuzikak Dakujem tak ono vlastne je tak že za mesiac môže byť zas iný a chceli by sme aj druhé nechceme aby bol jedináčik nech má proste súrodenca možno ho to zmení ked že nebudem klamať u nás je problém z robotou plánujeme s manželom že ak si mám hľadať daleko robotu tak radšej doma s dalším bábom potom sa až uvídi ako s robotou

zuzikak
4. okt 2017

@janii12345 tak mas potom vyriesene. Dajte sa na druhe babo a zabijete 2 muchy jednou ranou. Ak by si ostala s babatkom doma a syn nebude prvy rok zvladat nastup do skolky, kludne mu mozes dat este rok cas - ved aj tak budes doma 🙂

janii12345
autor
4. okt 2017

@kacena4 Ja nechcem byť zlá ale poviem to takto žijem v zamagurí to je doslova na konci sveta to nemáš obchodne centrá alebo ihriská máš svoj dom a svoju záhradku moja švagrina tento rok po 7 rokoch nastupila do roboty 45 km od domu vieš si to predstaviť býva na ulici kde moja najmladšia suseda ma 4 deti všetky v školskom veku a zbytok starší ľudia chcem tým povedať 40+ takže ti asi nebudú mať malé deti a navyše tu býva dva roky ani tu nepoznám tie mladé mamičky a ak nejakú poznám tak ju nebudem predsať otravovať každy den nie je to také jednoduche žiť na dedine

janii12345
autor
4. okt 2017

@zuzikak presne tak sme si to mysleli alebo ho dám do škôlky len do obedu uvidíme ešte

kacena4
4. okt 2017

@janii12345 nie nie je to jednoduche zit na dedine chapem, ale mas dve moznosti bud budes vyplakavat a lutovat sa ze sa ti dieta nevie odputat alebo nieco pre to spravis....😉 nie si ani prva ani posledna co zije na dedine v zapadakove

cecilia68
4. okt 2017

@kacena4 Podľa popisu to vyzerá, že aj do sprchy ich berieš všetkých☹
@janii12345 Do dvadsiatky to nebude...mladý bude mať už po svadbe a stále budete spojení pupočnou šnúrou ☹ Nevesta sa ti určite poďakuje.

radacak
4. okt 2017

@janii12345 aj moja mala bola taka ...aj teras je jej luto obcas zamnou ked ide rano do skoly alebo ked idem do prace ...to prejde este je velmi maly

marissenka
4. okt 2017

To je taký vek...Aj naša reve keď odchádzam...Ale babka ju neako zabaví a prestane...Najstarší išiel do škôlky keď mal skoro 3...Týždeň tam plakal,ale zvykol si...Nenechaj zo seba robiť otroka.aj ty máš právo si oddýchnuť.

jankapo
4. okt 2017

@kacena4 beriem, ale aj po druhom precitani prispevku som mala pocit ze si "ukamenovavala" ty nas, zato ako nevieme s detmi vydrzat...ale ok, mozno sa tazko pise co by si lahsie ustne vyjadrila...@zuzikak napisala v podstate to iste co ty, len to vyznelo ovela empatickejsie...😉 hned sa to cloveku lepsie prijima, ked je v prispevku aj pochopenie aj rada...ty sice radis, ale pochopenie nemas...teda aspon to tak vyznelo...ale to zas vela veci na internete inak vyznie, ja z toho vedu nerobim...😉

pininka
4. okt 2017

@janii12345 mali sme to iste presne, nechala som ho u mami a rychlo utekala do obchodu, revat som ho pocula az dolu pod blokom. Pomohlo az narodenie surodenca ked mal 4 roky. Tiez som mala taku situaciu ako ty, manzel robi mimo bydliska a dedkovia a babky sa nejako nechytali. ale preslo to nastastie. Druhybuz taky nebol.

siska53
4. okt 2017

@kacena4 tak za toto ta nikto neukamenuje, ved je normalne,ze sa chodi aj do kolektivu,no su deti,ako nzpr.moja,ze od narodenia medzi detmi (2r.stupel sme ihrisko),nasa je skor pozorovaci typ napr.-cize plavanie,cvicenie s detmi,ihriska..ale na ihrisku sz nehrala s detmi,len s mnou,az asi rok dozadu trochu a v skolke tiez- dlho jej hranie spocival v tom,ze sa pozerala na deti..

A deti treba postupne zvykat aj na inych ludi,preto som jej napisala ze ak ma problem byt bez nej,tak len trochu, zo zaciatku nachvilku,na par minut.

katrin21
4. okt 2017

podla mna by pomohlo chodit s nim co najviac medzi ludi, medzi ostatne deti a snaz sa postupne tam cim menej mu venovat, aby sa zapajal sam, nevsimal si az tak tvoju pritomnost, aby pochopil, ze sa vie prebavit aj s inymi ludmi.. Nepojde to zo dna na den, ale toto velmi pomaha....

dahra
4. okt 2017

@janii12345 - no v máji na zápise mi ešte vravela, že bezo mňa nikam nepôjde. V lete bola na 10 dni u starkej sama, tešila sa tam. Uplne v pohode to zvladla. 1x sama bezo mna. V septembri nastupila, bez placu, vesela, chodi, tesi sa, aj cez vikend tam chce ist. Takže dozrela, prišiel jej čas na prvé osamostatnenie sa.

juliet86
5. okt 2017

@janii12345 daj mu hodinky a povedz mu ze ides prec a ze kedy sa vratis

luciferia
5. okt 2017

Hm, podľa mňa - ty si mama - ty ho musíš naučiť, aby sa aspoň trošku odpútal. Nemusíš ho dať hneď na celý deň k starým rodičom 🙂 Ale najprv pol hodinku, hodinku, neskôr, keď to zvládne, tak predlžuj 🙂 On ťa trošku vydiera tým plačom, lebo zistil, že to funguje 🙂 Len nesmiete urobiť tú chybu, že keď začne plakať, hneď ti ho idú vrátiť. Veď nech ho skúšajú nejako zaujať, rozveseliť niečím, čo má rád. Určite to zvládnete, držím palce 🙂 Ja mám ročnú dcérku a s babkami to zvládne bez problémov, cez deň kľudne aj na 3 hoďky, keď niečo potrebujem vybaviť...Nikdy nevieš, kedy sa vyskytne taká situácia, že bude musieť ostať so starkými aj dlhšie ako na hodinu...

siska53
5. okt 2017

@janii12345 to tam.nejaki mladi rodite. 🙂 my sme tu uz 40+vacsina a mnohi mame este dost male deti,niektore maju aj vekovo mensie deti nez ja.
No chapem,ze mate menej moznosti.. Tu je toho kopec.
Aapon mas podnikatelsky plan - zalozit nieco - detske centrum a pod...

janii12345
autor
5. okt 2017

@siska53 Ja som otehotnela v 20 a v 21 bol malí na svete takže podľa mna v dosť mladom veku mám dieťa ale samozrejme že tu majú deti ale väčšinou v školskom veku nie v škôlkarskom

zupap
5. okt 2017

To je normalne, su take deti. Aj moj bol rovnaky, chce to len cas, neriesit,nesilit, da sa v poho fungovat aj s dietatom vsade🙂 Mojho to preslo v 4rokoch.