Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

nikol_79
3. sep 2009

Ahoj Mia, prečítala som si túto diskusku. Len nerozumiem tomu, prečo nepodáš na rozvod ty, ale čakáš, že to urobí on? Píšeš, že nemáš na to peniaze, ale ak si na MD tak ťa od poplatku za rozvod oslobodia, predpokladám, že nemáš iný príjem. Ak si myslela to, že nemáš na právnika, tak rozmýšľam, ak podá manžel potom na ňho mať budeš? Aj potom si pravdepodobne budeš musieť nájsť právnika, ak nechceš, aby ti platil minimálne výživné. Máš teraz najlepší dôvod, jeho nový vzťah, na čo čakáš? Že si niekoho po čase nájdeš aj ty, a on bude argumentovať tvojím mimomanželským vzťahom? No trochu nechápem, nechcem ťa ani uraziť, len rozmýšľaj, je jedno kto podá, vyjde ťa to z finančnej stránky asi rovnako.