Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

mia018
autor
31. máj 2009

keby manžel prišiel domov s tým že chce aby mu mamička navarila, ja by som mu svoje povedala, aj pred tou mamičkou že na čo sa ženil,keď mňa by tu mal potom jedine na sex a aj to by si mohol nájsť druhú a mňa nechať ísť radšej vlastnou cestou. No celý deň som sa mu nedovolala ale že mobil stratil,prišiel po mňa o deviatej, malý spal tak som ho nechcela budiť a ostal u mamy ale bol pre mňa. Teraz ideme na Oravu, potom na nákup vecí čo potrebujem a konečne pre synčeka tak mi chýbal keď som ho nevidela v tej postieľke

womenne
31. máj 2009

mia aprečo ste tam nespali aj vy???takto by sitvojmu ukazala kde vam je lepšie bez hadok a tak,občas ho zober prespat k vašim a uvidi tu pohodu a radost 😉

kaskya
31. máj 2009

no vidis mia, preco neprespite niekedy u vasich? zmena prostredia by vam prospela urcite. mate tam kde prespat? kupte si roztahovaci gauc trebars a je to. a raz za cas tam spolu ist a oddychnut si. hm?

a.d.r.i.k.a
31. máj 2009

...no konečne som tuto "telenovelu" poctivo dočítala 😀 ....a teda zíííram ja puk...
Radiť nebudem,rád tu už padlo...Poviem len tolko,že nič nie je "biele & čierne"...a každá minca má rub aj líc 😕

A problémy pramenia podľa mojho skromného názoru a (vlastných skúseností) z toho,že:
1. mia je mladá,tvrdohlavá a "ide proti múru"...ale naráža na celú mužovu famíliu...teda nič moc 😒
2. mia vidí len svoju pravdu...ale treba sa na veci dívať objektívne
3. mangel je neskutočne nezrelý fagan,ktorý mal očividne so zakladaním vlastnej rodiny počkať,lebo ešte stále lipne na "svojej" rodine(...mamka,tatko,ségry...)

Jediná pomoc je ODSŤAHOVAŤ sa...najlepšie aj s mužom,ak teda plánujú zostat spolu...
Lebo takto sa s prepáčením pos..ú nielen už aj tak dosr...é vzťahy medzi miou a jeho rodinou,ale aj celé ich manželstvo
Pravda najvačšia: "mladý majú bývať sami"...hlavne ak maju deti,lebo "dobre" mienené "rady" narobia často viac škody ako osohu...

asi toľko som chcela...peace... 😀 😀 😀

mia018
autor
31. máj 2009

zatiaľ to funguje takto: potraviny a všetko ostatné čo potrebujeme na každodenný život si kupujeme s manželom sami pre seba, sporák a mikrovlnku používam, svokra mi možno nič nepovie, lebo varím aj pre malého a jej syna, nie len pre seba a ak švagrina skúsi čosi povedať, tak jej pekne na rovinu poviem, že ona sa sprchuje pod našou sprchou, používa naše stoličky atď. Viete čo by bolo fajn? Nájsť si robotu len malého ešte do škôlky dať nemôžem. A hlavne strašne sa bojím toho, že si po materskej nenájdem robotu lebo ešte stále všade prepúšťajú, tak som zatiaľ rada kým ma manžel robotu. So svokrou by sa to dalo možno urovnať ešte na takú mieru, aby sme si aspoň čo to povedali, keď už bývame pod tou spoločnou strechou len rýpať budú furt jej dcérenky. Keby tá jedna už aspoň stavať začala

sasiki
31. máj 2009

mia a čítaš vôbec, čo ti píšeme - alebo len píšeš? 😅

janinah
31. máj 2009

presne to ma tiež napadlo,mia vôbec nekomentuje naše rady 😀

grenadinka
1. jún 2009

naozaj tomu vsetkemu co mia pise verite? 😒

bubatinko
1. jún 2009

no sledujem tuto temu od zaciatku .... najskor mi bolo luto co prezivas aj som cosi napisala..... ale ako to viac a viac citam prestavam tomu rozumiet a aj verit...... ale ako adrika pisala vsetko ma dve strany my tu pozname len tu jednu /tym nechcem "situaciu" zlahcovat...ale no.... autorka nekomentuje ziadnu radu, nazor len pise svoje pocity a tak dufam ze sa ti aspon na dusi ulavi .......... vela zdaru ti zelam 😎

sjuzi
1. jún 2009

No môj ty bože... ma napadlo po prečítaní celej témy...
Mia, mám pocit, že ti naozaj ide len o vykecanie sa, verím, že sa ti tým výrazne uľaví, ale to ti situáciu bohužiaľ nerieši... Valíš si pred sebou balvan, ktorý ti skôr-či neskôr prerastie cez hlavu...

Ty budeš vždy tá cudzia v tej rodine (tiež mám svokru a dve švagriné) a na tom NIČ nezmeníš... Tiež nám pred časom hrozilo, že budeme bývať so svokrou v ich dome a každý víkend by sme mali nakvartírované švagriné aj s ich deckami a rodinami tj. žiadne súkromie, bývanie v 1 izbe, makačky na záhrade a nezmyselné behanie s handričkou, metlou, vysávačom a čist.prostriedkami celé dni... (som to napísala zjednodušene) 😅
Rázne som dala manželovi najavo, že takto si svoj život nepredstavujem, ukázala som mu, že tam nevieme vydržať ani 1 celý víkend, aby sme boli v pohode, nieto ešte bývať... Sám videl, ako ho mama hnala zrána do záhrady a večer, keď už sme chceli mať klídek a pohodku nám vypínala telku, lebo ona nemôže spať (izba na druhej strane domu...), v noci nám vošla v pohode do izby, zažala veľké svetlo, lebo ona dačo hľadá vo vŕzgajúcej skrini (a to tam spal i malý) a pod...

Myslím si, že ak to tm myslí vážne s tebou a vaším synom, tak by spravil pre teba to isté... Bohužiaľ tu si musíš vybrať - buď to budeš trpiteľsky resp. tvrdohlavo "znášať" alebo sa rozhodneš (aj keď sa mi nezdá, že o to skutočne stojíš, aby sme ťa k tomu podporovali) a dáš zelenú svojej rodine a svojmu synovi, ktorý sa takto po pár rokoch môže kľudne pridať na stranu svokry a švagrín... a to ťa potom raní asi najviac...

mia018
autor
1. jún 2009

Čítam čo píšete len je toho veľa a ja mám málo času. Malý neobsedí a ja musím za ním furt utekať tak sa k pc dostávam väčšinou len večer alebo keď ho na chvíľu čosi zaujme. Keby som vedela zámku vymontovať tak by som ju zobrala a dala si na ňu spraviť kľúč len to musí spraviť manžel a ten nemá kedy lebo z roboty chodí až okolo 5 teraz takže neviem či sa toho kľúča vôbec dožijem a svokor prišiel v noci ale hneď ráno odišiel takže ani ten mi to nespraví. Koľko krát sme s malým spali u našich ale nič sa tým nevyrieši. Akurát že máme na chvíľu od všetkých pokoj.
Bubatinko čo si písala že poznáte len jednu stranu je to pravda. Priznám sa mám kopec chýb a niektoré hádky začínajú aj vďaka mne ale prečo by som sa ja celý život mala iba im prispôsobovať. Veď keby to tak bolo tak z bránky by som na ulicu a nie to ešte kdesi k mame alebo do mesta nevyšla riadne dlho. Oni nechápu to, že pre mňa je môj syn prvoradý. Že najprv sa chcem postarať oňho, o jeho potreby a nie že budem iba doma a robiť, robiť a robiť. Ešte aj cez sviatky koľko krát oni čosi robia. Sused dokonca v nedeľu dakedy kosieva a oni sa tým inšpirujú. Keď môže ktosi iný v nedeľu pracovať, prečo by nemohli aj oni. Doniesla som si svoje riady a uložila si ich do jednej z kuchynských skriniek a svokra hneď nabehla a uložila mi to tam podľa seba. Sú to moje veci a ona mi ich ešte bude ukladať, len aby tam mohla mať pri mne aj svoje. Dve celé poličky mi tam nechcú nechať voľné tak som si to tam musela minule znova poukladať. Kým švagrina nepostaví dom, dovtedy budeme mať všetko spoločné.V špajzy keby mi tak uvoľnili kúsok miesta ale toho sa nedočkám tak si to tam idem ja poukladať tak som zvedavá či mi aj to dajú inak. Im tu moje veci zavadzajú lebo potom sa nemôžu rozťahovať so svojimi. Ja sa chcem presťahovať zo začiatku by mi stačil aj jednoizbový byt ale manžel nechce. Drží sa tu ako nejaká pijavica a to že tu nemám súkromie mu akosi nevadí lebo keď je doma, do izby nám nejde nikto a synovcovi ešte dovolí aby bral malému hračky čo som mu minule riadne vykričala že ja si to neželám.

Prednedávnom zomrela svokrovi mama a jej dom je v dedičnom konaní. Teraz ľutujem, že svokor nie je jedináčik lebo keby bol by som ho prosila nech nám ten dom predá

jasminet
1. jún 2009

mia - to ze zijete na dedine alebo resp. v dome, to znamena, ze okolo domu treba stale pracovat (aj v nedelu). tiez to neuznavam, ale je to proste tak - videla som to na mojom dedovi, na svokrovcoch na chalupe, na kazdom kto v dome zije.
to je vyhoda bytu - mas 4 steny a hotovo.
co sa tyka policiek a spajze - co tak slusne svokre a spol. oznamit, ze si si doniesla par veci a ze si ich davas tam a tam. predpokladam, ze oni to beru akoze si doniesla aj pre nich, ze je to spolocne, ked si doteraz jedla na ich tanieroch a nemala si s tym problem...a ze ma svoje veci pri tvojich? no a co?? hadam z teba neubudne, ked jej pohar bude stat vedla tvojho. 😉

womenne
1. jún 2009

mia mala by si to vyriešit hned!!!!a nie čakat kym sa švagrina odstahuje to može trvat,a nemaš istotu že sa niečo zmeni,može to byt dokonca horšie lebo sa upne na teba 😖 teda ja by som šla aj bez chlapa k rodičom,ked ste boli od seba prvy krat tak za tebou a malym chodil.ja by som si dala podmienku že sa proste musite odstahovat,aj tak si stale u vašich a on v praci tak kde prespite mate jedno nie?ale to by musel pochopit asi aj ten tvoj. 😖

kaskya
2. jún 2009

hmm a švagriná sa nechce odsťahovať? nech sa odstahujú a kým postavia dom budú bývať v byte. 😀 ale to by som asi chcela veľa.
odsťahuj sa ty s malým, nájdi si jednoizbový byt, manzelovi povedz že ti bude musiet platit inkaso a výdavky s tým spojené kým nebude v dome poriadok. napíš mu na papier všetko čo sa ti tam nepáči a ako by si to ty chcela aby to tam vyzeralo.

jahodas01
2. jún 2009

mia - komu niet rady - tomu niet pomoci...

kaskya
2. jún 2009

možno sa mia tvoj manžel bojí, že ked sa odstahujete kym si postavi sestra dom tak svagrina nakoniec dom stavat nebude a usalasia sa tam natrvalo. a vy tak vyjdete akurat na psi tridisatok 😖
nezavidim

mia018
autor
2. jún 2009

to je to že švagrine už teraz rozprávajú o tom ako ich budeme mať vyplatiť, lenže ešte nič nie je naše a oni čakajú na peniaze a bohvie či sa ich vôbec dočkajú

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia018
autor
2. jún 2009

svokra išla na úrad aby si vybavila obedár, lenže cez víkend si tak či tak variť musí, lenže to varí pre seba a zvyšok medzi ktorých mňa nepočíta. Ja by som chcela ísť za svokrom, len neviem či manžel pôjde a za ním by som ani netrafila lebo pracuje v čechách a nejako s ním vyriešiť otázku bývania. Ak tu mám ostať, bolo by fajn nech sa tu spravia do tohto domu dva vchody. Lenže ja som tu iba nevesta,nie je to môj dom a nemôžem si len tak povedať čo ja chcem a čo nie, pretože on nám ma dať polku svojho domu a furt to nie je isté lebo manžel sa s ním nerozpráva. Keby som vedela že manželská poradňa by nám aspoň trochu pomohla ja by som tam išla len manžela by som tam nedostala.Ja sa odsťahovať nemôžem a nájsť si jednoizbový byt lebo by som nemala ho z čoho platiť a manžel by mi na to tiež nedával keďže dosť sa naplatí na tento ich dom. Mesačne platíme okolo 6700sk za hypotéku ktorú máme zobratú na dvadsať rokov, potom za auto, elektriku, stravu.........takže je toho dosť a ja z mojej materskej som rada že z toho vyžijem na mesiac, lebo keď je to teraz v tých eurách tak sa to strašne rýchlo míňa. S manželom máme spoločnú kasu kde dávame peniaze a z toho ja kupujem potraviny. Ja viem že manžel si to nezaslúži aj z časti za to že si nás nevšíma tak ako by som chcela a nezastáva pri hádkach ale ja ho nedokážem opustiť. Keby sa nám tu aspoň ten dom predelil hneď by bolo lepšie

sjuzi
2. jún 2009

Ja len nerozmiem tomu, že za čo vlastne platíte tú hypotéku? 😕 😕 😕 😕 Za 1 izbu v rodičovskom dome??? 😕 😕 😕

grenadinka
2. jún 2009

mia - stale ignorujes dotazi, ktore sa tu dookola opakuju.
skus odpovedat na par otazok:
1. za co platite hypoteku?
2. svokra ti povedala ze ked vari ona tak ti neda najest?
3. pises vobec pravdu, alebo je to len prehnana reakcia na muzovu rodinu?

mia018
autor
3. jún 2009

hypotéku sme si zobrali, teda to chcel manžel so svokričkou aby sa prerobil dom. To jest aby sa zateplilo, okná sa vymenili, a spodok domu tu sa prerábala kuchyňa, kúpeľna, podlahy. Manžel ma nepočúval že to ešte nie je naše a nič nie je isté a aj tak chcel prerábať, a keď sa to tak zobere prakticky ani len tá jedna izba nie je naša, naše sú tu len veci čo sme si pokúpili.
Svokra si vybavila obedáry a ja si mám vraj variť sama a keď varí cez tie víkendy tak to pre seba, švagriné a ak by chcel manžel aj on si môže zobrať. Viem že keby som si zobrala možno by mi nič nepovedala ale aby mi zas hovorili, že neviem variť, že sa nedokážem postarať o manžela, preto chcela aby som pre nás začala variť ja, že ona nám už nebude.
Píšem pravdu a prehnaná reakcia to nie je, pretože ja som tu len nevesta,ktorej tu nepatrí nič a nemá žiadne právomoci. Ja by som len mala držať hubu a robiť všetko čo mi povedia oni. Švagriné ma tiež dosť často provokujú lebo vedia že im na to čosi odpoviem a podľa všetkého ich baví, keď sa hádame.

grenadinka
3. jún 2009

mia- mozno by si prave hubu drzat nemala, neskusala si sa zo svvokrou dohodnut ze by si trebars niekedy mohla pre vsetkych navarit aj ty sama, potom by si sa nemusela hanbit nabrat si obed ked bude varit svokra.
na tvojom mieste by som skusila najskor byt za dobre zo svokrou. skus to bud na nu mila, prines jej niekedy ochutnat co si navarila malemu a spytaj sa jej na nazor. 😔
mozno to bude pre teba strasna pokora ale stare zeny su radi ked mozu poradit mladym.
aj tak viem ze nic s too co ti tu piseme tak neskusis,, ale mala by si .
ak ty nezacnes prva ta ta budu mat stale za chuderu, ktora sa k nim len nasackovala.
mia prosim skus nieco rozumne urobit

lienocka235
3. jún 2009

Mia osobne by som skusila postupovat takto...
1. Netahaj do toho emocie ide o zachranu tvojej rodiny.. a skus /aj ked je to tazke jednat rozumovo a nie citovo/

2. Zacni pracovat na tom aby sa cast domu prip. cely dom v doz. pravom uzivania pre svokru co najskor prepisal na vas... bud v tom aktivna.. zozen vzory zmluv.. priprav ich v pocitaci.. pozistuj vsetko okolo toho a to im predloz.. samozrejme spolu s muzom...

3. ak je k tomu treba aby si bola mila na svokru tak bud.. navar daj jej ochutnat.. ochutnaj jej jedlo a pochval ho..

4 ked bude dom prepisany na vas.. mozes robit poriadky.. a urcovat pravidla.. pred prepisom sa pisomne !!! dohodnite so surodencami manzela a vysporiadani na sume aj na terminoch.. zohladntie vo vysporiadani.. ze ak tam bude svokra dozivotne byvat.. tak sa o nu budete musiet postarat...

Proste Mia pozbieraj sa prestan riesit zabomysie vojny.. kt. ta vycerpavaju a isto engativne vplyvaju aj na tvojho syna a manzela.. a zacni to riesit... ale to podstatne.. nie hracky.. a blbosti ale to ze platite hypo za nieco co nemozes normalne uzivat...

sasiki
3. jún 2009

ja keď som bývala u svokrovcov - keď som navarila, napiekla, ponúkla som všetkým, a keď navarila svokra, aj ja som si dala. Skús navariť všetkým a ponúkni ich 😉 Troška sa prekonaj, ak sa nechceš pustiť manžela a chceš tam s ním bývať za každú cenu (aj keď mňa by tam už dávno neboloooo).....Skús sa vžiť aj do ich úlohy. K nim tam prišlo mladé tvrdohlavé dievča........do ich kuchyne, do ich kúpelne, .........to, že ste to tam poprerábali už je iná vec, ale určite to bola obrovská blbosť... 😒

grenadinka
3. jún 2009

no tak mia do toho 😀

darina77
3. jún 2009

Takže suma sumárum mesačne platíte skoro 7000 sk za niečo čo možno nikdy nebude vaše. Za tú sumu ste si už mohli postaviť nový dom. Ved vy vlastne platíte len rekonštrukciu domu pre svokru a jej rodinku. Tak na toto by ma nikto nenahovoril.

sjuzi
3. jún 2009

Takže vy ste im prerobili dom, čo sa nikde nezohľadnilo v papieroch - VEĽKÁ CHYBA... Aj teda chápem manžela, že nechce odtiaľ odísť, keď do toho idú vaše prachy... a hypo je na vás... resp. na ňom... do kelu...
Lienocka má pradu, mala by si sa s manželom porozprávať, aby sa to nejako právne uzavrelo a minimálne prepísala časť domu na vás... lebo pri týchto stupňujúcich sa hádkach sa ľahko môže stať, že v budúcnosti to už naozaj bude veľmi ťažké rozumne vyriešiť...

A tiež veľmi nerozmiem tomu vareniu, prečo, keď svokra navarí pre všetkých, tak ty si z toho nedáš len preto, že si myslíš, čo by si o tebe pomyslela??? Nie je to preto, že ty tam naozaj nič nerobíš a máš potom zlé svedomie a radšej si nevezmeš a navaríš si radšej sama? (Prepáč, že to píšem takto otvorene, ale mám z toho celého taký dojem...)

My, keď ideme k svokrovcom cez víkend, tak doniesiem aspoň upečený koláč... keď prídeme doobeda ponúknem sa navariť obed... aj keď viem, že niekedy im "moderné" jedlá veľmi nechutia, ale svokra je nakoniec rada, že som ju odbremenila... Alebo sa ponúknem, že povysávam dom, umyjem dlážku...
Vieš, akokoľvek svoje svokry nemáme rady, alebo nám na nich niečo vadí... musíme si uvedomiť, že i my raz BUDEME SVOKRAMI a hlavne my, čo máme synov... tak si to obráť... Ja si to tak obraciam neustále a to mi vždy pomôže, aby som si s tou mojou aspoň ako-tak porozumela... 😉

A baby majú pravdu v tom, že tému si otvorila na celkom banálny problém hračiek, pričom tu ide ale o bazálnu záležitosť fungovania vašej rodiny... 😔

kacenqa
3. jún 2009

doteraz som vas len citala...ale neda mi....prave ma napadla taka vec, ze ked platia hypo, tak niecim sa len za nu museli zarucit, a kedze ziadnu inu nehnutelnost nemaju (vyplynulo mi z debaty) tak sa asi museli zarucit len tym domom, v ktorom byvaju....tak ked uz byt za zlu, tak za poriadne zlu...co tak zacat sa vyhrazat tym, ze ak sa dom neprepise na nich, prestanu splacat hypo a banka im potom vezme dom? 😉

samozrejme, pride mi to uz ako uplne krajne riesenie po vycerpani vsetkych moznosti dohody a len ako postrasenie.

inac si myslim, ze mia sa k tomu stavia dost pubertalne...napriklad nikto jej explicitne nepovedal, ze nenavarili aj prenu, ale jej hrdost jej to navravela. stale sa citi len utlacana a ublizena...

mia - ani sa nedivim tvojej svokre a svagrinam, ja by som ta, prepac, neznasala tiez, keby si sa takto spravala...vidis len seba a svoju pravdu a nie si ochotna ustupit ani troska, ale zial, zivot je o kompromisoch a baby ti tu radia dobre, len ty to asi citas a dlabes na to. podla mna musis zacat u seba a popracovat na tom, ako sa spravas ty k nim, a ked uvidia zmenu u teba, tak sa pohnu lady, pretoze momentalne si sa zacyklila v nejakych konstrukciach, ktore si si sama vyprodukovala...

co tak sadnut si so svokrou a spravit take nieco, ako NOVY ZACIATOK. proste, ze vidis, ze to tak nejde, a chces to riesit. ale TY musis prist za nimi, ze to TY chces riesit. lebo ty si tam prisla, oni su doma. tak sa tvarte, akoby si sa do toho domu nastahovala prave dnes a chces vediet jasne pravidla. nech svokra povie svoju predstavu, kludne to napiste na papier. potom povedz ty svoju predstavu, aj to si napiste na papier. a potom zistite, kde su trecie plochy a kde treba robit ustupky. v niecom ustupis ty, v niecom zas ona. ale treba tie pravidla striktne dodrziavat. a to ako v kuchyni, tak v kupelni, tak vo vasej izbe, tak s maleho hrackami. vidis, ze s hrackami sa to uz zacina utriasat, tak neverim tomu, xeby sa neutriaslo aj ine, lenze moja zlata, ty musis prekonat svoju hrdost, pretoze ty si len male ucho, sorry za vyraz, ale je to tak, si mlada a neskusena...

sjuzi
3. jún 2009

Kacenqua s tým domom máš asi pravdu, tak to by mohol byť ozaj taký krajný tromf pre Miu... keby už bolo ozaj veľmi zle... ale zatiaľ by som sa snažila to určite riešiť po dobrotky... 😉

Ja by som veru nemohla bývať v takej dusnej atmosfére... možno ani im nie je príjemné s tebou bývať, rovnako ako tebe s nimi... ale je dobré si to vysvetliť, dohodnúť pravidlá, ak teda odtiaľ nemieniš odísť... lebo čo myslíš, že zrazu sa začnú správať všetci podľa teba???

Musíš si uvedomiť, že ty si z inej rodiny, mali ste iné zvyky a oni z inej... My napr. trávievame Vianoce na striedačku, raz u našich, raz u svokrovcov... Ja napr. u mamky takmer nič robiť nemusím... (tak si ma vychovala), kdežto svokra má dom a tam je roboty stále ako na kostole a tak sa snažím trochu prispôsobiť ako som písala... Možno i ty máš presne tento problém, ale mala by si sa cezeň preniesť a uvedomiť si, že tvoja mamka si ťa síce hýčkala ako princeznú, ale aj keby si bývala sama, tak budeš mať čo robiť okolo domu/bytu/domácnosti...