Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

womenne
11. jún 2009

tvoja mima neodhovaram len pišem čo nastane sama som si to prežila,takže mam osobnu skusenost či so svokru či so švagrinou,zažila som toho omnoho viac ako mia-ona vie aj ked nie všetko.
Stou požičkou nech si ju platia oni kedže sa tak spravaju aj tak je pisana na 2strany nie?plati ju aj jej švagrina.

womenne
11. jún 2009

mia držim ti palce dufam že u teba to dopadne lepšie 😉 a čo ta dovolenka nerozmyšlalš nad tym?

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusaa
11. jún 2009

dobry napad ta dovolenka. potrebujete si oddychnut a naspat sa zblizit. 😉

a.d.r.i.k.a
11. jún 2009

jankajs

Teba obdivujem,dievča!

janinah
11. jún 2009

miin manžel na nijakú dovolenku nepôjde,povie,že na to nemajú peniaze, ostatní by na neho zazerali,že niekam sa ide "vyvaľovať" a doma kopa roboty, mia,máš len jedinú šancu- nájsť kompromis a nejako s ostatnými vychádzať,určiť si pravidlá,správať sa asertívne /vaše nechcem,svoje si nedám/,nestavať sa hlavou proti múru a nedávať manžela medzi dva mlynské kamene /buď počúvaj mamu,jedz jej váru...alebo mňa.../

grenadinka
11. jún 2009

janinah- tiez si myslim ze by ho na dovolenku nevytiahla 😒
urcite by mu zase mamicka vymyla mozog 😠
ale ani to urcovanie takych tvrdych pravidiel by asi nebol najlepsi, ved ked tam musi byt tak uz nech zahra pretvarku na nevestu , ktora proste potrebuje svoju svokru 😉
no najskor po dobrom a az potom po zlom 😀

jankajs
11. jún 2009

a.d.r.i.k.a., nie je čo 😝 , sama som si na vine, však ma tam neťahali na povraze. Ale ani som sa tam neprosila o bývanie, ponúkli sa, nech si prerobíme, ich doopatrujeme, že nám obom bude dobre, oni pomôžu nám, my zas im. Mne sa to videlo fér, ale nakoniec to bolo len o využívaní. Presne takto švagrovi sľúbili auto, že keď si vezme ich dcéru, oni mu ho dajú, veď sú už starí /majú vyše 60/ a on ich za to bude voziť, opravovať ho a tak. Nakoniec si auto nechali a švagor oblízal labu, iba čo im robil taxikára. Bol do áut blázon, vedeli ako na neho, len aby si ho omotali. Čo už. Človek si myslí, že keď sa snaží jednať čestne, že druhá strana nemá bočné úmysly. Ale život ma naučil 😉. Snažím sa byť priama - cudzie neberiem a svoje si nedám. A pomaly sa učia 😀 .

mamutka
11. jún 2009

mia, precitala som len prvu stranu, mam dost. neodchadzas odtial aby bol maly pri otcovi.......a to ti nevadi ze maly bude od pribuznych pocuvat ze patris do blazinca? dietatko vselico pochyti, zopakuje aj ked nechape, ked ti vlastne dieta povie, mamicka, ty patris do blazinca, potom odides? chlap co ma dieta, cele dni osamelu a na robotu zneuzivannu zenu doma a nepostara sa, hlavne ze ma stvorkolku, no pardon, to sa neboj, nepretecie vela vody a najde si inu cicu. ja by som sa na takyto zivot vys.....prepac, je mi smutno z toho ako musis zit, ja by som sla k matke, skoda ze byva v rovnakej dedine, ak dobre rozumiem, to budes tie drzky stretavat stale...
aj moj tatko vzdy pocuval svoju mamu a pod, ale nikdy nebol somar marnivy, co by kupoval nenormalne drahe somariny a zadlzoval sa aby rodicom a sestram prerobil dom, ten tvoj sa asi nenapravi, ocividne tam chyba usudok a aspon kusok sedliackeho rozumu. neboj, tato zalubenost ta prejde. aj jeho, hlavne ak spozna babenu s vlastnym bytom, to uz mu matka tak chybat nebude.
nepisem nic mile, ale na tvojom zivote ani nic mile nie je, okrem dietata. to druhe decko nechaj jeho materi a sestram a chod zit ako spokojna mamicka.
aby mi niekto lozil po izbe, do blaznov nadaval a mojmu dietatu veci bral a pritom ja tam nemusim byt, mam kam ist...tak to uz na co by som tam ostavala? spamatas sa, o par rokov, moja ty ho neprevychovas, kym tam budete zit, sanca nie je, prevychova zacina velmi pomaly az ked dvaja byvaju vo svojom. nikdy nebudu prerobeni uplne, ale keby ostali pri matkach, nezmenia sa nikdy...

mia018
autor
12. jún 2009

no manžel neviem či by šiel na dovolenku ale chcem mu navrhnúť keby sme šli aspoň na víkend do senca, buď s malým ale možno by nám omnoho viac prospelo keby sme šli len sami dvaja. Keď som sa ho na to raz pýtala, mi povedal vraj kedy keď chodí do roboty ale viem že aj jemu by to prospelo tak sa asi kuknem či tam čo len na víkend nebude voľné jooooj a vypadnúť na dva dni s manželom odtiaľto, od nich pána to by bolo. A čo píšeš ty mamutka, tak to s tým, že si onedlho nájde nejakú druhú, môže sa stať, nikto nevie čo ho čaká a neminie, ktovie, keby sa tak stalo ani ja potom by som možno sama neostala, nehovorím že keby k tomu došlo že by som si koho hľadala to teda nie, ale ostať do smrti sama tiež nie je žiadna pekná vyhliadka

mamutka
12. jún 2009

mia, ja radsej sama, ako ponizovana a aby mi do blaznov pred vlastnym dietatom nadavali.....a ze s nimi tvoj manzel poriadok nevie urobit, to hovori za vela, som citala ako ta posielal kosit segre travu, doooost chora predstava, aby som travu kosila ako dajaky dedo, este svagrinej, co sa s bratom ani nebavi, teba nema za nic a on ta este posle, ze nebud taka......ved nabuduce ta poslu komin vymetat a len dufaj, ze koli krize na mlieko nekupia kravu, lebo kydat hnoj tebe ostane, to sa neboj. asi mas dojem ze si sa narodila aby si v hentej pakarni trpela a snazila sa prevychovat dakoho kto to ma hlboko v pazi. tvoja mama ta na to neporodila ani nevychovala aby si si tam zivot minala a mladost stracala. tvoja hlava, zariad si, ale uz som videla baby co chceli prevychovat muza a tak, ale to naozaj museli byvat sami najskor aby to slo.
len aby tvoj malicky nebol smutny, ked tam budete mat na ho.no atmosferu a tz budes nestastna....
drzim ti palce, naozaj 😉

womenne
20. jún 2009

mia ako je to uvas? 🙂

prakktickazena
26. aug 2009

prave som sa zaregistrovala, aby som mohla pridat svoj koment. na tuto stranku som predtym nechodila, na miin problem som narazila absolutne nepochopitelnou nahodou na internete. kedze som chvilu byvala so svokrovcami, jej problem ma zaujal. a kedze mam dnes volno, precitala som si komplet celu diskusiu od zaciatku do konca, hoci ku koncu mi uz zacalo dochadzat ze som zbytocne zabila niekolko hodin.
a uplne ma dorazilo to, ze pri registracii, ked som na chvilu stratila tuto diskusiu, som nahodou narazila na ine forum, kde mia018 prispievala. TOMUTO DIEVCATU NEPOMOZETE? JE TO ABSOLUTNA STRATA VASHO CASU S NOU COKOLVEK RIESIT. Jej manzel sa s nou uz totiz pred rokom CHCEL ROZVIEST. ak teda sedia datumy na tomto fore. ale NICK AJ FOTKA JE ROVNAKA. z prispevkov citujem Miu- datum 20.rijen 2008, temu zacala lenka1122, nazov temy Rozvod. a teraz citujem: ,,ahoj, ja by som tiež potrebovala od vás radu. Manžel ide podať žiadosť o rozvod. Ja bývam u rodičoch a jeho otec ho kvôli tomu, že ma opustil vyhodil z domu. Manžel povedal, že ma zničí a pripraví o dieťa. Momentálne pracuje v Bratislave, ja som z KNM na stavbách od rána do 3-6, v živote ho neprebaľoval, nekúpal... Je možné, že ho i napriek všetkému pridelia jemu? "

MIA 018 nema absolutne ziadnu hrdost, ani rozum a navyse je absolutne nepristupna akymkolvek radam alebo kamaratskej pomoci. pripada mi ako psychopat co cele dni travi na forach a vyplakava. mia018, navstiv psychologa alebo psychiatra a hlavne prestan svojim vyplakavanim ktore k nicomu nevedie OKRADAT O CAS LUDI, ktori mozno maju skusenosti cas a volu pomoct radami niekomu, kto tu pomoc naozaj aj vyuzije

womenne
26. aug 2009

praktktickažena psychopat si asi ty,čo si dovoluješ uražat osobu ktoru ani nepoznaš?????ako vieš že travi všetok čas na internete?miu poznam velmi dobre,nevieš absolutne nič o jej trapeni.my otom vieme že sa chceli u raz rozviest pisala to v druhej teme tiež tu na konikovi takže sa spametaj 🙄 😠

womenne
26. aug 2009

fuj ale si mi zdvihla adrenalin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 neznašam ked niekto uraža bez pričiny a hlavne ked vie velky prd o probleme a je tu prvy krat,preštuduj si ine temy a potom uražaj...... 🙄 🙄 🙄 🙄

Ty by si určite nevydržala to čo musela mia len aby neprišla o manžela ktoreho stale miluje.

prakktickazena
26. aug 2009

chcela som tym povedat iba tvrdsie to, co jej uz naznacovali aj ine skusenejsie zeny na tomto fore- o to - ze si nenecha poradit, iba dookola vyplakava kvoli tomu istemu a nic nerobi. ked raz niekt napise citujem:
,,ja sa nechcem rozvádzať, to on stále spomína rozvod alebo vraj je tu druhá možnosť, že sa nerozvedieme, že budeme žiť len tak, s tým že on bude mať druhú a vraj ja si mám tiež kohosi nájsť že mi bude lepšie, ja neviem ako si to on predstavuje, no myslela som si, že ľutuje ako sme dopadli, ale včera mi volal a vraj bol aj so svojou milovanou mamičkou za notárom ohľadom rozvodu, buď ma len klamal alebo to myslel vážne a vraj aby sme sa dohodli na rozdelení majetku a na malom kedy ho bude výdať a na výživnom a vraj rozvod trvá dlho, aj vyše roka a že nám najprv odporúčia manželskú poradňu kam on nepôjde, ja by som bola schopná zabudnúť že čo sa všetko stalo a skúsiť to znova ale aj tak sa už nemáme kam vrátiť,ja by som k nemu už v živote nešla, lebo jeho mamka a sestry by ma priviedli do blázinca. Mama hovorí, vraj keď rozvod tak cirkevný, tak uvidím ako všetko dopadne ,,

tak si potom asi nestal za slovom, hlacne v casti ....,,ja by som k nemu už v živote nešla, lebo jeho mamka a sestry by ma priviedli do blázinca....,,

a skutocne mu nie je uz co poradit. lutovat ju nebudem ked vedela ako to tam chodi a napriek tomu sa do toho pekla vratila. to je uz potom jej problem, aj to ze chce za kazdu cenu ostat s magorom, ktoremu je prednejsia stvorkolka za 400000 ako pocity a dusevne zdravie svojej manzelky
o mas pravdu ze toto by som rozhodne nepodstupovala. lebo jej muz za to nestoji, aj ked ho ona lubi.
a ten rozvod s najvacsou pravdepodobnostou u nich aj tak raz pride.

womenne
26. aug 2009

hmm a prečo ostavaju ženy pri manželoch ktorych ich mlatia?????? 😨 tymto by sme sa mohli zaoberat dlllho.
ty si ju hned urazila a vyhlasila za psychopata moja mila toto sa nerobi....uražat niekoho len tak doma ti to nevysvetleli?Aj ked robi chyby snažila sa len zachranit si manželstvo čož by robil každy,jej muž je mlady a nevybureny ona mlada aneskusena jasne že sa snažila,trpela len aby boli spolu.keby si vedela presne čo všetko musela postupit a vytrpiet si ta by si inak pisala.každy sa najskor snažime udržat si manželstvo,proste si to nechce asi pripustit a stale dufa že dostane rozum.....

prakktickazena
26. aug 2009

mozno je viac pre jej dobro ak ju niekto urazi a mozno na zaklade toho sa zamysli ze PRECO ma urazaju? zdvihnut tu drocha vlny bol moj zamer, lebo ona je vo vakuu a hrozi ze to s nou dopadne velmi zle ak sa naozaj nespamata.... ubezpecujem ta, ze som si dnes precitala VSETKY prispevky na temu ZLA KRSTNA, a to velmi pozorne . tato tema mi je totiz velmi blizka. spociatku mi jej bolo luto. ale skus si to precitat znova a cele. a ked som narazila na jej prispevky na inych forach, tak ma tu uplne nastvalo lebo kola ludi sa na tych forach jej problemom zaoberala, len ona ho neriesi.
ak miu poznas osobne a vies aj veci ktore nepise, prosim.
ale myslim si ze spravna cesta je bud udrzat si AJ manzelstvo, AJ zdravy rozum, alebo ASPON zdravy rozum aj zacenu rozpadu manzelstva, hlavne ak druha strana prva avizovala ze jej na tom zvazku az tak nezalezi.
dobre, piste si uz co oznate za vhodne, ja som povedala svoj nazor. kludne jej ak mate ostatni chut, drzte palce nech ostane v tom nevysporiadanom dome sa trapit a cakat kym sa jej drahy nespamata. ak sa niekedy spamata.

womenne
26. aug 2009

tak ak si si prečitala uplne všetko zistila by si že byva u rodičov 😉
mna len naštvalo že is ju hned označila "Psychopat"ano nerobi všetko ako jej iny pišu ja otom viem sama som je to hovorila,ale takto si ju fakt uražat nemusela neviem ako by sa to tebe pačilo keby o pisali na teba.Niekaždy je tak skuseny ako ty.

prakktickazena
26. aug 2009

aha, tak som si nasla to forum z jula o rozvode na ktore asi narazas, ak je to stale aktualne tak sa ospravedlnujem a drzim palce aby sa tentokrat stastlivo rozviedla. mozno by sa taketo nedorozumenia nestavali keby to napisala aj sem. ale mozno podvedome chce novy kolektiv mozgov neznaly celej genezy, aby jej na novom fore ten rozvod vyhovorili.

koniarova
28. aug 2009

Tak ja vôbec nechápem ako tento príbeh pokračuje? Rozvádza sa? Veď o tom sa tu nikde nepíše.

mia018
autor
28. aug 2009

No ja na rozvod peniaze nemám ale manžel tuším ide podať takže onedlho to bude asi exmanžel v čo pevne dúfam. A čo urýchlilo rozpad aj tak nefungujúceho manželstva? Že manžel si v lete našiel milenku dokonca ho s ňou výdavali asi pol km od domu a nikto mi nič nepovedal až sme sa dobre pohádali ja som odišla a potom to vyšlo na povrch. Takže mu v živote želám len to najhoršie s tou jeho ............... a tej ............nech sa to vráti dvojnásobne že ukradla môjmu synovi otca pretože ten sa o malého vôbec nezaujíma a radšej trávi čas s ňou a nehambí sa s ňou verejne ukazovať dokonca už spáva aj na našej manželskej posteli.

mia018
autor
28. aug 2009

prakktickazena: mňa mrzí že som ten svoj problém zlá krstná až tak rozpisovala lenže naozaj mi pomohlo keď som o tom mohla písať. Ako mi každý radil, že aby som sa rozviedla. Nebolo to také jednoduché hlavne keď toho človeka miluješ a máš s ním dieťa ale áno dokázala som a máte pravdu bez neho som oveľa šťastnejšia a ľutujem že som od neho neodišla skôr ale radšej teraz ako nikdy. A keď si o mne hovorila že som psychopat nemusela si to teda čítať ale mala si sa radšej zaoberať problémami druhých a nie mojích

mia018
autor
28. aug 2009

a nechcem nikoho aby mi rozvod vyhovoril lebo je to jedno z hlavných vecí ktoré chcem ja s tým chlapom už nikdy nič nechcem mať

koniarova
28. aug 2009

Mia rozhodla si sa dobre. Držím palce. 😉

womenne
28. aug 2009

mia ahoj dlho si tu nebola 😉 dobre si sa rozhodla neboj sa najdeš si lepšieho si mlada niekde na teba určite čaka niekto lepši 😉 bude to boliet ešte dlho ale maš super rodičo podporia ta a hlavne kvoli synovi usiš byt silna 😉

mia018
autor
29. aug 2009

nemalo som čas tu chodiť, som mala na prázdninách sesternicu tak sme boli furt vonku ale aspoň bolo fajne. No druhého chlapa v najbližšej dobe určite nie a ak by som o pár rokov nejakého stretla tak sa budem báť aby mi neurobil to isté. No bolieť to možno ešte dlho bude ale nie je to také ako keď sme boli pohádaní predtým a nebývali sme spolu. Aj vďaka tomuto čo mi vyviedol sa mi otvorili oči a konečne som pochopila aký je a že ho nezmením podľa svojich predstáv a vďaka za mojich rodičov a krásneho syna pretože to je to najvzácnejšie čo v živote mám

womenne
29. aug 2009

mia a bola si sa už informovat u pravnika ana tej socialke?Vieš a si myslim že on sa nebude chciet rozviest na to je až priliž pohodlny,mala by si to spravit ty podat žiadost nec to už je za tebou a nie sa natahovat kto to poda.

mia018
autor
29. aug 2009

výživné mám už mesiac podaté tak sa tam idem spýtať ako to pokračuje lebo doteraz mi nedal na malého ani korunu a pokiaľ viem rozviesť sa ide lebo minule čo som si tam šla ešte po nejaké veci tam mal na stole zoznam toho čo potrebuje k rozvodu tak ja už len dúfam že ho aj podá a ak nie, keď začnem zarábať podám o rozvod ja

macka221
31. aug 2009

Ahoj mia tak ako to ide dalej stym rozvodom?čítam to tu od začiatku a teda poviem ti že radšej ani telenovely nekukám ale sledujem ako to ide stebou ďalej.prosím vyjadri sa ako čo .