Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

mia018
autor
29. máj 2009

viete čo o mne povedala vraj keď som z iného rodokmeňa že musím mať privilégia, ježiši škoda že to nenahrávam z toho by bola dobrá komédia

womenne
29. máj 2009

mia toto nema zmysel ☹ ☹ ☹ skor či neskor odideš sama to vieš 😔

vroni
29. máj 2009

Hm, škoda. Ale máš pravdu, teraz to asi nebude dobrý čas... Lenže - môže ti svokor nejako pomôcť (okrem toho, že ťa vypočuje?) Čo si o tom celom myslí tvoja mama? Že máš vydržať alebo že by si sa mala vrátiť domov? (alebo niečo iné?)

mia018
autor
29. máj 2009

veď ja viem, už len keby ten dedo prišiel

mia018
autor
29. máj 2009

viete čo je drzosť, keď máte svoju chladničku ale aj tak si svoj koláč čo robila švagrina dala ku nám do chladničky pričom mi ju máme plnú som sa na to svokry pýtala a vraj kým to nestuhne a prečo by to tam nemohla mať

najjulinka
29. máj 2009

mia018 tak šup do chladničky jednu fajnovú aromatickú klobásku.... 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎

womenne
29. máj 2009

mia ako to tam ty vlastne maš?čo je vaše?ked pišeš že vaša chladnička?za čo splacate ten uver vy ste tam už niečo prerobili?spodok čii vrch?som nejak mimo 😕

prasiatko30
29. máj 2009

boze a niekto este pozera rosalindu - vsak s tymto tu mate na jednu telenovelu - mia predaj scenar do mexika mozno este na tom nieco trhnes 😀 😀 😀

nika251
29. máj 2009

Najjulinka- 😀 😀 😀 😀 😀 - bomba napad!!
Mia- rob to iste s jej synom- ked ho tam nechaju- zaved ho za niektorou z nich. Neopatruj. Pekne, pokojne a hotovo. No a ten kolac- by som jej zobrala polotuhy s tym ze je uz hotovy a nechala jej ho tam, na jeho miesto rychlo vylozila z mrazaku kus masa alebo nieco ine a hotovo!
Ale najskor by som sa uz daaavno pobalila a vypadla. Ved takto z teba bude zanedlho cvok a z maleho nervak. Muz nech sa rozhodne co chce. Sakra, keby mne toto robil muz, uz ho davno necham tam!

grenadinka
29. máj 2009

prasiatko- tiez cumim, mam to namiesto nekonecnej telenovelky 😎

kaskya
29. máj 2009

🙂 zlatko vieš čo urob? odkroj si z toho kolaca a daj si!!! 😀 ja by som to tak urobila a bez pardonu 😅

kaskya
29. máj 2009

a ked bude namietat, tak by som jej povedala: "ja som si myslela, ze si ma tym kolacom chces udobrit. ako som mala vediet ze nieje premna ked je v mojej chladnicke???" 😠 😀

grenadinka
29. máj 2009

mia - mozem otazku ?
ako to zvladas, pisala si nieco take akoze prisla svagrina ...
a za osem minut: hura, pochopila a zobrala si syna hore a povedala mu....
rozumies na co sa pytam?
ja alebo riesim co sa deje okolo mna alebo pisem. asi by som stracala nik keby som robila dve take veci naraz.

grenadinka
29. máj 2009

pardon stracala by som nit a nie nik

kaskya
29. máj 2009

grenadinka, ved ona stiha vsetko. sikulka 😉 a musi sa niekomu vykecat predsaa

grenadinka
29. máj 2009

kaskya- normalne sa mi jej pribeh zacina zdat ako sci fi. 😠
ale sledujem dalej co sa nove udeje v plnom dome 🙂

mia018
autor
29. máj 2009

no baby fakt je to tu ako v plnom dome. Viete čo je nového? Inak womenne manžel prerobil spodok chalupy, no zatiaľ to nie je naše ale my tu máme akurát tak to, čo sme si prerobili s tým, že ostáva len čakať či sa to na manžela prepíše. Ja z ich domu nechcem nič. Situácia sa vyhrotila tak, že svokra začala vykríkať keby mi mala ona povedať čo všetko je jej ale kvôli manželovi to nespraví. Ale švagrina čo mi chodí na pc, podotýkam slobodná 32 ročná dievka povedala že náš je tu sporák, práčka.... Manžel sa akurát vrátil, s plačom som išla za ním že nech nás zavezie s malým dole že mi odchádzame lebo naše tu nie je nič a nemám synovi na čom a v čom zohriať čaj a spraviť mlieko. Konečne, podotýkam konečne si naozaj uvedomil že ide do tuhého, tak povedal aby som sa nebalila, vraj ja neodídem a že im povie že si svoje veci majú zobrať. Lenže mamička zaliezla do izby a už za ňou nešiel. Keď som švagrovi prvá povedala, že ja osobne zavolám dedovi, vraj som pi... neviem čo ešte všetko že zbije a bitkou sa mi furt vyhrážal. Škoda že som manželovi nepovedala nech mu na to čo povie ale vraj že kto ma ide zbiť. Čo sme sedeli v izbe a ja so mu plakala na kolenách a hovorila mu, že ja ho nechcem poštvať proti jeho rodine ak odídem že tu zas bude všetko v poriadku povedal že neodídem a to že nemám ako spraviť synovi mlieko vraj pôjdeme zajtra kúpiť hrnce. Tak som ho nechala pri malom lebo samého ho nechať nemôžem čo sa mi furt budí,išla ku mame a zobrala si oditaľ zo dva plytké a ploché taniere, svoje poháre, dali mi hrniec, platničku na ktorej môžem variť... Teraz len ak tu ostanem som si kúpila všetko potrebné. Veci na pranie som si zaniesla k mame. Som mu navrhla aby sme šli za jeho otcom. Viem že týmto by som veľa získala ale o ňom nechcem moc hovoriť, otec ho už raz z domu vyhodil keď som odišla k našim preto potrebujem aby sme držali spolu mi traja. No uvidím ako bude zajtra a hlavne keď uvidia že čo všetko som si podonášala

mia018
autor
29. máj 2009

Dakedy rozmýšľam nad tým, že začnem písať román, alebo skôr knihu na pokračovanie 🙂 No čo možno by sa ujala.

grenadinka
30. máj 2009

mia-mohla by sa ujat alebo by mohla pobavit

kaskya
30. máj 2009

keby že ja byvam u svokrovcov, tak by sme mali podobnu domacnost. len svokra by ma s obedom urcite ponukla... ale tie vztahy by boli podobne 😢

mia018
autor
30. máj 2009

práve idem k mame aby som mala malému na čom spraviť polievku a som mu povedala kým sa neporozpráva s mamkou o tom nech mi dá pokoj, nech mi už nič nehovorí a nepletie sa mi do života že tu nemám čo robiť no a som zvedavá vraj zajtra príde svokor a mám pocit ako keby sa tešili že ma vyhodí alebo čo no nech ale ak ma vyhodia nech nečakajú že môj syn tu bude chodiť, vyhodili by mňa vyhodia tým aj môjho syna

jasminet
30. máj 2009

mia - ved si pisala, ze si si od rodicov doniesla platnicku, hrniec... tak co nevaris tam?
ja tomu celemu nerozumiem - byvate tam, platite najom, hypo a ty sa zatnes ako male decko, budes trucovat a chodit vyvarat k mame aby si si to potom doniesla zas domov. ved platim, tak pouzivam, nech si pinda kto chce co chce...

grenadinka
30. máj 2009

ja teda tomu pribehu prestavam rozumiet,
mia- si si ista ze neprehanas

janinkaza
30. máj 2009

mia,
nech by už svokra, švogor, švagriné ...atď urobili čokoľvek a nech sú akíkoľvek ( a to sa ich nezastávam, ale len konštatujem ), ty si už žiaľ v takom štádiu, že v tom vidíš už len zle, krivdu a že ti všetci ubližujú, nemajú ťa radi, hádžu ti polená pod nohy....jednoducho, že oni sú tí zlí a ty tá dobrá....dúfam, že si nemyslíš, že sa to zmení !? lebo to by bola faloš ( aj keby bola snaha naozaj neviem ako úprimná )...
takže ja si myslím, že rád si dostala veľa, vyzerá, že ich "nepotrebuješ", lebo chováš sa stále tak ako pred tým...táto téma ti slúži len na vykecanie, ktoré človek určite sem-tam potrebuje, ale žiaľ tvoj problém!!! to nevyrieši, nezabúdaj na to, lebo ako čítam príspevky, tak sa to začína "zvrhávať" do frašky a to si určite nechcela....

mia,
nepoznám ťa, ale držím ti palce, aby to dopadlo dobre...hlavne pre malého, lebo on je v tom nevinne...

sasiki
30. máj 2009

mia, podľa toho čo píšeš, tak manželova rodina nie je úplne normálna, ale určite v zápale hnevu robíš chyby aj ty. Určite ste na seba nahnevaní a už sa len viac a viac hádate a rozoštvávate.... Ja som teda tiež mladá, možno vo veľa veciach naivná, ale toto by som si nenechala....neostala by som v dome, v ktorom mi každý dáva najavo, že tam nepatrím...........aj keď platíte hypo, .......skúsila by som možno nejaké vyrovnanie (aj súdne ak bude treba), možno by pomohol svokor...... Jednoducho - aj keby máte celý spodok len pre seba a keby všetka ostatná família býva navrchu, aj tak by to bolo v jednom dome. Aj tak ťa tam čaká celoživotný stres, ktorý ti skôr či neskôr to manželstvo zničí (zrejme im ide o to). No ako dôkaz lásky by ti mohol tvoj muž (ktorého by som ja dávno nakopala - už len za tú štvorkolku napríklad)..........na začiatok kúpiť dvere s kľúčom.......držím ti palce, hlavne keď svokor príde, aby vám nejako pomohol 😉

sasiki
30. máj 2009

a neviem, či ťa vôbec napadlo - oni neskôr začnú poštvávať proti tebe aj tvojho vlastného syna. Aj keď sa to možno zdá neuveriteľné - ale v prípade rozchodu sa kľudne môže stať, že malý nebude chcieť zostať s tebou 😕
Teda, nechcem ťa strašiť - ale moja rada znie: choď odtiaľ preč!!! A samozrejme, vezmi manžela - ak bude mať záujem 😉

janinah
30. máj 2009

mia,to čo si napísala o 10,20 je zlá cesta,takto trucovito sa nesprávaj,nestavaj manžela medzi dva mlynské kamene,nevieš,čo by si nakoniec vybral....nepochopila som ako máte kuchynU,či všetci varíte v spoločnej či ako,ale správaj sa normálne,kúp si svoje riady,svoju chladničku,upeč koláč a všetkých ponúkni,časom ponúknu aj oni teba......ale var v ich kuchyni,utekať k mamke nie je dobrý spôsob,jednoducho si sa vydala,tak sa správaj ako dospelá,porozprávaj sa s manželom a určite si vy dvaja ako rodina pravidlá voči ostatným,že odtiaľ -potiaľ 😉 pokiaľ sa nerysuje osobitné bývanie,tak jednoducho musíš s nimi akotak vychádzať a na tom osobitnom bývaní začni pracovať už teraz,ale takticky 😉 nie je napr. vo vašom okolí nejaký starší domček na predaj alebo prenájom? manžela asi do paneláku a do mesta nedostaneš,ani na tom netrvaj,je to o kompromisoch

kaskya
30. máj 2009

boze preco my zeny sa musime vzdy prisposobovat chlapom? uz mam tych chlapov akurat tak dost. moj manzel tiez by len pri rodicoch sedel, bo tam najlepsie. hlavna vec ze pol dediny samy cigan, hnusna spinava krcma, ale to ma svoje caro ze? a chlapom pri mamicke velmi dobre! neznasam take typy vratane mojho manzela.

sasiki
30. máj 2009

tak ten môj má svoj - náš život 😀 a mamička mu nechýba 😀 - ale my nemáme zlé vzťahy 😝

elbel
30. máj 2009

dlhsie to tu citam
zial neviem radu.ale mozem napisat,ze moja sestra sa tiez za takeho vydala a to uz maju rocne dieta,,ktory sa stale maminej sukne drzi a ked pride domov z prace tak sa pyta mamky co je na veceru a nie manzelky a aj mamka je ta to mu serviruje,tiez je mlada ako mia,nastastie nema take peklo,ale tiez to neni ruzove hlavne to neprospieva manzelskemu vztahu 😔 ,segre vravim nech sa osamostatnia ale jej muzovi sa nechce a vyhovorka je ze nemaju nato