Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

janinkaza
3. jún 2009

mia,
ja už som ti písala ( a viackrát ) a bolo to v podstate to, čo ostatné, len v bledoružovom...a v podstate to je hádzanie hrachu o stenu...preto teraz len tak stručne :

1. skús držať hubu a krok ( použila som presne tvoje výrazy ) bežne sa s týmto heslom nestotožňujem, ale čím viac čítam, čo píšeš, tak tým viac ma to v súvislosti s tebou napadá

2. vieš vôbec variť ?

3. ako často varievaš ?

4. ak si niekedy niečo navarila, ponúkla sa aj iných ?

🙂

grenadinka
3. jún 2009

hura konecne ju len nelutujeme ale aj kritizujeme. 😀
tiez uz mam ten pocit ze je trochu precitlivena, a rozhodne to nikomu v tom dome neulahcujes.
mia- prepac ale aj mne sa zda ze tam prilievas olej do ohna 😖

kacenqa
3. jún 2009

grenadinka, sory, ale tvoj postoj sa mi tiez nie celkom paci - mia tu chce nieco robit a ty do nej obrazne povedane len kopes a este sa z toho vytesujes...

nevravim, ze ju mame lutovat alebo kritizovat...treba sa na to pozriet s nadhladom a relativne objektivne (a to relativne zdoraznujem, lebo absolutne objektivne nebudeme nikdy, kedze mame len pohlad miin) posudit, kde vsade su chyby, pretoze nikdy to nie je tak ze jedna strana je len zla a druha len dobra...

tiez mam pocit, ze mia to tu vsetko zacala pisat, lebo sa potrebovala pozalovat, a cakala, ze ju tu budu vsetky potlapkavat po pleci, ake to ma dievca tazke, no evidentne si za to moze sama, a preto sa aj sama musi posnazit s tym nieco spravit. a my jej tu mozeme dat nejake tipy ci rady, vsetko ostatne je na nej...

kaskya
3. jún 2009

mia, skus za svokrom. platit hypoteku za nieco co nieje ani z polovice vase a pritom tam nebyt spokojna je otras. chápem ťa, určite chodte za svokrom, alebo mu zavolaj a opytaj sa ho kedy príde domov, že chceš riešiť situáciu. dva vchody by bolo rozumné riešenie. riešte situáciu na prepísanie polovice domu na vás kedze platíte hypotéku, dajte si urobit dva vchody a máte pokoj.

skoda, ze neviem manzelove vyjadrenie ako to on chce riesit. kazdopadne mysli aj na zadne dvierka a kludne sa mozes svokre ohradit poznámkou, ze ak nebudete platit hypoteku z vasich penazi, vezmu vam dom. a to potom pojdete vsetci na ulicu vratane svokry, svagrinej a vas. ale mali by ste svaty pokoj.

kazdopadne ked svokor najblizsie pride domov, zacnite to riesit. a rodicia by tiez mohli byt rozumni a ked ich syn s manzelkou nieco platia na ich dome tak by mali prepisat pol domu fakt na nich a druha polovica nech zostane im ak sa boja ze ich odtial vysackujete 🙂 alebo to je tak, ze ta polovica domu bude prepisana az v zavete a bude vam patrit po ich smrti? tak potom cim skor dva vchody a ustna dohoda so svagrinou a svokrou, ze sukromie je prvorade.

traktor
3. jún 2009

tu nepomozu ziadne rady, ziadna pomoc... si myslim, dievca sa stalo prilis skoro matkou, manzelkou a nevie si s tym rady.... odtejto temy , mam pocit ocakava nie rady a pomoc ale len polutovanie ake to ma tazke, a ze robi dobre to co robi.... treba sa trosku zobudit a nemysliet len na seba, ale hlavne na to dietatko co je uz tu... musi byt strasne vyrastat v takom prenho nekludnom prostredi...

grenadinka
3. jún 2009

kacenqa- mozno to znie tak ze som rada ze ju kritizujeme, ale skusila si si to precitat od zaciatku?
fakt mam taky pocit ze robi chudinku zo seba ale aj ona je strojcom svojho stastia.
urcite by som nesla stale hlavou proti muru 😒
ono cely ten pribeh pre mna straca niaky zmysel, ale stale citam. 🙂
aj keby chcela byt lutovana, tak musela vediet ze takychto diskusii za zucastnia aj trochu realistky.
nemohla cakat ze ju budu vsetci chlacholi 😢
je mlada a mozno naozaj nevie ako na to, mozno by som to ani ja neriesila najlepsie. ale urcite by som sa aspon o nieco rozumne pokusila

kacenqa
3. jún 2009

jo, citala som to od zaciatku, postupne ako to pribudalo... ved aj ja pisem ze ju neni treba lutovat a ze si nie som celkom ista, ci toto forum splnilo to, co od neho ocakavala...mna len zarazil ten tvoj zaciatok vety ze hura a na zaver ten usmev na plnu 'hubu'...nechcem tu rozputavat ziadne vojny 😉

mia018
autor
3. jún 2009

to s tým domom aby to svokor prepísal na nás, manžel za ním nepôjde, lebo sa s ním nerozpráva a keďže mu už o mne všeličo natárali ja tiež nemôžem za ním prísť nech polku domu prepíše na nás, lebo že si tu chcem stanoviť určité pravidlá. Raz už manžela odtiaľto vyhnal, keď sa chcel rozvádzať a ja som bývala u našich.
To s tým varením, viem variť, i keď sem tam mi to nevýjde podľa predstáv ale snažím sa ako najlepšie viem a keď svokru ponúknem nepovie nič, ale ani len neopáči. Keď ju ponúknem koláčom, ktorý napečiem ani tým sa neponúkne. Varievam každý deň, alebo podľa toho, či nám jedlo ostalo z druhého dňa a pre manžela je ťažké variť lebo môžem mať už všetko pripravené a on príde s tým že má chuť na hranolky a na tie má chuť akosi každý deň.

mia018
autor
3. jún 2009

dnes som manželovi povedala, že mi jeho mama nechce dať pokoj a keď čosi robím príde za mnou a začne za čosi po mne vrieskať. Dnes napr. to bolo za to že som zle pozametala kotolňu, lebo som to nespravila tak dokonale ako by si to ona žiadala. Manžel bol ticho a nechce jej nič povedať. Ale ak mám byť ja milá na svokru prečo nie je aj ona? Prečo začína ona vyvolávať tie hádky. Ešte ma pred manželom nazvala klamárom, že vraj ona po mne nevrieskala. Ale ak to nebolo vrieskanie tak to má asi taký super hlasný hlas. Po tej hádke čo sme mali minule už sme sa začali spolu rozprávať už som sa jej aj prihovorila aj ona mne a zase toto. Ako mi aj mama radí, pokúsim sa byť ticho a budem sa snažiť čo najďalej od nej vypadnúť lebo ona je schopná mi vojsť do izby, kde mi malý spí a aj tam po mne vrieskať čo sa už parkrát stalo. Toho kľúča na dvere sa asi nedočkám. Manžel hovorí vraj je zlá zárubňa, dvere tam dobre nepasovali a ani kľúč. No ja neviem ale dať by to opraviť mohol. Švagrina mi tu konečne prestala púšťať decko, keď nie som doma ale zatiaľ neprestali s tým, že keď mi malý spí, oni sedia všetky v kuchyni, nahlas sa rozprávajú a synovec vykríka. Koľkokrát ich môžem na to upozorniť že keby boli trochu potichšie, oni mu povedia že nech je ticho a tým to hasne. Dnes som si pokúpila nádobky aby som mala si kde uložiť korenie a ďalšie veci ale je mi to škoda ukladať keďže situácia je takáto. Aj tak sa im nepáči, že ja tam mám svoj riad, pretože majú potom oni málo miesta pre svoje veci.

danielkapo
3. jún 2009

mia, zacni pisat knihu, dennik, cokolvek 😅 mozno sa ti ulavi, ale sice aj v takejto internetovej podobe je to fajn, len neviem dokedy bude baby bavit citat o vasich kazdodennych zabomysich vojnach....
ked zije viacero generacii pokope, vzdy sa vyskytnu problemy...no aj tak mam dojem, ze mia velmi prispevky necita a ak aj cita, tak su jej ukradnute...
co keby si sa pridala k nim ked sedia v kuchyni a rozpravaju sa? mozno by stalo za to, pokusit sa o uvolnenie atmosfery a zlepsenie vztahov, kedze to tak vyzera, ze tak skoro sa situacia nezmeni

kaskya
3. jún 2009

mia, koli comu sa chcel rozvadzat muz?
ked platite hypoteku na dom a ani na vas nieje napisany to je otras. v tomto by som bola aj ja zla a zlostila by som sa preto. ale neviem preco sa tvoj manzel neporozprava s otcom. boji sa ho alebo co? si im tam ako na pritaz. keby ze mne svokra povedala nieco o zlej praci, tak by som to pozametala znova a zavolala ju ci to takto moze byt. ale svokra by odomna asi nechcela, aby som jej este aj kotolnu zametala keby som tam bola ako cudzinec.
nech sa manzel nevyhovara na zlu zarubnu a da tam kluc... 😒

lienocka235
3. jún 2009

mia takze je to takto

v dome byvate

ty + manzel + syn
svagrina + jej manzel + ich dieta
svokra + slobodna svagrina

svokor zije inde a su rozvedeni so svokrou...

ty a tvoj muz ste si vzali hypoteku aby ste ten dom aspon ciastocne opravili a mesacne tu hypoteku platite plus platite cast /??/ nakladov na dom...
byvate tam v jednej izbe, do ktorej ale ma pristup kazdy...

a ty tu riesis nejake vrieskanie svokry a zametanie.....????

spametaj sa dievca a zacni si riesit situaciu tvojej rodiny.. a tvojho dietata... a tvojho muza...

tvoja situaci aje velmi zla.. a ty si ju len sama zhrosujes... a to najma tym ze riesis totalne nepodstatne blbosti a to co mas riesit na to kasles.. ale asi je to zbytocne ti vobec pisat.. lebo evidentne nechces zmenit nic na tej situacii..

mia018
autor
3. jún 2009

lebo sme sa strašne hádali a začalo to tým že chcel prerábať a zobrať tú hypotéku ale ja som bola proti a vtedy svokor povedal že tá polka domu bude naša tak som išla do banky a podpísala to. Ja z tohto domu keby som aj odchádzala nechcem nič, to je ich,len najviac ma štve že platíme kopec peňazí a nakoniec výjdeme na psí tridsiatok. Ja neviem prečo sa so svojím otcom nechce porozprávať, ja neviem ani to prečo sa s ním nerozpráva lebo mi to nechce povedať. Trebalo by s tým ale začať čosi robiť. Potrebujem pre syna vytvoriť isté zázemie a nie byť v strehu či nás odtiaľto ktosi nevykopne. S tým denníkom to skúsim. Raz sa možno budem na tom smiať, čo všetko ma trápilo,lebo nikto netuší, čo ho v živote čaká. Keď som pri nich v kuchyni ignorujú ma a rozprávajú sa o svojich veciach ku ktorým ja žiaľ nemám čo povedať a dakedy keď tam vojdem sa radšej prestanú rozprávať. A čítam príspevky, ja viem že mi dobre radíte len keď napr. sem tam nedokážem držať hubu keď je toho veľa, nemôžem ísť len tak za svokrom nech prerobí dom a manžel to nechce riešiť pretože on je doma, ja nie a neviem kde berie istotu že jedného dňa nevyhodia aj jeho odtiaľto. A inak to s tým že mám pohroziť tým že nebudeme platiť, keď som vtedy bývala u našich svokor povedal že to bude platiť on, pretože on by prišiel o dom, na ktorom sa natrápil keď ho staval, len neviem či to platil alebo nie ale platíme to teraz my. Aj švagrina čo ide stavať dom sa zaručila týmto domov v ktorom teraz bývame a neviem si predstaviť čo budeme robiť ak by nastala taká kríza že nebudeme mať peniaze aby sme to mohli splácať

sasiki
3. jún 2009

fuha, tak to musí byť vaša manželská komunikácia nulová, keď nevieš, prečo sa nebaví s otcom, keď nevieš, kto platil hypotéku v čase, keď si so synom bývala u mamy.................

a.d.r.i.k.a
3. jún 2009

...kokso,toto už je riadna kovbojka...prestávam tomu rozumiet... 😝

grenadinka
4. jún 2009

kacenqa-prepac mozno som to naozaj napisala trochu nevhodne. 😉

jahodas01
4. jún 2009

ja by som ten dom nechcela, nech si uver splaca svokor, ked prerobil dom za ich peniaze... lebo, aj ked vam da 1/2 domu, stale nemas istotu, ze neskoncíte na ulici, aj ked si svoj dlh splatíte... predpokladam,ze svagrina zobrala uver na 30 roov... 😕 😕 no ja by som v tom dome riešila iba jedinu vec, nech vratia prachy za uver a utekala by som od tial, kade lahsie... vztahy sa nezmenia, mia sa moze snazit ako chce a može sa stať,že aj ked sa oodstahuju z toho domu, žiasdny uver na nove byvanie nedostanu, lebo jeden uver uz na seba maju... no vyhliadky do buducna nic, moc... alebo by som neriešila absolutne nic,zbalila by som kufre dovi - dopo, ked nechce riesit jej manžel a je mu jedno, že splacaju take prachy a nemaju tam nic a je v rodicovskom dome, tak mia je maly pan aby tam vystrkovala rožky a riešila so svokrom prepis domu... to by museli byt s manželom jedno telo, jedna duša...
a s varením... ja som bola tiez za nevestu...svokra varila cez víkend ja cez tyzden, vzdy som uvarila aj pre svokru a svagrinu, samozrejme to nejedli, neviem preco, radsej si natreli chleba... a pritom varím dobre, mm sa oblizuje aj za uskami, teda viem preco nejedli a natreli si chleba, alebo si urobili cestoviny... svagrova ma neznasala od kosti a pri tom som jej nikdy nic neurobila a svokra bola solidarna k nej... no a tak to cele aj dopadlo.... takze nestací, ked sa snazí iba jeden... 😉 inak psychologovia radia, že ak nie ste stastny, mate zle vztahy, bla, bla, zacnite od seba, zacnite sa menit... ale pre koho, pre ludí co ublizujú??? alebo koli sebe aby ste s tymi ludmi vychadzali??? ja osobne nemam potrebu sa menit koli niekomu kto mi ublizil a podrazil ma, aby som s nim mala lepsí vztah... takych ludí, je lepsie vypustit zo zivota... a mia, je len na tebe, ci sa tam budes dusit vo vlastnej stave a denodenne sa tam vadit a prezívat... alebo zacnes novy, lepsí zivot ci už s manželom, alebo bez neho... nebudes prva ani posledná... 😉

sasiki
4. jún 2009

jahodas, všetky sme mii radili, aby zbalila caky paky a vypadla..............lenže zrejme to nie je také ľahké, hlavne ona asi nechce, (lepšie povedané, všetko sa podľa mii nedá, takže jej ostáva len trpieť). Tá psychologička mala možno pravdu - začať od seba... ja neviem, veď v tej rodine prijali švagra, mohli by prijať aj ju. Aj keď teraz, keď sú už vzťahy takto naštrbené asi ťažko.... 😒 Ja myslím, že je taký druh žien, ženy TRPITEĽKY, ktoré akokoľvek budú nešťastné, vždy sa budú ponárať hlbšie a hlbšie, aj keď existuje 100 variánt riešení pre zlepšenie ich života, oni tvrdia, že sa to nedá pre to a pre toto..............ale aj tak, takéto radenie,..........skôr jej pomôže niekto z jej okolia, lebo my ju nepoznáme osobne, ani jej rodinu nie......toto všetko je len fylozofické 😉

a.d.r.i.k.a
4. jún 2009

jahodas01

...ano,treba začať od seba...čo dosiahne mia tým,že bude robiť svokre a švagrinám "napriek"??? že sa ich vzťahy ešte viac pokašlú...myslím že veľa bab,čo bývali pod 1 strechou so svokrovcami potvrdia,že je to "dusno"...je to na manželoch,ako sa k tomu postavia,ako sa žena vysporiada s tým že nie je vlastne "panou svojho domu",ale vždy len!!! nevesta...či sa ju mangel zastane v zásadných otázkach...
myslím,že hlavne mladé babeny toto nedokážu "stráviť"...majú svoju HRDOSŤ a nechcú robit ustupky...a kam to vedie? nikam...slepá ulička,stále dokola...

to že vzali úver bez toho,aby sa čast domu na nich "prepísala" bola teda dobrá konina...ak tomu teda dobre rozumiem...svokra ich može hopcikedy vysánkovt...
A inak medzi nami dievčatami...JA BYŤ SVOKROU,TIEŽ NEDÁM 1/2 DOMU(ALEBO CELÝ) NEVESTE,KTORÁ MA NEZNÁŠA..... 😉 😉 😉

jahodas01
4. jún 2009

adrika - suhlasím, kto seje vietor, žne burku, ale myslím, že mia tam už nedosiahne nic... mne sa to tam zda cele uletene... jasne, že jej svokra dom neprepíše, ale ani svokra nemala byt taka vypočítava a nahovorit synacika na uver, čim ho vlastne zneužila, vyrobila im problem, ked su takí mladý a neskusený, mala im poradit a nie ich posunit blizsie ku dnu... 😒 ja sa nezastavam mii - vobec nie... ale podla mna, mia v tom dome nic nedosiane, ani po dobrom ani po zlom...

traktor
4. jún 2009

podla mna treba hladat chybu aj v mii, je to nezrela baba, ktora sa fakt ako som uz pisala stala skoro matkou, manzelkou.... je ako trucovite decko, ked nie je po mne tak je zle / kazda jej tu radi a ona stale svoje.../, a mam pocit , ze v mnohom si vymysla, najprv napise , ze oni s muzom zobrali hypoteku a rucia domom, potom napise ze aj jej svagrina zobrala hypotekua tiez rucia tym istym domom / no da sa to?/... takze ked to tu takto citam, treba sa zamysliet aj nadtou druhou stranou, nie su nahodou chudaci aj ty okolo nej / manzel, svokra..../ , ked musia trpiet vrtochy tochto dievcatka.... aj tak si napriek vsetkemu myslim, ze hoc ako to jemala by mia mysliet hlavne a este raz hlavne na svojho syna... ved ako sa musi citit to dieta, ked zije v takom prostredi, plnom nenavisti, a robenia si napriek... 😕

prasiatko30
4. jún 2009

mna tiez cim dalej tym viac zaujima aj pohlad z druhej strany - lebo niekedy sa baby vyzaluju ponadavaju na svokry a je to viac menej jasne ale tu to zacina byt kazdym prispevkom nejasne a kazdym prispevkom zacinam byt viac na strane svokry 😝 - ale vazne to s tou hypotekou je pre mna nepochopitelne - ako zoberies hypoteku na nieco co nie je tvoje - lebo presne banka si predsa pyta pri ruceni nehnutelnostou - aj vypis z katastru - ak sa mylim opravte ma - je predsa blbost aby banka uznala rucenie niecim co nie je tvoje - to akoze pridem do vubky a poviem potrebujem 10milionov a rucim prezidentskym palacom alebo ako to funguje vo vasej banke - mia daj mi adresu tej banky asi si pojdem nieco pozicat 😉

vroni
4. jún 2009

Traktor, jasne, ze sa to neda. Rucit mozes na 99% len vlastnym majetkom, nie rodicovskym, svokrovskym alebo inak cudzim. Banka, ktora pristupi na hypoteku, kde platca nie je majitelom nehnutelnosti je neobvykla, lebo takato zmluva je pravne velmi tazko udrzatelna (ak vobec)... V takomto pripade dvakrat, lebo neexistuje logicky dovod (pre banku), aby miin muz nebol ciastocnym vlastnikom domu. Samozrejme je mozne, ze si miin muz zobral uplne normalnu pozicku a hypoteka je len pracovna nadavka. Pre svagrinu plati detto.

a.d.r.i.k.a
4. jún 2009

tak,tak...tiež sa mi to nezdá s tou hypo.... 😒
my sme brali z ŠFRB,ručili sme rodičovským domom,v kt.sme rekonštrouvali podkrovie a svokrovci spísali darovaciu zmluvu na 1/2 domu...inak by nám nedali uver...

lienocka235
4. jún 2009

no ja budem odporovat. uplne v pohode sa da uzavriet hypo a rucit napr. rodicovskym domom aj ked ho nemas vo vlastnictve... staci aby vlastnici.. /vsetci podpisali ze s tym suhlasia... sami sme tak brali hypo kde sme zakladali rodicovsky byta potom sme hypo previedli.. kupovali sme totiz druzstevny byt a na ten sa hypo nedala zobrat..

takze v tom problem nevidim.. skor sa mi enzda to ze svagrina si brala hypo na ten isty dom.. ale zavisi znovu od vsok tych hypo a od hodnoty domu..

ale da sa to urcite.. nie je to blbost..

traktor
4. jún 2009

ja viem ze sa da rucit domom ale neda sa aby rucili 2 rozdielne rodiny a to tym istym majetkom , takto som to myslela...

vroni
4. jún 2009

Lienočka, preto som písala, že na 99% sa nedá... Konštalácia družstevný byt/hypotéka je tak trochu výnimka, ale to určite nemusím vysvetľovať práve tebe 😉

kacenqa
4. jún 2009

podla mna sa to v pohode da, su pripady, kedy hodnota zakladanej nehnutelnosti nestaci a preto treba rucit este dalsim majetkom. staci, aby majitel danej nehnutelnosti napisal suhlas.

takisto sa da aj to, ze na jednu nehnutelnost su napisane 2 HU a to v pripade, ak prvy HU nebol na celu vysku hodnoty zakladanej nehnutelnosti. v tom pripade mozno vziat dalsi HU.

kacenqa
4. jún 2009

ale inac baby...uz tu riesite veci od temy asi, tak pozor aby to tu nezrusili admini... 😒

sasiki
4. jún 2009

ručiť sa dá aj rodičovským domom, keď sú ručiteľmi........