Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

janinkaza
28. máj 2009

vevusiatko,
mia príde, len možno už nenapíše....ale určite si všetko prečíta, čo jej tu napíšeme.....

vevusiatko
28. máj 2009

janinkaza hej ale osobne si myslim, ze jej viac pomoze to ze sa vyrozprava ako to, ze jej budeme kazda radit a samozrejme kazda inak 🙂

lucijja
28. máj 2009

mia, pises dokola ze to chces riesit. Ale riesit to znamena urobit nieco radikalne a nie dokolo sa stazovat muzovi ze tvojmu malemu beru hracky, ze ti chodia po izbe a prosit ho aby isiel s vami na nakupy. Chapem ze ho milujes aj ja svojho muza strasne milujem a neviem si zivot bez neho predstavit ale keby bol taky nezodpovedny voci nam myslim viac na seba a dceru, aby sme mali aspon my klud a odidem. S kludom, bez kriku by som mu vysvetlila ako ho milujem, ale ze to tam psychicky nezvladam, a musim odist. A ze budeme na neho velmi radi cakat, nech si rozmysli na kom mu zalezi viac. Plati hypoteku na dom kde byvate vsetci a nevie si narobit poriadok? Nehnevaj sa ale to voci tebe nie je fer a ak si to neuvedomuje a nie je na tvojej strane tak s vasim vztahom nieco nie je v poriadku. A nech by som bola akokolvek zamilovana, moja hrdost by mi nedovolila zostat a nechat so sebou zametat. Moj muz mal jedinu lasku pred tym, ako ma stretol. mal sportove auto, ktore si hyckal, vrazal do neho peniaze, bol nan hrdy a vsetci mu ho zavideli. A vies co urobil ked nas prikvacili financne problemy? Predal ho. A hoci dodnes za nim po veceroch doslova place, nikdy mi to nevytkol a vzdy povie, ze mu velmi chyba ale ze sme pre neho prednejsie a urobil by to znova. Tak ako som ja predala svoju lasku - motorku koli nasmu stastiu. Tiez som preplakala nejednu noc ale tiez by som to urobila bez mihnutia oka znova. Takze si myslim ze to, ze ta krasna stvorkolka stojaca v garazi tiez nieco o jeho vztahu k vam vypoveda. Peniaze za nu by vam zabezpecili byvanie na peknych par rockov, alebo splatku na byt... 😖

Tot moj nazor a teraz hor sa do mna... 😀

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
28. máj 2009

vevusiatko - a preco jej maju vsetci rozpravat ake to ma strasne a ako za to vlastne ani vobec nemoze - ked pravdou je ze - zase zabludim k ludovym povedackam - kazdy si je zdrojom svojho stastia - a v pripade tejto dievciny je to pravda a ze ju nechcem cicikat a chlacholit - no nie lebo ja si myslim ze niekedy je lepsie dat ludom "cez hubu" alebo teda povedat mu pravdu na rovinu a tak sa jej hadam otvoria oci a bude schopna reagovat a konecne mysliet na seba a na syna a zacat nieco robit a v buducnosti bude na to hrda a nie ju ucicikavat ako to robi vynikajuco ze sa snazi o udrzanie rodinneho krbu - to co robi nema s tym nic spolocne - ale to je len moj nazor 🙄 proste co ti mam este povedat k tomu - zeny ktore sa nepostaraju o seba nakoniec stracaju moznost zit svoj zivot tak ako si to predstavovali - a skoncia ako tie zeny o ktorych ste pisali ze sa nechavaju otlkat a furt sa len lamentuju - ale to je tiez sposob ako prezit zivot 😢

kaktusik007
28. máj 2009

prasiatko - absolutny suhlas...

zajo79
28. máj 2009

zamknut si svoje veci...a povedat ze chces mat svoje sukromie.

je to take tazke?

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia018
autor
28. máj 2009

tvoja.mima-príbeh o tvojej mame ma veľmi zaujal, neviem si predstaviť ako to dokázala zvládnuť, alebo postarať sa o vás keď mala 40 stupňové horúčky. Ja keď som bola chorá, mala som angínu, cez obdobie hádok s rodinou, konečne sa asi čosi v manželovi pohlo lebo malého mi zobral do žiliny, zobral si von alebo povedal svojej mame keď si potreboval opraviť traktor na ďalší deň do roboty nech dá ňanho pozor a ja som zatiaľ ležala v posteli a snažila sa nazbierať aspoň trochu energie. Vtedy som bola na svokru unavená a namiesto toho, aby som ju poprosila o pomoc snažila som sa o syna postarať sa sama. Teraz zase chcú stavať altánok a švagor ide stavať dom, na čo potrebujú manželovu pomoc tak sa nám cez deň nevenuje lebo je preč a keď príde unavený sa vyvalí na posteľ. S tou jednostrannou službou voči nemu, ako mu napríklad škrabať chrbát alebo neviem čo súhlasím, dakedy tak robím len keď aj ja som niekedy hotová že by som bola rada keby to bolo naopak ale vynasnažím sa mu viac venovať, oveľa viac sa zaujímať o jeho potreby. /Švagrina je v robote a jej decko baví svokra a jej volala že nech im spraví kávu keď prídu, som sa pred chvíľou vrátila od mamy tak som prišla skôr aby som ju predbehla a o manžela sa postarala ja, nie ona/. S tým rozprávaním s ním to bude pre mňa zložitejšie, zo začiatku mu to vždy hovorím s kľudom, ale keď neodpovedá začínam zvyšovať hlas a na konci mu vynadám aký je. Zlé je aj to, že vyrastal medzi tromi sestrami, mal vždy o všetko postarané, nemusel sa o nič báť. Dnešným mladým podľa mňa chýba aj to, že nejdú na vojnu. Môj oco a jeho bratia sú výnimkou niektorých chlapov. Nehovorím že nikdy neprišli opitý domov, však to je normálne u každého ale napr. môj oco keď je doma navarí, uprace, opere, ožehlí...keď som bola malá staral sa o mňa, prebaľoval, všetko čo robíme my ako matky, chodieval so mnou na dlhé prechádzky, stále na nejaké výlety. Ale takého asi len tak ľahko na ulici nestretnete. A môj svokor? Vraj sa nikdy nezaujímal o výchovu svojích detí. So svokrou sa nerozpráva ani s ostatnými svojími deťmi, stále je v robote, iba občas príde domov na pár dní keď sú sviatky. Aj v tomto je chyba, že ja manžela dosť často porovnávam s mojím otcom, prečo nie je ako on. Prečo sa aj on tak nestará o syna, nezaujíma o domácnosť. Viem že ale takéto veci by som nemala od neho žiadať. Ja som bola vychovávaná v tom, že ku cirkulárke nemám ani približovať, že stačí jeden nepatrní pohyb a môžte prísť o ruku. Nikdy odo mňa nevyžadovali aby som ukladala drevo alebo vláčila uhlie do pivnice. A tu? Boli by najradšej keby som zobrala pílu alebo sekeru do ruky a rezala drevo. Vraj prečo by to mala byť chlapská robota. Že keď si to neurobia oni tak potom kto. Segra hovorí, že môj manžel je kok.... Manželova sestra zas kedysi povedala, že by ho nechcela ani keby mal zlatého a svokra mi povedala pred mamou pred svadbou že ak by mal byť manžel taký ako jeho otec, že mu nikdy nedovolí oženiť sa. Ale bohužiaľ jablko ďaleko od stromu nedopadlo. Ja viem že za to dosť môže aj výchova. Ako bol vedený k tomu. Zatiaľ môžem byť rada, že nechodí domov napitý a že ma nebije pretože takých matiek je u nás na dedine dosť.
Keď som šla dnes ku mame tak hračky čo mi synovec berie som schovala malému do komody, prikryla vecami a teraz ich mám pekne po kope a na mieste. Žiaden stres že niečo chýba alebo že si to budem musieť ísť hore hľadať. Chcete vedieť čo práve robí moja svokrička? Píli drevo. A to by mala ležať a dýchať kyslík lebo je chorá.

mia018
autor
28. máj 2009

keby som si tam aj ten zámok namontovala sama, v ten deň by mi určite zmizol. Jediný kto so mnou súhlasí, aby som sa zamykala je môj svokor len bohužiaľ ten tu nie je ale keby bol tak už by to bolo vymenené dávno. Baby viete čo spravil manžel keď kupoval nové dvere na izby? Na záchod a kúpeľku kúpil tiež presklenené dvere takže vidíte krásne že ktosi sedí na záchode alebo sa umýva. Takže ten nerozmýšľa hlavou ale asi čímsi iným.

mia018
autor
28. máj 2009

Manžel je aký je, ja sa ho furt snažím zmeniť ale za čo aspoň jediné môžem byť vďačná je, že ma neopustil keď som otehotnela, to by som asi tak rýchlo nerozdýchala. Dokonca bol to on, kto mojej mame povedal že som tehotná. Ja som mu vtedy plakala na kolenách lebo som sa bála jej reakcie ale prijala to vtedy celkom dobre lebo tušila že také čosi sa nám asi prihodý.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
28. máj 2009

inak k tomu byvaniu so svokrovcami -moja mama tiez prve roky po svadbe byvala u svokrovcov v jednej izbe - a to este tak ze na dedine a musela zohrievat vodu uhlim v bojleri, kurilo sa uhlim do pece, po kuchyni im behali macky a podobne skvosty. moj tatko bol tiez neschopny vybavit ine byvanie - teda najprv bol na vojne - vsak vtedy bola 2rocna povinna- potom zacal pracovat v uplne inom meste ako byvali jeho rodicia a jeho zena a deti 🙄 - jasne jemu to super vyhovovalo - dosiel si na vikend pohral sa s dietatom, zasiel do krcmy s kamaratmi pomohol rodicom na dome a v nedelu vecer zase hajde do roboty - az kym toho moja matka nemala az po krk a nezohnala v mieste pracoviska mojho otca robotu a aj byt - kebyze ma cakat kym sa pohne moj tatik tak este dodneska byvame v jednej izbe - tolko len k tym prihodam zo zivota - a ked sa chce tak sa riesenia najdu 😉 ale ja som zasadne proti byvaniu s rodicmi - tak so svokrovcami ako s vlastnymi - nemyslim si ze to robi dobrotu.

mia018
autor
28. máj 2009

to nie je také ľahké, pretože švagrina s manželom sa so mnou nebudú rozprávať a potom ako vyhadzovala moju mamu z domu s tým že zavolá na ňu políciu sa s ňou nemienim ani ja rozprávať. Ohovárajú ma kde sa dá. S tou druhou čo mi chodí na počítač, kedy sme sa rozprávali, ukazovala mi akým chlapom píše na pokeci ale keď sa mi začala vyhrážať sociálkou a vraj si mám dať tabletky na upokojenie a ona sa tiež mojej mame vyhrážala políciou nechcem mať nič. So svokrou. Ak by som sa aj snažila že nech vidí, že aj ja čosi robím, nepomáha, akurát len čo hľadá na tom chybu a zakaždým ma zdrbe. A to aby si oddýchla. Koľko sa jej to navraveli jej detiská ale ona ich nepočúva, skôr ešte na nich zvýši hlas vraj kto to potom spraví ak nie ona. Tak ako sa naučili, teraz to tak robia. Aj keď má možnosť ísť si ľahnúť, podýchať kyslík a odpočínúť si, radšej sedí s dcérenkou v izbe a klebetia. Zakaždým keď umyjem záchod alebo pivnice, umyje to znova po mne. So švagrinou sme si rozdelili úlohy o starostlivosť o domácnosť a ona? keď upratujem zdrbe ma prečo to nerobím tak ako oni a keď im poviem že ja to robím tak, vraj ja sa mám prispôsobiť. Prečo by som ale práve ja vždy a zakaždým mala meniť svoje zvyky. U našich som bola naučená na to, že obed sme aspoň viacerí členovia domácnosti jedli spolu pri stole, tu sa každý rozuteká preč. Na vianoce majú úplne iné zvyky a keď nás s manželom vydeli že sme sa prezliekli do lepších šiat,hneď nás zdrbali a keď som im povedala že mi u našich sme boli naučených tak, ako keby som povedala niečo zlé. Ťažké je prispôsobovať sa práve im.Oni sú naučené neustále čosi upratávať, čosi robiť. Veď koľko ľudí sa už z nich smeje že akí sú posadnutí. Lenže ja mám iné priority, nehovorím že upratať netreba, ale veď stačí keď sa to spraví neskôr. Pre mňa je prvoradý syn a keď som dohodnutá s niekym že kamsi ideme prečo by som mala zostať doma ako oni odo mňa chcú a upratať čo treba. Koľko krát som už svokre musela povedať že to spravím keď prídem neskôr. Koľko krát kričala na mňa z okna že kam idem, len aby som bola doma. A to že žiarli na moju mamu ani nie. Ona skôr nevie zniesť, že tam idem s malým. Aj mama čo tu bola naposledy si všimla že si malého strašne privlastňujú, ako keby to bolo ich a nie moje dieťa. Ako keby som si mala pýtať od nich dovolenie keď ho chcem kamsi zobrať
Každá si so sebou keď ideme kamsi bývať berieme svoje zvyky. Oni chcú zo mňa spraviť robota, takého čo ich bude počúvať na slovo, nič im na to neodvrkne a bude si musieť pýtať dovolenie keď chce opustiť brány domu ale na to som sem ja bývať neprišla.

bubatinko
28. máj 2009

mia ak platite hypoteku na dom jeho rodicovsky co ste prerabali tak ak vam prislusnu cast domu nebudu chciet prepisat kludne ich mozete dat na sud za umyselne obohacovanie sa .... viem je blbe tahat rodinu po sudoch ale pravne to mozete urobit na to je zakon .....

a k tym vztahom... ja osobne by som od zaciatku izbu zamykala ci sa to niekomu paci a ci nie ich problem... a tie hracky by som tiez nezniesla.... ale pokusaj sa razne no nie krikom ... naozaj este vyskusaj a ked nie tak ja osobne by som teda dobre porozmyslala ci to stoji za moje zdravie a v neposlednom rade aj psychicku pohodu tvojho syna... drzim palce dievca ... 😉

grenadinka
28. máj 2009

mia- nic na tomto svete nie je lahke.
pri vsetkom sa musis zapotit

zajo79
28. máj 2009

mia- je to taky problem ak by sa svagrina s Tebou nerozpravala? 😉 ..odpoved si si dala sama, tak mysli trosku aj na svoje zdravie

grenadinka
28. máj 2009

mia - a nerozumiem ako si mohla dovolit aby niake semetriky vyhanali tvoju MATKU z domu. 🙄
neviem ale na moju mamu keby sa niekto zle pozrel tak mu rozbijem tlamu a to nemyslim obrazne. a to s matkou nemam ani uplne najlepsie vstahy, ale je to matka

mia018
autor
28. máj 2009

baby mňa tak manžel práve nasral až som sa rozplakala, celý deň bol preč a vozil drevo na altánok. Večer prišiel domov až pred deviatou, malého som ani spať nedala čo som naňho čakala a chystala mu večeru a keď som to už takmer mala on mi povedal, že on to nechce, vraj švagrina kúpila nejaké klobásky. Tak som naňho vyletela s tým, že na čo teda varím, že kto je jeho manželka ja či ona. Až teraz mi povedal že vraj on pracuje pre nich preto sa má ona postarať o to aby mal čo jesť. Ja som s nervami v koncoch tak ja sa snažím a on mi toto zatrebe? Aspoň som pripravila dobrú večeru psom.

janinah
28. máj 2009

mia,na dedine je to tak,niečo sa robí a potom si chlapi sadnú na večeru a jedia a pijú a kecajú...a krmi ich gazdiná,pre ktorú robia,to poznám,opravujeme dom na dedine a darmo má chlap dom a v ňom ženu a večeru hneď vedľa,tak on ostane tam,kde robil,jednoducho je to tak a to nezmeníš.....hlavne sa netráp a neplač,kašli na to,nabudúce daj malému krupicu,sebe chlebík a namiesto varenia si daj relax kúpeľ alebo dobrú knižku 😉 ale vidím jediné východisko,a to,že odtiaľ zmizneš,sama alebo v lepšom prípade aj s manželom,inak nebudeš šťastná,oni sú "iní" a kým si na to všetko zvykneš,tak zošedivieš a stratíš energiu a chuť do života,bárs by som sa mýlila,ale viem o čom píšem

mia018
autor
29. máj 2009

nevyhnali, mama by neodišla a povedala že ona si na tú políciu počká, nakoniec sa to ukľudnilo ale iba do času. Spravila som radikálny krok včera som povedala manželovi že odídem na pár dní k mame aby som si ujasnila či nás vzťah má budúcnosť tak sa idem pobaliť

grenadinka
29. máj 2009

mia- konecne sa hybes. 😎
ale nezabudni odist, a nechat ho dusit sa vo vlastnej stave. 😉
drzim palce napis ako to s vami postupuje

grenadinka
29. máj 2009

mia- a este nieco daj najavo aj jemu ze sa musi rozhodnut.
snad nechces v tom dome prist o rozum

womenne
29. máj 2009

mia držim place 😉 haam sa to u urovnaa ostanete byvat u vašich.ak by to predca len nemalo šancu tak prijmi aj druhiu verziu vašho vztahu. 😔

nika251
29. máj 2009

Ahojte. Mia- je mi luto tych nervov co prezivas, naozaj jedine riesenie je prilozit manzelovi ,,noz,,na krk. Bud nech si ta zastane alebo nech otvorene povie ze mu je prednejsi pokoj v sirsej rodine ako tvoje stastie.
A k tej veceri- uplne suhlasim s Janinah. U nas to byvalo tiez tak ked sa stavali domy- kde sa robilo, tam sa podavala ako vdaka nejaka strava. Peniaze chlapi nebrali ale veceru ako vdaku prijali. Je to rovnake ako uvarit pracujucim obed. Naozaj si z toho nerob hlavu. Lepsie by ti padlo keby po dni stravenom makackou pride domov o deviatej vyhladnuty bo mu cely den nedali nic jest? To by som teda riadne zurila, ti poviem. A s tou vecerou- snazila si sa, si dobra manzelka. Urob to rovnako aj na buduce ale len malu porciu pre pripad ze pride domov uz zas hladny. Alebo len nejaku lahucku veceru aby mal doma jest ale nevyvaraj extra veci.
Snaz sa byt trosku viac v pohode aj ked je to tam asi strasne tazke. Drzim palce

vevusiatko
29. máj 2009

prasiatko ja netvrdim ze ju treba lutovat ja len si myslim, ze pre kazdeho je najlepsie nieco ine, vsetci sme ine povahy a suhlasim s tym co napisala tvoja mima 🙂 Kazdy je individualny
Mia drzim palce nech sa uvedomi 🙂 Vacsinou si chlapi vsetko uvedomia az vo vyhrotenych situaciach

mia018
autor
29. máj 2009

baby viete ako zas dopadlo? Pekne vychystaná, s malým oblečená, veci pobalené v kočári a práve som vychádzala keď v tom sa vrátil môj manžel, kočár zatisol späť a potom nás zobral do izby a začal si ma udobrovať. Vraj čo včera spravil keď som mu nadala, ja viem že sa mala švagrina postarať aby mal čo jesť len JA jediná som nevedela že drevo vozí aj pre nich. Tak nakoniec sa to zas na chvíľu ututlalo. Veci mám ešte stále zbalené na čo sa potom znova baliť. My povedal vraj keby som odišla že on si nás nájde. No neviem neviem. Ale svokra zase baví synovca ktorý je ako inak nasačkovaný aj u mňa v izbe, búcha, s malým sa háda o hračky tak radšej idem na obed k našim a keď som sa manželíka spýtala že čo mu mám navariť vraj nič. A že či mu mám kúpiť čo na večeru klobásky alebo čo že nie nič. Aj tak to kúpim a ak nie psy sa nažerú. Môžte byť radi žu práve nie ste. Ten hluk čo vydávajú tieto dve detiska by bolo moc na každého a momentálne na mňa lebo ma hlava začala bolieť. Škoda že robí teraz tu u nás na jedine keď bol na týždňovkach som spávala u mamy aj štyri dni v týždni takže my bolo super. No čo idem ja radšej k tej mame

vroni
29. máj 2009

No, mia, a čo keby si chodievala hneď ráno k mame a prichádzala až večer? Veď kto ťa núti sedieť mužovej rodine pri zadku, kým je on v práci? Večeru môžeš aj u mamy navariť, dieťa sa ti tam zahrá tiež a ty budeš mať viac kľudu. Je mi jasné, že to nie je riešenie, ale aspoň ti to dá trochu priestoru dýchať a premyslieť si, ako ďalej. Že sa to svokre a spol. asi nebude páčiť? No a čo má byť, tebe sa ich správanie tiež nepáči a im je to fuk.... Určovanie hraníc, dohody a diskusie pomáhajú len tam, kde je snaha (aj keď malá) na obidvoch stranách. To nie je tvoj prípad. Ty sa im môžeš len postaviť (a na to ešte evidentne pripravená nie si) alebo odísť (a to nechceš). Tak aspoň skús odbúrať stres na minimum, uvidíš, na čo všetko prijdeš aj sama, keď budeš mať trošku času aj na premýšľanie.

vevusiatko
29. máj 2009

Mia vroni ma super napad, 🙂 🙂 🙂 Suhlasim skus to takto aspon docasne