Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

prasiatko30
28. máj 2009

- inak grenadinka - preco si myslis ze nie je dobre hovorit tieto veci na rovinu - myslim si ze je omnoho lepsie jej postavit na tanier vec ako je sice videna od niekoho kdo do toho nevidi alebo vidi len to co ona chce aby sme videli ale ked to dala na verejne fora tak nemoze ocakavat len chlacholive komentare - ale aj tak jej to houby pomoze - v tom mas velku pravdu. vies ako sa hovori - clovece pomoz si aj pan boh ti pomoze - ludova stopercentna pravda!!!!!!!!!!!!!!!

mia018
autor
28. máj 2009

prasiatko- mám 21, takže som otehotnela v 19, čo je dosť skoro. To je škoda, že ja som si ani len neskúsila čo je to pracovať. Že keď som zmaturovala už za mesiac som mala svadbu. Takže naozaj aj ty grenadinka čo si napísala je pravda že som aj ja ešte nevyzretá. Dakedy s manželom a malým ideme preč, pokúpi nám čo potrebujeme, sme spolu a vtedy tvoríme rodinu len dakedy má také dni že je radšej sám. A odísť? Dokázali by ste to vy keby ste svojho manžela naozaj milovali? Ja viem, že to nie je iba zaľúbenosť a že to tak rýchlo nepominie a čo písala prasiatko o tom že raz možno príde nejaká mladá pipka, to sa môže stať dnes, zajtra, o týždeň...Keď sme sa kedysi o tom rozprávali ja som mu povedala že ja by som ho nedokázala podviesť ale uňho je to možné. Keď som sa pýtala keď sme spolu nebývali že či si našiel druhú že vraj kedy keď nikam nechodil alebo teraz, že vraj to by nemohol byť každý deň doma tak ako mám vedieť že keď si nájde robotu kdesi mimo nás že si tam nenájde aj druhú. Keď pracoval v BA mi povedal že by si tam určite nenašiel, vraj aby mu furt vyvolávala...ale pri tých jeho slovách som na pochybnostiach aj pri tom či je zmysel tu ostať. A ja nie som taká sviňa ako oni, že by som si chodila po synovcove hračky ale sviňa som v tom že ich to vie riadne naštvať keď si idem po synove a synovec sa rozplače.

mia018
autor
28. máj 2009

ja to chcem riešiť, ja chcem byť s manželom aby mal aj malý možnosť žiť s otcom, aby sme žili spolu ako rodina ale keď manžel nechce ísť do podnájmu a ja už neviem ako ho presvedčiť, nič nezaberá, furt sa len vyhovára, že platíme hypotéku ale tá hypotéka je na túto kuču kde bývame tak oni by prišli o dom

prasiatko30
28. máj 2009

mia kedy pochopis ze nechavanie alebo nenechavanie hraciek synovcovi nie je tvoj problem - problem je to ze nebyvate samostatne - to je tvoj problem - snazit sa o spoluzitie s dalsimi 2 alebo 3 rodinami nie je buducnost ani zivot pre jednu rodinu - a pokial nevyriesis tento problem tak sa budu tahat vsetky ostatne!!! takze byt tebou by som zacala riesit tento problem a uvidis ako sa vyriesi rychlo problem s hrackami - lebo som si ista ze ten maly synovec nebude chodit do vasho bytu vzdialeneho niekolko km od domu tvojich svokrovcov po hracky - asi tak 🙂

grenadinka
28. máj 2009

prasiatko- moc jej situacii nerozumiem, zda sa mi ze uvazuje opacnou castou tela. preto si myslim ze asi nechce pocut pravdu.
ved vie ako na tom je sama priznava ze je to zle, a stale nevie co robit?
mozno ak je to tak ze sa takymto vyplakanim nic nezmeni, tak takych ludi mozno staci polutovat. 😢
mne je jej luto, nezavidim jej situiaciu, ale tym ze jej povies co ma robit(alebo co by si robila ty( sa aj tak nic nezmeni . tak mozno lepsie prejst na inu lahsiu temu. 😀

prasiatko30
28. máj 2009

grenadinka - v tom mas svatu pravdu. 😀 😀 😀 😀 - vies co je na tom najhorsie - alebo teda najlepsie zalezi na zornom uhle- ze vsetky taketo "nevyliecitelne" zavislosti sa nakoniec vyliecia - ale v akutnom stave nepomahaju ziadne terapie - asi tak 😵

mia018
autor
28. máj 2009

a inak prasiatko ty nie si rada keď máš nejaký problém alebo ťa niečo trápi že sa o tom môžeš s kýmsi porozprávať? Že ktosi ti v čomsi dá za pravdu, v čomsi ti poradí , v čomsi ti povie že robíš zle? Ja to chcem riešiť, pretože takto sa večne žiť nebude dať, ale tým že som to sem napísala aspoň trochu tej nervozity, frustrácie a nešťastia ide zo mňa von. Aj iné baby tu píšu o svojích problémoch. Je im dobre keď sa majú komu vyspovedať, keď vedia že ich ktosi vypočuje. A riešiť to odchodom k mame? Áno, priznám sa, mali by sme sa lepšie, pretože by zo mňa nebola takáto vystresovaná kôpka nešťastia ale mám žiť s tým že malý mi každý deň bude vykrikovať tata a nedočká sa ho, že si to dieťa budeme podávať cez plot a tým to všetko hasne? A ako mám vedieť, že keď trošku podrastie nebude chceť ostať s otcom a dobre vieš že na súde sa rozhoduje pri kom mu je lepšie ale sa aj dieťaťa pýtajú s kým chce byť a môj syn je pre mňa všetkým. Keby sa tie kravy do mňa nestarali a nechali mi aspoň súkromie v tejto jednej izbičke dalo by sa to vydržať, keby sa mi nemiešali do života a nesnažili sa ma poštvať proti manželovi. Keby aj svokra od neho nevyžadovala pri hádkach aby sa zastal jej a nie mňa. A hlavne keby nebol manžel taký a svokra by tiež nechcela prerábať nič z tohto by sa nebolo stalo, lebo aj svokra chcela nech sa dom prerobí a vraj nám každý môže závidieť. A čo? To že žijeme s manželom zle? Sestra vraví že to je len otázkou času kedy odídem. Je to dosť možné ale snažím sa zo všetkých síl aby nám to vyšlo s manželom. Na čo sa teda ľudia berú? Aby sa za chvíľu rozišli? Najprv to treba riešiť a keď má človek potrebu, áno nech napíše do nejakého fóra, nech povie z čoho je smutný, čo ho trápi. Netreba to držať dnu, treba to dostať von a všetko čo tu píšem vie o tom aj manžel. Ale tomu je jedno keď prichádza syn o hračky ale ja to tak nenechám.A všetkým ktoré sa chcú vykecať zo svojho problému nech tak spravia, keby som všetko čo sa stalo, čo sa deje mala držať neustále v sebe a dokonca nepovedať o tom ani len mame teraz by som bola na práškoch. Keď je problém treba ho riešiť

janka5861
28. máj 2009

Mia ,ty si nieco strasne urobila v minulom zivote ,ked toto vsetko trpis ? Normalne ani neviem co by som Ti napisala ako ma nahneval ten tvoj manzel ................ to by som asi bola neslusna

kaktusik007
28. máj 2009

mia... nemam slov... a je mi z tvojho pribehu smutno... tvoj chlap sa nezmeni, nevyzreje zo dna na den... pokial citis zodpovednost za svoje dieta (co dufam a pevne verim citis) - tak sa proste zbal a odid... A uz sa nevrat... ako tu bolo hore povedane, utec od svokrovcov, ale nevylucuj vratenie sa k muzovi, ktoreho lubis... ale niekam inam, aj podnajom je riesenie, aj ked nie lacne.... vies, byt pasivnym chrobakom nikomu nepomoze... neskor mozes vybuchnut, konflikt narastie do obrovskych rozmerov, a ... . Odkladanie riesenia problemu este nikdy nikomu nepomohlo a naozaj nie je nic horsie, ako o desat rokov zistit, ze musis pobalit svojho syna (a mozno aj dalsie deti, ktore pridu) a odist k svojej mame, ked ty si to mohla urobit daaaaaaaaavno predtym.... si mladunka, mas cely zivot pred sebou... laska je slepa, ja viem, tiez mam za sebou vztah pri ktorom sa mi podlamovali kolena, ale dotycny ma nicil a tak som sa rozhodla ist cestou sice dva roky pre mna bolestivou, ale s odstupom casu to hodnotim ako neskutocne pozitivny krok....

mia, ak tvoj manzel nedospel a nedocvaklo mu, ked si bola od neho 4 mesiace odstahovana, ze nieco naozaj nie je v poriadku, tak... nemas o com rozmyslat... isto, rodina je dolezita vec, ale prosim nerob chybu typu ze sa obetujes pre rodinu.... aby ti tvoj syn v patnastich nevycital, ze ma hystericku matku ktora sa v kuse hada s jeho otcom a jeho babkou a dedkom.... umozni svojmu dietatu zdravy psychicky vyvin a odid z toho prostredia... tebe to prostredie totiz vrcholne neprospieva... ako moze potom prospievat tvojmu dietatu???

grenadinka
28. máj 2009

mia- prepac ale ja tomu asi nerozumiem, ved si mlada pekna, mozno by si bola aj sebavedoma .
ty budes svojho milovaneho muza cakat doma, on ta mozno nebude podvadzat. cez den peklo s jeho rodinou no a v noci by som sa bala ci sa mu nezunujem.
ja som si myslela ze ten moj je nezodpovedny lebo cele svoje vianocne premie minul a kupil nam krasny pobyt v tatrach.
a ty si myslis ze my svojich muzickou nemilujeme? ha ani nevies ako, ale pozerame sa na svet trochu triezvo.
ja so tiez mlada ale23 ale zda sa MI ZE JA MAM ZA SEBOU TOHO HODNE VIAC.
VZAL TA TEN TVOJ POKLAD NIEKEDY NA VYLET NA TEJ NJEHO KRASNEJ STVORKOLKE? MYSLIM MZE ASI NIE

grenadinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
28. máj 2009

ja ti neberiem moznost sa vyrozpravat a uznavam ze vela ludom to pomoze - ja spochybnujem ze ti tieto rady ohladom toho ako mas vylepit nejake zasady spolunazivania na dvere aj prakticky a realne pomozu. psychicky ano urcite sa cloveku ulavi ked sa vykeca a bodka. ja som sice trochu drsnejsie vyletela uznavam - ale proste niekedy sa mi rozum pozastavuje nad problemami ktore nie su problemy - alebo lepsie povedane ktore by sa mali riesit z uplne ineho konca.

grenadinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
28. máj 2009

grenadinka - uz som si zacala pripadat ako vypocitava svina - vsak to mam aj v nicku - zdalo sa mi ze som jedina co by som bola schopna poslat do riti muza co minie pol miliona starych dobrych sk na svoju stvorkolku namiesto toho aby zaplatil zalohu na novy byt a zacal platit hypoteku za nase hniezdocko lasky kde by sme mohli stastne zit ako rodinka s nasim vytuzenym dietatom 😵

grenadinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grenadinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
womenne
28. máj 2009

grenadirka ale to vieš že je vela takych žien,mia nieje sama,ma to tažke je mlada ale zodpovedna matka.To že sa chcela vyrozpravat je spravne ved kolko je tu takych tem ktore su len o tom aby sa matky vykecali že nezvladaju 1dieta+ domacnost-na tom sa vždy rehocem 😝 stažuju sa že nemaju na seba čas,že su unavene a bla bla ale miina tema je o radach ako to ma vyriešit,nemyslim že piše len do vetra ved by ho potom na 4meiace neopustila nie???ma ho rada skuša všetko možne ved dobre viete že opustit milovaneho človeka je tažke.
Ja sama by som t nedokazala 🤐

grenadinka
28. máj 2009

womenne- mozno mas pravdu. a zla som tu ja , 😠
ale aj tak hovoris ze ho opustila na 4 mes. ja by som sa uz nevratila, a keby som sa uz vratila tak by som vyzadovala zmenu. 😒
ani ja by som neopustila priatela , lebo ho milujem . 😵
ale nech urobi co ilen zlomok toho co robi muz mii, tak balim kufre a nemam sa o com bavit.
milujem tiez ale nie fanaticky 😖

vevusiatko
28. máj 2009

prasiatko , grenadinka nehnevajte sa ale preco ju hned odsudzujete 😠 ? Zato , ze je mlada, viete kolko je zien co sa aj v 40 alebo 50-tke slepo zalubili chlap ich bil a podobne ?

womenne
28. máj 2009

vev presne vela matiek sa nechava mlatit a žiju snimi nadalej,o ju nebije len je ešte nevyzrety možno to pochopi trošku neskor,možno nie,ved takto sa spravaju aj starši chlapy vid ine temy ako opustenie v tehotenstve.

už to vidim mia tu zase prestane pisat a bude sa trapit sama ☹ mia ak budeš chcciet som tu pre teba ja ta vypočujem bez nejakych vyčitiek ktore aj tak nemaju zmysel,viem čo preživaš prežila som to aj ja,aj ked stym rozdielom že moj stal pri mne.takže IP 😉

joj a ešte som chcela o mii neviete všetky podrobnosti tak ju prosim neodcudzujte ano???ma to chuda tažke.

vevusiatko
28. máj 2009

Mia pozyvam ta k nam do temy Mlade maminy a ich deticky z PMM 🙂 Mozes sa vyrozpravat u nas 🙂

vevusiatko
28. máj 2009

womenne presne ako si napisala...
Kolko chlapov zenu opustilo pocas tehotenstva a casto boli starsi, podla mna je len mlady a nevyzrety a to predsa nie je to najhorsie .... A nie kazda zena ma chlapa co jej bude skakat s prepacenim okolo riti a tak ako si ona zaziada. Aj u nas su tazke chvile niekedy ale moj chlap je uzastny otec a aj priatel a hotovo 😀

grenadinka
28. máj 2009

vevusiatko- preco si myslis ze ju odsudzujeme?

nie za to ze je mlada , alebo nie za to ze sa zamilovala. nie pre to som uprimna. 😠
myslim si ze je to hodne aj jej chyba ze je v takejto situacii.
a ty mi chces povedat ze chapes chovanie takych zien ktore "sa zamiluju a nechaju sa otlkat"?

kaktusik007
28. máj 2009

vev, women - ano, ma to tazke a nik ju tu ani neodsudzuje... len... chce mat sama pre seba aspon styri steny, a tie tam, kde byva, proste nema... a tak jej to ide riadne na nervy a psychiku... a je to myslim pochopitelne...

mlady je uz otcom rodiny, ale evidentne si to este neuvedomil, ked sa tak nechova... a ona je z toho unavena, cez den bojovat o trosku sukromia so svagrinami a so svokrou, a vecer mat manzela, ktory nie je schopny pochopit jej problemy - ved preco aj, ked pre neho je uplne prirodzene, ze mu chodia do izby, su to jeho sestry...

len... ci by to tak prirodzene bral aj z opacnej strany.... ze by byvali u miinej mamy, a jej brat by chodieval k nim do izby kedy by sa mu zachcelo.... :(

vevusiatko
28. máj 2009

Grenadinka mozno to je moj pocit , ze ju odsudzujete ja to tak vnimam pisali ste o tom, ze nerozmysla , ze mysli inou castou tela a ze je mlada naivna . Podla mna robi najlepsie ako vie a myslim, ze na jej mieste by som sa spravala rovnako 🙂
Grenadinka do urcitej miery chapem aj take zeny

grenadinka
28. máj 2009

vervusiatko- tak pardon, ja som tiez pisala len svoj pocit.
ale zda sa mi ze sa tu vsetky nechate urazat a obmedzovat rodinou svojho muza, poniektore by sa nechali aj otlkat lebo ved ten chlap je len nedozrety, on sa predsa zmeni.
a najhorsie je to ze ked niekto povie uprimne svoj nazor tak mate na to este aj rozumne vysvetllenie a tych "parchantov" si este budete aj obhajovat. 😠
a to sa ti zda to najlepsie riesenie, vsak? 🙄

vevusiatko
28. máj 2009

Grenadinka je to tvoj nazor ja ti ho neberiem len som mala pocit, ze odsudzujete ju.
Zdanie niekedy klame a tvoj pocit je potom dost obmedzeny 😠 Ja a myslim, ze aj ostatne baby sa nenechavaju obmedzovat rodinou chlapa ani otlkat a zato, ze som povedala , ze to chapem tak to je to ze som asi viac empaticka k ludom ako ty.A za dalsie ja si ho nezastavam len tvrdim , ze iny sa zachovali horsie ako on a predpokladam, ze aj on je mlady a taky vacsinou nechaju zenu aj s deckom. Nezastavam si ho a myslim si o nom svoje aj ked neviem ako je to presne v skutocnosti.
A vy ste jej tu ake riesenie dali??? Aby sa s nim rozisla, aby nechala dieta vyrastat bez otca?? A ona ostala bez chlapa??

janinkaza
28. máj 2009

baby, ja som myslela, že toto je téma, kde trochu poradíme mii a nie, že vy sa tu budete, ktorá nad ktorú!!!!!! skúste každá napísať, čo sa vám zdá správne, resp. radu/pomoc z vášho pohľadu a nechajte to na mii, čo si z toho vyberie....neriešte si svoje komplexy, že máte/nemáte pravdu...každá sme si niečim prešla, tak radíme zo svojich skúsenosti,jo????

vevusiatko
28. máj 2009

janinkaza ja si svoje komplexy neriesim tu. Len sa mi nezdalo spravne ked sa do nej zacali navazat, myslim, ze mia potrebovala tu najst pochopenie, rady a podobne a teraz ako uz pisala womenne mozno nepride a uz sa nevyrozprava,

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz