Synovec berie synovi hračky. Mám proti tomu bojovať?

mia018
27. máj 2009

Ahojte, rada by som si vypočula váš názor na môj problém. Bývam v dvojposchodovom rodinnom dome. Spolu je nás tu 8. Mám nie práve najlepší vzťah so švagrinou a jej manželom, ktorý bývajú nad nami. Máme spoločný vchod, takže sa stretávame nonstop. Majú trojročného syna, ktorý takmer každý deň chodí do mojej izby a berie môjmu synovi hračky. Hrať sa s nimi môže ale čo ma dokáže najviac vytočiť je, keď sa vrátim domov a chýbajú mi. Ja si idem po ne čo sa ostatným ľuďom v tejto domácnosti nepáči, ale ja tie hračky kupujem pre svojho syna aby sa mal s čím hrať. Keby to synovec alebo skôr jeho rodičia,ktorý by mali mať toľko rozumu doniesli aspoň späť ale nie. Kľudne mu to nechajú. Ja už z toho šaliem lebo ak by som to nechala tak, potom by synovi neostalo takmer nič. Čo myslíte, mám sa i naďalej prizerať na to ako malému pomaly ubúdajú hračky alebo chodiť si po ne a nechať sa nazývať najhoršou krstnou???

lienocka235
4. jún 2009

vroni jasne.. ale dat sa to da...

ale to nie je podstata problemu...

ako uprimne podla mna je toto dost osemetna situacia pre vsetkych zucastennych nielen pri miu ale aj pre svokru a svagrine.. je to situacia. ktora moze mat skarede nasledky.. na rodinne vztahy do buducnosti a mala by sa riesit..
toje moj nazor vyjadrila som hotu viackrat.. a je len na Mii ci cche s tym vobec nieco robit..

missy97231
4. jún 2009

uff, ale mi to dalo, kym som si precitala tuto diskusiu...
nic k tomu nemam dodat, len tolko - ze bolo naivne si mysliet, ze Mia zmeni svojho manzela po svadbe... musela vidiet aj pred svadbou, ze byvat u svokrovcov, a k tomu este dalsie 2rodiny pohromade dobrotu neprinesie... 😎

kaskya
4. jún 2009

Mia, ja som na tvojej strane. Verím ti, určite to nemáš jednoduché a držím ti palce, aby sa to čím skor vyriesilo. Máš moju podporu.

zanetak
4. jún 2009

Mia, chcem sa len spýtať, či máš u svokrovcov aspoň trvalý pobyt, keď si už podpísala úver na cudzí dom?
Určite by som žiadala svokrovcov , aby to išli právne vyriešiť, komu aká časť bude patriť. Pretože keď ti svokrovci nebodaj zomrú, tak si budete deliť dom na štyri časti a budeš musieť vyplatiť ostatné jeho sestry, ak tam budeš chcieť zostať bývať.

jasminet
4. jún 2009

zanetak - a co s tym ma trvaly pobyt? aj keby ho tam mala a dom jej ani z casti nepatri, tak ju odtial pozenu ked sa rozhodnu sa jej zbavit. a darmo bude mavat policajtom pred ocami obcianskym, ze tam ma trvaly pobyt...

zanetak
4. jún 2009

jasminet, veď to áno, ale podľa zákona by jej mali nájsť aspoň náhradné ubytovanie, ak tam má trvalý pobyt.

mia018
autor
4. jún 2009

no mám tu trvalú adresu a aj mama mi povedala, že keby ma odtiaľto vyhodili, vraj podľa zákona mi majú nájsť náhradné ubytovanie čo je vraj podľa nich blbosť. Začnem to riešiť tým že ak mi svokra za čosi bude nadávať alebo zvýši hlas budem sa tváriť že nepočujem a ak sa čosi bude pýtať odpoviem. S manželom sme sa dohodli na tom, že si konečne kúpime vlastnú práčku lebo oni majú dve, lenže nepatria mne, tak aby som mala vlastnú a nebudú mi to už vyčítať a postupom času si budeme kupovať ďalšie potrebné veci.
A áno bývame tu tak ako to napísala predtým lienočka, s tým že svokor nie je rozvedený ale nežijú spolu kvôli tomu, že predtým tu bývala aj jeho matka a dali ju do ústavu. A svokor chodí domov iba na sviatky a rozpráva sa iba so svojími dvoma švagrami a mnou takže vtedy je tu pre nich atmosféra dusnejšia a boja sa mi čosi pred ním povedať. Je tu kopec rodín, ktoré má svoje zvyky, svoje pravidlá a nikto sa nechce prispôsobovať tomu druhému.Tie hádky tu boli vždy, či so mnou alebo bezo mňa a by ma zaujímalo, ak tu vtedy ešte budem keď svokor pôjde na dôchodok. A čo ma dosť mrzí zatiaľ splácame hypotéku na cudzí dom s možnosťou, že jedného dňa môžme aj tak skončiť na ulici, lebo ak mi nebudeme splácať hypotéku, alebo druhá švagrina ktorá si tiež zobrala hypotéku na tento dom a hlavne keď je teraz tá kríza, som zvedavá čo sa potom bude diať. Ja môžem byť rada, že ja sa mám vždy kam vrátiť. A to s tým vyplácaním ak tu ostaneme, tak manžel povedal, že vraj kto odišiel dobrovoľne tomu nič nedá, lenže podľa zákona je povinný a ešte keď sa prerobilo, cena domu o trochu stúpla tak som zvedavá že kde na to zoberieme peniaze ak by k tomu raz došlo

cutty
4. jún 2009

Ahoj mia a vsetky ostatne 🙂
Takze citam tuto diskusiu uz od zaciatku a dovolte mi vyjadrit svoj nazor.
Podla mna Mia ty vobec neriesis to, co je teraz ale vzdy sa len zaoberas tym co bude ak...ak nebudete platit hypo, ak ju nebude platit svagrina, ak vam svokor prepise polku domu a vzdy same ak.
Lenze toto zdaleka neriesi tvoj problem. Jednoducho bud odtial odides alebo to budes takto musiet znasat. A cim viac budes prejavovat odpor a hadat sa a nebudes ochota ustupit v nicom tak tym to bude horsie. A ak doteraz svokor nic nepodnikol a ako hovoris ze ani sa s tvojim muzom nerozpravaju, preco si myslis ze prepise dom synovi ktory mu nepovie ani pol slova. Ja neviem prosila si o rady ale pripada mi ze si si z nich takmer nic nezobrala. Ine riesenie ako odist nevidim. Alebo to bude cim dalej tym horsie a myslim si ze najviac to ublizi prave tvojmu synovi, pre ktoreho vyrastat s permanentne hadajucim sa okolim a nervoznou mamkou urcite nie je dobre a moze ho to poznacit do buducnosti. Aj napriek vsetkemu drzim palce 🙂

womenne
4. jún 2009

mia už len kvoli strachu z krizi a vytvorenia zazemia tvojmu synovy by som odtoal odišla ja fakt neviem na čo čakaš,tym e si ty nervozna a aj tvoj manžel,len ubližujete malemu onto vyciti viem to podla mojich akonahle sme sa prestahovali bol klid,lepšie spavali...
dokedy chceš takto žit??ver mi že tvoj by za tebou šiel. 😉

janetina
4. jún 2009

mia to ze dostanete 1/2polovicu domu neriesi tvoju situaciu vobec, dom sa zhodnocuje ako celok..nie na poschodia ci izby. kazda vec sa deli na polovicu !! Mali ste vyplacat surodenciv pred preraabkou takto sa to zhrosilo a to ze nie je Vas uz teraz tak to ste v riadnom probleeme. neviem kolko ste brali uver ale radsej by som odisla lebo ak by vam nieco chceli dat -darovat ci vyplacat, tak by vam to uz davno mali dat. Vela ste tam preinvestovali...? 😔 rychlo prec moj nazor, nici to vas vztah a hlavne mimi bude v takej atmosfere vyrastat. Tlac na muza nech to prepisu cele potom by sa to pohlo...hadam

janetina
4. jún 2009

a dajte si sami ore seba termin a ked sa tak nestane chodte prec...aspon muz uvidi ze ho len vyuzili z penazi 😖

janetina
4. jún 2009

a co sa tyka rucenia rucitelmi su predsa svokra a svokor / oni museli podpisat sa za uver ako taky...!/tak aky problem s hypotekou ved ju budu splacat oni ked nebudete &vy a mate po probleme....ale je problem v tom ze vy ten dom chcete 😕 ? nie?

janetina
4. jún 2009

ak nie utekajte a uz sa nikto na nikoho nebude vyhovarat 😉 ani Ty a ani ostatok rodiny

lienocka235
4. jún 2009

ja len jedno doplnenie.. nahradne byvanie ti najst NEMUSIA.. ak tam mas trvaly pobyt... lebo trvaly pobyt sluzi len na evidenciu a nezaklada ziaden vztah k nehnutelnosti...

janetina
4. jún 2009

ano lienocka to jsom este chcela aj ja podotknut...nie je vlastnik mia

zajo79
4. jún 2009

bud sa postavite na vlastne nohy a odidete...alebo ma napadlo...neda sa na vsetko zabudnut a zacat od znova?

nic medzi tym asi nieje..

a trvaly pobyt ma len evidencny charakter,ziadne nahradne byvanie byt nemusi..

A robi sa to aj tak,ze si podpises najomnu zmluvu a to ta potom len tak vyhodit nemozu - musia najst nahradne byvanie, lebo nemusi byt zmluva overena u notara...ak by ta chceli vyhodit,tak na zaklade zmluvy ta vyhodit nemozu, i ked nieje overeny podpis..to uz riesi obciansko - pravne, od coho davaju policajti ruky prec.

Je to zlozita situacia, tazko radit....najradsej vziat nohy na plecia a ist niekam ked len do prenajmu,za ten klud to stoji....necitala som vsetko, nejako nato nemam takto vecer energiu...ale drzim palce nech sa to vsetko vyriesi

mia018
autor
5. jún 2009

v Dunajove boli voľné byty, nájomné nebolo vôbec drahé ale manžel nechcel o tom ani počuť, vraj na byt nikdy a na dom nemáme peniaze a keď som mu povedala, však keď odídeme a hypotéku splácať nebudeme, však oni budú musieť inak nebudú mať kde bývať, ani to sa mu moc neľúbilo. Tu vyrastal, má tu všetko, obrovský pozemok, garáže, mamičku takže prečo by mal on odísť. Ale sa čudujem, už prestal tak chodiť za svojou mamičkou ako chodieval. Keď mu trebalo čosi zašiť, povedal jej nie mne a teraz prišiel hneď za mnou alebo keď sme kdesi boli a ona sa ho spýta, že vraj nemusíš všetko vedieť. No to je pravda, lebo ona by sa nemala do nás vôbec starať. Tu na dedine kde bývam majú možno zo 3 domy o ktorých viem na predaj, sú staršie ale keby človek chcel a pousiloval sa, boli by byť krajšími. Len to by musel on chcieť vzdať sa tej hypotéky, lenže o tom pochybujem lebo to by musela platiť jeho mamička

missy97231
5. jún 2009

ja nepochopim nieco take - ako je - ze vziat si hypoteku na barak ktory MNE ani zcasti nepatri papierovo 😒 podla mna to je az mooooc naivne,,, nie? bud tvoj manzel a ani ty,,, ked si mu to dovolila nerozmyslate ... fakt nepochopim nieco take 😕

janetina
5. jún 2009

a kupovat domkde mas taketo vztahy odid prec sama inak ho nenastarujes myslim manzela.a on sa ukaze v pravom svetle ...to co zazivas je raz trosku lepsie a raz stale dolu 😖

sasiki
5. jún 2009

mia tvoj chlap sa nemal ženiť, keď lipne na rodičovskom dome a nezaujímajú ho tvoje potreby a pocity 😠 je to kret.n a ani ty si sa asi nemala vydávať, že? 😒 Láska je o ničom, keď je jednostranná..............

womenne
5. jún 2009

No riadne ste si zavarili teda aspon tvoj,nikdy sa nevyplaca pred rekonštrukciou ako t to pisali,ani mi sme to nerobili,maly sme pofoteny povodny stav a stymi fotkami sa šlo na urady,ale my sme mali aspon vcelku dobre vztahy so švagrami-už nie 😝 teraz ich budete musiet vyplatit z rekonštruovanehodomu čož sa vam navyši.
vobec nerozmyšla ten tvoj chlap,vieš on to možno ani nikdy nepochopi a ty tam darmo trpiš a stale sa len hadate,ja by som tu pračku nekupovala,zase darmo vyhodene peniaze,ved si daj do ich vyprat hadam ti plnu pračku vody nevypnu.Prste spravaj sa tm ako doma kedže tam maš trvaly pobyt ja by om robia tak akoby som bola doma. 😉 oni vedia čim tavyprovokovat,naschval by som snimi komunikovala,aj ked je to tažke ja viem niekedy to nejde ale snaž sa.
Inak ja by som už bola davno preč s chlapom či bez chlapa,strašne sa ho držiš,nechceš ho opustit ale čo on robi pre teba?????

prasiatko30
5. jún 2009

ja si myslim ze ten jej chlap si este stale neuvedomil ze vytvoril samostatnu rodinu - proste jeho rodina je este stale mamicka a jeho sestry a az potom niekde za touto svojou najblizsou rodinou nasleduje jeho syn a niekde na poslednom mieste aj jeho zena - ale v podstate je to dieta ktore este neodislo z domu a ked mamicka povie a naplanuje prestavbu domu ktory je jeho domovom tak preco by si na to on ako dobry syn nezobral hypo. - proste deti maju deti a hraju sa na otecka a mamicku - vyznie to vysmesne ale je to tak 😖

missy97231
5. jún 2009

prasiatko, asi tak ako pises 😀

zajo79
5. jún 2009

mia to nepisala aby jej tu niekto nadaval, chcela poradit....

nic v zlom,ale tiez mi to pride nezodpovedne....a ako z predminuleho storocia..a neverim ze moderny clovek take nieco spravi.

prasiatko30
5. jún 2009

zajo - to nie je nadavka to je realita 😅

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
5. jún 2009

no vsak sama mia to napisala na zaciatku temy - potrebuje sa vyrozpravat a potrebuje niekto kto jej vzdycky pritaka a je to - hned sa citi lepsie dalsie prispevky s inym postojom ako je ten co presadzuje ona je zbytocny - a tymto sa s vami lucim mile damy 🙂

mia vela stastia a ked si konecne rozmyslis co mas robit dufam ze sa rozhodnes spravne tak aby si to ani ty ani tvoje dieta v buducnosti nelutovali - vela stastia

prasiatko30
5. jún 2009

boze pisem ako talian sory za stylizaciu - az teraz som si to precitala po sebe 😅

womenne
5. jún 2009

mia bude určite lutovat strateny čas,viem to podla seba 😔

janetina
5. jún 2009

no mia sem uz ani nepride po takej sprrske 😒