Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Teta nám predala dom a teraz má veľa otázok

orchidea79
16. okt 2014

No tak si predstavte, že teta od ktorej sme kúpili dom, nám včera večer volala, že či by sme od nej prevzali nábytok, poličky do špajze, atď. Ona si kúpila 1 izbový byt, a tam bude mať nejaké výdavky a potrebuje peniaze. Kúpili sme od nej dom, tak sme ju riadne vyplatili, peniaze už sa aj preúčtovali. Ked som sa jej pýtala, aké sú stromy v záhrade, tak povedala, že noooo nechám Vám tu veľa toho, aj za drahšie som mohla dom predať! Tete sme umožnili do konca októbra termín na vysťahovanie, dokonca sme jej nechali aj + 2 dni, na dušičky aby mohla byť blízko chce ísť zapáliť sviečky. Teta sa sťahuje o 1 okres ďalej, cca 50 km. Pýtala sa nás, čo všetko tam v tom dome chceme meniť? či len okná tento rok, alebo čo ešte? či už tento rok tam ideme bývať? božee... mám normálne zlý pocit z nej :( pripomenula, či niekedy môže prisť pozrieť dom ako sme prerobili.... čo vy na to? ako toto všetko mám chápať? :(

ammellia
16. okt 2014

tak ludia maju citovy vztah k miestam, ktore cele roky budovali.
Normalne slusne podakujte, ze nemate zaujem o odkupenie nabytku.

orchidea79
autor
16. okt 2014

@ammellia ďakujem, áno slučne sme jej povedali, že ďakujeme ale nie nemáme záujem. a ako to mám riešiť s tými návštevami, ked teta chce prísť?

mirkava
16. okt 2014

@orchidea79 ono je to asi dosť ťažké lučiť sa s niečim čo možno celý život budovala.... bolo by od vás peké ju tam pustiť raz na návštevu, ale obávam sa, že by potom začala chodiť pravidelne.... nooo neporadila som, ale nezávidím... 😒

filipal
16. okt 2014

@orchidea79, tak raz ju slusne pozvite, robia to dokonca aj cudzi ludia, ak su priatelski... moju babku pozvali novi majitelia do bytu, ktory od nej kupili. Ale potom, ak vam to nie je prijemne a nechcete s nou udrziavat styky, tak sa mozete vyhovarat, ze nemate cas a podobne.
ide aj to, ci mate dobre vztahy. U nas je napriklad teta, blizka rodina. vsak je to sestra tvojej mamy, nie?

ammellia
16. okt 2014

@orchidea79 pozitivne je, ze sa stahuje daleko, tak nebude obsmietat okolo. Na navstevu povedz, ze jasne, niekedy ju pozvete, ked sa zabyvate. Ono to pojde do stratena 🙂

mysicka36
16. okt 2014

Tetuške horelo pri riti a potrebovala prachy. Vyplatila čo bolo horúce a teraz začala kalkulovať. 😖

Držte sa toho, čo je na papieri 😉 čas a papier ukáže svoje.

keiperka
17. okt 2014

Po vašom nasťahovaní by som prerušila kontakty. Citovo a bohvieešteako vás vydiera. Čo ju je po tom, čo s tým domom budete robiť po jej odsťahovaní? My predávame byt - novostavbu komplet zariadenú novým nábytkom - 70 ročnej babke, ktorá tu chystá zmeny (nie k lepšiemu), ale čo s tým narobím??? To, že tetuška predala byt, a ešte za akú sumu, to je jej problém, tak nech sa nesťažuje, že to bolo za lacno. Ozaj si dajte na ňu pozor! Svokra predala dom po rodičoch, noví majitelia začali rekonštruovať (nevidela som, ale určite vyzerá dom lepšie), pozvali svokru sa pozrieť a tá s plačom prišla domov, že jak to tam "pokazili" (dali nové okná, nábytok)...A odniesla si to celá rodina, že sa predal taký úžasný dom...

...bála by som sa tej návštevy, ktorá by sa určite z jej strany rada opakovala...myslím si, že by tiež zasahovala do troho, čo sa chystáte robiť s VAŠIM domom...držím palec

staronova
17. okt 2014

neviem prečo robíte z komára somára.....sa spýtala no a čo? Ludia sa bežne pýtajú a aj si odpovedajú. Slušne. Ved neprikazuje, čo máte a ako robiť. Je to čerstvé pre nu, nostalgické a smutné. Po rokoch meniť a opustiť. Trochu ju chápte. My sme predávali byt, prerobený. Tiež mi srdce stislo, ked som videla, čo noví majitelia vyvádzajú. A chápala som aj ich, pretože to chceli mať podla seba.
Ja by som z toho drámu nerobila. Sú ovela väčšie problémy ako návšteva jednej tety, od ktorej som kupila v minulosti dom.

jasminet
17. okt 2014

ja zas chapem tetu - ak tam prezila cely zivot, je to tazke sa lucit s minulostou, spomienkami, kopec veci tam zazila... prosto sa len pyta co tam planujete menit... po kompletnom zariadeni by som ju na navstevu pozvala, ale dopredu by som ju upozornila co ste zmenili, aby ju tam nevykotilo 😀 😀 😀
ja som napriklad tiez zvedava ako sa zmenil byt v ktorom som prezila 25 rokov svojho zivota po predaji..., ale kedze to kupili cudzi ludia, nesla som sa pozerat.
a mimochodom, po odchode tety by som v prvom rade vymenila zamky a kluce 😉

godyna
17. okt 2014

To poznám... Prve leto sa u nas stavalo , ze som isla do záhrady a tam babička co tu bývala sklbkala burinku 🙂 úprimne dost som sa čudovala a nezdalo sa mi to ok. Rozumiem tomu ze sa ťažko odpútava tak som ju nechala- potom si postupne pobrala kvetinky na presadenie do novej záhrady a tym sa asi zakorenovala tam ... Starší človek tu zmenu asi potrebuje stráviť a záleží iba na tebe kde mas hranice a co ta nebude obťažovať

ivett1
17. okt 2014

@orchidea79 ahoj, ja ju chápem, my sme predali len byt a tiež som bola mrknúť ako si ho nová majiteľka prerobila😀 a to nie sme rodina ...ja by som tetu určite pozvala, keby sme dom prerobili a tiež by som jej odpovedala na otázky ...nie je na tom nič divné...veď, keď sa môžu o rekonštrulcii rozprávať cudzí ľudia (napr. ja a môj kolega, aj s kolegyňou) prečo by som o tom nemohla povedať tete?...aby vedela, že si to prerábame podľa seba, teda je to už len a len NAŠE ... 😉

hadassah
17. okt 2014

my sme mali možnosť kúpiť dom od svokry, ale to som zatrhla, lebo by to dopadlo, tak že by sme si kúpili dom aj so svokrou. 😀 Moja sestra si tiež kúpila dom od svojej svokry, ktorá im potom ešte chvíľu vyvolávala, čo v tom dome menia, čo kúpili a čo vyhodili a načo a chcela ísť skontrolovať, či nepúšťajú psa z dvora dovnútra. Muselo prebehnúť pár mesiacov, kým jej definitívne došlo, že keby dom predala cudzím ľuďom, tak tam nemôže každú chvíľu chodiť na kontroly, lebo tá nehnuteľnosť jej už nepatrí.

emily76
17. okt 2014

@orchidea79 a ved klud.. tak sa opytala, kupila maly byt, vsetko sa jej tam nevojde a tak asi jej je luto to len tak vyhodit.. pre nas su to stare kraksne, pre nu to ma hodnotu.. slusne jej povedzte, ze nechcete kupovat ziaden nabytok, ze najskor si poprerabate.. a nemusite predsa hlasit kazdu zmenu.. 😉 Mozno sa ona len zo slusnosti opytala.. a ked bude prerobene, tak ju sami pozvite na kavicku, nech si poobzera... ved 50 km je dost na to, aby vam tam chodila kazdy den na obhliadku, nie? 😉 My ked sme prerabali dom, tak sa nas aj uplne cudzi ludia pytali, co tam vsetko prerabame.. a sused aj na obhliadku chodil, majstrov kontoloval 😀 😀 😀

eeffka
17. okt 2014

@orchidea79 normalne... nie nepotrebujeme, dakujeme, okna uvidime, mozem prist ale iste este si zavolame..... 1uchom dnu, druhym von
este by som mozno dodoala ze v NASOM dome, uvidime, ku NAM na navstevu.... proste nech je jasne ze majetkove pomery sa zmenili. Inak do dusiciek daleko.... este sa napocuvate

zitaje
17. okt 2014

@orchidea79 sestra kupila v lete dom, a na jesen jej vola byvala majitelka, ze by si prisla obrat jablka 😀 😝
Treba jej slusne dat najavo, ze dom je vas.
@eeffka dobre pise, paci sa mi to "nie, nepotrebujeme", lepsie ako nechceme, proste slusne a bez urazky nejak dat tete najavo, ze nemate zaujem o jej spolocnost... Inak nezavisim, tiez by ma to trapilo. Ja teraz kupujem dom tiez, dufam ze to nebudem musiet riesit 😀

mawka
17. okt 2014

ako asi som ina, ale ked sa odniekial stahujem, tak nemam potrebu sa ist pozriet ako si to tam spravil novy majitel. to mi pride dost ujete. raz clovek niekde je, je to jeho alebo uz niekde nie je, ale kvartyrovat sa na navstevu ze jaj jak to tam teraz vyzera, to nie. spomienky su jedna vec, ale realita vec druha.
ku mne keby chcel niekto cudzi prist, ze byvali tam a chcu pozriet ako to vyzera, no nie, dakujem...
asi som vazne ina...

zitaje
17. okt 2014

@mawka podla mna to vidime mnohe podobne ako ty, len sa tu riesi, ako to tete slusne vysvetlit, predsa len, nie kazdemu je prijemne riesit konflikt, aj ked je jasne, ze je to z jej strany trocha zvlastne 😅

jasminet
17. okt 2014

@zitaje otcov bratranec predal dom, odstahoval sa, ale s novym majitelom sa dohodli, ze si pride pozbierat urodu postupne ako to bude dozrievat - cast mu nechal, cast si zobral - cely rok na tom robil, okopaval zemiaky, sadil uhorky, strihal hrozno - novy majitel suhlasil... vsetko je vec dohody a trosky slusnosti 😉

zitaje
17. okt 2014

@jasminet vsak ked sa dohodnu dopredu, to je ok. Len oni sa na nicom nedohodli, a zrazu si teta po niekolkych mesiacoch zmyslela, ze tam ma jablcka...

jasminet
17. okt 2014

@zitaje asi videla ceny na trhu 😀 😀 😀

zitaje
17. okt 2014

@jasminet urcite preto 😎
Ale inak to bolo uz pred par rokmi, tak mozno aj hej 😀

sharmana
17. okt 2014

@zitaje to je sila... By som sa spýtala, či to myslí vážne? Ved to kúpila aj s jablonami. A dodala by som, že prepáčte, ale to sú už naše jablká a už máme s nimi plány. 😉
A čo jej vlastne povedala na to tej bývalej majitelke?

zitaje
17. okt 2014

@sharmana uz si nespominam, ale take cosi, ze dom kupovali aj so stromami 😅

mamulka211
17. okt 2014

Urcila by som tete hranice, dom je uz tvoj, nie jej, aj ked k nemu ma citovy vztah, bohuzial, situacia je taka, ze uz to je tvoj majetok, cize ona nema pravo do nicoho ti hovorit.

sense
17. okt 2014

ono zalezi ake si mala aj predtym s tetou vztahy ci ste sa chodili navstevovat a tak pokial nie, tak teta vam dom predala ste ju vyplatili a tym to konci, co si vy s domom urobite je vasa vec, a ked ho mohla predat aj z aviac co nepredala.....to nie ked treba prachy idem s cenou dolu ale ked ich uz mam spekulujem....ziadne take....to nech si teta vyhodi z hlavy, a keby to nepochopi slusne povedane tak by som jej to povedala presne takto

jabadaba
17. okt 2014

@zitaje 😀 tak jablka? Ty vado! Toto by mi ani vo sne nenanadlo. 😀 😀 😀 A t okazdy rok si tam planuje tie jabka oberat? No ma smolu, jablon ma tiez novu majitelku. 😅

jabadaba
17. okt 2014

@orchidea79 nerobila by som z toho zbytocnu vedu. Teta ma zrejme citove vazby na dom, ak by nemusela, nepredavala by. Potrebuje cas to spracovat. Ak od nej nabytok nepotrebujete vy, slusne odmietnite a mozno jej mozete ponuknut pomoc s jeho predajom. 😉 Otazky co planujete prerabat mi nepridu nijako podozrive, zaujima sa zo slusnosti aj zvedavosti. Nevidim na tom nic iritujuce. A na navstevu by preco nemohla prist? Teda, ak ste predtym mali slusne vztahy, preco jej slusne neodpovedat, ze ked prerobite radi ju pozvete na kavu. Pokial nebude mat potrebu udelovat nevyziadane rady co a ako mate spravit, tak by ma jej zaujem nerozculoval. Nas volali kupujuci nasho bytu sami, na navstevu, ze mozme kludne niekedy dobehnut. 🙂 Samozrejme, ze sme nesli a nase vztahy zostali na urovni milych pokecov v ramci nahodneho stretnutia. Strasne zlati ludia to boli. Mili, srdecni....tak ako by ludia mali byt. Nie hned ganit a hladat za vsetkym cosi nekale. 😉

orchidea79
autor
17. okt 2014

Teta nie je naša rodina, je to stará pani 🙂 zle som asi napísala, nie je to naša teta 🙂 stará pani nemá deti ani rodinu, tento dom bol rodičov jeho manžela, ktorý už tiež nežije, pani, kde sa sťahuje od nás 50 km, ona odtial pochádza, má 68 rokov. určite bude chodiť na cintorín občas a vtedy možno aj nás navštívi, ale fakt sa bojím od tých reakcií, ked uvidí ako sme prerobili.... čo fakt plánujeme velkú rekonšítrukciu. a čo ak ju napadne, že má v záhrade ovocné stromy, ani si neviem predstaviť čo spravím ked ju uvidim pri bránke stáť.... :( ona dom predala z takého dôvodu, že kvôli zdraviu nemôže pracovať v záhrade a nechcela len tak nechať aby sa to zničilo, tak dala dom do realitky.

orchidea79
autor
17. okt 2014

@jabadaba
@sense
@mamulka211
@zitaje
@sharmana
@jasminet
@mawka
@staronova
@ammellia
@mirkava
@filipal
@mysicka36
@keiperka
Teta nie je naša rodina, je to stará pani 🙂 zle som asi napísala, nie je to naša teta 🙂 stará pani nemá deti ani rodinu, tento dom bol rodičov jeho manžela, ktorý už tiež nežije, pani, kde sa sťahuje od nás 50 km, ona odtial pochádza, má 68 rokov. určite bude chodiť na cintorín občas a vtedy možno aj nás navštívi, ale fakt sa bojím od tých reakcií, ked uvidí ako sme prerobili.... čo fakt plánujeme velkú rekonšítrukciu. a čo ak ju napadne, že má v záhrade ovocné stromy, ani si neviem predstaviť čo spravím ked ju uvidim pri bránke stáť.... :( ona dom predala z takého dôvodu, že kvôli zdraviu nemôže pracovať v záhrade a nechcela len tak nechať aby sa to zničilo, tak dala dom do realitky.

sense
17. okt 2014

@orchidea79 tym padom nie je co riesit...teta nie je rodina a ked dom predala tak predala....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli