To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

alcatko.j
14. dec 2007

Ale ja se nebudu s nikym hadat, svuj nazor jsem rekla, Apolenko, ty stuj pri jitce stale, bude tvou podporu potrebovat a preju mnoho mnoho stesti 🙂

nenka83
14. dec 2007

naozaj kazdy mame svoj nazor... a ja ho respektujem... no nikdy by som toto neurobila cloveku keby som ho milovala. ja byt nou tak ani nespavam, sama seba utýra vycitkami...

alcatko.j
14. dec 2007

Nenko, takze to nema podle tebe tezke?Aha...

nenka83
14. dec 2007

alcatko ja by som sla s pravdou von!pretoze si to ten manzel a dcera zasluzia, je to ich pravo... aj ked ako vravis nasledky mozu byt velmi zle. vies ale pravda sa vzdy ukaze. a aby sa neukazala ked bude ievcatko starsie, rsp. v puberte a bude to znasat velmi zle... ked zrazu jej oco, nebude jej ocom...
a toto jej neprajem, len to spomeniem, nedajbože že by sa malej nieco stalo, a potrebovali by otcovu krv.... 😔

viem že sa boji, ze strati milovanu osobu, no aby o par rokov nestratila 2 milovane osoby... 😔

kamila4
14. dec 2007

No situace těžká,ale když ten manžel bude chtít udělaá si testy i bez ní a pak vyjde na jevo on není otec a ona JE biologická matka a že mu teda byla nevěrná.a možná to bude ještě o něco horší....těžko říct....

nenka83
14. dec 2007

alcatko zle si ma pochopila, ano ma to tazke, zle som to napisala, ale moze si za to sama!!! tazsie to ma ten otec, pretoze nevie co je pravda.
nepochop ma ako strasnu moralistku, naozaj sa stane ze niekedy parner schybi, ja to berem, ale toto je pre mna nieco co by som nikdy neurobila-myslim tajila ze moze byt potencionalny aj druhy tatko! neviem ci ma chapes

alcatko.j
14. dec 2007

nenka, o.k, ja se nepru, ja jsem sve k tomu rekla 🙂

nera
14. dec 2007

no neviem, ale chyba bola už na začiatku - so spolužiakom nemala nič mať ak ľúbi svojho manžela, ale s tým sa už nedá nič robiť....no aj tak ma prekvapuje, že svojmu manželovi klamala...to je druhá chyba...
No a teraz čo sa dá robiť....to čo mala urobiť už dávno...povedať manželovi pravdu a niesť aj za to zodpovednosť...tj. rátať s tým, že ju asi na rukách po tom všetkom asi nebude nosiť....
Neviem, ale nevera a úmyselne- zákerné klamstvo je to asi najhoršie čo sa môže urobiť niekomu koho máte rád....
A to hovorím podľa hesla - čo nechceš, aby urobil niekto Tebe nerob ani Ty jemu....A toho sa aj držím!

alcatko.j
14. dec 2007

Holky, jeste me napada jedna vec, jak tu pisete, ze nevera, je jedno z nejhorsich "klamstev"....myslim, ze jsou mnohme horsi veci...fyzicke a psychicke tyrani, zneuzivani deti, pedofilie, domaci nasili...
To jsou pro me neodpustitelne prohresky, neveru mezi ne neradim..ale abyste se na me zase nevrhly..znova opakuju, ze to co se stalo, taky neschvaluju, je to smutne, ale proste se stalo a ted se to musi resit tak, aby co nejvic lidi nebylo nestastnych...

kamila4
14. dec 2007

no myslí,že už tak dost sama sebe potrestala a že to svědomí a strach že e na to jednou přijde jí nedá spát.samo,může si za to sama .... na druhou stranu chlapi taky nejsou svatí a hooodně jich má děti "bokem",nebo měli poměr s jinou ženou během manželství.horší pro ni třeba bude až budou mít "spolu" dítě a bude úplně jiné než ten sourozenec a tam to pak bude vidět víc.no ale jak z toho ven......asi bych taky zkusila zatloukat , nevím....ono tu pravdu by ten partner nemuisel vstřebat...

kristi
14. dec 2007

ja bych se teda vycitkama neutyrala, vzdyt bych mela dite...navic,ktery jsem chtela, ne?

alcatko.j
14. dec 2007

Kristi, taky fakt...

kristi
14. dec 2007

o tomhle byl film Medvidek, doporucuji shlednout 🙂

alcatko.j
14. dec 2007

Jo?ve zkratce shrn...

kristi
14. dec 2007

tak film neni zivot,ze? ale nekde tu inspiraci pro scenar museli vzit. Proste Trojan mel deti s Italkou, se svou zenou - ale nebyly jeho. Kdyz na to prisel, tak rekl,ze mu to je jedno, ze on se citi jako otec a i tak je miluje..a fungovali dal 😉

nenka83
14. dec 2007

alcatko opytaj sa na nazor svojho manzela co si o tom mysli?

kristi
14. dec 2007

nenka, to je v kazde rodine jiny 😉

alcatko.j
14. dec 2007

opytala som sa 😉 mysli si to, co manzel Dendisy 😉 Ale samozrejme by ho to ranilo.rikal, ze pokud bych se priznala hned, asi by me opustil..ted ne...

nenka83
14. dec 2007

myslela som co si mysli o jej nazore...

alcatko.j
14. dec 2007

co o jej nazore? 😕

alcatko.j
14. dec 2007

jo, tys odpovidala kristi

kristi
14. dec 2007

co,kdo??

lionesska
14. dec 2007

Já teda taky zírám!
Já si nemyslím že by tu někdo někoho posílal na potrat, aby tím "dítě neutrpělo".
Ale docela se divím, že si o Apolence myslíte, jaká je to skvělá kamarádka, když na tom má svůj díl viny.
Od kamarádky bych čekala, že mi pomůže najít řešení v prvopočátku a podpoří mě a dodá sílu, abych to šla řešit s manželem, kterého se to týká, a ne že mi bude pomáhat to zlo tutlat dokud to půjde (jednou se to stejně provalí).

Já neodsuzuju nevěru a jasně jsem to napsala. Ale odsuzuju nechat se od chlapa živit a vydávat cizí dítě za jeho a lhát mu do očí do poslední chvíle, z toho je mi blivno, ne z toho že ulítla s jiným.
A neexistuje žádný jiný správný řešení než jít s pravdou ven, čím dřív tím líp. jak si u nevěry myslím, že se vyplatí plzákovsky zatloukat, tak ale ne v tomto případě, mít v hnízdě kukačku! Klamat celý příbuzenstvo, svoje nejbližší, svoje dítě. Neměla bych žaludek na to kupříkladu přijít tchánovcům na oči a sledovat je, jak se na vnučce snaží najít nějaký rys jejich předků a podobné situace....

listicka77
14. dec 2007

nenka, ty tu pořád operuješ tím, že mají OBA (manžel i dcera) právo vědět pravdu. A že pokud se to dozví dítě v pubertě, může to být mnohem horší atd. To si jako myslíš, že má své dvouleté dceři říct "to není tvůj tatínek, tvůj tatínek je někdo jiný" To nemyslíš vážně? Pokud to řekne manželovi a ten se rozhodne, že s nimi zůstane, protože to je "jeho" dcera (protože ji má rád a vychívává ji), tak ona by se to asi měla dozvědět až jako dospělá (i když v tomhle se názory psychologů dost liší; akorít ve dvou letech to fakt nepobere. a ve třech taky ne a ve čtyřech taky ne. tak kdy to asi říct?)

nikka.vo
14. dec 2007

Hm zapeklitý .... 😒

V první řadě bych, být na místě Jitky, nechala udělat testy DNA, jestli skutečně je nebo není dcera manželova (což asi není) - což jde dneska naštěstí diskrétně bez manželova vědomí 😝
Pak bych přemýšlela coby kdyby! 😉
Pokud se prokáže, že není manžela, tak bych stejně zatloukala, jelikož fakt nevim, jak bych na to téma jako navázala. To bych jako najednou řekla: Jéé no vidíš, to jsem ti už dlouho zapomněla říct, spala jsem na srazu se spolužákem 😖 😕 😕 😕
proto bych volila cestu zatloukat, zatloukat, zatloukat a až kdyby na mě přišel manžel s papírem v ruce, nebo by vážně uhodil s tím, že zítra si ten test udělá, tak bych se možná!!! MOŹNÁ !!! přiznala!
Strašně těžko se do takové situace člověk vžije (viz případ vyměněných holčiček 😖 😔 ) ale hrozně lehko člověk odsoudí jiného (tady na MK je to taky vcelku běžné) -takže nesuďte, že vy byste to URČITĚ neudělali, vyspat se s někým jiným (např alkohol dělá divy - podotýkám že se mi nevěra příčí, ale nedokážu tu odpřísáhnout, že bych to nikdy nikdá neudělala - situace může nastat jakákoliv) 😉
Já přeju ,,Jitce,, hodně štěstí, ať se ta situace vyřeší co nejklidněji a souhlasím, že Jitka má skvělou kamarádku (apolenka) , když jí neodsoudila, ale snažila se poradit. 😉 O tom přátelství je - něco jako v manželství - v dobrém i ve zlém 😎 😎 😎
Omlouvám se za překlepy, je jich tu jistě hafo 😀

latunka
14. dec 2007

Na světě je hrozně moc rodin,kde chlap neví,že vychovává cizí dítě a jsou to kolikrát šťastnější rodiny,než ty kde jsou všichni jedna krev. A těch levebočků mají taky spousty,protože oni je můžou před životní partnerkou utajit,to ženská jaxi nemůže - takže volí obdobné jednání.Proč když ta rodina doteď funguje by to měla jitka kazit přiznáním, když ani neví jestli manžel ty testy myslí opravdu vážně? Až na ně opravdu půjde,tak ať se teprve případně přizná, i když já bych počkala na výsledek. A souhlasím s alčátkem - jsou horší věci než nevěra,já sama bych to sice taky nikdy neudělala,kór teď když se snažíme o mimi,ale taky jsem nikdy nebyla v situaci,že bych byla s někým kdo mě přitahuje a třeba lehce přiopilá,to člověk snadno šlápne vedle 😒 Tudíž si nedovolím jitku odsuzovat a krom toho z té nevěry vznikla krásná živá bytost,která by tu bez toho nebyla 😉

alcatko.j
14. dec 2007

Nik, no vidis, ze to jde a predcila jsi moje ocekavani 😅
Posledni odstavec je uzasnej 😵

haluskacz
14. dec 2007

hele, zacina to tu byt nejak zmateny 😕

ach jo, jsem si zkousela davat dohromady pravdepodobne scenare, co by se mohlo stat v pripade, ze... tech moznosti je straaasne moc. A tezko rict, v jakem pripade by to dopadlo lip a v jakem hur. Takze uz mi zbyva asi jedina rada krome toho, ze pravda ma svou hodnotu a muze pomoct, i kdyz se zda, ze by byla lepsi "milosrdna lez". V tomhle pripade ale uz se asi o milosrdne lzi mluvit neda, protoze to velmi pravdepodobne drive ci pozdeji stejne vyplave. Tedy krome toho, ze bych radila rict to narovinu, tak jeste jednu moznost: modlit se 😉 (myslim to vazne). Zazraky se deji 😵

jatiez
14. dec 2007

ja som si tiez vytvorila novy nick kvoli anonymite..ja som asi v podobnej situacii...ibaze som to vyriesila tak, ze ked som uz bola v tretom mesiaci tehu, tak som vysla s pravdou von...manzel sa so mnou tyzden vobec nerozpraval...cele tehu som sa velmi bala ze kvoli svojej tvrdohlavosti a zlyhaniu stratim svojho manzela...sam mi vravieval cele tehu, ze ked porodim nie jeho dieta, tak ma opusti...no...porodila som..na treti den po porode som zistila krvnu skupinu dcerky ktore je uplne ina nez moja a manzelova...zavolala som mu..od placu mi ledva rozumel co vravim...hned nastartoval za mnou do nemocnice..bol so mnou cely den..ja som sa na malu ani nevedela pozriet...manzel ju cely cas drzal v naruci..aj s nou zaspal na nemocnicnom kresle...ked vstal...tak mi povedal...je to tvoja dcera..musis ju mat rada...a je to aj moja dcera...nikdy nechcem pocut ze nie je moja, nech uz je pravda aka je...dcerka uz ma tri roky a manzel ju nadovsetko miluje..odvtedy nam pribudol aj chlapcek..ale manzel aj ked ma rad chlapceka, ma radsej dcerku...velmi na seba lipnu..je na nu velmi pysny...aj ked vie, ze to co som urobila ma doteraz trapi a bude navzdy, ale je to trest za to, co som urobila...manzela som vzdy mala rada...ale teraz ho mam ovela radsej a nesmierne si ho vazim...
co sa tyka biologickeho otca dietata (aj ked moj manzel nechce pocut o tom, ze nie on nim je...)...tak on vie o tom, ze ma so mnou dcerku...videl aj fotky...sam ma svoju rodinu a deti...odkedy som bola tehu s malou sme sa nikdy nestretli a ani nechcem...on vie ze dcerka je v dobrych rukach a tiez vravi, ze to co vravi moj manzel je pravda..proste...ze dcerka je mojho manzela...
viem ze ma viacere odsudit..sama seba za to odsudzujem...je mi z toho zle co som urobila...vlastne zo seba...nesmierne to lutujem, ale minulost nenapravim....zijem pre dnesok a pre buducnost...

alcatko.j
14. dec 2007

Latunko 😵