To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

arietiska
15. dec 2007

No já jen, že nemanželských dětí je prý hafo. Říkala i moje gyndařka a já sama znám dost holek co nemohlo otěhotnět s manželama, tak si našlo jiného dárce ... jestli teď každej začne bějat na testy DNA kvůli mediím, no potěš ...

bajunka
15. dec 2007

Tak v podstatě se tu oba dva "tábory" shodnou na tom,že to co se Jitce stalo je špatné a nemělo by se to stávat, pak taky že to měla říct hned po zjištění těhu, no i kdyby si prst v p.deli zalomila a věřím,že by to ráda udělala,kdyby to pomohlo, tak prostě tyhle dvě věci vrátit a napravit nemůže.No a pak už se to chvíli přiklání na stranu zatloukat a chvíli říct pravdu.

Já kdybych si nebyla jistá kdo je otcem bych doufala,že je to manžel a nic mu neřekla,ale pochybuju,že by se to neprovalilo,jsem docela čitelná,ale na druhou stranu,když se člověk snaží neztratit milovanou osobu tak dokáže zázraky. V tuto chvíli bych se pokusila nějak udělat ty DNA testy tajně, jasně je to finanční zátěž,ale myslím,že by kamarádka pomohla,nebo prostě peníze by se snad nějak sehnat daly a pokud by manžel fakt nebyl otcem tak bych mu to nejspíš se slzami v očích řekla,ale vyčkala bych na správnou chvíli a ta mi nepřipadá jako ta ve které teď ti dva jsou,pokud maji nějakou krizi,tak tohle by byl olej ktarý by roznítil pěknej požár.

Gratuluju všem těmholkám co jsou si sebou a svými manželi tak stoprocentně jisté, já bych za sebe ani za manžela ruku do ohně nedala, jak můžu vědět co bude za pět deset let a víc?Před deseti lety jsem byla přesvědčena,že si vezmu modrookého blonďáka, kterého jsem zbožňovala a budem spolu šťastní navěky.No a teď kynu pro svého tmavovlasáka a budem spolu šťastní navěky 😀 .

A ještě chci poděkovat holkám co dali příspěvky o krevních skupinách

arietiska
15. dec 2007

No pokud to jde udělat ty testy DNA bez vědomí otce tak bych taky radila je udělat bezjeho vědomí a teprve pak event. kápnout božskou.
Tak jsem s Vámi uspala prcka, díky a dobrou... 😀

natal
15. dec 2007

moja kamoska tiez nevedela s kym otehotnela, ci s manzelom, alebo s chalanom, s ktorym bola raz ked mali krizu s manzelom. Vzapati na to ked sa vyspala s tym chalanom, tak sa jej muz ospravedlnil, vratili sa k sebe a otehotnela. Ked mal maly asi rok, tak sa jej zdalo, ze maly sa vobec nepodoba na manzela. Oslovila toho chalana, s ktorym vtedy bola. Povedala mu, ze aka je vec a sli na DNA testy. A ukazalo sa, ze nie je otcom. On bol strasne stastny a moja kamoska detto. Ale aj tak sa rozviedli s manzelom, asi ked mal maly tri roky. Mal frajerku a ta otehotnela. Aka ironia, ze?

bajunka
15. dec 2007

No já si myslím,že když spolu dva lidi žíjí není zas takový problém získat pár vlasů i s kořínky

haluskacz
15. dec 2007

bajunko,
jako ze si normalne ty vlasy vzajemne rvou z hlavy? 😀

arietiska
15. dec 2007

bajunka: to jo, ale zda to udělají, bez souhlasu toho otce!

bajunka
15. dec 2007

to ne ale vlasy vypadávají i s kořínkem ne? no a nebo mu laškovně dva vytrhnout,já to občas tomu svýmu dělám, už mu ze mě občas vyskočí někdebílej vlas a já nebo mu vytrhávám chlupy na ramenou.

Dnes je bídak zas v hospě jestli nepříjde brzo vytrhnu mu celej trs 😀

bajunka
15. dec 2007

arietistko, já to nezkoumala,ale holky tady psaly,že to jde udělat anonymně.

natal
15. dec 2007

neviem ako je to teraz, ale ked bola kamoska na tie DNA testy, tak brali krv jej, malemu aj tomu chalanovi. Ziadne vlasy, nic podobne.

mimma
15. dec 2007

Tie ľudské príbehy sú veľmi zaujímavé...ako sa to vie všetko domotať, niekedy stačí na to jeden moment...Ja som už tiež opatrná, čo sa týka rýchlych súdov, tiež si myslím, že niektoré veci by sa mi nemohli stať, ale zase na druhej strane, pokiaľ sa človek do takej sitácie nedostane, tak o tom vie prd. Aj ja som sa už popálila, takže viem, aké to je, keď vás súdia ľudia, ktorí majú na všetko odpoveď ešte pred tým, než stihnete niečo vysvetliť...alebo ktorí by všetko riešili inak...hm, možno áno a možno nie, v tomto prípade Jitka určite dúfala, že nepadne ani tieň podozrenia a hovorila si, že dcéra bude mať otca, ona manžela, aj keď ju to bude trápiť, ale za to to stojí.

nenka83
15. dec 2007

mimma nie neprestala by som sa s nou kamaratit a bola by som teda nedobrovolnou sucastou klamstva. no radila by som sa jej priznat, z tych dovodov ktore som tu rozoberala....
ja som mozno stresak, neviem klamat, ked ublizim velmi ma to mrzi a neznasam klamstvo a podrazy...takze preto tak reagujem

mimma
15. dec 2007

Nenka, lož má krátke nohy, to je fakt, ale niekedy sa to prepečie a myslím, že jitka to robila aj kvôli ešte vtedy nenarodenej dcére. Mala pred očami dva scenáre: jeden, že mu povie pravdu a tým pádom príde o manžela a aj o otca malej
druhý, že si to nechá pre seba, aj ke´d ju to bude zožierať/to musí byť hrozné, ale dá sa pochopiť, prečo sa tak rozhodla/ a vytvorí malej normálnu harmonickú rodinu a muž sa nikdy nedozvie, ako to v skutočnosti je.
Nie je to fér voči nemu, ale nemusel sa to dozvedieť, takže by ho to neškrelo, veď otec je, aj keď možno nie biologický a tak to brala aj ona.

nenka83
15. dec 2007

no mimma a ked sa ty ako matka vzijes do toho, ze by si to ty urobila svojmu manzelovi? ja si to neviem predstavit. pretoze ho milujem, a to nie majetnicky, aby som ho za kazdu cenu mala pre seba. milujem ho tak ze by som mu nedokazala kazdy den pozerat do oci a klamat, a uz keby vyslovil taketo podozrenie, tak by sa vycitkami uzrala.a hlavne tym ze som mu UBLIZILA! Ale to som ja, a Jitka nie je ja.

ja jej prajem aby mala bola jeho dcerou!pretoze by to bolo tazke pre tu dcerku a pre otca. samozrejme aj pre nu, ale o nu mi nejak nejde...proste to tak citim.

vercaberca
16. dec 2007

ahoj apolenko, diskuzi jsem prolétla jenom velmi rychle. taky bych jitce radila s ničím nevycházet. manžel na DNA ještě nebyl. ona si bez nich také nemůže být 100% jistá.
jak jsem pochopila, tak manžel se bojí, že jim holčičku vyměnili taky v porodnici. jitku z nevěry neobviňuje. takže čistě teoreticky by jitka mohla vycházet z možnosti, že holčička je jejího manžela a využít příkladu kauzy záměny holčiček. jitka by mu mohla vysvětlit mu, že jejich holčičku má strašně moc ráda a neunesla by, kdyby ji měla dát někomu jinému (opět se může opřít o třebíčskou kauzu, kde to nejhůř nesou rodiče). a její manžel si možná uvědomí, že by mu jeho dítě taky moc chybělo.
jestli jitku tíží svědomí, tak to už je bohužel daň za nevěru. a pokud se bude chtít svěřit, musí počítat s tím, že ji (je) manžel může opustit.

krikri27
16. dec 2007

dobré dopoledne, že sem zas lezu 😅
Nenka, já vím, že manželovi už ublížila, ale zatím to neví a tudíž ho to nebolí a hlavně o to tu už nejde, stalo se ☹
Jsem vdaná 1O let, do takové situace jsem se nedostala, ale mám dost jasný pocit, že jestli půjde teď s pravdou ven, ztratí manžela a malá tátu 😔
Já myslím, že to žádný chlap po těch letech nevydýchá a i kdyby byla malá jeho, patrně skončí vztah s Jitkou, minimálně to ten vytah poškodí a ne málo 😖
Prostě když se rozhodla mlčet před 3 roky, musí to vydržet, i když to musí být děsné ☹
A prachy na DNA bych sehnala i u čerta, jestli jí to má ulehčit, je to asi život na zcvoknutí 😔
A už se do toho fakt nepletu 😉 přeju hezkou neděli a vůbec 🙂

mimma
16. dec 2007

Mne sa to nestalo...ale teoreticky by som postupovala asi tak ako Jitka, aspoň si myslím. Tiež by ma to zožieralo, ale nepriznala by som sa nie z nejakých majetnických sklonov, ale kvôli dcére a aj kvôli manželovi, lebo by som vedela, že keby sa dozvedel pravdu, tak by ho to strašne ranilo a pravdepodobne by opustil aj dcéru...dúfala by som, že sa to nikdy nedozvie...a celý život by som sa bála, či sa na to nepríde. Lebo ak sa na to nepríde, tak manžel aj dcéra budú spokojní a šťastní....ale Jitka to bude musieť niesť celý život. Nejde mi nad tým len tak mávnuť rukou a povedať si, že si za to môže sama...Lebo takéto veci sa proste stávajú, nikto to dopredu neplánuje. ☹

arietiska
16. dec 2007

bajunka: No já se totiž obávám, že DNA se u nás zjišťuje jen z krve a musí ji vzít všem. Dítě,matka,otec ... leda by přemluvila spolužáka. Ale ten o tom nemá ani tucha.

arietiska
16. dec 2007

Jinak, tím, že by se třeba zjistilo, že Jitčin manžel není otec se neruší automaticky otcovství! Jednou se o ni 2 roky staral, v rodném listě je jako otec. Není tak jednoduchý rzušit otcovství, schvaluje se to nějak soudně myslím. To jen info.

arietiska
16. dec 2007

Já bych asi šla z pravdou ven za tím spolužákem a s ním absolvovala testy DNA /myslím si, že u testů musí být všichni kohochci testovat/. Pokud bude dcera jeho, pak bych to manželovi řekla a počkala jak se zachová. No a o spolužáka bych se nebála. Věděl by, že má dceru, ale nikdo by po něm nic nechtěl, myslím, že by se s tím smířil v pohodě! Život je strašně dlouhý a stejně to jednou vyleze na povrch a může to být daleko horší situace! Zdravotní problém, rodinná anamnéza ... je dobrý vědět kdo je biologický otec. No a pokud by se provalilo, že otec není manžel Jitky, tak holčičce bych to naopak vysvětlila taky a co nejdřív. Jako to dělají rodiče rozvedený s dětmi s prvních manželství. Taky by to pak jednou v dospělosti zjistila, ale myslím, že by to nerozdýchala tak jako rodiče!

fabiana
16. dec 2007

Hm, prečítala som si diskusiu...
Apolenka, ja si myslím, že si fajn kamarátka a určite si neporadila zle...Tvoja kamarátka spravila chybu, vie o nej, trápi sa tým každým dňom, rozoberali ste spolu situáciu a v tej chvíli ste jednoducho našli vtedy najlepšie riešenie, keďže Jitka nevedela, kto je otcom dieťaťa, radšej si ho nechala, je to pochopiteľné...
K tým génom: Ja som svetlý typ, môj manžel čierny s tmavými očami a predsa máme modrookú blondínku a to som si myslela, že bude tmavá po ňom.
Neviem, čo by som robila v jej situácii... asi by som sa bála povedať pravdu, už len preto, že by som v podstate riskovala všetko - lásku, domov, šťastie, oporu... No teraz, keby manžel začínal špekulovať o DNA testoch, snažila by som sa zistiť, prečo to chce urobiť a nejako ho ukecať, že predsa gény sa dedia aj z predchádzajúcich generácií, po starých rodičoch, po prastarých rodičoch, skrátka genetika je veľmi nevyspytateľná vec, hocikedy sa môže niečo z minulosti objaviť. Lenže potom by to bol veľký prúser, keby sa tie DNA testy naozaj urobili... lebo veľa malých klamstiev, to je horšie ako jedno veľké klamstvo. V každom prípade, Jitka sa bude musieť rozhodnúť, čo spraví - nech si skúsi dať zopár odpovedí na pár otázok - Aký vzťah má manžel k svojej dcére? Aký vzťah má k Jitke? Akú má povahu? Ako by mohol reagovať, keby sa dozvedel pravdu? Čo by sa stalo v ich živote, keby to manžel zobral "zle"? Kde by Jitka s deťmi mohla ísť, keby došlo k najhoršej situácii? atď.

dominica
16. dec 2007

Ja som sem už písala svoj názor, ale tiež ešte k tým génom, ja som zelenooká blondína, manžel čierny ako čert, tmavooký, tiež som si myslela, že dominantnejšie gény prevážia a malý je bledunký, očká má modro-sivé a vláský mal do hrdzava a teraz taký špinavý blond.
A sestra z mužom sú tmavooký, čiernovlasý a majú dve deti - jedno bledé, modrooké a druhé tmavé, hnedooké 🙂

dara9402
16. dec 2007

dievcata este na margo jitkinho problemu s tym, ze sa dcerka nepodoba ani na jedneho ani na druheho. Ja by som to az tak cierne nevidela, ze prcka je tvava a oni obaja modrooky blondaci. Poznam rodinu s troma detmi rodicia su obaja svetlovlasy a svetlooky najtarsieho syna maju kreola s ciernymi vlasmi a hnedymi ocami a dve dcery modrooke svetlucke blondinky. Ani Julo nikdy ani nepochyboval ze by nebol jeho. Lebo maju prastarych rodicov tmavsich. Ja by som to skusila niako takto ho ukolisat. Ak maju niake rodinne problemiky tak by som mu pod strom kupila niecoo velmi pekne, mozno niaku hracku. A snad by sa to upokojilo.

haluskacz
16. dec 2007

znam jeden par, ona je svetla, on tmavy a maji zrzavy deti. Ale naaadherny...

arietiska
16. dec 2007

No jasné, já takynejsem podobná ani mámě a ni otci, sem po pradědovi ... Ale ona ví, že v jednomměsíci spala se dvěmamuži, tak je to mimi jednoho či druhého.

bubuska
16. dec 2007

No obavam,ze sa z genetickeho hladiska nie je mozne aby dvaja modrooki mali hnedooke dieta. Uz som to vysvetlovala v diskusii vcera. 😒

arietiska
16. dec 2007

bubuska: Jo to je pravda! Nebo hnědooký, modrooký dítě!

ronie
16. dec 2007

hnědooký můžou mít modrooké dít-Oli je důkazem-já i manža máme hnědé oči a Oli krásné modré a to jsem nevěrná fakt nebyla 😀 Ale to je normální-projeví se geny z jiného kolene(moje matka a můj tchán jsou modroocí)

aaaaaaaa hurá našla sem to-ono to s tou dědičností není tak přesné jak píše babuska a tu si všimněte hlavně posledních vět..
http://genetika.wz.cz/forum/read.php?f=2&i=620&...

takže modroocí mohou mít hnědooké dítko 😉 🙂

arietiska
16. dec 2007

ronie: tak to čumím! 😅 😕

bubuska
16. dec 2007

Ja som nikdy nespochybnovala fakt ze hnedookym rodicom sa moze narodit modrooke dieta. Ta sanca je 1:4.Takze to je jasne. Z mojich doterajsich znalosti som bola vsak presvedcena ze modrooki rodicia nemozu mat hnedooke dieta, ale teraz to ten link v clanku vyvracia...no ale aj tak si nie som ista kto je ten expert kto odpoveda na tie otazky...takze kto vie zarucit ze ma pravdu...no ale trosku ste ma predsa len nalomili... 😉