To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

nikka.vo
14. dec 2007

lionesska, jaký díl viny má apolenka??? 😕 😕 😕

Proboha 🙄 - Jitka je dospělý člověk a konečné rozhodnutí bylo na ní. Ty si myslíš, že kdyby jí apolenka poradila přiznej se, že to na stopro udělá? 😕

alcatko.j
14. dec 2007

Jatiez...jsem strasne rada, ze jsi napsala 😵
byl tu potreba tenhle pribeh 😵

manzel zaslozi obdiv vsech, je skvely 😵

Preju vam mnoho stesti 😵

kristi
14. dec 2007

detem se to rikat proste nema

eps
14. dec 2007

listicko a obráceně to jde?viz biologie). Moje ségra je modrooká blondýna, mí rodiče oba tmaví, stejně jako já s bráchou... A je stopro naše! Prostě má jiné naše rysy, když ne barvu vlasů, očí...

jatiez
14. dec 2007

mna moj pribeh cize skutocnost doteraz velmi strasi..snazim sa na to nemysliet aj ked kazdy den si na to spomeniem...ale ako som uz povedala, je to moj trest..a zasluzim si ho...bojim sa, ze sa nieco stane manzelovi a nebude ma kto chranit, skryvat to tajomstvo...zakazal mi to niekomu povedat...a najma nie dcerke...proste..nikdy...nechcem pokazit zivot manzelovi, dcerke alebo hocikomu inemu kvoli svojej hlupej chybe..a verte mi, ze aj pri pisani tychto riadkov, placem...placem za svoju chybu...

listicka77
14. dec 2007

Eps, jo obráceně to jde. Dva hnědoocí můžou mít modrooké dítě, ale dva modroocí nemůžou mít hnědooké dítě (s těma vlasama už je to trošku složitější, protože tam jsou takové ty různé "špinavé" blond apod., ale takový ti blonďáci, co mají fakt světlé vlasy a téměř bílé řasy a obočí a chlupy atd. tak dva takoví tmavovlasé dítě taky nezplodí, kdežto dva tmavovlasí blonďaté dítě mít můžou).

eps
14. dec 2007

Jo k tématu, pokud má holky rád, zatloukla bych... zkusila bych v okolí najít někoho, kdo je taky světlý a má tmavé dítě nebo naopak, abych vymluvilamanžovi pochybnosti. Nemám tu chlapa u sebe, abych se ho zeptala na názor... nevím, jestli by mi to někdy odpustil, ale já bych prostě po 2 letech nemohla od dítěte odejít!

eps
14. dec 2007

Listicka, OK, ale stejně pochybuju... 😅

jatiez
14. dec 2007

a co sa tyka tejto temy....ked to nepovedala manzelovi na zaciatku este pocas tehu...neviem...co by som potom robila..tak ci tak bude zit v strachu...ak by to povedala tak ako ja este na zaciatku tehu, cely zivot by sa bala o dcerku a jej buducnost, ze by sa to odhalilo aj verejne, atd...a keby som to nepovedala a doteraz by som to drzala v tajnosti pred manzelom, tak by som sa bala toho, ze by sa to pred nim skor ci neskor odhalilo...som rada ze som mu to povedala este na zaciatku, lebo nie som sama...tym ze so mnou zostal a mala je proste "jeho", tak v nom vidim stlp o ktory sa podopieram..bez neho by som spadla... 😔

sharlotta
14. dec 2007

Takisto by som zatlkala a nikdy by som nikomu nic nepovedala. A keby manzel trval na tych testoch DNA a vyslo by najavo, ze to dieta nie je jeho, vymyslela by som si pribeh o tom, ako som bola znasilnena a nechcela som mu o tom, povedat, lebo som sa bala ja neviem co a chcela som dieta, ked sme sa tak dlho snazili a taaaaak. Teda pokial by som s mojim manzelom chcela zit a lubila ho. Keby som ho nelubila, tak mu to poviem.

haluskacz
14. dec 2007

jatiez,
to je velmi silny pribeh. Je uzasne, jak to tvuj manzel vzal. Ono je mozne, ze ta tvoje uprimnost nakonec dokazala vas vztah jeste posilit. Samozrejme to tak nemusi vzdycky byt, ale kdyz te ma ten druhy opravdu rad, tak je to mozne. Kdyby te nemel opravdu rad, mozna by te i dcerku opustil.

Jo a diteti bych to taky nerikala, to by fakt nepobralo. Proste tatka je ten, co me vychovava.

sharlotta
14. dec 2007

Dalsia vec, ze u mna sa nevera nepripusta a keby sa to nejakym ja neviem akym sposobom stalo, tak neviem. 😒 Asi by som isla tajne na potrat. 😒

haluskacz
14. dec 2007

sharlotta a ostatni, co byste zatloukaly:

mne to trochu nejde na rozum. Ja si naopak myslim, ze kdybych byla na jejim miste a manzela mela rada, budu uprimna. Protoze jestli je ten vztah k necemu, tak to ustojime. Zatloukanim a klamanim se dle meho nazoru neda dosahnout niceho dobreho. Proste tam postradam duveru, ktera je podle me ve vztahu klicova vec.

listicka77
14. dec 2007

Sharlotta, ty bys šla na potrat, když bys nevěděla, čí to dítě je? A co kdyby bylo manželovo?

jatiez
14. dec 2007

sharlot...u mna sa tiez nevera nepripustala...som vzdy bola proti takymto veciam..raz sa to stalo..doteraz necham ako je to mozne ze prave JA!!! ale proste..stalo sa...ale mam za to tvrdu lekciu na cely zivot...ano, aj ja som uvazovala na potrate...behala som hore dole, dvihala nabytok a kazdy den ho presuvala z miesta na miesto, skakala som,atd...a nic...zrejme to takto malo byt...myslela som ze dieta budem nenavidiet, ale moj manzel ma naucil ju nadovsetko milovat...

kristi
14. dec 2007

coze?? tak to teda nechapu

sharlotta
14. dec 2007

Jaaaaj? Tomi nenapadlo, Listicka. Ale asi aj tak, co ja viem? Neviem, ked mam prevdu povedat. Mozno by som mu to aj povedala, neviem, v akom stave by som bola. Ale prve co ma napadlo - zatloukat, zatloukat, zatloukat

jatiez
14. dec 2007

prave preto...ze som si nebola ista koho dieta mam v sebe, tak som to povedala manzelovi..vlastne, bol to jeden z dovodou..on hned reagoval potratom..v skratovej chvili..ale potom tyzden ked sa ku mne ani neprihovoril..tak nad vsetkym uvazoval...obratil sa aj na psychologicku pomoc ako to riesit...a po nejakej dobe mi povedal, ze na potrat v ziadnom pripade..vzdy dufal ze porodim jeho dieta...

dadka212
14. dec 2007

Ahojte 🙂

tak niečo podobné sa stalo kamarátovi. On s priateľkou sa snažili o bábo a ona otehotnela. Obaja sú tmaví a majú modrookú blondínku. Jeho rodičom to bolo divné tak dali urobiť testy DNA za ich chrbom a vyšlo, že nie je jeho ☹ . On berie malú stále ako svoju, veľmi ju ľúbi a aj priateľke odpustil.
Myslím, že to záleží od človeka, či dokáže odpustiť 😒.
Ja osobne neviem, či by som odpustila, ale od dieťaťa či už je biologicky moje alebo nie by som odísť nedokázala...

sharlotta
14. dec 2007

Jatiez, ja ta nesudim, len som tak uvazovala....Tvoj manzel je teda uzasny clovek 😉

jatiez
14. dec 2007

ono si myslim...ze...to co by ste urobili keby ste sa nahodou ocitli v takejto situacii by vas asi napadlo az prave v tom momente..ja som tiez planovala, ze ked sa mi nepodari samo potratit, tak ze mu to nikdy nepoviem..preplakala som kazdu chvilu ked bol v robote, aby ma nevidel ze placem..ale raz, v tom tretom mesiaci tehu, prisiel domov z prace a ja som velmi plakala, ledva som lapala po dychu..a vysla som s pravdou von...

dendisa
14. dec 2007

hele, teď budu fakt drsná, neberte si to osobně. Já jsem přemýšlela o těch chlapech, probírali jsme to i s mužem... Co když manžel Jitky strašně miluje rodinu, dcerku, vzorňák s velkým V, a přitom si jednou týdně zajde zadupčit do cizích vod. Nebo to třeba udělal jenom jednou, ale udělal. A třeba to mělo následky... pořád vidíte v Jitce tu podrazačku? Co lže denodenně manželovi do očí? Co mu nasadila kukačku do hnízda? To snad nemyslíte vážně? Kukačka - malé dítě? Je toto vůbec normální... V Austrálii je podle statistiky každé třetí dítě ta vaše kukačka. A že by si ty ženské ty kukačky dělaly s kukačákama? Jsou to ti vaši vzorní otcové, kteří dupou za humny!!!

bihan
14. dec 2007

Listicka, aj tak mi to neide do hlavy.. povedzme ak sú starí rodičia tmaví, rodičia svetlí, tka predsa tie staroorodičovské gény nesú v sebe a ich dieťa pokojne môže byť tmavé... To je predsa ako v prípade, že jeden zo starých rodičov je černoch - rodičia sú obaja bieli a môžu mať čierne dieťa...

No a nevera neprichádzala ani u mńa do úvahy, kým sa mi to nestalo, takže odvtedy zásadne nehovorím NIKDY 😝 (našťastie to bolo s bývalým a ja som sa poučila, takže by som s MM situáciu riešila inak, kým by k nevere došlo 😉)

jatiez
14. dec 2007

dendi..zaujimava filozofia 😉

bihan
14. dec 2007

Dendisa, ja som sa dostala k info, že 1/10 detí má iného fyz. otca, než toho "oficiálneho" 😉

haluskacz
14. dec 2007

dendiso,
ale to, ze by teoreticky muj manzel chodil nekam na zalety, teda vubec nema vliv na to, jak to vnimam ze sveho hlediska. Proste kdybych tu chybu udelala ja, tak bych mu to proste na ferovku rekla. Jestli on me podvadi, to je druha vec. Ale ja proste chci ve vztahu cestnost a poctivost. Jsou vztahy, kde to ti dva o sobe vzajemne vedi a tolerujou si to. Sice mi to prijde divny, ale rozhodne poctivejsi nez zatloukat. Proste takovy vztah by pro me nemel hodnotu. Ale to je muj pohled na vec. Ja jsem svymu manzelovi doposud neverna nebyla (a mam prednastaveny takovy hodnoty, jako ze bych opravdu nechtela) a on mne taky ne. A to vim jiste, protoze on je velmi uprimny a primocary (nekdy az moc - ale on proste lhat neumi).
Jsem rada, ze nemusim resit, s kym mam deti (neni to tak dlouho, co se mi zdal sen, ve kterem jsem to resila, a ta rana, jak mi spadl sutrak ze srdce, kdyz jsem se probudila, snad byla slyset). Preju Jitce, at to vyresi co nejlip.

listicka77
14. dec 2007

Bihan, to je fakt složité vysvětlování. Půjč si někde učebnici genetiky 😉 Ale nás to teda takhle učili. S těma černochama je to asi ještě složitější, tam nevím, jak to funguje. Ale s těma očima by to mělo být stopro.

sue
14. dec 2007

...no kým som dnes upratovala, rozmýšľala som o tom...a...pokiaľ je to v tomto štádiu, asi by viac ublížila všetkým pravda ako ďalšie zatĺkanie... takto sa v tom vezie len chudák mamina (ktorá aj spravila chybu)... ak by sa priznala, trpeli by všetci... dievčatko by prišlo o v podstate otca (lebo on ju hladkal 9 mesiacov v brušku, on sa od narodenia o ňu stará a podobne), otec by prišiel o dcéru, matka o manžela... asi kým sa dá, nemá zmysel niečo rušiť a ničiť ☹
Myslím, že mamina dievčatka a kamoška sú potrestané dosť tým, že vedia ako to je, resp. ako to možno je 😒

sharlotta
14. dec 2007

Haluska, keby bolo v zivote vzdy vsetko jasne a nalinajkovane a spravne, snad by nebol ani zaujimavy. 😉 Netvrdim, ze je nevera v poriadku, ale stava sa. A NIKDY nehovor nikdy...A to, ze sa to niekomu stalo, neznamena, ze je bezcharakterna svina. Proste sa to stalo... Nebudem odsudzovat niekoho, kto nezije ako ja.

sue
14. dec 2007

...a ešte jedna vec, poznám vo svojom okolí viacero prípadov, kedy pár nemohol otehotnieť preto, že chlap nemal spermie (buď boli choré, alebo málo, ale proste sa s tým nedalo nič robiť) tak museli pristúpiť na oplodnenie darcovskými spermiami - a ono to vyšlo... žena otehotnela, muž bol pri tom umelom oplodnení a prežívali spolu tehotenstvo a teraz spolu normálne vychovávajú dieťa... keby sa to malo zobrať z fyzilogického hľadiska, v tomto prípade nejde o nič iné... samozrejme, psychologicky bolo spravených veľa chýb, ale otcom dievčatka je ten, kto ju ľúbi odkedy o nej vie...