To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

pirlenka
18. dec 2007

Hezký den,
už nemám sílu dočítat, své jsem tu napsala, ale ještě něco. Ptala jsem se manžela, jak by on pobral zprávu, že dítě asi není jeho. Takže, kdybych mu to řekla hned, tak by to nějak rozchodil a chtěl by se mnou zůstat a vychovávat dítě. Ale kdybych mu to řekla až teď, tak by se naštval - ne kvůli tomu, že dítě není jeho, ale že jsem ho tak dlouho obelhávala.

Takže je pro zatloukání, chlapa to prý přejde a stejně ty testy určitě nemyslí vážně, spíš zkouší...

sue
18. dec 2007

Nyugen, áno... objektívne robí "zlú" vec, klame a podvádza ďalej... lenže nikde nie je napísané, že to, čo je objektívne je aj dobré 😔 a v tomto prípade špeciálne si myslím, že keby sa teraz! začala správať "objektívne", len by ublížila tým ktorých miluje a tým, ktorí milujú ju 😔

dara9402
18. dec 2007

No baby pytala som sa manzela ako je to stymi genmi. Je uplne normalne ze dvaja svetlovlasy a modrooky ludia mozu mat tmave dieta, totiz modry gen je minoritny tj sanca, ze bude mat par kde jeden ma modre a druhy hnede oci, modrooke dieta je pod 50% a v pripade ze su dvaja modry je mozne ze sa to vyneguje a stae sa t ze dieta je tmave. Ja som typicky priklad mama ma modre oci, otec zelenosive a ja jak horka cokolada. A nabeton som otcova, ja mam t stastie ze ja sa mu aj podobam som rovnako krasna 😀

nenka83
18. dec 2007

pravda raz vidi najavo a bude o tom bolestnejsia. cim bude dievcatko starsie tym tazsie to bude niest.... ak teda nebude jeho dcera.

m311293
18. dec 2007

holce jsou dva roky, opravdu si myslíte že dvouleté dítě pochopí, že její tatínek není jají tatínek? kdy to pochopí? V 5, nebo v 15? Který věk je ten nejlepší? A opravdu si myslíte že hra na pravdu je to nejlepší. Co by ste cítili, kdyby váš partner byl k vám tak úpřimný a řekl, " měl jsem před 2 roky milenku" ? měly byste vztek za to že vás podvedl, nebo že vám to řekl? Co by ste dělali? dokázali byste ho opustit za něco co bylo před 2roky? On se jen krásně zbavil odpovědnosti a teď "ty rozhodni" to jen svůj pocit viny přehodil na vás.

fabiana
18. dec 2007

Apolenko, čo teda bude robiť Jitka? Ktoré riešenie sa jej zdá ako najlepšie v tejto chvíli?

dara9402
18. dec 2007

mj nazor je ze mu to mala povedat hned ako sa to stalo, este pred tym ako zistila ze je tehu. Ja osobne by som to vsebe neudrzala a uz vobec nie tak dlho (ja pred mojim muzom neutajim ani vianocny darcek ☹ ). Je fakt ze na druhej strane ja by som to nikdy nespravila, nikdy som nebola a ani nebudem taka opita aby som nevedal co a skym robim.

katy1979
18. dec 2007

apolenka najlepšie mlčať a zapierať a presviedčať a hladať spoločné črty 😀 . Viem o čom hovorím 😀 dúfam že to ale nebude čítať môj manžel to by bol po tom poriadny prúser 😎

marya
18. dec 2007

Tiež si myslím, že mu to mala povedať hneď....takto všetci žijú v klamstve 😔
POdľa mňa čím skôr mu to povie, tým lepšie, a čím viac to bude odďalovať, tým viac bude tŕpnuť a klamstvá budú stále väčšie.... 😒

paolin
18. dec 2007

no je fakt, ze kdyby manzel prisel s testy otcovstvi a tedy s tim, ze mi neveri, tak by me hodne rozhodil. at uz bych mela nejaky ten vroubek z minulosti nebo ne. to uz neni ani tak o chlapske jesitnosti, ale v neduvere ve mne. vztah ma byt prece zalozeny na duvere a ucte.
myslim, ze v pripade Jitky to lhani a podvadeni neni az tak "horke". ona si neni jista, ci je to dite. to je podle me krapet rozdil, nez kdyby si byla 100% jista, ze neni manzelovo. to by lhala na cele care.
no, jeste k tem ocim...u barvy oci se kombinuje "do ctverce". pokud ja mam hnede oci, manzel modre, moje matka a muj otec modre, tak nase dite bude mit naslednou kombinaci: modre oci 3:1, hnede oci 1:3.

katy1979
18. dec 2007

baby povedať pravdu? To neviem či je najlepšie riešenie. Ja osobne by som to nedokázala. Lebo to je risk že nebude mať potom žiadneho otca a samé výčitky od rodiny

nenka83
18. dec 2007

riesi sa tu genetika, kazda radi ako sa da a autorka temy nikde a tak strasne ziadala o pomoc... mozno to bola len zas tema na vyvolanie hadok..

fabiana
18. dec 2007

Nenka, podľa mňa nie, sama napísala, že radšej nenapíše žiadny príspevok, aby neovplyvnila naše názory, tak podľa mňa študuje, čo sme napísali a pomaličky sa rozhodne, čo ďalej. 😉

katy1979
18. dec 2007

som tu zas. Stále si nemyslím že je dobré povedať pravdu. Ale závisí to asi od rodičov. Myslím že partner by neveru nepochopil a že by ho to zlomilo, ešte k tomu ak to nie je jeho dcéra. T.j. celý život by sa tým trápil, málokto sa s tým dokáže vyrovnať a tváriť sa že sa nič nestalo. A v podvedomí by mal stále tú nedôveru, že čo ak sa to ešte niekedy stane.
Možno sa raz dozvie že to nie je jeho dcera, ale či sa to dozvie teraz alebo o patnásť rokov, to je asi jedno. Možno neskôr by pochopil že nie je dôležité splodiť ju ale vychovať ju. Pre mna je otec ten ktorý ma vychoval.

apolenka
autor
18. dec 2007

Milá nenka83, autorka tematu neni zadna prudicka, ktera se vesele bavi nad vasimi rozporuplnymi nazory 😠 😠 😠 😠 😠 Tak STRASNE jsem zadala o pomoc, protoze tu pomoc v "rade"jsem potrebovala a potrebuju, ne proto, abych ze sebe a z vas delala kravu 😠

Jsem tu denne, pod svym vlastnim nickem a denne tady sleduji diskuzi, ale jak pise Katy, premyslim, zamyslim se a reagovat na kazdy prispevek nebudu, pokud dovolis.

apolenka
autor
18. dec 2007

Teda jak psala fabiana, pardon.

bajunka
18. dec 2007

Apolenko a dáš pak i vědět jak se Jitka rozhodla nebo jak to dopadlo?

Až mi dojde zítra manža z práce tak z něj zkusím taky vytáhnout jak by asi reagoval on.

weroni
18. dec 2007

baby no ja len kukam... fuu, ani si len nechcem predstavit tu situaciu zazit 😒
myslim si ze Jitka to pohnojila na samom zaciatku, uznavam ze niekedy je "milosrdna loz lepsia nez kruta pravda" ale pokial povazovala zrovna toto za ten pripad tak sa sakra zmylila - moj nazor.
Ked uz bola schopna podviest manzela, dobre, mozno bola opita, alebo nieco co jej skutok "ospravedlnuje" (tie uvodzovky naschval), ale myslim si ze manzel si zasluzil vediet pravdu hned na zaciatku. Keby sa mu fakt uprimne ospravedlnila a svoju omluvu "podlozila" nejakym "argumentom" - ako napr. ten alkohol, myslim si ze je väcsia sanca ze manzel by to skusil prekusnut, alebo by ju bol hned opustil (co by som sa mu teda vobec nedivila).
Ale nechcem vidiet tie nervy, sklamanie, hnev, zurivost, beznadej ked sa dozvie ze bola schopna ho skoro tri roky klamat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rada by som "Jitke" nejake povzbudive slovo ale bohuzial nemozem, lebo maximalne nesuhlasim s tym co urobila. Nuz ale, co sa stalo sa stalo, uz jej ostava asi len pripravit sa na to, ze teraz to bude ovela horsie nez by to bolo keby postupovala inac... 😖

nenka83
18. dec 2007

apolenka uz ed si tak upenlivo ziadala o radu, myslela som ze aspon raz napises nieco... a ze si koza a krava ti nikto nenapisal, tak sa nerozculuj!

anjelik85
18. dec 2007

ahoj, no, asi mu to mala povedať, keď zistila, že je tehotná. možno by jej odpustil, pretože po dieťatku túžil. ale už keď mu to povie teraz, tak sa v prvom momente nahnevá, že ho podviedla a potom príde to horšie. že ho celé tie roky klamala. to je ešte horšie ako tá nevera. ☹

digysa
18. dec 2007

No nechcela som sa pripajat, ale asi mi to neda. Tak len strucne: toto nebolo klamstvo, to bolo obrovsky podvod voci dvom osobam- biologicky otec a manzel. Ta nevera sa da prehltnut....ale tu sa robil podvod s ludskou bytostou, nie s hrackou. Tam mala ist s pravdou von v momente pocatia.

Riesenie: Rychlo urobit DNA testy...
1.ak sa stane zazrak a manzel je otcom, tak je vsetko ok

2. ak manzel nie je otec, tak treba mu to povedat za cenu uplneho rozbitia rodiny (tomu sa uz tazko bude vyhybat). Ale ja by som ho poprosila aby sa najskor zamyslel nez pride k uzaveru, co urobi a vysvetlila mu, ze moja dcerka ma len jedneho otca a tym je on. Uz 2 roky ho vidi v jej ockach ako jej tatina, tak by si mal manzel uvedomit, ze ci je biologicky otec, alebo nie, tak ON JE JEDINY OTEC PRE TO MALE STVORENIE. Ci sa nieco zmeni v ich vztahu, to uz je druha vec, ale ako spravny chlap by nemal zanevriet na JEHO dcerku.

fabiana
18. dec 2007

Apolenka, Jitka to má veľmi ťažké, ozaj by som nechcela byť v jej koži. ☹ Ja len dúfam, že bude všetko u nich doma v poriadku, či už to manželovi povie alebo nie...Ono predsa len nie je na 100% isté, či je otec spolužiak alebo manžel. Ja by som navrhovala, aby ste skúsili osloviť najprv spolužiaka, viem, ťahať tretiu osobu do toho nie je celkom ideálne, ale ak je normálny a férový (samozrejme s tým, že ide len o krvné testy, nič viac, veď to, že mali spolu sex si musí pamätať aj on), tak to pochopí a keď sa ukáže, že je otcom manžel, bude po probléme a poviem ti, čím skôr to urobíte, tým bude Jitka kľudnejšia, aspoň bude vedieť na čom je, kto je v skutočnosti otcom. Ale v prípade, že otcom nie je manžel, tak naozaj neviem, čo by bolo naj riešenie...

maruschka
18. dec 2007

ak nepovie pravdu,sama sebe zničí život.Bude sa už navždy trápiť.A čo keď bude malá v budúcnosti potrebovať darcu krvi alebo čohokoľvek a zistí sa,že otec nie je otcom?Ako on na to zareaguje?Potom ju odvrhne nielen manžel,ale aj dcéra-nie pre neveru,ale pre to klamstvo..
Viem,priznať sa je veľmi veľmi ťažké,ale dokáže s tým žiť ešte štyridsať rokov?A ak niekoho naozaj miluje,tak mu asi nedokáže klamať..bez ohľadu na následky by som pravdu určite povedala..

ivana98
18. dec 2007

maruschka, ja si myslim ze si "znici zivot iba ak by vedela, ze mala je toho spoluziaka. naopak, ak jitka bude vediet, ze otcom malej je manzel, tak ju nebude ta jednorazova nevera trapit cely zivot 😉 pokial to bol len ulet a nie nejake zamilovanie, tak v sebe tu spomienku dokazeme celkom uspesne potlacit 😉 normalne zabudnut.... 😅

mimma
18. dec 2007

Maruschka, ak niekoho milujem, tak mu práve preto dokážem aj klamať! Pre ňu by bolo jednoduchšie sa priznať...toto je omnoho ťažšie, ale takto by zarmútila ešte dvoch ľudí, ktorých miluje 😖 Zamotala sa do toho...to je pravda, ale to tu riešiť nechcem. Na tie testy by som s malou nešla, čo by sa na hlavu postavil, veď je to blbosť, za to, že jemu sa čosi zazdalo, tak bude hneď testovať 😠 Neviem, ako ten chlap rozmýšľa, čo by tým vyriešil? Ak sa inšpiroval výmenou detí v pôrodnici, tak nech si uvedomí, aký strašný to má dopad...to isté by čakalo aj jeho rodinu, keby to odhalil...Ja by som to nikdy neriskovala, veď je ich, starajú sa o ňu od malička...A nežijeme v rozprávke, na kažeé klamstvo sa prísť nemusí... 😉

bertly
18. dec 2007

dlho som rozmyslala, ci sem pridam aj ja svoj nazor,ale ano,pridam...
toto nie je moj pravy nick,tiez vystupujem anonymne,pre istotu.

Absolutne viem, co Jitka preziva. Som v tej istej situacii. Nemienim to nikdy manzelovi povedat. Nikto nema ani podzrenie. Ze ma trapi svedomie je cisto moja vec.

Apolenka si spravna kamoska.

katy1979
19. dec 2007

bertly ja píšem pod svojim nickom a viem že sem môj manžel nevlezie.
Vídím že nás je viacej v takej situácii, ináč ak chceš napíš mi niečo do IP. Rada si pokecám s clovekom ktorý je v rovnakej situácii ako ja.
A úplne s tebou suhlasim. Kto to nezažil nepochopí.

ivana98
21. dec 2007

Dievcata, este ma napadla jedna vec - jitka s manzelom sa dlhsie snazili o babo a nedarilo sa (ak som spravne pochopila), potom jedna noc so spoluziakom a sup- bola tehu. Co ak sa teraz vsetko urovna, a zacnu planovat druhe mimco a vtedy sa zisti, ze je neplodny...? 😅 😕 🤐

mimma
21. dec 2007

Iva, môže byť...tých prúserov, čo na ňu číhajú, je veľa, radšej by som už druhé neplánovala... ☹

anza
21. dec 2007

To je teda průůůůůser!!! Strašný psycho, to nikomu nepřeju. Taky si myslím, žeto STOPRO měla říct hned, ale to je jí teď na h.o, žejo. Hele, a to malý je teda fakt podobný tomu spolužákovi? Jestli ji manžel neopustí, pokud mu to teda řekne, je to formát!