To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

dendisa
14. dec 2007

halus, mně se jenom nelíbilo, jak tady někteří dělají z manžela Jitky mučedníka, a vůbec "chudáci ti chlapi", to mě vyloženě irituje. Já prostě věřím na milosrdnou lež, druhá věc je, jak bych to zvládla já (odmalička má moje černé svědomí větší sílu než moje bílé svědomí 😉 ). A taky je fakt, že je v mém okolí takových poctivých a čestných chlapů, co je chytla druhá míza, a na svoji léta pěstovanou rodinku ze dne na den hodili bobek.
Je to složité, všechny máme z části pravdu.

jatiez
14. dec 2007

no na druhej strane...kazdy je iny...mozno by ich opustil..a mozno by potreboval na nejaku dobu vypadnut a vratil by sa...len to, ze dopredu to nikto z nas nevie..

haluskacz
14. dec 2007

sharlotta, copak ja nekoho odsuzuju? To sis bud muj prispevek spatne vylozila, nebo mi prisoudila neco, co jsem nenapsala.

listicka77
14. dec 2007

Haluško, nemůžu souhlasit úplně se vším, co píšeš. Já bych taky byla velmi nerada manželovi nevěrná a taky doufám, že nikdy nebudu, ale nejsem si tím úplně stoporcentně jistá, protože nějaký úlet se může stát každému. Prostě někdy může být situace silnější než já... No a když takhle ulítnu jednou (a není to dlouhodobá nevěra, to je něco úplně jiného), tak si teda myslím, že čestnost nespočívá v tom, že mu to půjdu vyklopit a tím ho zraním. Beru jako trest pro sebe, že s tím budu muset žít celý život a držet to v sobě a mít třeba výčitky. Kdežto když mu to vysypu, tak se mi uleví, ale on tím bude zraněný a já mu úplně zbytečně ublížím.
Jiná věc je, když je někdo nevěrný dlouhodobě a ten druhý to tuší, ale ten člověk zatlouká a zatlouká - to mi připadá, že ztrapňuje sebe i partnera.

haluskacz
14. dec 2007

dendiso,
jo, to je fakt, v mem okoli se to taky obcas stane. Na jednu stranu se snazim poucit se z chyb druhych a delat (doufam) vsecko pro to, aby to u nas tak jednou nedopadlo, ale clovek opravdu nevi, co bude.

caira
14. dec 2007

teda nechtela bych byt v kamaradcine kuzi 😒 Ja si myslim, ze pravdu mela rict hned jak zjistila, ze je tehotna..tenkrat by to mozna manzel udejchal a prcka by proste vychoval jako vlastniho, ale ted si myslim,ze se bude citit o to vic podvedeny, ze holcicku dva roky vychovaval a bude si pripadat, ze nekomu delal vola..trosku bych se bala, ze to nezvladne hlavne jeho ego, ale i tak si myslim, ze nejlepsi je jit s pravdou ven, driv nebo pozdeji se na to stejne prijde a neni nic horsiho nez treba sedmilete dite postavit pred situaci, ze tatinek vlasne neni tatinek, tez z toho prcek jeste nebude mit rozum { v pripade, ze se jeji manzel rozhodne,ze by je opustil-coz doufam, ze by se nestalo} ☹

sharlotta
14. dec 2007

Haluska, ok...

paolin
14. dec 2007

no, muj manzel ma na toto tema oblibenou poznamku..."maminko, privedte tatinka. no, ale pane doktore, ten tu byl preci minuly tyden! ano, ale ja nemyslim manzela..."
rika, ze je tomu tak z 30%. dela v genetice...

ptala jsem se, jak to vidi on z chlapskeho hlediska. pry zatloukat. a kdyz by se to provalilo, tak by chtel prispevky na dite. hm...taky zajimavy pristup.
pokud bych si nebyla jista ci dite je, asi bych se snazila zatloukat. ale jestli bych se s tim dokazala srovnat nebo to casem neprovalila, to tedy nevim.

haluskacz
14. dec 2007

listicko,
ty jo, ja nevim... asi bych to dost resila, kdyby se proste stalo a jednou bych ulitla, asi bych mu to taky nebezela hned vyklopit a nejdriv bych se sverila duveryhodne osobe a pockala si na to, co mi kdo poradi. Ale kdybych s nekym jinym otehotnela, tak bych nedokazala tvrdit manzelovi, ze to dite je jeho. Tim bych vztahu proste neprospela, protoze bych se bala, ze to jednou stejne vyjde najevo, nemohla bych mu rict neco hrozne podstatnyho, co by me vnitrne uziralo, to by nebylo k ziti. To bych fakt resila radikalne, o tom jsem presvedcena.

listicka77
14. dec 2007

Jo Haluš, kdyby z toho bylo těhu, tak to je něco jinýho. Já myslela, že jsi pro přiznat nevěru vždy.

julia225
14. dec 2007

no,,,... fuuuuuuuuuuuuu, ja osobne by som nevedela zit s takymto pocitom, ze nieco skoro tri roky zatlkam... moj partner by vsak hned zistil, ci je alebo nieje jeho. 😅 pretoze ma trosku viac pigmentu, hmm a keby som to zatlkala, isto by mi spavat nedalo.... no a teraz ze co mas robit? to co ti srdce kaze a pripravila by som sa na najhorsie v pripade, ze to manzelovi povies, moj by to teda nerozchodil... neveru neodpustam ani ja ani on... no ale tot keby nedajBoze sa to stalo nam... ja si myslim, ze toto chlap nerozdycha, moj pocit, ak ho chces,a le zaroven nemozes pokojne spavat... zatlkaj a ak si myslis, ze malu vychovas sama, tak mu to povedz... Neodsudzujem Ta. to som sa len vzila do tvojej koze, ze co asi by sa u nas dialo... a to nedam ruku do ohna, ze by sa mi par neuslo 😖 toto by moj nerozchodil 😲
Ale preferujem zivot s cistym stitom, ale tot velmi chulostiva tema...

janicckka
14. dec 2007

Apolenko. 😅 Jen mě překvapuje ,že holky ti tu píší že jsi špatná kamarádka a že jsi špatně poradila, 😠 já si myslím že jsi poradila dobře. 😵
Jen jsi poradila a rozhodnutí bylo přeci na ní.Dá se obědnat s netu anonimně test DNA ten příde do několika dnů,jsou to takové tyčinky(myslím) a těma se vytře pusina(dásen,nebo strana tváře),odebere se to dítěti a otci.Tak to zkuste když třeba bude manžel spát tak at mu to vytře, a pak po výsledcích aspon budete chytřejší a budete vědět jak dál.
Stojí to asi 6,500kč.Je to podrobně napsáno na netu.Tak držím pěsti at dítě je manželovo 😉 A netrapte se tím jsou daleko horší starosti než tuto.

😀

julia225
14. dec 2007

no ale tu uz bolo myslim napisane, ze nieje... 😒

nikka.vo
14. dec 2007

julia - v tom máš pravdu, já bych asi taky nespala a neuměla bych dělat, že se nic neděje, kdo ví, jestli by to nějak manželství nerozhodilo, ale i tak bych asi zatloukala 😔
No a stejně tak souhlasim s tím, že po prasknuí celé situace je asi malá šance, že by to muž ustál. já bych to neustála ani náhodou.
A jsem ráda, že tu padlo na moje slova, že nikdy neříkej nikdy ... jatiez taky nikdy nevěřila, že by mohla být nevěrná a satlo se - pro ty, co odsuzují 😉 a taky je to zdárnej příklad, že to ustát lze 😉

Ale takových případů je asi málo 😔 😔 😔 , nebo jsou ti chlapi fakt borci 😅 😔

Jo a já i Robert jsme tmaví, máme hnědé oči i vlasy a syn je modrooký (určitě se mu už nezmění 😉 ) a hooodně špinavý blond, ale už mu to tedy jde asi spíš malinko do hněda. No a kamarádi si dělají prdelky z Roberta, že to je nějaký divný ne? Ale jako fakt srandu, no ale v chlapovi ten červík může hlodat, že jo! 😖

haluskacz
14. dec 2007

nikka.vo,
no, nase Kacenka je taky blondata a my jsme oba dost tmavi. A vsude rikame, ze nam ji vymenili a ze ji nedame 😀

nikka.vo
14. dec 2007

halus 😀

ale občas mě ty vtípky už štvou 🙄 nebo spíš unavujou 😒

paolin
14. dec 2007

hm, pokud by mne manzel "vyhrozoval" testem otcovstvi, tak bych se mu priznala. nez aby se to dozvedel potupne u doktora..
a pokud nad tim chlap jen trochu premysli, tak porovna krevni skupiny a zjisti vsechno. 😖

s tou genetikou...pokud jsou rodice obou partneru modrooci, partneri jsou taky modrooci, tak zarucene nemuze byt jejich dite tmavooke. kdyz to pan Mendel tak hezky nakrizil...ale staci jedny hnede oci u rodicu a dva blondaci s modryma ocima muzou mit tmave dite. 🙂

paolin
14. dec 2007

samozrejme pokud je krevni skupina ditete jina, nez maji rodice, ze 😀

sue
14. dec 2007

...pokiaľ viem, tak aj dvaja modrookí rodičia môžu mať tmavooké dieťa, ak jeden alebo dvaja zo starých rodičov mali tmavé oči 😉 Je tam oveľa menšia pravdepodobnosť, ale môže to byť 😉

julia225
14. dec 2007

ja mam modre oci a vsetci v rodine hnede, no ale mala moja ma ciernych predkov, to by musela byt asi albin, ale to uz je od temy... 😉

paolin
14. dec 2007

sue, je to tak :o) o barve oci rozhoduje jeden gen. o barva vlasu dva geny, takze tam to neni tak jednoznacne 🙂

listicka77
14. dec 2007

Paolin, Sue: tak my jsme se to teda učili jinak...
A ta krevní skupina moc spolehlivá není, vzhledem k tomu, že jsou jen čtyři, tak se nemusí poznat nic, že jo... Ale samozřejmě že může být taková kombinace, že je zcela zřejmé, že dítě nemůže být svého otce. Ale většina lidí svou KS nezná (aspoň teda chlapi, děti atd.)¨. No zas to stojí málo peněz, na rozdíl od DNA.

sue
14. dec 2007

Listicka, teraz som sa pýtala môjho otca lekára 😀 tak ten by snáď vedel 😉 🙂

mimma
14. dec 2007

Ja dúfam, že ho ukecá a žiadne genetické testy sa robiť nebudú... 😖 Tie, ktoré tvrdia, že by išli s pravdou na svetlo hneď, ako by si neboli isté, čie to dieťa je- ona predsa dúfala, že sa na to nikdy nepríde! Toto nie je jediné manželstvo, kde si matka nie je istá, kto je otec. Bolo"v sázke" príliš veľa...Mohla prísť o manžela/čo ak je to naozaj jeho dieťa? 😕 /, rodina sa jej tiež mohla otočiť chrbtom, mohla prísť o dieťa...Tak sa rozhodla, že si ho nechá a bude sa tváriť, že je manželove...A budú si žiť ako šťastná rodinka...Muselo byť strašne ťažké sa s tým vyrovnať! 😒 Nechala si to pre seba v záujme seba, manžela aj dieťaťa...Pravda nie vždy vyjde na svetlo- nežijeme v rozprávke, aj keď netvrdím, že sa to nestáva...A ona dúfala, že sa na to nepríde...

julia225
14. dec 2007

my v rodine vieme vsetci svoju krv skupinu ja si myslim,ze je to velmi dolezite, mam ju napisanu vsade, v karticke poistenca, v dokladoch v penazenke, mne sa to zda velmi dolezite... 😒

morusa
14. dec 2007

Nika:Asi tě nepřekvapím, když napíšu , že my máme doma to samé, partner tmavý vlasy, hnědý oči, já hnědý oči, svoje vlasy teda zrzavohnědý a dítě světlovlasý,modrooký....A taky furt někdo rejpe. 😒

sue
14. dec 2007

Jul, dôležité to je, Listicka len chcela povedať, že len na základe krvnej skupiny nemôžeš určiť otcovstvo väčšinou 😉

jatiez
14. dec 2007

no..v niektorych krajinach sa pise krvna skupina do obcianskeho preukazu i do vodicaku..

julia225
14. dec 2007

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😉

ivett
14. dec 2007

nečetla jsem celou diskusi, nicméně si myslím, že by ta holčina měla jí t s pravdou ven a nést si následky toho, co tehdá nechala zajít tak daleko...

a jinak já jsem přírodní blond, rodiče i ségra a vlastně všichni v naší rodině jsou tmaví - hnědovlasí, a rozhodně jsem jejich, podoba se nezapře, takže se tmavovlasým může klidně narodit blond dítě a naopak... 😉