To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

kamhajek
14. dec 2007

Já teda genetice nehovím, ale můj táta i brácha měli jako děti vlasy světlé a teď je mají tmavé. Ona v pubertě se člověk dost mění. My to máme dobré, já světlá, manžel tmavý, takže žádné podezření nehrozí.

Apolenka pro Jitu:: upřímně chyba byla už ten úlet, ale to se může stát každé z nás, za to se nikdo soudit nemůže, nevíme jak dopadnem. Já osobně si myslím, že manžel bude malou milovat stejně, ale nejsem si jistá jestli zvládne tebe a to, že jsi mu lhala v něčem tak důležitém. Těžko říct, co je lepší, jestli se přiznat hned nebo počkat, jestli dojde na testy DNA a jejich výsledek. Upřímně, já nevím co bych na tvém místě dělala. Zaleží na tom jaký je manžel, ty nejlépe ho musíš znát a aspoň se pokusit odhadnout jeho reakci. Já osobně, bych nevydržela žít tak dlouho s vědomím, že dítě není možná manželovo.

musko
14. dec 2007

sue, dvaja modrookí ľudia nemožu mať hnedooké dieťa - aspoň jeden z nich by musel mať hnedé - lebo silnejší ( tmavý) gen - prebíja ten svetlý - čiže na modré oči musíš mať 2 slabé gény, kdežto na hnedé Ti stačí jeden slabý a jeden silný - z toho vyplýva, že dvaja modrookí - majú obaja slabé (modré) gény, nemožu mať hnedooké dieťa - nemajú na to genetickú výbavu - tak sme sa to učili na fakullte 😉

sue
14. dec 2007

Musko, lenze ak bol starí rodičia otcovia hnedookí a mamy modrooké a majú dve modrooké deti, tie deti spolu môžu mať hnedooké dieťa, pretože oni vo svojej genetickej výbave nesú aj "hnedooký" aj "modrooký" gén... takže hoci je silnejší "hnedooký" gén, môžu mať modrooké dieťa 😉 to viem 100% 😉

musko
14. dec 2007

A pardon - k téme - je to zložitá situácia, každopádne - nemá to Jitka jednoduché a nezávidím jej to.... Ale asi by som dala urobiť genetické skúšky skor, ako manžel... A potom vyšla s pravdou von.... Myslím, že ak ich má rád, ak je to fungujúca rodina, tak to manžel ustojí. Ale dieťatu určite nič nehovoriť... Je malé.
A dievčatá - NIKDY NEHOVOR NIKDY - už zajtra može niektorá z nás zakopnúť....
Apolenka, je dobre, že má Jitka kamošku ako Ty, už pre to čo napisala alcatko 😉 , tak sa nebudem opakovať.

musko
14. dec 2007

Sue, nemožu ☹ . Pretože tí rodičia nenesú informáciu pre tú hnedú farbu....

paolin
14. dec 2007

kdyz uz jsem krapet nesikovne nakousla ty krevni skupiny, tak jsem nasla pro zajimavost toto:
Rodiče A X A - Dítě - A nebo 0
Rodiče A X B - Dítě - A, B, AB nebo 0
Rodiče B X B - Dítě - B nebo 0
Rodiče A X 0 - Dítě - A nebo 0
Rodiče B X 0 - Dítě - B nebo 0
Rodiče AB X AB - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X A - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X B - Dítě - A, B nebo AB
Rodiče AB X 0 - Dítě - A nebo B
Rodiče 0 X 0 - Dítě - pouze 0

sue
14. dec 2007

Označuje sa to:
Starí rodičia: Hh + Mm , druhí starí rodičia: Hh + Mm
Rodičia: Mh + Mh (t.j. majú modré oči, ale nesú aj "hnedú" genetickú informáciu)
Dieťa: Mm alebo Mh (modré s hnedou gen.info.) alebo Hm (hnedé s modrou genetickou info.)

musko
14. dec 2007

paolin, presne a takto to funguje aj u očí.... 😉

sue
14. dec 2007

Musko, snáď nechceš povedať, že dieťa nesie len genetickú informáciu od rodičov 😲 😲 😲 to by bolo nádherne jednoduché, keby sa genetika vždy od znova začala 😉 (ale sme off topic 🤐 ) škriepiť sa nebudem, len si treba uvedomiť, že gene.info. nededíme len po rodičoch, ale aj po starých rodičoch a podobne (aj keď sa navonok nemusí u rodičov prejaviť, deti ju zdediť môžu...)

julia225
14. dec 2007

musko, tak ako to je mozne,ze mama aj oco aj sestra maju hnede oci a ja modre 😲 😲 😲 a som cely oco, takze neodskriepitelne 😉

musko
14. dec 2007

Sue, ja nehovorím, že nenesieme info od predkov, Bože dobrý, to by bolo fakt jednoduché, ale sme fakt off topic.... 😉

kamhajek
14. dec 2007

Já mám taky pocit, že děti nemají jen naše genetické informace. Vždyť jsou případy, kdy se rodičům bílým narodilo tmavé dítě, prostě geny spí.

ivett
14. dec 2007

holky myslím, že jste už trochu mimo téma, tohle asi zakladatelka vědět nepotřebovala... 😉

alcatko.j
14. dec 2007

😅

sue
14. dec 2007

Ivett, máš pravdu 😅 sme sa nechali uniesť... každopádne držím palce aj Jitke, ale najmä dievčatku... nech sa čokoľvek čo sa stane, resp. čo jej rodičia spravia, prispôsobí tomu, aby vyrastala čo možno "najnormálnejšie", lebo ona za nič nemôže... a aj tak sa s tým čo sa stalo nedá nič spraviť - myslím tým, že už sa to neodstane.
Držím palce...

suki
14. dec 2007

Tak já souhlasím s tím, že bych nechala udělat test DNA dřív než manžel a až podle toho se rozhodla co dál.Pokud by se prokázalo že dítě není manžela, asi už je to poslední chvíle, kdy s pravdou ven, protože pak už stačí málo, aby na to přišel sám a to bude potom mnohem horší situace....ale i tak je Jitka v hrozné situaci a sama se svým činem potrestala a myslím, že bychom ji neměly odsuzovat, protože musí strašně trpět sama a nepotřebuje, aby se do ní ještě kopalo 😒

lu777
14. dec 2007

se jen můžu podepsat pod to, co řekla, Suki..

suki
14. dec 2007

lu777 🙂 🙂

paolin
14. dec 2007

no jo holky, ale jak chcete jit na test DNA bez chlapa...? 😕 matka je vzdy jista, ne? 😉 nebo mu chcete jako potaji odebrat DNA?

alcatko.j
14. dec 2007

Staci kartacek na zuby treba...

sue
14. dec 2007

...alebo vlas, nie?

alcatko.j
14. dec 2007

I vlas

ivett
14. dec 2007

paolin: ani matka není vždy jistá - viz. případ vyměněných holčiček z Třebíče... 😖

mixka
14. dec 2007

pozrite si temu adopcia a chcem najst svoju rodinu... tam vsetky svorne pisu, ze rodic je ten, ktory miluje a vychovava...

nikka.vo
14. dec 2007

cokoliv - třeba uslint na polštáři 😉 😀

alcatko.j
14. dec 2007

i uslint 😀

suki
14. dec 2007

přesně tak stačí cokoliv manželo-vlas,sliny, kartáček na zuby.... 😉

paolin
14. dec 2007

ivett, jasne. ale to je extrem..ikdyz - kolika chlapum ted vrta v hlave ta biologie 😒

milacku, neuslintal bys mi dnes polstar? 😀 😀
ne, vazne. jeden vlas nestaci. a musel by byt s korinkem, ne?
na kartacku je pasta a ta DNA muze znicit. to chce neco spolehliveho.
neco na slintavku 😀

alcatko.j
14. dec 2007

mozna trenky? 😅

ivett
14. dec 2007

😀