To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

iza
21. dec 2007

ahoj holky..nepročetla jsem to tady,ale já radím zatloukat, zatloukat, zatloukat...prostě myslím, že na kajícné přiznání je už sakra pozdě...no a geny..hm myslím, že klidně dva blonďáci můžou mít černovlasý dítě(ona to skáže klidně i ob dvě generace..i o tři....např. i dvěma bělochům se může narodit černoušek..geny to je zááhada).
Hlavně nechápu moc toho manžela...to je teď jako moóda, že pokud ti dítě není podobný, hned běžet a nechat si dělat testy DNA? 🙄 😕

anza
21. dec 2007

Taky by mě manžel pěkně naprd, chtít to po mně! Všichni se dost nechaj masírovat telkou, to je blbý. Jenže je dost možný, že on něco vytušil, to se nikdy neví... No já jsem z toho pryč, to je pekelná situace, trest za nevěru a lhaní, ale možná až moc velkej...

marya
21. dec 2007

Kočky ja sa čudujem, ako môžte povedať, že čo o manželovi napadlo dať si robiť testy.... 😕 Ja by som sa skôr pýtala, čo to Jitke vtedy napadlo, a nie jemu, on je v práve..... 😒

anza
21. dec 2007

Ne, to nikdo nezpochybňuje, že on je v tom celým ten chudák, to je jasný! Jen se taky pozastavuju nad tím (nezávisle na tom, co předcházelo), co ho to jako napadlo, jenom proto, že jim děcko není podobný... Ale jak říkám, mohlo se mu spojit dohromady víc věcí, o kterých nevíme a nemůžeme vědět.

fabiana
21. dec 2007

Baby, do takejto alebo podobnej situácie sa môže dostať každý! Nehovorme si, že nám sa to nikdy nemôže stať, lebo môže, do budúcnosti nevidíme, minulosť nezmeníme.

certica
21. dec 2007

hmm, tak mne to minuly vikend nedalo a spytala som sa na nazor svojho vlastneho mangela. opisala som mu situaciu s otazkou, co si mysli, ze by robil, ako by sa zachoval na mieste toho manzela, resp. ak by sa take nieco stalo jemu (nam)... samozrejme je trochu rozdiel, ked sa to cloveka naozaj realne tyka, ako ked sa ma len hypoteticky zamyslat na tym, co by..ak by...
...ale vyjadril sa asi v takom zmysle, ze vela zalezi od toho muza, aky je, ako to zoberie a preziva. na svoju adresu, keby islo konkretne o neho mi povedal: " no co..? urcite by sa koli tomu nijak nezmenil moj vztah k vikimu (nase ditko 😎 ), ani by som ho nemal menej rad." potom som ho spytala, ze to sice chapem, ale co vztah medzi nami dvoma ako partnermi? a jeho reakcia: "co uz, tak ide sa dalej. myslim,ze by som sa cez to asi preniesol. stavaju sa aj ovela horsie vec v zivote" a este dodal, ze pokial sa ti dvaja snazili o spolocne dieta a je mozne, ze by bol problem z partnerovej strany, tak by sa pravdepodobne aj tak pokusili o oplodnenie cudzimi spermiami, takze....

takze ja myslim, ze sa nemusi hned vsetko skoncit tragicky, vela zalezi na obidvoch partneroch, ich vztahu, ci tam v buducnosti este dovera aj napriek tomuto preslapu bude alebo to uz zostane nastrbene. niekedy to moze vztah uplnezabit, niekedy naopak opat nastartovat aj k lepsiemu v zmysle, ze si obaja uvedomia mnohe veci a budu sa snazit ten vztah a rodinu este hodnotnejsie uzivat a vazit si.
tam je ale potom dolezite, aby ten oklamany partner nikdy v buducnosti nevytahoval tuto zalezitost na povrch - lebo v slabej chvili, pri partnerskych hadkach alebo v pod. vypatych situaciach sa to moze velmi lahko stat.
jednoducho treba spravit hrubu ciaru a zacat odznova. ono tie vycitky tam uz budu navzdy u tej zeny si myslim a o to viac, ak by manzel naozaj odpustil a dal jej znova sancu.

fabiana
21. dec 2007

Certica, súhlasím. Napísala si to výstižne.

nenka83
21. dec 2007

katy manzel ti tu mozno nevlezie, ale hocktop iny, kto ta pozna, tvojho manzela, mozno len z videnia, reci sa siria, netreba vraviet ako.... keby som uz mala tvoj problem a chcela any ostal v tajnosti tak si davam pozor. a celkovo ja vas nechapem... nedokazem si to ani len predstavit. no ako pises nezazila som to nikdy a nikdy ani nezazijem. 😔

iza
21. dec 2007

anza úúplně s tebou souhlasím

digysa
21. dec 2007

katy1979: a to ta nezerie vecer svedomie, ze budes musiet po cely zivot klamat? PRepac, ale podla mna nie si prilis moralny clovek....v akych dalsich zavaznych veciach si ochotna klamat, ked ides do takehoto extremu? A to plati aj pre ostatne damy, ktore by sa znizili ku klamstvu.

Taketo "obrovske" klamstva iba prezradzaju ludsky charakter.

luko
21. dec 2007

digysa ty si snad vynasla meter na klamstvo? co je velke a co male klamtvo? ja neviem, ja by som sa sudit neodvazila.
mozno je niekedy strach vacsi ako "charakter"

luko
21. dec 2007

nic v zlom, digysa

certica
21. dec 2007

moralizovat je velmi jednoduche ... ale tiez mi to k charakteru cloveka prilis nepasuje 😉

mimma
21. dec 2007

Luko, Čertica, súhlasím s vami. Ja sa v poslednom čase dosť"zabávam"premýšľaním o takýchto veciach, ako je klamstvo, charakter, nevera, manželstvo, priateľstvo....jednoducho, medziľudské vzťahy. A vyšlo mi, že ľudia často reagujú na veci, ktoré sa im nikdy nestali/veď ja tiež 😉 / a nedokážu sa do toho problému hlbšie vcítiť a snažiť sa pochopiť konanie tejto osoby. Vcítiť sa do kože druhého neznamená, že súhlasím s tým, čo robí, ako sa chová a pod., ale viem pochopiť, že to a to mu prišlo ako najlepšie riešenie z takého a takého dôvodu...že málokto domyslí následky svojho konania...tak ako Jitka. Taký ten pohľad"fuj, aká bezcharakterná osoba!" je ten najjednoduchší a nechápavý pohľad niekoho, kto ešte neprišiel na to, že svet sa nedelí na čisto charakterných a morálnych ľudí a na iné potvory 😉 ...Digysa, bodaj by bolo všetko také čierno biele, ako ty to vidíš, aj pre nás ostatné by to bolo určite jednoduchšie 🙂

certica
21. dec 2007

ja som sa teraz tiez tak zamyslela a vlastne chapem aj digysu, ci inych podobne zmyslajucich kritikov a moralistov (uplne bez urazky), lebo vo vacsine pripadov ide o ludi, ktori toho prilis nezazili a vtedy je podla mna naozaj tazke, vcitit sa do konania inych v situaciach, ktore sa trosku vymykaju nejakemu sedemu priemeru, v situaciach, ktore nie su tak jednoznacné, krasne nalinkované, ale nieco komplikovanejsie - ako ich sam zivot dokaze napisat.
myslim, ze clovek aj vekom a hlavne roznymi zivotnymi skusenostami meni alebo moze menit nazory na niektore veci a pohlad na ne. tiez som mala dajme tomu pred rokmi a rokmi ovela viac vtedy neznicitelnych idealov nez dnes, ale to neznamena, ze je zivot horsi...mozno len viac realnejsi. dolezite je dokazat sa s realitou vyrovnat, vediet ju spracovat a prist na to, ze naozaj plati - vsetko zle je na nieco dobre a aj negativna skusenost v istom zmysle dokaze cloveka obohatit...prinajmensom do buducnosti

mimma
21. dec 2007

Certica, pekne po ľudsky si to napísala, na to sa nemôže nikto urážať, mňa to už veľakrát napadlo aj v iných témach...Áno. názory sa menia. V sedemnástich som sa napr, nemohla pozrieť na ženu, kt. bola na upt, odsudzovala som všetkých neverníkov a klamstvo ako také a pod. Pravda, najviac ma naučili moje vlastné chyby...to, keď sa mi okolie otáčalo chrbtom a nevideli a nechceli vidieť podstatu veci...dosť mi to otvorilo oči... Už končím, je to úplne od témy... 😉

kouzlo
21. dec 2007

Když jsem si tady tak pročítala některé příspěvky, tak jsem někdy opravdu koukala s otevřenou pusou 😲 Někoho odsoudit, že v životě šlápl vedle je strašně jednoduché a některým to jde opravdu dobře 😖 Otázka je zda by jste se dámy opravdu tak zachovaly jak píšete, kdyby tahle situace nastala u vás. 😅 😅

apolenka žádala jsi o radu co teď. Problém, je tady a nemá cenu soudit co měla nebo neměla udělat. Čas nikdo nevrátí. Potřeba je radit co teď. Myslím, že by měla jít s pravdou ven. Určitě je lepší, aby se dozvěděl pravdu od ní než z případného testu. Jak to veme asi nemůžeme nikdo říct, protože toho dotyčného neznáme. Ale myslím, že by měla počítat s tím horším koncem. Za chyby se platí 😢 Je mi hodně líto toho dítka. Držím palce ať se to co nejdřív vyřeší. Bohužel si myslím, že hepiend se konat nebude, ale třeba ano. 😉 Určitě tě bude teď Jitka hodně potřebovat.
Jen ještě jednu radu pro Jitku. Pokud se rozhodne jít s pravdou ven určitě by se neměla snažit házet vinu na manžela nebo ze sebe dělat tu oběť. Ať mluví jen on a on se rozhodne co bude dál.
Můj názor, moje rada, hodně štěstí!!!!

digysa
22. dec 2007

kouzlo: tiez som poradila Jitke v predoslom odkaze presne to iste, co ty.....a tak isto som napisala, ze by to mala urobit za cenu, ze "happy end" sa mozno konat nebude.

luko: nevynasla som meter na klamstvo. Ale ked napr. rozbijem pohar a zatajim to pred kymkolvek je asi znacny rozdiel, ked zatajim pred manzelom, ze dieta, ktore ho vola otec nie je jeho biologicky potomok a treba to tajit do konca zivota vsakano.... A ten strach -mas pravdu, ten tam hral velku ulohu, ze sa nepriznala hned...mozno ani ja by som sa hned nepriznala v takejto chaotickej situacii....

certica: myslim si, ze uz zachadzas daleko do diskusie....skusme zostat pri probleme a nie sa zameriavat na ludi "moralistov", ako "nas" Ty nazyvas....to je ina tema. Ja tvrdim, ze klamat niekoho a este aj radit druhym aby to robili sa mi nepaci. To som pisala o katy1979. Keby som naozaj bola moralistka, tak sa budem zamyslat nad jej "neverou", ale ja som iba vyjadrila svoj nazor,co sa tyka jej rady.

A este jedna vec, ktora vam pri tom "alibizme" usla.....Kolko vztahov sa denne rozpadne koli klamstvam? Ci je to uz medzi zenami kamaratkami, alebo muzmi kamosmi, alebo medzi dvojicami? To nepoznate, ze LOZ MA KRATKE NOHY? Myslim, ze by bolo 100 krat lepsie sa manzelovi priznat, olutovat celu udalost a zistit, ci o mna stoji a ci mi odpusti a zacneme zivot znova....ako ked si necha urobit DNA testy, aby sa dozvedel od niekoho ineho, ze jeho manzelka je klamarka, ba co viac, este ho aj podviedla.

Keby sa mne niekto priznal k vaznemu klamstvu, tak si to budem vazit ovela viac, ako keby som to zistila z tretej ruky....Pomyslim si iba: hmmm, dokedy to ta dotycna osoba chcela drzat v tajnosti? Asi by sa mi nikdy nepriznal(a), keby som na to neprisla...asi si budem musiet davat pozor, ci ma neklame este v inych veciach. A moznu bude lepsie, ked s tou osobou prestanem udrziavat kontakt."

kacenqa
25. dec 2007

no, vzhladom na to, ze nemozem spat, som si precitala celu diskusiu....nebudem rozoberat priciny, to tu za mna urobilo uz hodne bab a fakt je, ze k nicomu to neviedlo.

ja si tiez myslim, ze by mala niekde naskrabat bubaky na test dna, aby si bola ona hlavne ista, pretoze nech uz bude vysledok akykolvek, aspon v tom sa jej ulavi, ze bude vediet s 'pravdepodobnostou hraniciacou s istotou', cie to dieta je. a kym tie vysledky mat nebude, nic by som na jej mieste neriesila.

inak - v hadke clovek povie vselico, takze podla mna tie vyhrazky zo strany manzela su len take horkokrvne reci, a navyse, ked to zatial spomenul len zo 2x, nebude to take zhave.

no, mame teda 2 moznosti -

1. dieta je spoluziaka.
spoluziak ma vlastnu fungujucu rodinu. kde je zaruka, zeby sa k dietatu priznal?? preco by ohrozil po troch rokoch svoj vlastny funkcny vztah priznanim otcovstva nejakej bokovky zo stretavky??? to by musel byt fakt format, co evidentne nebol, ked sa dokazal na stretavke vyspat s holkou, ktoru pravdepodobne 5 rokov nevidel. jasne, nemozno z toho vinit len jeho, ale opakujem, to tu neriesim. co dalej nam z toho plynie? spomenuli ste tu darcovstvo organov v pripade nudze - sorry ale opat si myslim, ze mu to bude sumafuk a o nejakom darcovstve by ani neuvazoval a nutit ho k tomu nikto nemoze. alimenty? no, sud by mu zrejme dake v pripade sudneho sporu priznal, ale to je tiez na dlhe lakte a hlavne peniaze nie su vsetko. tymto konci podla mna akykolvek vztah spoluziaka coby otca voci dievcatku.
a teraz je na rade manzel. ten ma viac moznosti - bud sa nas.re, zbali sa a vypadne. a uz nikdy sa nevrati, zabudne na obe. to je ta najhorsia moznost, s korou jitka musi ratat. stredne zla moznost je ta, ze sa nasere, vypadne, ale po vychladnuti obnovi svoj vztah s dievcatkom, nie vsak s matkou. v tomto pripade by si matka odsrala svoje, dievcatko by sice trpelo rozchodom rodicov, ale aspon by malo aky-taky vztah s otcom. no a najmenej zla moznost je ta, ze jitkin manzel sa prejavi ako charakter a nejak sa so situaciou zmieri. co vsak, vzhladom na naznaky apolenky, ze to vo vztahu skripe nevidim ako nejak moc realne, kazdopadne by som si to asi zelala najviac.

myslim, ze jitka svoje male peklo preziva dennodenne, takze pridavat jej netreba. drzim palce, a moje motto je: nech sa rozhodnes akokolvek, tvoje rozhodnutie je v danom okamihu jedine spravne. takze urcite sa aj jitka rozhodne spravne. a ono to nejak dopadne. drzim palce, apolenka, daj vediet, ako sa to dalej vyvija.

kacenqa
25. dec 2007

ozaj a zabudla som na moznost c.2 - ze dieta je manzela, co je idealne riesenie, ktore vsak malokedy byva aj realne, v tom pripade by som manzelovi pri najblizsej hadke tie testy navrhla sama s dovetkom, ze ho tam rada odprevadim... a podla mna uz to by mu zavrelo pusu....

simlenka
31. dec 2007

holky, znám podobnej případ - ta dotyyčná sice používala ochranu, když byla s někým jiným... na druhou stranu stačí kapka, nepatrný množství....... a ta holčina se snažila rok otěhotnět a NIC, pak si párkrát zaběhla jinam a teď prostě neví... dokonce na ni praskla nevěra, ale manželovi řekla, že sice s oním dotyčným byla, ale nespala s ním, jen ho orálně uspokojila - prý mu nedokázala přiznat, že s ním spala. Mimi se jim má narodit za cca 2 měsíce a trne strachy jestli bude mimi tmavovlasý anebo plešatý... a samozřejmě i když jí to manžel prý tak nějak o tom orálu sežral, tak tam pochybnosti budou!

Neodsuzuju nikoho, komu se něco podobnýho stalo, protože těm co se to nestalo, se hrozně dobře soudcuje
Já sama byla několikrát v pokušení a padla i semtam pusa jinde, víc ne, ale kdo ví co bude za pět, deset let, až si budu chtít dokázat, že jsem pro někoho přitažlivá a co si budem povídat, to chce vědět každá z nás a po x letech vztahu to už doma není takový jako ze začátku... prostě nevěru neodsuzuju, myslím si, že málokdo vydrží být stoprocentně věrný a to, že pak přijde průser v podobě těhotenství a nevědomosti s kým to maličký ona dotyčná má... Chápu, že to manželovi nebo příteli neřekne.

nenka83
31. dec 2007

simlenka ani ja neodsudzujem neveru...ale to ze mozno matka podsunula cudzie dieta manzelovi to odsudzujem!

simlenka
31. dec 2007

já vím, že je to blbý, ale já bych asi taky nesebrala odvahu k tomu se přiznat, prostě bych doufala... no, nevím, třeba bych se přiznala, ale dokážu si představit, jak strašně to musí být těžký a ten strach ze ztráty jinak harmonického vztahu... hormony, chlast a já nevím co ještě prostě dokážou parádně zatemnit mozek a i když každá víme, že to co se stalo Jitce, mojí známý a dalším není správný, tak se prostě stalo a dokážu pochopit proč a proč se k tomu bojí přiznat... poradit nedokážu, ale pochopit ano.

lenadka
1. jan 2008

tak ako sa kamoska rozhodla?

ja by som sa priznala keby cosi...aj ked asi ziadne cosi by nebolo, lebo napriek vsetkej prastenosti aka som a verim ze vselico vyvediem aj som povyvadzala ale odtal po tal, prepac ze to tak napisat musim-taka "sprosta" nie som 😅 tym som nechcela urazit, len napisat, ze ja sa tak unasat "pocitmi", alkoholom a pod. neviem nechat-zdravi rozum by ma zastavil-tak ako vzdy. Lebo asi kazda zena krajsia od strigy ma dost moznosti na take nieco ako vyspat sa s inym ako zakonity a ja tiez, ale moj nazor na chlapov v tychto situaciach je ze si len potrebuju vyprazdnit gule a prd im zalezi na tej babe 😅 je mi tvojej kamosky luto,lebo je v tom sakra sama...

priznanim si mozno pomoze od toho ze bude uzlik nervov a dostane zaludocne vredy 😉

magdalenka3301
1. jan 2008

No baby, teraz už je zbytočné riešiť čo mala urobiť vtedy a priznať sa vtedy... Jasné, urobila kravinu že sa vyspala s iným a bez ochrany, ale tak stalo a radu potrebuje teraz... Tiež mám kamošku, ktorej partner netuší že prvá dcérka nie je jeho, dokonca sa tiež nepodobá ani na jedného z nich... No neviem, ja to vidím asi tak že má minimálne dve riešenia (ako nakoniec každý problém) Varianta A že sa bude držať Dr. Uzla a jeho povestného "zatloukat, zatloukat, zatloukat a když už je to venku tak zatlouct" ... Otázne je, dokedy sa to bude dať... Asi by som sa snažila manžela nejako odhovoriť od tých testov, neviem ako veľmi je rozhodnutý ich podstúpiť... Prípadne navodiť tému "a čo ak by testy ukázali, že nie je tvoja?" a nejako vychádzať z toho... Alebo varianta B, že sa teda jedného pekného dňa prizná a riskne to... Ja osobne si myslím, že nie je otec ten čo dieťa spravil, ale ten čo ho vychováva a ľúbi... A ako to už niektoré spomínali, dcérka môže byť kľudne naozaj manželova, gény sú nevyspytateľné...

digysa
7. jan 2008

simlenka: vravis "harmonicky vztah"...no to sa mi moc na harmonicky vztah nezda, ked manzelovi vrta v hlave, ci je dcera jeho.....myslim, ze tam moze byt aj iny problem o ktorom sa tu nespomina....

🤐 🤐 🤐

magdalenka3301: tiez tvrdim, ze nie je otec, co dieta urobil, ale ten, kto mu dava lasku. Preto si myslim, ze ak by vysla s pravdou von, tak otec by nemal v ziadnom pripade zmenit svoj vztah k dietatu, lebo on je v skutocnosti jej otec. Ta osoba, ktora na to dala spermie sa za otca pokladat nemoze.

Ale v prvom rade by som si tie testy dala urobit ja (myslim, manzelove DNA testy) aby som sa na celu situaciu mohla psychicky dobre pripravit....

zoufalda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinocka
18. jan 2009

Apolenka,uz je to viac ako rok,co si ziadala o radu. Ako to nakoniec dopadlo? Povedala mu Jitka pravdu,alebo mlcala? Ja nechcem byt zvedava,len som nieco podobne zazila,aj ked to nezaslo tak daleko...

anavila
20. jan 2009

No teda to by aj mna zaujimalo ako to dopadlo. To je teda vec!
Ja mam napriklad znamych, rodina s troma uz teraz dospelymi detmi a posledne dievca nie je otcovo. A napriek tomu ju ma najradsej. A vraj o tom vie ze nie je jeho...takze je to nevyspytatelne

mywiel
9. nov 2009

latunka presne tak chlap keby to bolo v opacnom pripade tak by chlap zatlkal kym by nemal dokaz cierne na bielom inac pochybujem ze chlap by vobec uvazoval o tom sa priznat. Co nevie to ho neboli ale je mozné ze pravda skor ci neskor sa neutaji takze tazko radit... 😕