To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

alcatko.j
15. dec 2007

nenka, nejsi jedina, proto jsem se rozpisala 😉

krikri27
15. dec 2007

Alcatko, jj 🙂 Jinotaje jsem u tebe nepotkala 😅
Ono to nějak dopadnout musí, moc přeju to nejmíň bolavé řešení 😅

paolin
15. dec 2007

nenka, ani jsem si nevsimla, ze bych te nekde zminovala.. 😅

nenka83
15. dec 2007

s tym inotajom som sa sekla...pardon 😅

nenka83
15. dec 2007

paolin to aby som nahodou nezapadla do tych dokonalych osobok

haluskacz
15. dec 2007

alcatko,
ja si myslim, ze ta diskuse je celkem plodna a ze to tu zase az taaak moc nejiskri. Vic lidi vyjadrilo ruzny nazor, par odsuzujicich prispevku se tu najde, ale ne zase nejak moc. Proste nazory na vec jsou ruzne, kazdy je z trosku jineho pohledu na vec, a to nikdy neskodi. Asi se tu vsechny shodnem na tom, ze jitka potrebuje podporu, a co to konkretne znamena, vidime trosku odlisne. Nemluvila bych hned o adrenalinu a tak, mne to tu nezveda vubec nic 😀, ale to tema me zajima, protoze me zajimaji nazory druhych a premyslim o tom, v cem je ten zakopanej pes, proc se neshodneme.

danii
15. dec 2007

nechcem ani odsudzovat, ani nic zlahcovat, ani nic podobne. ja osobne aj keby som nemala penazi nazvys, snazila by som sa tu ciastku dat nejako dokopy a tajne by som dala urobit testy dna. potom tam bude 100% istota kto je otcom dievcatka. podla toho by som sa zariadila. ak manzel, bola by som ticho, ak spoluziak, isla by som s pravdou von. nevedela by som s tym zit...

alcatko.j
15. dec 2007

vsak ja o adrenalinu nemluvila, mne se nezveda, to nekomu jinemu Halusko 😉
a mi jde prave o ty odsuzujici prispevky, ne o ty s opacnym nazorem, ale ty meganegativni... 😉

bubba
15. dec 2007

mne osobne je jedno kto kde kedy a s kym to nebudem riesit,ale ja osobne by som to povedala manzelovi aj za cenu komplikacii...totizto kazdy ZDRAVY A KRASNY VZTAH vydrzi cokolvek a ak ju chlap miluje,tak to pochopi...ak nie,nechcela by som zit s chlapom ktory nevie odpustat.myslim,ze do buducna v pripade zdravotnych kompikacii by mal byt do temy zavedeny aj pravy otec len aby sa nemuseli veci pretahovat zistovanim otcovstva,ked bude o5 minut 12 a bude treba dietatu napr.podarovat oblicku a podobne...ja klamstvo neberiem,mala mu to povedat uz davno tym,ze to neurobila skomplikovala zivot aj sebe,aj muzovi,ale hlavne dietatku....chudiatko

haluskacz
15. dec 2007

vis co, ja mam prave pocit, ze tech maganegativnich tu je hrozne malo a prevazuji rady a pak debaty o genetice, takze v pohode, ne? 😎

maaja
15. dec 2007

tak toto je situacia ... ja Jitku vobec neodsudzujem a na jej mieste by som urobila presne to co ona - a zatlkala by som do poslednej chvile ... vlastne navzdy, nikdy by som nepriznala ze nie je jeho ...

alcatko.j
15. dec 2007

Halu, jezis, jete to tu budem pocitat ne??? 😕

Proste, jsou tu prispevky, ktery jsou oka ve smyslu, rady, pak prispevky, ktery jsou oka ve msylsu rady, ale i mensiho pokarani, potud v pohode, ale jsou tu i negativni, meganegativni, odsuzujici atd tad, a ty me proste serou, tecka a seru an to uz 😅

haluskacz
15. dec 2007

alcatko 😀 asi to bude nejlepsi... proc tu jeste virit vlny... jdem do tematu c. 1000, ne? 😀

mimma
15. dec 2007

Nenka, vrátim sa k tej kamarátke...Ty by si jej teda poradila, aby sa priznala...a čo keby ti ona na to povedala, že to neurobí? Stále by si stála pri nej, alebo by si sa s ňou už ďalej nemohla kamarátiť, lebo by si sa cítila byť súčasťou toho klamstva?
Ja len dúfam, že sa mi nikdy v živote nestane nič také zapeklito zložité, aby som sa takto zamotala, ale v to dúfa každý...
Aj tak si myslím, že Jitkin muž ju hlavne pozoruje, ako sa chová v situáciách, keď on do nej rýpe s testami DNA. Nech sa nenechá zneistiť a nech mu rovno povie, že ona nebude dieťa len tak pre jeho zábavu vláčiť po nejakých testoch...

alcatko.j
15. dec 2007

jdu tam 😀

cecil
15. dec 2007

Jitka musí sama vědět jestli jejich vztah unese pravdu. Nakonec taková rozhodnutí musí udělat člověk sám, ať má dobrých kamarádek kolik chce. Nikdo to za něj neudělá 😔 .

Takže Jitce přeji hodně štěstí! Bude ho potřebovat.

PS : Jinak souhlasím s Kristulátkem...
A když jsme se před lety bavili s mým mužem, tak řekl, že by vychoval i cizí dítě. Chvála bohu za něj!

arietiska
15. dec 2007

Proč myslíte, že se nezjišťují automaticky krevní skupiny dětí??? Zjišťují se jen u matek s RH negativní! To by se provalilo nevěr ... Těžko radit asi z pravdou ven po testech DNA,když dopadnou blbě, pokud sama netuší kdo je otec. Ale já být chlap, takovou lež neodpustím. Dceru bych neopustila, ale ženu asi ano ... 2 roky ve lži, 2 roky za blbce ... pokud by to řekla hned, odpustila bych asi.

danii
15. dec 2007

cecil, klobuk dole pred tvojim muzom! nie je vela takych...

mimma
15. dec 2007

V návale hnevu asi o odpustení nemôže byť ani reči...Ale pokiaľ má malú rád a bude sa snažiť pochopiť Jitkinu situáciu, do kt. sa dostala/stalo sa to len raz!/, tak sa z toho možno dostane...Arietiska- krvné skuiny detí sa zisťujú automaticky, odoberá sa im krv hne´d pri narodení, ja mám pozitív. a zisťovali ju aj mojim deťom ešte v pôrodnici a každá to mala napísané v prepúšťacej správe.

arietiska
15. dec 2007

mimmaˇ: nezjišťují, ptala jsem se na to před 3 týdny v porodnici .. nevím krevní skupinu syna!

mimma
15. dec 2007

tak to sa teda čudujem, tam, kde som robila ja, sa KS zisťovala každému bábätku, bola na to kolonka v správe...toto nechápem. 😖

natal
15. dec 2007

nuz neviem ako je to s krvnymi skupinami, ale ja mam A, moj muz B a mala ma AB. A je jeho na 100% 🙂 A vsetkym detickam zistovali krvnu skupinu v porodnici. Som sa na to pytala.

mimma
15. dec 2007

Natal, však AB môže mať, keď vy máte "A" a "B".

maaja
15. dec 2007

ani v BA v Ružinove nezistuju KS standardne ... mne zistili, bo ja mam 0pozit.

arietiska
15. dec 2007

mimma: mě to taky zaujalo! Nevím krevní skupinu manžela, chtěla jsem vědět jakou má prcek a oni ji nezjišťovaly,prý si o to mám říct obvoďákovi, když ji chci znát. A na gyndě jsem se ptala na začátku těhu zda je zajímá krevní skupina muže a doktorka řekla, že ne pokud jsem pozitivní právě i z toho důvdu, aby se zbytečně nedělaly problémy ...

natal
15. dec 2007

ved prave vravim, ze neviem ako je to s krvnymi skupinami, ale nie je to smerodajne pri urcovani otcovstva. Si myslim. Niekde som citala tie kombinacie krvnych skupin a tam mi vyslo, ze mala moze mat dokonca aj nulku. Skoda, ze neviem kde som to citala.

alcatko.j
15. dec 2007

to o tech krevnich skupinach to 100pro tady nekde na konikovi bylo, vsechny mozne kombinacea tak, ale kde..to uz nevim...

alcatko.j
15. dec 2007

jsem to v rekordnim case nasla 😅

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

arietiska
15. dec 2007

natal: jasné, ale pokud mám já a manžel třeba A dítě nemůže mít B ani AB. Tak i díky krevní skupině by se nemanželský dítě mohlo provalit.

mimma
15. dec 2007

natal, vaše dieťa mohlo mať KS A, B, AB, alebo 0- takže všetky druhy.Ari, ani odo mňa nechceli vedieť KS otca, lebo to bolo nepodstatne, keďže mám faktor pozit. Ale zase sme odbočili 😅