To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

haluskacz
14. dec 2007

teda holky, vy jedete 😀

sue
14. dec 2007

Booože baby 😀 😀 😀

paolin
14. dec 2007

alcatko 😀 myslis ty s carkovych kodem? 😀

alcatko.j
14. dec 2007

tak musime se dobabrat k nejakymu reseni, ne? 😀
takze, trenky, vlas s korinkem, velkej slint... 😀

alcatko.j
14. dec 2007

noooo 😅 ty 😀

sue
14. dec 2007

..tak ono by sa možno dalo dohodnúť aj s manželovým lekárom... aby ho pozval na preventívnu prehliadku a spravili odber krvi a to poslali na DNA, nie?

suki
14. dec 2007

sue to pochybuju to si doktor nemůže dovolit, to by taky mohl skonči svou karieru, kdyby se na to přišlo 😒

alcatko.j
14. dec 2007

A mohl by to bez jeho souhlasu???

sue
14. dec 2007

Fakt? Ja neviem, mňa to len tak napadlo... či by sa to nedalo...

suki
14. dec 2007

alcatko.j určitě nemohl to vím jistě ☹ 😒

paolin
14. dec 2007

no, spis neco s bunkama. oni je musi nakultivovat a pak z toho to DNA poznaj.
pry nekdy staci nekolik lidskych bunek z krve, vlasu, slin nebo jinych sekretu, rika manza 🙂 ale sperma nee 😉

sue
14. dec 2007

Tak to bol blbý nápad... no neviem ešte ako... z toho čo napísala, tak je zrejmé, že ten spolužiak o tom tiež nevie, takže ani jeho DNA by sa to nedalo... ostávajú asi naozaj len trenky a vlasy...

lenkabu
14. dec 2007

Teď jsem se prokousala celou diskusí....tak především..kamarádku jako apolenka bych chtěla mít, krásně to říká jeden citát "Přítel je ten kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád"
Jitku bych nekamenovala...nikdy neříkej nikdy a ona za jednu chybu bude platit celý život. Jen doufám že zůstane "jen" u výčitek svědomí a nezaplatí ztrátou rodiny.Nemyslím že by jedna nevěra byla neodpustitelná chyba,jsou fakt horší věci. Jen marně přemýšlím co poradit teď...asi bych šla s pravdou ven,ale nevím..neznám Jitčina manžela, jejich vztah apod.
Kdyby se mně někdo ptal jen všeobecně co dělat v situaci kdy jsme těhotná a nevím kdo je otec, řeknu zatloukat. Ale když to vztáhnu přímo na mně a manžela, asi bych šla s pravdou ven už v těhotenství, protože si myslím že by to vzal.
A ještě....neřekla bych že Jitky manžel vychovává "cizí" dítě, protože otec není ten kdo poskytl sperma,ale ten kdo dítě miluje, vstává k němu, stará se o něj...

kili
14. dec 2007

ja budem reagovať teraz možno trochu odveci na úvodný príspevok

apolenka, ak som to správne pochopila, tak ten manžel to zatiaľ len tak párkrát spomenul, keď to ešte bude spomýnať, asi by som to prevrátila na vtip, odignornovala, proste len tak, ako by sa nič nestalo, a časom, keď prestane byť to haló okolo tých vymenených detí, tak si na to hádam už nespomenie a ani ho to nenapadne.
Tiež sa možno oplatí, náisť nejakého príbuzného, na ktorého sa dieťa podobá, že gény proste preskočili.

suki
14. dec 2007

lenkabu tak ten poslední odstavec jsi napsala moc krásné 😵 🙂

nenka83
14. dec 2007

lenkabu len aby aj ten otec to tak bral, ked sa dozvie ze mala mozno nie je jeho.

lionesska
14. dec 2007

Dendiso, tak nepřeju ti jednou zjistit, že tvůj manžel, který tebe a tvé dítě miluje, si jednou týdně jde jen tak zadupčit do cizích vod, (jak sama říkáš) a neřekne, že mu ujely nohy a zjistíš to až po letech, se všemi právními náležitostmi (jako že se třeba beruško budeš muset dělit s tím levobočkem o vaši chalupu, kterou třeba tví rodiče celý život velebili.
Pak tě sotva utěší kecy o statistikách v Austrálii.

nikka.vo
14. dec 2007

holky, nehádejte se ... tady šlo o radu 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

monkula
14. dec 2007

Ufff, tak to je teda p.úser 😝 😝 😝

lionesska
14. dec 2007

Ano, tady šlo o radu a ne o obhajobu - a přesně v to se to zvrtlo: jeden tábor hájí, druhý nikoli.
Je to průser a já to zúčastněným nepřeju a nezávidím, ale ať mi proboha nikdo nenamlouvá, že to je ok a že je vlastně fajn že nakonec vznikla nějaká rodinka, když stejně chtěli počít dítě a že dotyčná má co chtěla a její manžel vlastně taky = rodinu, zdravé dítě. A že nikde není problém.

monkula
14. dec 2007

inak súhlasím s lioneskou, toto nie je v pohode... Nie sme v telenovele, to má byť ten manžel nakoniec akože sťastný, že má dieťa, a čo tam po tom, že nie je jeho? Nech si dotyčná dáme spapá to, čo si navarila, vraj zatloukat, zatloukat, zatloukat, mala si zatĺcť niečo iné v deň stretávky 😅 😅 😅

petrolejka
14. dec 2007

Souhlasím s návrhem, co psaly holky, jestli je nějak možné dát na rozbor DNA manžela, aby si byla jistá, zda je dítě jeho nebo ne. Pokud ano, tak zatloukat, kvůli jedné noci kdysi se svět nezboří a myslím, že byla tahle maminy celou situací vytrestaná dost. Pokud dítě není manžela, tak s pravdou ven, ať už to dopadne jakkoliv.
Těžko radit, když zašla situace až tak daleko, já bych (pokud bych byla nevěrná, což jsem zatím nikdy neudělala a doufám, že ani neudělám) vyšla s pravdou hned po nevěře, protože věřím, že ve vztahu si má člověk říkat všechno, tedy aspoň to tak ve svém vztahu dělám. Pravda není často příjemná, ale kdo jiný si zaslouží upřímnost než ten nejbližší, milovaný. Nevěra se dá odpustit, dá se snad i řešit otěhotnění z takové bokovky, hůř už se dá strávit takové dlouhodobé lhaní a život v bludu. I když je mi dotyčné líto a je mi jasné, že se jí ten úlet krutě vymstil, její manžel má právo vše vědět a rozhodnout se, jestli s ní chce zůstat. 😕

barag
14. dec 2007

a když nebude zatloukat,komu tím pomůže? manželovi? dítěti? ty budou vyloženě šťastný!!!ale ona uleví svému svědomí.

ten kdo nezahnul tak udělal v životě jinou strašnou věc, která ho mrzí, jen ji možná nepřizná sám sobě. nejsme stroje milé dámy, nejsme naprogramované na to být v nějaké předem určené škatulce, nevyčnívat z řady, být jen dobrá....i kdyby ste stotisíckrát chtěly, tak prostě nikdy nebudete bez chyb.

a že se to tu zvrhlo v obhajobu? a co je na tom špatné? jde tady především o dobro toho dítěte, které chce mít oba rodiče. a ono zdaleka nemá představu o něčem čemu se říká biologický otec, chce oprostě mámu a tátu, a to sou dva lidi, kteří mu jsou nablízku

kristulatko
15. dec 2007

tak mi to nedalo a zeptala jsem se manzela, co on na to.
v prve rade rikal, ze je divny ten manzel, ktery kvuli te "nepodobe" a kauze v mediich uvazuje nad testem DNA. cili sve zene neveri (jen ona vi, ze pravem) a nejde mu o to, ze JEHO je to dite, o ktere se roky stara, videl ho od narozeni, rust, prvni krucky, byl s nim, kdyz bylo nemocne apod., ale o overeni bilogicekho otcovstvi. a jestlipak on sam premyselel nad dusledkem, tedy co udela, kdyz zjsiti, ze neni zploditelem? tatou ale zustava porad, ne?mozna by si s nim mela ta mama promluvit, proc na tech testech trva, jestli neni dulezite, ze jsou rodina a ze jejich holcicka ma mamu i tatu, a je ji uplne fuk jakou "maji rodice barvu". meli by oba myslet predevsim na tu malou a co ji nejake testy prinesou.
jinak bych dotycnou nerada soudila, jak uz tu zaznelo, nejsme stroje a muze se to stat kazde z nas, jen ja osobne bych sla s pravdou ven ihned. ..i kdyz muj manzel tvrdi, ze by i tohle prezil, protoze nasi dceru proste zboznuje a nevzdal by se ji jen pro to, ze ji nezplodil. a ze pry kdyz nam to jinak normalne v manzelstvi klape, tak by mi odpsutil, zkratka, ze chybujeme vsichni, ale rodina jsme takhle a menit to nebudem.
tak preji hodne stesti at se to dobre vyresi, myslim, ze tohle je pro vztah jedna z nejtezsich zkousek.

musko
15. dec 2007

kristulatko 😉 . Tvoj manžel má úplnú pravdu.....

nera
15. dec 2007

máte pravdu nie sme stroje...my máme aj rozmýšľať a predvídať čo svojim konaním spôsobíme...v tom je rozdiel!!!!!
Nechápem prečo niektoré chcete to obhajovať
takže jednoznačne čím skôr povedať pravdu....aj keď neviem ako to dokázala toľko niekoho milovaného klamať....ale keď to dokázala mala by aj dokázať povedať pravdu a možno manželovi vysvetliť, že nezáleží na tom kto je biologický otec - on bude a je pre maličkú najfantastickejší skutočný otecko....

sue
15. dec 2007

Súhlasím s Kristulatkom (teda jej manželom 😵 😀 ) a Barag...

denousek
15. dec 2007

holky to je zajimave ze uz jste tady toho tolik nakecali ale zakladatelka albe uz se nejak neukazala ze...napsala jednou a hotovo... 😒

andrea73
15. dec 2007

Krisulatko máš jednoho z nejlepších manželů na světě...ne každý by se dovedl postavit takovému zásadnímu problému s takovým nadhledem. Můj by mě na 100% nechal, kdyby došlo k takovému problému...naštěstí obě děcka jsou jak přes kopírák, celý tata 😅 😀 toš sme klidní 😀

Dendo asi zakladatelka čakala víc pochopení pro kamarádku...no a když tu není prakticky žádná, která by souhlasila s jejím konáním už se neozvala 😒

draga
15. dec 2007

já si taky přídám trošku do diskuze 😉 to je tada fakt hrozný vyspat se se spolužákem, když se snaží o dítě s manželem....no a které z nás se nestalo, že by někdy třeba vlivem příjmené situace, prostředí, hudby vínka...nepomyslelo na jihého chlapa???? prostě se to stalo a nemá význam řešit že to neměla "jitka" dělat...udělala, stalo se...otázka je co dál...a já osobně si myslím, že by se měli ti dva dospělí sednout a popovídat si otevřeně o tom co k sobě cítí, co cítí k maličké, pořád si myslím, že kdyby všechno v rodině klapalo jak má, nepátral by táta po tom jestli je nebo není otec, pevná rodina tohle ustojí i když nastanou nějaké pochybnosti...
Moje kamarádka 33 letá se rozvedla po 10ti letech nemohla otěhotnět, manžela už to asi nebavilo našel si jinou...ona si pak našla milence 18ti letého co se do ní zbláznil...několikrát jí jeho maminka prosila ať ho nechá být...dokonce se i holky skamarádlily...nakonec se stejně rozešli, protože to fakt byl moc velký rozdíl věku...a ona zjistila že je těhotná 😎 co dělat? dítě moc chtěla celou tu dobu co se snažila, poradila se i s maminkou "milence" a ta řekla že zásadně nesouhlasí s děckem... ...ale ona se přesto rozhodla, si ho nechat, neudat jméno otce u porodu ... asi dva měsíce poté se seznámila s chlapem, vše mu řekla narovinu, on se rozhodl že dá dítěti svoje jméno, tak se i stalo a žije s nima...akorát teď trochu nejde do jejich plánu "babička" začala se o mimčo zajímat, chodí na návštěvy a začíná být trochu problém....no tak to jen tak naokraj, že jsou další a další příběhy 😀 😎