To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

sue
16. dec 2007

Bubuska, ja som o tom od začiatku presvedčená, že obe možnosti môžu byť...

bubuska
16. dec 2007

Teda ta sanca 1:4 je vtedy ak hnedooki rodicia mali modrookych rodicov ( babka a dedko)

famfrla
16. dec 2007

Ahojte dievcata pridavam sa k Vam mam stryka maju 3 synov jeden ciernovlasy jeden hrzdavy a jeden blondacik s kudrlinkami ocino je cierny a mama tmave hnede vlasy 😉

bubuska
16. dec 2007

Nejde o vlasy ale o farbu oci 🙂 U vlasov je genetika trosku ina.Ale aj tak sme mimo temy,ze ? 😀

draga
16. dec 2007

holky otcovství se bere podle toho s kým jis právě vdaná...moje kamarádka (mám samý dobrý co🙂 byla vdaná a otěhotněla s milencem, pak žádala o rozvod a hned si brala milence, kdyby totiž nebyla rozvedená a znovuvdaná automaticky by dítě bylo psané podle původního manžela, protože vzniklo v manželství a to ještě potom běží jakási ochranná lhůta pro mimi takže v ČR je to vážně podle manžela 😉

sue
16. dec 2007

Draga, áno je to tak, pokiaľ otcovstvo neprizná nik iný...

paolin
16. dec 2007

draga, znami to tak taky meli. kvuli tomu jmenu se brali tyden pred terminem porodu 🙂
jiny kamos se x let soudil o priznani biologickeho otcovstvi. dostal papir a narok podilet se na vychove. ale jako otec je uvedeny manzel.

draga
16. dec 2007

no on ho právě milenec přiznal ale i tak se musela kamarádka znovu vdát protože jinak by automaticky mimi připadlo původnímu manželovi!!! prostě dítě vzniklo v době manželství (toho původního),,,,museli by to pak moc složitě dokazovat a tahat se po úřadech, kde by se musel původní manžel přímo otcovství vzdát!!!

sue
16. dec 2007

...áno, pôvodný manžel by sa musel otcovstva vzdať... však to je logické, nie?

draga
16. dec 2007

no promiň ale když ho přizná chlap který ho udělal proč by se měl vzdávat ten co s manželkou vůbec nespí??? navíc když se rozvedli?? mě ty zákony připadají divný,,,

draga
16. dec 2007

paolin to je teda taky případ...moje kámoška se brala naštěstí asi v 6.měsíci 😉

sue
16. dec 2007

...no lebo ešte stále žijeme v konzervatívnej spoločnosti, kde sa predpokladá, že manželka počne dieťa s manželom a nie s niekým iným... a v prvom rade sú chránené práva manžela... preto sa asi len tak jednoducho nedá prísť a povedať, to je moje dieťa, jeho vyčiarknite... ale myslím si, že všetky tieto veci sú tak príšerne chúlostivé, že by sa k nim malo pristupúovať osobite - prípad od prípadu a tak ich aj posudzovať... ale to už žiaľ u nás nefunguje...
...všetky tieto byrokratické cirkusy sú robené podľa mňa práve kvôli takým prípadom ako je ten "Jitkin" kvôli ktorému táto téma vznikla... v tomto prípade... keby sa dokázalo, že biologickým otcom je ten spolužiak, kto si myslíte, že by mal byť zapísaný v rodnom liste? ...podľa mňa aj keby priznal otcovstvo spolužiak, mal by tam byť zapísaný manžel Jitky...

sue
16. dec 2007

...u nás je to u slobodných tak, že musí prísť otec s občianskym preukazom a až vtedy zapíšu do rodného listu, inak to nejde... teda inak by bolo v kolonke prázdne miesto...

draga
16. dec 2007

no on je zapsaný jako otec manžel Jitky a bude pořád dál, museli by asi vést nějaký soud o zřeknutí se otcovstí...a to je prej někdy na dlouhý lokte ☹

paolin
16. dec 2007

no, rekla bych, ze je to spis o ochrane ditete.
treba jako, kdyz nejste sezdani a zijete spolu minimalne dva roky v jedne domacnosti. pak se automaticky berete jako partneri a muzete dedit apod.

my si nechali sepsat pred porodem protokol o otcovstvi a smitec 🙂

nikka.vo
16. dec 2007

Holky, já bych se asi vrátila k původnímu problému, řešíse tu sice něco, co s případem Jitky souvisí, ale už se to tolik netýká toho, proč to sem apolenka psala... 😉

Takhle ,kdo sem nakoukne, tak v podstatě nebude vědět oč jde a zaniká tu ta hlavní věc a to je rada... ne názor na celou situaci, ale rada jak to řešit 😉

Ale jako zajímavý věci tu řešíte, to jo 😉 , jen bych se vrátila k problému č.1 😎

draga
16. dec 2007

nikka ono se tohle děje v každém tématu...proto si vždycky nejdřív čtu stranu 1 🙂) ale je pravda, že tohle asi "Jitce" v rozhodování nepomůže... no stejně si ymslím, že se musí rozhodnout sama podle sebe a ne podle nás...ym si můžem říkat co chcem ale nežijeme s ní, nevíme jak to doma mají...je to složitá situace, jestli by třeba neměla navštívit nějakého psychologa nebo poradce...

paolin
16. dec 2007

myslim, ze puvodni tema se tu vice-mene omyla dokola. a ze trocha zpestreni neuskodi 😉

draga
16. dec 2007

teda já píšu jak dement 😀 😎 vidím že mi dělá spojení my 😀

nikka.vo
16. dec 2007

paolin, ono zpestření je kolikrát třeba ve všech tématech, 😅 to jako joooo 😉 , ale tady jde celkem o dost vážný problém a bylo by škoda, kdyby se to zvrhlo jen v debatění o tom, jestli dva blonďatý rodiče můžou mít hnědooké dítě atd atd 😉
Nic proti vám, já to totiž mám taky v povaze, že často zvrhnu téma v něco jinýho 😅 😔 😔 😔 😔

draga
16. dec 2007

no ale náhodou to téma o barvě očí to bylo docela dobrý a zajímavý i ty krevní skupiny...to tak od věci není 😉

bubuska
16. dec 2007

Tak naposledy...sorry za odbocku...dost zaujimavy link.... 😀

http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eye...

nikka.vo
16. dec 2007

😀 - mě tam vyšlo, že Dominik měl mít na 75% hnědý a jen na 14% modrý a vyhrála to menšina 😵 😵 😵 😵

ale odkaz je good 😎 😉

arietiska
16. dec 2007

No já si myslím, že i tohle o otcovství je k tématu /krev, zákony atd./! Navíc co chcete Jitce furt radit ...

kyri
16. dec 2007

nenka 83:
(strana 1)
JO JO JO, má to "tazke". ať se ti to líbí nebo ne. udělala věc, která je průšvih pro všechny zúčastněný, a já, kdybych byla v její kůži, tak bych se cejtila v totální prd*li a prostě by to bylo pro mě těžký až běda.
a to, že někdo vyvede blbost vůbec není v konfliktu s tím, že je situace pro něho těžká, a taky to není v konfliktu s tím, že je těžká pro jeho dítě, manžela, babičku, kamarády apod. 😉
a co bych "povedala" já, kdyby mi manžel zahnul a někde si upletl "kukačku"?
popřemýšlela bych o tom, jestli by ten vztah stál za to, dál ho s nim táhnout - no, a pak se rozhodovala dál... to, že mam s někym dítě neznamená, že s nim nutně budu navěky, že jo? 😉 sice je to jakoby ideál podporovaný ze všech stran, ale v praxi se ukazuje, že lidi moc "přirozeně monogamní" nejsou ... 😀

listi:
(str. 1)
já vim, že nejde jenom o alimenty (a myslim, že jsem to tak ani nenapsala) - to byl jen segment toho, co mě v souvislosti s příběhem napadlo, protože i na to může dojít...😉

nikka.vo
16. dec 2007

kiri, ty se mě úplně odzbrojila těma výrazama 😝 -

- není v konfliktu s...
- segment

😀 😀 😀

elise
16. dec 2007

ja by som nikoho neodsudzovala ak nastala taká situácia že nemohli mať dieťa ona sa vyspala so spolužiakom a otehotnela a dieťa mi mohlo byť manželove tak nech verí že je manželove a tá zámena detí že manžel začal kôli tomu pochybovať tak je sprepáčením hlupák ked prežívali spolu krsne tehotenstvo pôrod a 2 roky a vypyplyli bábo na slečnu tak nech sa vykašle na dna a chráni si svoje dve kočky. viete nie je dôležité kto dieťa splodil ale kto ako ho vychováva pretože pavý otec je ten kto sa dieťaťu venuje teší sa z jeho úspechov rieši jeho problémy pofúka kolienko, alebo dá výchovnú po zatku a nie ten kto dieťa splodil. a dieťa v sebe prenáša gény svojich príbuzných ved napr ked si berie beloška černocha môže byť dieťa biele a také môžu byť dalšie 4 generácie až sa zabudne že neaký prapradedko bol černoch a narodí sa černoško-mulat bielemu páru. 😉 poznám ten prípad

nika70
16. dec 2007

Holky, přiznám se , že jsem nečetla všechny příspěvky, tak reaguju na ten první....
Je to určitě moc nepříjemná situace....asi mě tu dost odsoudíte, ale já být v kůži té Jitky, tak mlčím dál.... je otázka, nakolik bude manžel trvat na testech DNA. Chápejte, tady v té siutaci už nemá cenu řešit, že je špatně, že se to stalo....to asi už ona dobře ví....ale teď co dál. Holky, mé děti nevychovává jejich biologický otec a proto jsem z řad těch, kdo se přiklání k názoru, že není důležité, kdo je biologickým rodičem. Mám osobně známé, jejich syn je opravdu jejich dítě, ale typově je uplně jiný, oni dva jižanské typy a kluk je modrooký blonďáček....nebo vezměte si příklad: Mahulena Bočanová - její dcerka vypadá, jako by ji někde ukradla 😉 .... Jitka přece neví, kdo je biologický otec její holčičky, zatím to jen vypadá podle vizáže té maličké, že není manželova. No, znovu říkám, asi mě odsoudíte, ale já bych nic nepřiznávala. Bude s tím určitě hodně bojovat a nezávidím jí to, ale podle mě přiznáním způsobí bolest mnohem větší....

nikka.vo
16. dec 2007

niki - ta Bočanová je skvělej příklad, páč to je neskutečný, když je vidim společně 😅 , to snad ani není možný 😅 No ale je, no 😝

elise
16. dec 2007

pod+a mna by sme nemali nikoho za nič odsudzovať pretože nežijeme v tej rodine kde sa to odohralo, ani najlepšia kamarátka nepozná dokonale zákulisie danej rodiny a prípadne nevera s následkom nie je na odsúdenie že je to zlé proste to tak malo byť, ved výsledkom ak to dieťa je z nevery bolo to najdokonalejšie stvorenie na svete a to to dieťa 😉 a nikto z nás nemôže vedieť ak by nastala neaká taká situácia u nej ako sa zachová, a čo bude teraz hovoríme že nevea nikdy v živote je to zlé...testy dna, výživné povedať manželovi zamlčať ale keby sa to stalo nám tak určite by sme nevedeli čo robiť 😉