To děťátko není jeho. Poraďte!

apolenka
13. dec 2007

Ahoj holky, toto téma zakládám, protože bych potřebovala poradit...ještě bych se chtěla úvodem omluvit, ale založila jsem si nový nick, ktery budu používat jen v tomto tématu...Je to kvůli zachování anonymity...Mohla bychse přihlásit pod svým nickem, ale jsem zde poměrně známa, hodně lidí z mého okolí sem nakukuje a tady nejde o mě, ale o mou nejlepší kamarádku, a ráda bych tu anonymitu zachovala kvůli ní..tak se nezlobte.Nedělám si z nikoho legraci, nechci založit kontroverzní téma za účelem pobavení, vyvolání hádek apod...

A ted problémm...z názvu je už asi poznat, o co jde...
Mám nejlepší kamarádku, říkejme ji třeba Jitka, Jitka je šťastně vdaná a ma dvouletou holčičku.Nicméně se objevil problém...Jitka byla před třemi lety na třídním sraze a stalo se to, že otěhotněla....protože se s manželem snažili o dítě, tak nad interupcí nepomyslela, taková věc se nedá utajit, manželovi by to asi nevysvětlila,dítě chtěla, navíc si nebyla jistá, jestli otcem je spolužák nebo manžel...zkrátka se rozhodla, že dě'tátko donosí a bude jej milovat...radila se semnou a já ji podpořila, podpořila v tom, a't mlčí....Ať se pokusí zachovat milující rodinu pro to děťátko...věděla jsem, že Jitčin manžel by nevěru neodpustil...Jitka mě poslechla(já věděla, že to samé si sama vroucně přeje)..a tak Jitka oznámila, že je těhotná, prožili si krásné těhotenství, porod a 2 roky krásné holčičky...
Jenže...Všichni asi znáte kauzu dvou vyměněných děvčátek v ČR..no a manželovi Jitky začal v hlavě šťourat červík pochybností..dcerka totiž není bohužel podobná ani na Jitku, ani na manžela jitky...oba blonďíci..a jejich dcerka je cernovlasý rarášek...jako spolužák Jtky...A červík vrtá a vrtá a pod tlakem medií, která dnes a denně přinášejí nové zprávy o vymeněných holčičkách, chce manžle Jitky podstoupit testy DNA....No, spíš to jen párkrát zmínil...manželství tím samozřjmě trpí, trpí jitka, a já se taky necítím zrovna dobře...
Jitka teď neví, co má dělat...buď si bude stát pořád za svým, že dcerka je manželova a manžela "ukacá", nebo půjde s pravdou ven, i za cenu toho, že je muž opustí..a pořád váhá a váhá a trápí se...Co bytse radily?
Samozřejmě zmíníte, že vůbec nemela nic se spolužákem mít, to vím já, ví to i ona..
Jo a spolužák nic netuší...

nika70
16. dec 2007

Viď Nikka.vo....je to uplně pecka....já s Bočanovou četla nějaký rozhovor, kde říkala, že si myslela, že vyrodí malou Indiánku a místo toho má blondýnečku s modrýma očima.... 😀 Prostě geny jsou nevyzpytatelné.

Elise-souhlas.Nikdy nevíme, co se nám v životě ještě stane.... 😔

kristulatko
16. dec 2007

no tak jsem sice pridala manzeluv nazor, ale moc jsem neporadila. zkusim to napravit...
jak apolenka o par stranek dal vysvetlila, hadaji/li se kvuli jinym vecem a manzel zminil ten DNA test v souvislosti s medialni kauzou tech vymenenych holcicek. nevim nakolik je to u nej opodstatnene (jakoze Jitce stejne nikdy neveril apod.), ale jinak mi v hadce takove reci prijdou jako podpasove. takze asi maji problem nekde jinde, tak bych radila nejdrive odhalit tento problem a pak resit nejake testy a zda "s pravdou ven".
a pak bych chtela vzkazat Jitce, aby se zbytecne neuzirala a nemyslela si, ze si zaslouzi opustit, kdyz takto siiiiilene manzelovi "ublizila". ono, jak se to vezme. chybu udelala a myslim, ze za ni kazdy den, kdy se to muze provalit, trpi. ale zase na druhou stranu neobihala prece cele mesto a neshanela oplodnitele a svou dceru i manzela miluje, tak bych ji nenutila vyjit s pravdou ven, jakoze "za trest". potrestana by totiz nebyla jen ona, ale vsichni tri.
zkusila bych sehnat odbornika, ktery by neduverivemu manzelovi (pokud by na tom stale trval) vysvetlil ty rozdily v genech, tedy ze je mozne cokoli. a Jitka by mela zkusit na vse "rozvirene" zapomenout a jit dal, a v tom ji pomuze ta dobra kamaradka 😉 prece jsou rodina, maji jeden druheho, jejich dcera mamu i tatu a jsou stastni, ne?
samozrejme, ze se mi to lehce pise, kdyz neznam zucastnene ani jejich vztah. tak se budu opakovat a aspon popreju Jitce pevne nervy a stastny konec 🙂

kyri
17. dec 2007

nikka: 😅 ???

cukrikk
17. dec 2007

ajoje to je zaujimava tema ale osobne si myslim ze sa s tym neda cely zivot zit a nosit to v hlave a v srdiecku ze to dietat nie je manzelove 😔 urcite by som to aj ja dlho zatlkala ale viem ze by prisiel den kedy by som musela vsetko vysvetlit a myslim si ze ked je takato tema asi by som sa mu to snazila nieako vysvetlit ... 😒 lebo viem ze by som s tym nevedela zit 😔

nikka.vo
17. dec 2007

Kyri - nic ve zlým, já jsem jen nikdy neslyšela takový přirovnání jako třeba: je v konfliktu atd... tak sem jako pár vteřin přemýšlela jak si to myslela 😔 😀

monique02
17. dec 2007

ahojte kocky 🙂
chcela by som prispiet svojim nazorom do diskusie a dufam ze aspon trochu pomozem: apolienka myslim ze pre jitku je teraz najdolezitejsie, aby vedela ze niekto pri nej stoji, teda ty. A tiez si myslim ze jitka uz dlho nevydrzi drzat to tajomstvo, aspon z toho co pises, mam pocit akoby bola presvedcena ze nieco spravit musi. preto by bolo naozaj najvhodnejsie spravit tie testy aby mala istotu ako to naozaj je. ak ma problem zohnat na to peniaze, asi by si jej mohla pomoct ked ste take kamaratky. ak tam treba aj otca, riskla by som asi skor toho spoluziaka. a ked bude vediet definitivny vysledok kto je otcom, urcite sa jej bude rozhodovat lahsie. napr. ak je to manzel, tak podla mna nema co riesit, iba mlcat. a ak je to naozaj spoluziak, tak moze rozmyslat co dalej, asi vyjst s pravdou von. aj tak si myslim, ze ak su v manzelstve problemy, tak sa moze rozpadnut aj bez toho aby niekto vychovaval "cudzie" dieta. ja co poznam ludi okolo seba, ak je pomaly kazdy 3 vztah rozbity. a ako tu uz niekto pisal, neznamena to ze jitku v buducnosti nemoze cakat nieco pekne, ci uz s manzelom, alebo s niekym inym. takze drzim jitke palce, aby sa to uz coskoro vyriesilo, pretoze podla mna toto obdobie, kedy nevie co bude v buducnosti, je pre nu najtazsie

sue
17. dec 2007

...už asi len pre vlastný pocit istoty by mala Jitka nejak naškrabať tie peniaze a dať spraviť ten test... aby vedela na čom je, však tá neistota musí byť príšerná 😖

karkulka55
17. dec 2007

mam ale pocit ze test DNA ide spravit len so suhlasom otca, nie len tak ze sa matka rozhodne ze chce zistit ze ci to dieta je jej manzela alebo nie....

sue
17. dec 2007

http://www.dnatest.sk/ ...nenašla som tam nikde, že by bol potrebný súhlas otca, len stačia vzorky...
http://www.medgene.eu/?gclid=CKuy3PyTr5ACFQmHaA...
http://www.medgene.eu/patern/patern/Vzorky.html ...ani tu nie je napísané, že by bol potrebný súhlas otca... súkromné firmy to spravia aj diskrétne, pretože to majú zaplatené...

nika70
17. dec 2007

Holky, co ale myslíte, že se stane, když testy potvrdí, že dítě není manžela, ale Jitky? Komu se uleví a kdo na to naopak doplatí?... Asi opravdu bude záležet spíš na tom, jestli na Jitku bude manzel hodně tlačit. To jí potom asi nic jiného nezbyde....ale já bych to sama pro sebe vědět nechtěla. V ničem by mi to nepomohlo.

nika70
17. dec 2007

Sorry, chtěla jsem pochopitelně napsat....dítě není manžela, ale Jitky spolužáka...

sue
17. dec 2007

Jitke sa uľaví, keď bude vedieť pravdu...
Manžel, dcéra a asi aj spolužiak budú v šoku, podvedení, značne sa im skomplikuje život... no brrrr...

alcatko.j
17. dec 2007

Holky, ja tom nerozumim, ale ta kauza u nas vymenenych miminek..tam to preci zacalo, ze jeden tatinek si nechal tajne udelat testy DNA a aminka o tom nevedela..takze to asi jde, udelat bez souhlasu, ne?

sue
17. dec 2007

Alcatko, kukuč tie linky čo som sem dala... tam to isto nechcú... asi keby sa to robilo v nemocnici, alebo súdnou cestou, bolo by to potrebné, ale takto nie...

karkulka55
17. dec 2007

sue: ja som to nejak nestudovala, tak neviem, len som mala taky pocit ze sa to neda bez vedomia otca 😉

aj ja by som chcela vediet pravdu...ale aj tak netusim co by som spravila, teraz ako hrdinka by som povedala ze pravdu, ale keby som bola v tej situacii, tak neviem veru 😔

paolin
17. dec 2007

ja myslim, ze to jde. ty testy se muzou delat anonyme-postou se poslou vzorky a oni pak poslou vysledky.

nika70
17. dec 2007

jojo, alči, tak to bylo.... ten tatínek si nechal udělat testy své DNA a potom si je teprve dělala ona, když to vyšlo negativní...určitě o jeho testech nevěděla....

No já prostě nevím....mně by se asi neulevilo, kdybych zjitila na 100%, že dítě není manžovo...je to strašně těžký. Fakt bych to nikdy nechtěla zažít...

karkulka55
17. dec 2007

ked to teda ide, tak najhorsia varianta je ze si to da ten jej mazel spravit sam na tajno..uf je to neprijemna situacia

alcatko.j
17. dec 2007

Je to fakt na hovno, no...

sue
17. dec 2007

...no to by ma asi odvalilo, keby prišiel partner domov s tým, že "to dieťa nie je moje"...a Jitka teraz... že "no vieš... keď pamätáš si ako sme mali tú stretávku a..." fúúúha... radšej to vedieť a pripraviť sa na takýto vážny rozhovor...

alcatko.j
17. dec 2007

mne Neluska vuubec neni podobna... 😅

sue
17. dec 2007

Alcatko, len nezačni pochybovať teraz panebože 😲 😅

karkulka55
17. dec 2007

no presne...asi je lepsie prist s pravdou sama ako keby to mal na nu ten manzel vybufnut...

alcatko.j
17. dec 2007

sue, cerv vrta 😀 😀 😀 😀 kdovi, jak to tehda bylo, jirin byl tyden pryc 😕 😅

sue
17. dec 2007

...ale ak by vyšlo najavo, že dcérka je manželova, nič by som nepovedala v tomto štádiu už...
...len neviem ako by som riešila, keby dcérka manželova nebola... či zatĺkať kým by sa dalo, alebo čo...

elise
17. dec 2007

prečo by to mala manželovi povedať nech to nechá plynúť aj v novinách trvá rozruch iba 3 dni.načo mu to hovoriť ked na to počase zabudne 😉 prečo by sa mala ona trápiť čie je to dieťa je jednoznačne jej a to je dôležité 😉 a jej manžel? ved ked mu bola neverná tak tam mal podiel viny na tom aj on, čo nenašla doma našla inde...

jankafa
17. dec 2007

moj starsim apo mne zelene oci je blondak. Pritomja aj manzel mame tmave vlasy, ale moj oco je tiez blondak. No a mladsi je cely tmavy. nasgastie sa ti dvaja drobci na seba tak podobaju ako cez kopirak...
Ale teraz k veci. Preco manzel stale pochybuje? Mozno nieco tusi, ze ho podviedla, inak by podla mna vobec nehovoril o tm, ze to nieje jeho. Jedine, ze by si dal spravit testy a bol by neplodny - no potom je hned jasne, ze to dieta nie je jeho. A mozno ho nahuckali kamarati, lebo sa mni nechce verit, ze len tak sam z brucha by zacal pochybovat aj ked je blondak a dieta tmave.

J

elise
17. dec 2007

výborne sa každej z nás radí jedným povedať to manželovi druhým nepovedať ale keby sa to stalo nám tak tie rady by boli asi zbytočné nevieme ako by sme sa my zachovali a nepoznáme tú rodinu aké sú tam vzťahy a konflikty, poznáme to iba sprostredkovane 😉

ivana98
17. dec 2007

ale ved este stale je sanca, ze to mimco je manzelove, nie? drzim palce aby bolo 😉
naozaj nechcem sudit neveru, ale divim sa, ze ako snazilka nepouzila s kolegom ani ochranu.. sama som snazilka a som paranoidna na akukolvek cudziu spermiu, napr. na spolocnych firemnych wc 😅 🤐

alcatko.j
17. dec 2007

Ivana, ve viru(jaky i/y se tu pise? 😅 )vasne, seres na vsecko 😅